Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 03.07.2008, 14:38
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754
Privzeto Re: Ali je z nami še vse v redu?

Kaj naredi Vegovo priznanje iz prijetnega mulca...

Staro 04.07.2008, 09:14
humanist Uporabnik humanist ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce humanist
Član od: Apr 2008
Sporočila: 40

Kje smo in ali je z nami še vse vredu nam nazorno prikazuje novica na dnevnikovi spletni strani o včerajšni tragični nesreči na Blanci. Sredi te novice se šopiri nek migetajoči reklamni spot, ki nima nobene povezave z nesrečo, ampak je tam samo zato, ker je to najbrž najbolj udarna novica. Če že nimamo spoštovanja do pokojnih, bi morali biti prizanesljivi vsaj do svojcev preminulih.
Staro 10.07.2008, 19:14
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

no ... nekako tole sem imel v mislih ja
Staro 06.11.2008, 09:31
franjagerdej Uporabnik franjagerdej ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2008
Naslov: Na znameniti Poljani
Sporočila: 4

Citat:
Objavil-a franjagerdej Prikaži sporočila
Na žalost smo prišli do zadnje točke, tiste najnižje, oz najnizkotnejše- ne samo v službi, ne samo v svetu- v družinah; brat brata pobija!

Ne ubijajo samo "sekire", obijajo tudi besede- tisto najhujše pa je, da za brata ne najdemo več besede in se nam zdi popolnoma normalno, če opazimo, da je zaradi naše ignorance žalosten, ga kaznujemo, se nam zdi prav--ali pa se nam je......!

Konec je ; apokalipsa, Sodoma in Gomora----in NOV ZAČETEK- 21. 12. 20012?

Ali je z nami ŠE vse vredu--nikoli ni niti bilo!

To kar smo delai do sedaj, je bilo za človeka normalno, za človeštvo pa poguba!

Tisti, ki bomo že kar zdaj začeli "po novem"s sočutjem do sočloveka, do vse žive in nežive narave in to v praksi in teoriji, seveda enako do sebe---smo nov začetek že začeli!

Več nas bo, uspešnejši bomo.

Zakaj me ne vprašate kako to vem in tudi datum rojstva mi marsikaj pove, če bi radi, da bi življenje spoznali in mu bili sproti kos-je moj naslov še zmeraj franjagerdej@yahoo.com;
Staro 07.11.2008, 13:02
kepca Uporabnik kepca ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 35

pozdravljeni!
preveč vsega smo si naložili in sami od sebe preveč pričakujemo, pa časa nam zmanjkuje, stres bo počas ratal k kuga, pa soseda ne poznam več...
s temi stvarmi naj se ukvarjajo sociologi, antropologi, germanisti, babtisti..ma tist k hoče.
sama se seveda včasih vprašam, al smo res ratal mal usekani vsi po malem in si v večini pritrdim!
Je tudi res da so v svetu in času bili vzponi in so bili padci..
Danes in tukaj si lahko rečem, da mene čisto nič ne briga in me ne gane kaj se v svetu dogaja, raje se brigam sama zase...( npr- mi je vseeno za vojne po svetu, za lačne v afriki, za bombe v iraku)
- pa me res čisto nič ne briga?! - kaj pa če bi te probleme približali na razdaljo dveh mest?
- a nas ne zaskrbi že to, ko se pojavijo prvi prehladi v službi, šoli...takrat se oblečemo, pijemo čajčke, žremo lekadol...za prehlade!!
a bi nas nič ne zaskrbelo če bi razglasili da so ugotovili da se aids prenaša s kihanjem?!
da, torej se strinjam da postajamo mal usekani vsi po vrsti, problemi tam zunaj so, vendar se nas ne tičejo ------ ampak samo zato, ker jih ne občutimo, nam niso blizu, nas ne morejo doseči!!Torej je to enako temu, da jih ni!

pa še to - a ni zanimivo, da vsi vemo kaj vojna prinaša - tolko demokracije - nova tehnologija - pa je vseeno v tem trenutku padla bomba in padel vojak! Vsi vemo, kaj pomeni nacizem, fašizem...pa jih je po svetu...(pri sosedih npr.) še precej aktivistov!

Pa če nismo ljudje živali z gensko napako pol pa ne vem kaj gre narobe.. verjetno nam je onesnažen zrak že krepko skisal možgančke!
LP!
Staro 16.05.2009, 20:40
vučko stručko Uporabnik vučko stručko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Sporočila: 237

