Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč > SiOL Komunikator

SiOL Komunikator SiOL komunikator je programska oprema za neposredno sporočanje, ki vam omogoča komuniciranje s prijatelji ali poslovnimi partnerji, z uporabo tekstovnih sporočil, izmenjavo datotek ter IP telefonijo in video klici. Združljiv je z najpopularnejšimi sistemi za neposredno sporočanje, kot so MSN Messenger, Yahoo Messenger, Google talk, Jabber in AIM.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 23.11.2006, 18:44
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125
Privzeto Varnost in Siol komunikator

Z veseljem sem sprejel storitev Siol komunikator, se posebej, ker sem ze vecletni navdusenec in uporabnik VOIP tehnologije. Ob regsitraciji pa me je razocaralo naslednje: moje uporabnisko ime in geslo se je v celotnem postopku veckrat poslalo po internetu v nesifrirani tekstovni obliki, tako da bi ga nepridipravi zelo enostavno prestregli in neomejeno uporabljali moj racun za klic na drage telefonske stevilke. Na primer: potrdilo o registraciji je prislo na mojo e-posto skupaj z geslom nesifrirano, najvecje presenecenje pa je, da je stran, ki daje popoln nadzor nad komunikatorjem v celoti nesifrirana!!! http://moj.siol.net/sporocanje/komunikator/

Siol je zvalil krivdo za zlorabo komunikatorja v celoti zvalil na uporabnika:

http://storitve.siol.net/nc/telefoni...1%5Bfaq%5D=414

Kaj ni to malo hecno? Kako sem lahko jaz odgovoren za skodo, ki je nastala zaradi Siolovih nezadostnih varnostnih ukrepov? Ce moram sam poskrbetii za varnost, potem moram priti na SIol in na streznike namestiti digitalna varnostna potrdila (zastonj od SIGEN-CA)?

Isto velja za POP, SMTP, webmail, dolocene strani na Siolu, ki so tudi nesifrirane. Iz mojih izkusenj je Siol se edini, ki omogoca nesifrirano posiljanje uporabniskega imena in gesla!

S
Odgovorite s citatom
Staro 23.11.2006, 19:06
Cavallo Uporabnik Cavallo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Cavallo
Član od: Jan 2004
Sporočila: 384
Privzeto Re: Varnost in Siol komunikator

To je isto kot vcasih ko je bil se dialup ful popularen in ce si mel od nekoga uname pa pass ....
Staro 23.11.2006, 19:28
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_...524#1164304334
Odgovorite s citatom
Staro 24.11.2006, 08:46
Metek Uporabnik Metek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Metek
Član od: Aug 2005
Sporočila: 365

Lahko tudi pogledaš original na http://podjetje.siol.net/novice/novi...ice/n/424/622/
Staro 24.11.2006, 09:26
admin Uporabnik admin ni prijavljen
Administrator
Prikazne slike uporabnika/ce admin
Član od: Nov 2005
Sporočila: 167

Prijava v moj.SiOL ter Komunikator je možna tudi preko SSL:

https://moj.siol.net/

https://moj.siol.net/sporocanje/komunikator

lp

(nepreverjena vsebina na katero opozarja so oglasi)
Staro 24.11.2006, 18:41
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125

O super!

Samo, zakaj pa ne nastavite teh varnih povezav za privzete (isto je za posto) in ne onemogocite prijavo brez SSL, saj se vecina navadnih uporabnikov sploh ne zaveda, da taka prijava ni varna?

S
Odgovorite s citatom
Staro 25.11.2006, 16:50
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Citat:
Objavil-a schnapsi
O super!

Samo, zakaj pa ne nastavite teh varnih povezav za privzete (isto je za posto) in ne onemogocite prijavo brez SSL, saj se vecina navadnih uporabnikov sploh ne zaveda, da taka prijava ni varna?

S
Jah..glede na to da oni niso ob zlorabi "nič" krivi -več zlorab bo boljše je za njih
Staro 25.11.2006, 18:29
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Saj res niti nisem opazil zdaj ko sem to prebral sem pogledal in res je vse odprto to je verjetno protizakonito mislim da bi siol po zakonu o varovanju osebnih podatkov moral zagotoviti varnost podobno kot banke.Ne samo da lahko drugi telefonirajo na moj račun vidni so moji osebni podatki telefonska številka mobitela naslov seznam klicev in podobno.
Ko sem se registriral zdaj je pač geslo šlo upam da še ni nič narobe v bodoče pa predlagam da siol zaščiti vse vstopne strani v skladu z zakonom o varovanju osebnih podatkov ker se nahajajo osebni podatki ker v nasprotnem primeru je lahko to za siol zelo neugodno v primeru zlorab v kolikor bi do njih prišlo.

Nazadnje uredil miran74 : 25.11.2006 ob 18:57.
Odgovorite s citatom
Staro 25.11.2006, 18:43
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

ma boli njih :D

drugač pa sklepam da že slabo zaščiten računalnik z kakšnim trojancem in npr. izklopljen firewall je lahko odlična tarča po moje za napadalce... Danes zna ze usak mulc udret u osebni računalnik, še posebej če je to od osebe ki ne zna poskrbeti za warnost... In če je med vpisan v siol komunikator bi po moje lahko kr fajn nabil račun če bi klical na tuj račun....

Sicer nisem prepričan v to kar goworim, ker nisn lih neki hacker :D ... sam pač pomislil sem da bi to mogoče bilo možno?

Nazadnje uredil mckeky : 25.11.2006 ob 18:47.
Odgovorite s citatom
Staro 25.11.2006, 19:44
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Citat:
Objavil-a mckeky
ma boli njih :D

drugač pa sklepam da že slabo zaščiten računalnik z kakšnim trojancem in npr. izklopljen firewall je lahko odlična tarča po moje za napadalce... Danes zna ze usak mulc udret u osebni računalnik, še posebej če je to od osebe ki ne zna poskrbeti za warnost... In če je med vpisan v siol komunikator bi po moje lahko kr fajn nabil račun če bi klical na tuj račun....

Sicer nisem prepričan v to kar goworim, ker nisn lih neki hacker :D ... sam pač pomislil sem da bi to mogoče bilo možno?
Maš prav samo računalnik je moj ali pa tvoj pa moraš sam poskrbeti za varnost jaz mam dva računalnika prenosnega za bančništvo e uprava in druge podobne strani na katerem je maksimalna varnost kar je možno namiznega pa mam za muziko in filme z malo manšo varnostju na tem pa letijo torrenti praktično 24 ur na dan vstopna stran pa je od siola pa morajo oni poskrbeti za varnost meni ne pomaga nič maksimalna varnost če povezava ni šifrirana lahko bi to stran zakodirali in dali možnost prijave z digitalnim potrdilom tako kot je to pri servisnih straneh ali pa pri mobitelu pri uporabi storitve monitor.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
komunikator, siol, varnost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
siol komunikator pok SiOL Komunikator 87 11.01.2007 10:41
SIOL komunikator Pavulon SiOL Komunikator 64 01.12.2006 16:01
Siol komunikator težave miran74 SiOL Komunikator 7 22.11.2006 23:03

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:20.