Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 16.11.2006, 08:42
jullia Uporabnik jullia ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce jullia
Član od: Nov 2006
Naslov: dalec
Sporočila: 36
Privzeto Re: Zakrivanje muslimank - kje je meja v Evropi?

ni druge alternative se mi zdi. bravo za tekst, namrec ne mores spreminjati prostora kjer si.kvecjemu obratno .........
Citat:
Objavil-a Mowgli
Ko se odpravim v drugačno kulturno okolje, se skušam prilagoditi zahtevam prostora. To mi narekuje intelekt, izobrazba in spoštovanje do okolice. Če pa bi se odločil v takem okolju živeti, bi najprej razčistil, če to prilagajanje ni v konfliktu z mojimi prepričanji. Odločil bi se torej oditi tja, kjer se dobro počutim in ne tja, kjer je treba brazde riti...

Za multietničnost smo, po mojem mnenju, še premalo zreli...
Staro 16.11.2006, 12:27
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a Mowgli
Ko se odpravim v drugačno kulturno okolje, se skušam prilagoditi zahtevam prostora. To mi narekuje intelekt, izobrazba in spoštovanje do okolice. Če pa bi se odločil v takem okolju živeti, bi najprej razčistil, če to prilagajanje ni v konfliktu z mojimi prepričanji. Odločil bi se torej oditi tja, kjer se dobro počutim in ne tja, kjer je treba brazde riti...

Za multietničnost smo, po mojem mnenju, še premalo zreli...
Se absolutno strinjam s celim prvim odstavkom.

S tazadnjim stavkom pa ne cisto... Namrec, dokler bo vecina ljudi mislila, "sej itak nismo zreli za mulitetnicnost", kar je vcasih lep izgovor, da ni nekoga ni treba sprejeti v druzbo (ce sam tega ne zeli, je to njegova osebna krivda in problem!), potem se to ne bo zgodilo... To pomeni, da lahko nikoli ne bomo na tej tocki ...
Kdaj pa bomo po tvoje zreli ta mulitetnicnost, kateri pogoji morajo biti izpolnjeni?
Staro 16.11.2006, 12:53
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Na druzbenem nivoju, po mojem nikoli. Kis in olje lahko samo kratkorocno zmesas.
Staro 16.11.2006, 13:07
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Kdaj pa bomo po tvoje zreli ta mulitetnicnost, kateri pogoji morajo biti izpolnjeni?
...se oproscam, ker vprasanje ni 'naslovljeno' name in bom vseeno podala svoje skromno mnenje...

Za multietnicnost si zrel takrat, ko lahko v prvi vrsti vidis v cloveku enkratno in neponovljivo osebnost, ki jo imas moznost spoznati in ne neke njegove druzbene karaktarizacije pripadnosti neki skupini, glede na njegov videz, stil oblacenja, barve nohtov, ali karsizebodi, ki so ti pri vsaki osebi ponavadi na razpolago oz. jih poznas. S tem das moznost sebi in socloveku, ki si prisel z njim v stik posredno ali neposredno, da oba odkrijeta kaj prijetnega, zanimivega drug o drugem in si hkrati omogocita razsiritev svojih 'ustolicenih' mnenj, ce ne drugega.

Nazadnje uredil paradox : 16.11.2006 ob 13:24.
Staro 16.11.2006, 13:14
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135

Citat:
Objavil-a mrjerry
Na druzbenem nivoju, po mojem nikoli. Kis in olje lahko samo kratkorocno zmesas.
...Jerry, nekega dne bos spoznal, da smo si ljudje veliko bolj podobni kot smo razlicni...in te podobnosti so lahko mocna osnova za gradnjo velicastne strukture, ki jo lahko imenujemo 'vesela-prihodnost-nasega-planeta-in-vseh-njegovih-prebivalcev' ( )
Kis in olje je slaba primerjava tudi za druzbeni nivo, i think

Nazadnje uredil paradox : 16.11.2006 ob 13:25.
Staro 16.11.2006, 14:20
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Zanimivo je, da se pa WASP (white anglo saxon protestant), ki jih verjetno lahko jemljemo za risbo cele zahodne civilizacije, ni bilo treba nikjer pirlagajati. Cel svet se prilagaja nam - ali njim, kakor hočete.
Multietnicnost pomeni sobivanje vec etnij. Ne spoj vseh v eno (ponavadi tisto, ki je kakorkoli mocnejsa).
Staro 16.11.2006, 16:05
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 677

No, to je buča. Če bi bila kdaj v islamski državi, potem bi vedela, da se je treba nam, 'prenažrtim in priviligeranim 'zahodnjakom še kako prilagoditi tamkajšnjemu življenju. Ti kot bejba še posebej. In ker smo (vsaj zmerno) kultivirani in razgledani, ne piskamo, ker vemo, da nimamo za kej. Okej, razni turističnih kraji so itak Evropa v malem, na deželi pa se jim prilagodimo. Nism še vidu turistke v miniču, ki bi z joški opletala naokoli.
Staro 16.11.2006, 17:26
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Se absolutno strinjam s celim prvim odstavkom.

