Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 07.02.2009, 03:39
veseljak Uporabnik veseljak ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2009
Naslov: Štajerska
Sporočila: 15
Privzeto Re: pvc okna

Pozdravljeni

Toliko v vednost vsem. Mi smo v bloku menjali okna in smo se prijavili na razpisu za nepovratna sredstva. Pogoji za prijavo na sredstva so: več kot 100M2 menjanih površin Veljaven certifikat o ustreznosti oken proizvajalca Pričetek gradnje večstanovanjske stavbe mora biti pred letom 1981. Dve leti je upravnik stavbe ali lastniki dolžni voditi tabelo o porabljeni toplotni energiji. Razpis najdete na strani aure.si !
Mi dobimo sredstva čez kakšen mesec, ko bodo odpirali prispele ponudbe.
Dela pa je bilo ogromno.
Še to vrnjeno dobimo 25€ po kvadratnem metru menjane površine. Ker je v "projekt" pristopilo več stanovanj smo se še posebej pogajali z izbranim izvajalcem za popust. Se je splačalo!
Ni važno če razpis zanudiš, važno je da pripraviš vso dokumentacijo pravilno, ker se razpis ponavlja ( vsaj do zdaj).

Lep dan vsem
Staro 07.02.2009, 21:08
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Zanimivo, da upravnik nikoli ne razpolaga s takimi informacijami. Vsekakor koristna za tiste, ki bodo to še potrebovali, saj se težko dokoplješ do karkoli koristnega.

Sam sem že pred nekaj leti spraševal ker sem na spletu našel razpis tudi o tem, sicer ne vem kje. Razpis je trajal do konca fenruarja, naslednjega leta, telefonsko sem se začel zanimati tam okoli oktobra. "Ne bo nič ker ste v bloku, sicer pa tudi, če bi imeli pogoje, smo že ves denar razdelili", sem dobil v odgovor.

Upravnik pa nezainteresiran, seveda ne pričakujem, da bi popolnoma vse moral narediti on in bi mi le pokasirali, ampak bi se nas nekaj vključilo v tako obnovo in seveda tudi urejanje potrebnega, ki spada poleg.

Upam, da boste toliko uspešni, da boste dali montirati vsi enake barve oken, ne tako, kot pri nas. Na temnejšo podlago (fasado), eni temno rjava (kar je sovpadalo prejšnjim lesenim oknom - temno rjava), drugi pa bela. Tako je stavba šarasta, kot bi bili vsi skregani med seboj.

Dobra novica
Staro 07.02.2009, 23:26
Novinec
Thumbs up Re: pvc okna

Organizirati se morate najprej lastniki sami in nato vključiti še upravnika. Upravniki o takšnih stvareh nimajo pojma ali pa nočejo. To delo presega upravljalska dela. Meni so pomagali Res pa je , da vedo, da sem tečen kot muha če se za nekaj odločim.
Najprej sem iskal ponudnika za 4 stanovanja. Pri izvajalcih sem dejal, da iščem izvajalca za cel blok. Sem dobil velik popust (vrednost del okoli 50.000€)
Morate imeti menjavo oken v planu del in potrjeno s sklepom lastnikov. Na osnovi tega plana del pooblastite upravnika , da odda dokumentacijo v vašem imenu. Ni potrebno da imate enega izvajalca, je pa to ceneje. Na koncu smo izbirali med tremi izvajalci. Izbrali smo najdražjega od teh. Trije finalisti so bili izbrani glede na ponujeno kvaliteto-ceno.
Ker sem imel prvi (pri nas) takšno idejo upravnik ni vedel kako to pravilno izvesti. Da se nebi lovili kako in kaj smo z pomočjo upravnika našli možkega , ki občasno sodeluje z svetovalno energetsko službo, da on za nas pravilno odda dokumentacijo. Mi mu bomo nekaj malega plačali. Vsak ki menja okna mu da za dve kavi Se še najdejo dobri ljudje.
Po izmeri stanovanj sem izboril še malo dodatnega popusta. Skupaj z vrnjenimi sredstvi (ki jih še nisem dobil ) smo na profitu okoli 25%. Na primer namesto 4000€ plačaš 3000€.
Staro 07.02.2009, 23:45
Novinec

