Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč > SiOL Komunikator

SiOL Komunikator SiOL komunikator je programska oprema za neposredno sporočanje, ki vam omogoča komuniciranje s prijatelji ali poslovnimi partnerji, z uporabo tekstovnih sporočil, izmenjavo datotek ter IP telefonijo in video klici. Združljiv je z najpopularnejšimi sistemi za neposredno sporočanje, kot so MSN Messenger, Yahoo Messenger, Google talk, Jabber in AIM.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.08.2008, 23:12
Flukturr Uporabnik Flukturr ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 74
Privzeto Re: NOKIA E60/E61/E70/E65/N80/N95 SIOL KOMUNIKATOR VoIP NASTAVITVE

Citat:
Objavil-a mdolzan Prikaži sporočila
Živijo,
ali bi mi lahko kdo pojasnil, kaj moram dodatno nastaviti na Sinope568 IAD "modemu", da bi se mi nokia N95 lahko prijavila - registrirala preko WLANA na voip številko. Same nastavitve v telefonu delujejo (preizkušeno na dveh omrežjih)
Sem že težil na 080100 pa so me vztrajno pošiljali na forum.

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem
LP Martin

A so se zadeve kaj porihtale, tudi sam si lastim omenjeni modem in mi ni še za en ruter nabavljati...

In še, ali je kdo poskušal na E90?

LPF
Odgovorite s citatom
Staro 13.08.2008, 16:46
FireMan Uporabnik FireMan ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 54

Citat:
Objavil-a Deflektor Prikaži sporočila
Zanimivo je,da dostop do interneta iz Nokie e51 preko Sinope deluje povsem normalno,ko pa se skušaš registrirati na Siolov VoIP pa ne gre pa da se na glavo postaviš, na Linksysu pa deluje BP. A morda kdo ve če moraš vsakič ko se hočeš prijaviti v katerem drugem omrežju to omrežje potem izbrati tudi v nastavitvah SIP kot privzeto dostopno točko, da deluje ali je dovolj le da začneš voip klic pa se telefon sam prijavi na razpoložljivo omrežje?
Če bi malo bolj razumljivo napisal vse skupaj...

Jaz imam tudi Nokio E51. VoIP telefonija mi deluje samo reko WLAN omrežij. Preko internetne povezave (GPRS, EDGE, G3....) pa se mi ni uspelo povezati.

Je pa zanimivo, da lahko v bolj poseljenih krajih kjer je veliko nezaklenjenih WLAN omrežij, da si enostavno sposodiš enega od njih in kličeš prek VoIP tehnologije.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 13.08.2008, 22:13
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Kaj je nerazumljivo?

E51 na Sinope na telefonu deluje brskanje po internetnih straneh, ne deluje pa VoIP

Ko že ravno omenjaš sposojanje odprtih omrežij, a moraš vsakič ko se povežeš na drugo omrežje in želiš vzpostaviti VoIP klic v nastavitvah SIP spremeniti privzeto Wlan omrežje za Sip prijavo. Poskušal sem brez spreminjanja privzetega omrežja, vendar se potem telefon pritožuje da se ne more povezati z omrežjem
Odgovorite s citatom
Staro 13.08.2008, 23:16
Novinec

Citat:
Kaj je nerazumljivo?

E51 na Sinope na telefonu deluje brskanje po internetnih straneh, ne deluje pa VoIP
Evo, lep primer kaj je nerazumljivo. Tvoja slovenščina je čisto mimo.

Saj, če se potrudim, potem že razumem kaj si hotel povedati.

Glede privzetih WLAN omrežij pa tako. Mene vsakič, ko se hočem povezati z SIOL VoIP, vpraša prek katere dostopne točke se želim povezati. Tam mi da na izbiro tudi, išči WLAN omrežja in potem pač izberem enega. Seveda nezakljenjenega.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 25.08.2008, 22:18
Uporabnik

Nokia E51 povezan z Wlan omrežjem komunikacijskega prehoda Sinope
- brskanje po internetnih straneh deluje
- VoIP ne deluje

a bo bolje?

Zanimivo, da ti ta sistem deluje, meni se ni uspelo tako povezati, pač pa moram vsakič v nastavitvah SIP spremeniti privzeto dostopno točko, da se nanjo poveže.
Odgovorite s citatom
Staro 29.08.2008, 17:26
Novinec

Citat:

Zanimivo, da ti ta sistem deluje, meni se ni uspelo tako povezati, pač pa moram vsakič v nastavitvah SIP spremeniti privzeto dostopno točko, da se nanjo poveže.
Ja, res je moteče. Če nastavim v teh nastavitvah dostopno točko, ki je Wlan, potem mi, če tega Wlan-a i na voljo, da na izbiro kakšn drug Wlan, ali pa mi napiše, da se ni mogoče registrirati v storitve Siol. Ne da pa na izbiro internetnih dostopnih točk kot so Planet mini, Planet maksi.... Če se hočem povezat preko Planeta mini, moram it v te nastavitve, kar pa je zamudno. Pa potem ponovno spremenit nastavitve nazaj na dostopno točko, ki gre preko Wlana.

Skratka, dobro bi bilo, da bi vsakič, ko bi se hotel registrirati v Siol, dobil na izbiro preko katere dostopne točke to hočem, ne pa da morm popravljati v nastavitvah.

V 3G omrežju pa VoIp telefonija deluje prav tako odlično.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 29.08.2008, 17:34
Uporabnik

Meni tudi če je izbran Wlan ne ponudi drugega, ki je trenutno na voljo, pač pa napiše, da se ni mogoče registrirati v storitev
Odgovorite s citatom
Staro 22.05.2009, 14:12
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125

Imam Nokio E51 iz Simobilove ponudbe. SIP odjemalec se po WIFI uspešno prijavi v sistem, prav tako lahko sprejemam klice, ne morem pa klicati ven. Ko vpišem številko in izberem Možnosti/Pokliči/Internetni klic, dobim sporočilo, da internetna telefonija ni na voljo. Ker so pri SIP ponavadi težave z dohodno dosegljivostjo, še nikoli pa nisem imel težav s klicanjem, sklepam, da imajo te Nokie namerno onemogočeno klicanje po VOIP. Ali morda kdo ve kaj več o tem?
Odgovorite s citatom
Staro 22.05.2009, 15:53
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Kako se pa izvede ta topstopek za Voip telefonijo imam nokio E66 vendar ne znam klicat preko voip.
Odgovorite s citatom
Staro 22.05.2009, 18:45
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

schnapsi, nimajo, vsaj e71 (simobil) lepo dela s komunikatorjem. Bom probal par grabov narest in jih prilepit, da boš videl, kako imam jaz. Itak je oboje Symbian.

Značke
komunikator, nastavitve, nokia, siol, voip

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Najbolša izbira mobilnika ...(predlogi, vprašanja) [Brez reklam] fancy Mobilna telefonija 217 09.11.2015 12:45
SIP nastavitve & SIOL voip 3tomaz3 SiOL Komunikator 53 28.12.2012 19:31
Nove ponudbe in cene siol storitev MIKO O storitvah 109 13.06.2009 13:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:43.