S tazadnjim stavkom pa ne cisto... Namrec, dokler bo vecina ljudi mislila, "sej itak nismo zreli za mulitetnicnost", kar je vcasih lep izgovor, da ni nekoga ni treba sprejeti v druzbo (ce sam tega ne zeli, je to njegova osebna krivda in problem!), potem se to ne bo zgodilo... To pomeni, da lahko nikoli ne bomo na tej tocki ...
Pustiva za trenutek zrelost ob strani, ker lahklo najina različnost gledanja na temo privede do nesoglasij. Vidiš, kako je enostavno izumiti "problem"?

Osebno se mi zdi multietična družba čista utopija, in kolikor je v npr. New Yorku ali Amsterdamu dokazov, da lahko deluje, toliko je tudi dokazov, da se rojevajo v takem okolju doslej nepoznana nesoglasja in trenja. Ampak o njih se ne sme na glas govoriti, ker takoj obveljaš za nestrpneža in oportunista!?

Iskreno... niti ne želim si, da bi bili vsi konci sveta pomešani z raznovrstnimi kulturami, ker bi izgubil ves užitek potovanja in spoznavanja kulture v njenem lastnem okolju. Pa tudi posameznim kulturam zvodenelost zaradi tujega okolja najbrž ne bi koristila prav dosti. Da raznovrstnost bogati, je sicer lep slogan, ampak, po moje, bistveno ožje uporaben, kot pa se ga propagira.

No, glede potovanj me v resnici niti ni tako strah, ker se multietničnost propagira predvsem za Evropo. Za naj razvita okolja prišlekov pa seveda ne. Pa je to pravično in kaj se s tem sploh doseže? Namesto razvoja in vlaganja v "nerazvite", se v neka oblikovana okolja vnaša obnašanje in poglede, ki v lasntem okolju niso dosegli tistega, kar v "zaplankani in nestrpni" Evropi (npr.) nismo!?

Če bi dejal, da omejimo prekomeren vstop ekonomskim emigrantom in namesto sprejema cele družine raje izobrazimo enega člana, bi takoj naletel na kanonado "liberalcev"!?? Kot da bi se želeli odkupiti, ker so evropski predniki stoletja izkoriščali svoje kolonje? Eh...

BTW, ta študentka naj tiste štiri leta kar nosi tisto svojo ruto tudi v Evropi, če želi. Morda bo v tem času sama prišla do kake zanimive ugotovitve glede tega...

p.s.
Ko je govora o "preseljevanju narodov" sem najbrž zadrt, a ko govorim o svojem rumenem, črnem ali rdečem prijatelju, pa barve kože medsebojno ne opazimo. Pravi prijatelj spoštuje pri meni doma moje običaje, jaz njegove pri njem doma.

Nazadnje uredil Mowgli : 16.11.2006 ob 17:33.
Staro 16.11.2006, 19:11
Uporabnik

Citat:
Objavil-a paradox
...se oproscam, ker vprasanje ni 'naslovljeno' name in bom vseeno podala svoje skromno mnenje...

Za multietnicnost si zrel takrat, ko lahko v prvi vrsti vidis v cloveku enkratno in neponovljivo osebnost, ki jo imas moznost spoznati in ne neke njegove druzbene karaktarizacije pripadnosti neki skupini, glede na njegov videz, stil oblacenja, barve nohtov, ali karsizebodi, ki so ti pri vsaki osebi ponavadi na razpolago oz. jih poznas. S tem das moznost sebi in socloveku, ki si prisel z njim v stik posredno ali neposredno, da oba odkrijeta kaj prijetnega, zanimivega drug o drugem in si hkrati omogocita razsiritev svojih 'ustolicenih' mnenj, ce ne drugega.
Ne, nic se ni treba oproscati, ker si zelo lepo povedala in temu ni nic za dodati.

