Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 03.05.2007, 17:32
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547
Privzeto Re: Problem generacije rojene okoli leta 1980

Citat:
Objavil-a bob marley Prikaži sporočila
npr. iz prve roke, v Sevnici - 1 ura do Lj, Zagreba in dobre pol ure do Celja
Čudovito, v službi sem 9 ur, 2 uri na poti... v tem tempu bi otroke še uspela naredit, ampak kaj ko jih potem do enega 20. leta ne bi več videla...
Staro 03.05.2007, 19:38
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Za pokojnino ne vem, kaj se tako sekirate. Sam zase vem, da verjetno do pokojnine tako ali tako ne bom prišel, če pa bom prišel, bom pa tako ali tako delat hodil še z britofa. :D Nadalje.. Meni se pa zdi tak pokojninski sistem dober, ker včasih se je dogajalo, da je človek plačeval v pokojninsko blagajno vse življenje, umrl pa malo preden je zaključil z delovno dobo. Pa si se za tisti denar lahko obrisal pod nosom. Sedaj pa.. Koliko našparaš.. Toliko imaš.. That's it.

Stanovanja? Hmm.. Kako že gre tista praviljica.. Nekoč je živel en dober mož, dober do nekaterih... Pisal se je Jazbinšek... In poceni je zrihtal določenim ljudiem stanovanja, da lahko le-ta dražje prodajajo.. :D Tako je to... Če jadikuješ ne pomaga. Nekaj narediš na to temo.. Ali pa nič ne narediš.
Staro 03.05.2007, 19:39
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a Katrin Prikaži sporočila
Čudovito, v službi sem 9 ur, 2 uri na poti... v tem tempu bi otroke še uspela naredit, ampak kaj ko jih potem do enega 20. leta ne bi več videla...
Jaz sem isto toliko na poti, pa sem konkretno bližje službi doma (po kilometrih seveda). :D Zaradi prometne politike pa zgubim, če grem ob 7h v službo cca 50 min v eno smer, če grem pa ob 8.15 v službo pa samo 25 min v eno smer. :D :D
Staro 04.05.2007, 11:03
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

Citat:
Objavil-a ekica Prikaži sporočila
v manjsih mestih se lahko kupi garsonjera za 5 do 6 miljonov nasih bivsih tolarjev, pol od tega lahko prisparas skupaj s starsi, ce kako leto do tri delas in zivis pr njih, pol pa vzames kredit na 10 let in mas flat, ce ga ze kupujes sam.
To se pa strinjam. Vsi bi radi živeli v Ljubljani in jamrajo, kako stane 40 kvadratov stare luknje 20 starih milijonov.
Staro 04.05.2007, 11:07
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

Citat:
Objavil-a NaceM Prikaži sporočila
Stanovanja? Hmm.. Kako že gre tista praviljica.. Nekoč je živel en dober mož, dober do nekaterih... Pisal se je Jazbinšek... In poceni je zrihtal določenim ljudiem stanovanja, da lahko le-ta dražje prodajajo.. :D Tako je to... Če jadikuješ ne pomaga. Nekaj narediš na to temo.. Ali pa nič ne narediš.
Nekoč sem za eno mojo bivšo sodelavko izračunal, da je samo z možnostjo odkupa službenega stanovanja za par tisoč mark prosto po Jazbinšku z današnjo ceno tega stanovanja v Ljubljani zaslužila toliko, kot bom jaz praktično zaslužil v celem življenju, če bi ves zaslužek vsa leta privarčeval in nič jedel.

He,he,he... Jazbinška bi morali nekateri častiti kot boga. Vsaj jaz ga bi.
Staro 04.05.2007, 16:05
besoft Uporabnik besoft ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 2

Citat:
Objavil-a kapara Prikaži sporočila
Naši vladni mafiji je vse eno, kako bo živel človek. Ti, ki so pri koritu se bodo že znajdli in od davkoplačevalcev potegnili čiveč, da bodo oni lahko živeli na veliki nogi.
Počasi , zelo počasi se že približujemo ameriškemu sistemu.
Če boš imel denar si boš lahko privoščil stanovanje ali hišo, avto, se pravi solidno življenje.
Če tega ne bo, se bodo začela graditi ciganska naselja, katera sedaj tako kritiziramo. Grajena bodo iz stare zarjavele pločevine, odpadnega materiala iz lesa in podobno.
Ne, to ni znanstvena fantastika ampak realna prihodnost, ki se bo dotaknila tudi nas slovencev, če bomo dovolili tej mafiji, da nas zavrže kot kup smeti.

Mene samo zanima kakio si pa Vi predstavljate rešitev teh problemov? Čisto realno je, da če imaš denar si lahko privoščiš vse, če ga nimaš pa itak nič. Težava se pojavi pri vprašanju, zakaj ljudje nimajo denarja oz. zakaj raje kot ureditev stanovanja ali pa reševanje stanovanjskega problema ljudje kupujejo avtomobile in živijo iz dneva v dan ? Enostavno zato, ker država to podpira z socialnimi pomočmi. Nobeden, ki je delal in je bil vajen dela in je izgubil službo še ni umrl od lakote z tem da mnogi prejemajo pomoč in se jim živo j*** za vse.
Skratka dela je dovolj, če ne v tovarnah je dosti zemlje neobdelane....ampak se pojavi drugi problem...jara gospoda.
Staro 04.05.2007, 20:15
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Ok, kar se penzije tiče, sem se jaz že sprijaznil, da je ne bom dočakal in da bom rintal vse do bridkega konca.
Staro 13.05.2007, 20:39
X-wrt Uporabnik X-wrt ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 38

Trenutno znaša penzija 72.5% najvišjega zneska prihodkov v 18 mesecih.
in ta znesek (72.5%) bo čez 10-20 let znižal na okoli 50% saj bo enostavno preveč penzionstov in premalo delovno aktitvnih, ki bi plačevalu v blagajno.
Je pa hudič kako varčevati če ti nič ne ostane za varčevat
Staro 15.05.2007, 07:02
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Jaz mislim delati čim dlje.
Staro 11.08.2007, 11:01
bico Uporabnik bico ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce bico
Član od: Aug 2005
Sporočila: 475

Razmišljam o selitvi v drugo državo.

Značke
1980, generacije, izziv, leta, okoli, rojene

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:16.