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila

Sam sem že pred nekaj leti spraševal ker sem na spletu našel razpis tudi o tem, sicer ne vem kje. Razpis je trajal do konca fenruarja, naslednjega leta, telefonsko sem se začel zanimati tam okoli oktobra. "Ne bo nič ker ste v bloku, sicer pa tudi, če bi imeli pogoje, smo že ves denar razdelili", sem dobil v odgovor.

Upam, da boste toliko uspešni, da boste dali montirati vsi enake barve oken, ne tako, kot pri nas. Na temnejšo podlago (fasado), eni temno rjava (kar je sovpadalo prejšnjim lesenim oknom - temno rjava), drugi pa bela. Tako je stavba šarasta, kot bi bili vsi skregani med seboj.

Dobra novica
Je več razpisov nekaj je za individualne stavbe, novogradnje itd. je pa tudi za energetsko varčno obnovo večstanovanjskih stavb. Pri državi pa nikoli ne veš če bo naslednjo leto razpis ponovila. Sem vse ki so menjali okna obvestil, da naj ta vrnjen denar jemljejo kot nagrado ali denar za dopust. Kajti dokler ga ne dobim državi ne verjamem!! Zdaj smo že pravilno vse oddali in čakamo da odprejo ponudbe. Po zadnjih informacijah ni problema. Me je pa bilo malo strah, da me nebi kakšen lastnik obtožil, da sem jih žejne peljal čez vodo.

Na razpisu potrebuješ tudi potrdilo oz. dovoljenje občine za menjavo oken. Občina mi je odgovorila, da NE izdajajo dovoljenj za menjavo oken v kolikor se NE SPREMINJA OBLIKA FUNKCIONALNOST IN ZUNANJI IZGLED STAVBE (BARVA ) a razpis takšen dokument zahteva. Jaz sem jim oddal ta dopis občine.
Zdaj pa glede barve oken - kar gre meni zelo na jetre
Barva oken in velikost in oblika se NE SME MENJATI - MORA BITI TAKŠNA KOT JE VPISANA V ZEMLJIŠKI KNJIGI. Drugače moraš imeti sklep lastnikov ter dovoljenje občine, da greste v menjavo barve. To velje tako za okna kot fasado ali klimatske naprave , ki "krasijo fasade". Klimatsko napravo lahko montiraš brez dovoljenj samo na svojem. Torej na balkonu!
Staro 07.02.2009, 23:56
Novinec

Še to: zraven sem iskal tudi ponudnika za klimatske naprave. Dva sva tudi montirala klimo. Tam nisem gledal na ceno. Najprej na kvaliteto, izkoristek, servisni interval, glastnost in ostalih stroškov , ki sledijo - filtri itd.
Tudi tam sem "zbil" ceno za 25-30%. Odločila sva se dva lastnika in montirala zunanjo enoto na balkon. Zdaj se še dva zanimata za enako klimo. Bomo videli spomladi jim bom že zrihtal če bodo želeli.
Pa da ne bo kdo mislil da sem jaz kaj zaslužil z okni in klimo. Ma jok brate sami nepovratni stroški. Tako vsaj mirno spim in me ne peče vest. Vse za dobrososedske odnose...
Klima mora biti kvalitetna saj jo hočem imeti kar nekaj let. ( to ni spar , lidl , hofer varjanta)

Nazadnje uredil veseljak : 07.02.2009 ob 23:59.
Staro 10.02.2009, 02:45
Mojster

Odlično, čestitke z moje strani za tvojo podjetnost in zagnanost.
Problem je v glavnem v tem, da se ljudje nočemo ali ne znamo pogovarjati, tudi o teh rečeh. Tako, vsak sam nekaj prčka in kupuje, na koncu je pa stavba na izgled poden in seveda pride vse tudi dražje.