Citat:
Objavil-a kepca Prikaži sporočila
pozdravljeni!
preveč vsega smo si naložili in sami od sebe preveč pričakujemo, pa časa nam zmanjkuje, stres bo počas ratal k kuga, pa soseda ne poznam več...
s temi stvarmi naj se ukvarjajo sociologi, antropologi, germanisti, babtisti..ma tist k hoče.
sama se seveda včasih vprašam, al smo res ratal mal usekani vsi po malem in si v večini pritrdim!
Je tudi res da so v svetu in času bili vzponi in so bili padci..
Danes in tukaj si lahko rečem, da mene čisto nič ne briga in me ne gane kaj se v svetu dogaja, raje se brigam sama zase...( npr- mi je vseeno za vojne po svetu, za lačne v afriki, za bombe v iraku)
- pa me res čisto nič ne briga?! - kaj pa če bi te probleme približali na razdaljo dveh mest?
- a nas ne zaskrbi že to, ko se pojavijo prvi prehladi v službi, šoli...takrat se oblečemo, pijemo čajčke, žremo lekadol...za prehlade!!
a bi nas nič ne zaskrbelo če bi razglasili da so ugotovili da se aids prenaša s kihanjem?!
da, torej se strinjam da postajamo mal usekani vsi po vrsti, problemi tam zunaj so, vendar se nas ne tičejo ------ ampak samo zato, ker jih ne občutimo, nam niso blizu, nas ne morejo doseči!!Torej je to enako temu, da jih ni!

pa še to - a ni zanimivo, da vsi vemo kaj vojna prinaša - tolko demokracije - nova tehnologija - pa je vseeno v tem trenutku padla bomba in padel vojak! Vsi vemo, kaj pomeni nacizem, fašizem...pa jih je po svetu...(pri sosedih npr.) še precej aktivistov!

Pa če nismo ljudje živali z gensko napako pol pa ne vem kaj gre narobe.. verjetno nam je onesnažen zrak že krepko skisal možgančke!
LP!
že dolgo nikjer nisem prebral tako pristnega, človečnega odgovora, pa sem si rekel, lejnolej, v forumu je duša, ki je prišla do te stopnje, da bi lahko prišla do resnice!

to, kar živimo in doživljamo, kar vemo in zvemo, je posledica, ki ima korenine in vzrok v pradavni preteklosti. kar je na človeku živalskega, je telo in naši nagoni. namen našega bivanja na zemeljski obli je učenje življenja. večni smo, neumrljivi. ta planet je samo kratek postanek, kjer vsak od nas doživlja vnaprej določene situacije in skozi lekcije prihaja ali pa ne prihaja do višje stopnje zavesti,
karmičnega čiščenja vseh slabih stvari iz preteklosti( iz miljonov prejšnjih življenj), da bi si odprl boljše možnosti za naprej. tudi vojne so del te lekcije na dolgem potovanju skozi čas in prostor.
to, kar se je zgodilo v trenutku, ko je človek začel uresničevati svojo idiotsko željo po vladanju naravi in je prenehal bivati v harmoniji s habitatom, je vzrok za vse, kar se danes slabega dogaja. zakaj? človek dobiva povrat energije od narave!
živiš v dobi satanizma, kjer se "monstrumi" hranijo z muko in trpljenjem drugih, ubijajo, so okrutni in nehumani, se norčijejo,posmehujejo,drugemu ne privoščijo dobrega,so zavistni, ljubosumni, tekmovalni, sebični..... to je samo posledica razpada duhovnih struktur človeštva, ki se že odraža kot razpad psihičnih struktur, sledi še faza razpada fizičnega dela. pa se ne boj, kajti z eno nogo smo že stopili v zlato dobo, dobo brez sovraštva, vojn.....
premalo prostora imam, kajti to je tema za nekaj knjig.
kaj je zate pomembno? da se distanciraš od vseh negativnosti. toplo ti priporočam knjigo" karmična diagnostika" od g.ogorevca, zdravitelja komplementarne medicine iz brežic, ki je "delal" tudi z zlatim olimpijcem v metu kladiva. preberi jo in piši v forum.

veliko sreče!
Staro 04.03.2010, 22:36
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Mogoče kdo ve kdo in kdaj je to napisal?

Te pobožne želje vlačimo za sabo že zelo dolgo.

Staro 05.03.2010, 20:09
PowRider Uporabnik PowRider ni prijavljen
Banned
Član od: Mar 2010
Sporočila: 374

Citat:
Objavil-a humanist Prikaži sporočila
Kje smo in ali je z nami še vse vredu nam nazorno prikazuje novica na dnevnikovi spletni strani o včerajšni tragični nesreči na Blanci. Sredi te novice se šopiri nek migetajoči reklamni spot, ki nima nobene povezave z nesrečo, ampak je tam samo zato, ker je to najbrž najbolj udarna novica. Če že nimamo spoštovanja do pokojnih, bi morali biti prizanesljivi vsaj do svojcev preminulih.

ne štekam ???
Staro 05.03.2010, 20:20
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a PowRider Prikaži sporočila
ne štekam ???
Mogoče zato, ker si otrok moderne dobe.

Staro 05.03.2010, 20:24
PowRider Uporabnik PowRider ni prijavljen
Banned
Član od: Mar 2010
Sporočila: 374

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Mogoče zato, ker si otrok moderne dobe.
Hm...če so praljudje lovili mamuta in je med lovljenjem en izmed lovcev poizkusil kako trdo gorjačo ima s smrtnim udarcem po lastni glavi, so preživeli lovci prenehali loviti večerjo iz spoštovanja?

Kaj ima moderna doba z obravnavano tematiko?

Značke
nami, redu, še, vse

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Bi z nami cvrli krofe? Irina Gastronomija 11 21.03.2007 22:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:56.