Sej vprasanje je bilo sicer zastavljeno v repliki Mowgliju, ampak letelo je pa na vse, ki spremljate to temo...
Torej, tudi na tebe
Staro 16.11.2006, 19:24
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Mowgli
Pustiva za trenutek zrelost ob strani, ker lahklo najina različnost gledanja na temo privede do nesoglasij. Vidiš, kako je enostavno izumiti "problem"?

Osebno se mi zdi multietična družba čista utopija, in kolikor je v npr. New Yorku ali Amsterdamu dokazov, da lahko deluje, toliko je tudi dokazov, da se rojevajo v takem okolju doslej nepoznana nesoglasja in trenja. Ampak o njih se ne sme na glas govoriti, ker takoj obveljaš za nestrpneža in oportunista!?

Iskreno... niti ne želim si, da bi bili vsi konci sveta pomešani z raznovrstnimi kulturami, ker bi izgubil ves užitek potovanja in spoznavanja kulture v njenem lastnem okolju. Pa tudi posameznim kulturam zvodenelost zaradi tujega okolja najbrž ne bi koristila prav dosti. Da raznovrstnost bogati, je sicer lep slogan, ampak, po moje, bistveno ožje uporaben, kot pa se ga propagira.

No, glede potovanj me v resnici niti ni tako strah, ker se multietničnost propagira predvsem za Evropo. Za naj razvita okolja prišlekov pa seveda ne. Pa je to pravično in kaj se s tem sploh doseže? Namesto razvoja in vlaganja v "nerazvite", se v neka oblikovana okolja vnaša obnašanje in poglede, ki v lasntem okolju niso dosegli tistega, kar v "zaplankani in nestrpni" Evropi (npr.) nismo!?

Če bi dejal, da omejimo prekomeren vstop ekonomskim emigrantom in namesto sprejema cele družine raje izobrazimo enega člana, bi takoj naletel na kanonado "liberalcev"!?? Kot da bi se želeli odkupiti, ker so evropski predniki stoletja izkoriščali svoje kolonje? Eh...

BTW, ta študentka naj tiste štiri leta kar nosi tisto svojo ruto tudi v Evropi, če želi. Morda bo v tem času sama prišla do kake zanimive ugotovitve glede tega...

p.s.
Ko je govora o "preseljevanju narodov" sem najbrž zadrt, a ko govorim o svojem rumenem, črnem ali rdečem prijatelju, pa barve kože medsebojno ne opazimo. Pravi prijatelj spoštuje pri meni doma moje običaje, jaz njegove pri njem doma.
Cisto razumem tvoj pogled na to tematiko in se v doloceni meri celo strinjam s tabo - nisva na tako rezlicnih bregovih, kot si mislis morda na prvi pogled

Popolne druzbe pa ni, ker tudi clovek in popoln, ima v sebi neka dolocena nagnjenja (pustimo ob strani vero in kulturo), ki to, da bi vsi lepo srecno ziveli skupaj pod eno streho, otezujejo, ce ne onemogocajo... Tako, da deloma je to res utopija. Ampak, kar mene moti je to, da lahko nekateri (ne pravim, da si to ti) pod krinko tega dobijo krasen izgovor za nestrpnost in da se jim niti ni treba potruditi, da bi sprejeli drugacne. Seveda pod primarnim pogojem, da tudi ti zelijo biti sprejeti in za to nekaj naredijo. Tukaj je zelo tanka linija, ki jo je tezko dolociti...

Kar se tice raznovrstnosti, si jo v nasprotju s tabo vsekakor zelim vec (no, pri nas jo je kar nekaj opaziti ), zelim si pa tudi vec prizadevanja prislekov, da se vklopijo v druzbo. Kaj delajo za domacimi stenami in kako govorijo, h kateremu bogu molijo, itd... se mene ne tice, mene zanima, kako so obnasajo v druzbi... Ali so povezovalni element in bogatijo kulturo naroda, v katerega se zelijo vkljuciti, ali so razdiralni faktor? Te "razdiralce" bi poslala na taprvo letalo, ladjo, vlak ... in domov nazaj, pa naj se enkrat razmisli, zakaj se mu je to zgodilo.

BTW, ta studentka je rojena v Nemciji nenemskim starsem, zivi ze celo zivljenje tu, je muslimanka od malega, nosi ruto, govori tekoce nemsko+svojo materinscino, pridno studira in zame je perfekten primer uspele integracije. Tako da je lahko samo za vzor nekaterim, ki jim to (se) ni uspelo ... In mislim, da je takih se precej primerov, samo kaj, ko jih zaradi ostalih problemov ljudje ne opazijo..

Značke
evropi, meja, muslimank, zakrivanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:59.