Upam, da so sosedi zadovoljni. Nekaj ti predlagam. Če prav gruntam, si v vaši stavbi koordinator. Naredi eno spletno stran in v njej za pomoč ostalim malce opiši tvoje delo. Kajti upravniki tako raje pišejo o ponudbah in tuhtajo kako potegniti čim več denarja.

Sem pa prepričan, da se je potrebno pogovoriti tudi o takih zadevah, posebej še tam, kjer v eni stavbi stanuje več ljudi. Sam že imam eno tako spletno stran, sicer preprosto, ampak začetek je.

Se pa ostalim, ki jih to pisanje ne zanima, iskreno opravičujem, ker je moj zapis tudi malce mimo oken.
Staro 11.02.2009, 13:11
Novinec
Talking Re: pvc okna

Problem je v tem, da ste ali so prepoceni kupili stanovanja in jih lastniki ne cenijo tako kot bi morali !!
Vsak lastnik ima možnosti poiskati najboljšega ponudnika za beljenje , dvigalo itd... v resnici pa vsi samo čakajo upravnika kaj bo rekel, da ga lahko nato popluvajo Jaz imam sistem, da za določeno ponudbo išče upravnik in še nekaj lastnikov. Pri velikih investicijah je upravnik našel celo cenejšega ponudnika kot jaz Tako da niso vsi upravniki riti ..... oz. beri kot : jaz jim diham za ovratnik.
Za spletno stran nisem saj o izdelavi strani nimam pojma (ne še )

Sosedi so do zdaj zadovoljni. Mi večina 90% zaupa. Vedno pa se najde kakšna črna ovca, ki NIČ ne predlaga ampak samo tarna na veliko

Aja še to .... sem predstavnik lastnikov oz. koordinator po tvoje

Lep dan
Staro 11.02.2009, 13:14
Novinec

VSEMOGOČNI če pa želiš še kakšno informacijo pošlji zasebno sporočilo bom dal svojo tel.št.
Staro 23.05.2012, 20:48
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Pri novih oknih je problem, ker preveč zatesnijo prostor. Če nimate prezračevalnega sistema boste imeli probleme z vlago... Tako, da najbolj racionalna rešitev je kupiti okna, ki se NE odpirajo (nimajo mehanizma-so CENEJŠA) in vgradnja kakovostnega prezračevalnega sistema z rekuperacijo. Poudarek na besedi KAKOVOSTNO! Ne glede na moje mnenje o PVC oknih vam svetujem, da ne vzamete AJM, saj je kolega imel silne probleme z njimi, saj so neažurni, ne držijo se rokov, dogovorov, skratka ne vem kako to da še obstajajo na trgu.
Staro 13.07.2012, 22:19
Mojster

Stanovanje ali stanovanjska hiša, kjer se okna ne odpirajo?? Zaradi nekaj EUR cenenosti. Ni šans. Pa smo spet pri porabi elektrike, kar sicer zelo kritizirajo, ampak elektro distibuterji si pa vedno bolj manejo roke, saj jim denar kar leti na kup. Kaj če jo zmanjka za dalj časa?, je res biti smotrno, vedno bolj odvisen od električne energije? Kolikšen je vložek v to napravo, da začne delovati svojemu namenu? Kakšno površino obdeluje ena naprava in ali ni to že bolj podobno, glede na vleko zraka, klimatski napravi. Mislim zaradi vpihavanja zraka, dvigovanja prahu itd.

Nisem poznavalec, nisem apriori proti, vendar ne poznam dobre in slabe lastnosti te naprave.

Značke
okna, pvc

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
strešna okna in obroba SloCop Dom in družina 3 19.03.2007 18:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:20.