Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 01.07.2010, 18:07
stajerka Uporabnik stajerka ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2010
Sporočila: 4
Privzeto Potovati sam

Življenje se mi je obrnilo tako, da sem postavljena pred dejstvo: greš na dopust sama ali pa se dolgočasi doma.
V čem je problem? Doslej sem hodila z družino na dopust v hotel ali apartma in smo se imeli bolj ali manj lepo. Sedaj sem nenadoma sama in ne želim na tak dopust, kjer ves dan bolj ali manj poležavaš. Želim, da se nekaj dogaja, da si v organizirani skupini. Nimam dovolj poguma, da bi potovala čisto sama. Res je tudi, da je dopust za samske kar krepko dražji - 20-80%.
Doslej sem zasledila nekaj takega, kar bi mi ustrezalo v agenciji Oskar. Ima kdo kakšno izkušnjo ali nasvet?
Staro 02.07.2010, 00:35
K4J Uporabnik K4J ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2010
Sporočila: 7
Privzeto Re: Potovati sam

Pa prijatelji? Drugače pa imaš raznorazne dopuste, kjer potuješ v skupinah, pač s tistimi, ki želijo v enak kraj. Je pa skoraj zagotovo vse dražje kot če vzameš apartma...
Staro 03.07.2010, 23:33
kinsley Uporabnik kinsley ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce kinsley
Član od: Mar 2007
Naslov: tu pa tam
Sporočila: 748

jaz ti lahko povem da sem bil dvakrat sam na dopustu in preživel...družba se vedno najde,to je pač odvisno od osebakakšna je...
je pa res,da je tad dopust drazji,mislim da obstaja doplacilo 30-50%,odvisno kje.
Staro 14.07.2010, 08:01
punca08 Uporabnik punca08 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 5
Question Re: Potovati sam

Pozdravljena,

tudi jaz imam podoben problem.... potovati sama. ...drago za enega, pa še kakšne organizacije za recimo same v skupini ni. Menda v Italiji organizirajo neko potovanje z ladjo za samske in gor je potem polno druženj in večina jih potem ladjo zapusti nesamskih - hehehe. Resnično se naše agencije ne zavedajo, da je ...če si sam, dosti težje in dražje potovati ter zbrati denar. Pa zakaj se nihče ne spomni, da bi v tem primeru dajali določene ugodnosti. Za letos torej še nimam plana ... iščem pa kakšen pameten predlog
Staro 14.07.2010, 09:52
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

Citat:
Objavil-a punca08 Prikaži sporočila
Pozdravljena,

tudi jaz imam podoben problem.... potovati sama. ...drago za enega, pa še kakšne organizacije za recimo same v skupini ni. Menda v Italiji organizirajo neko potovanje z ladjo za samske in gor je potem polno druženj in večina jih potem ladjo zapusti nesamskih - hehehe. Resnično se naše agencije ne zavedajo, da je ...če si sam, dosti težje in dražje potovati ter zbrati denar. Pa zakaj se nihče ne spomni, da bi v tem primeru dajali določene ugodnosti. Za letos torej še nimam plana ... iščem pa kakšen pameten predlog
okej resno ne vidim nekega problema v tem da potuješ sam...... kot da je potrebno vedno potovati preko agencij? V štartu je veliko ceneje, če si potovanje organiziraš sam. ob vsej poplavi turističnih spletnih strani o čisto vsaki možni destinaciji, popotniških forumov, blogov in podobnega se da to sestaviti v enem dnevu. cenovno je taka stvar veliko bolj ugodna kot pa preko aranžmaji preko agencij...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 15.07.2010, 00:53
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683

Citat:
Objavil-a Aldebaran Prikaži sporočila
okej resno ne vidim nekega problema v tem da potuješ sam...... kot da je potrebno vedno potovati preko agencij? V štartu je veliko ceneje, če si potovanje organiziraš sam. ob vsej poplavi turističnih spletnih strani o čisto vsaki možni destinaciji, popotniških forumov, blogov in podobnega se da to sestaviti v enem dnevu. cenovno je taka stvar veliko bolj ugodna kot pa preko aranžmaji preko agencij...
Jup tako sem sel jaz in prisel ceneje skozi kot preko vecine agencij. Sicer sem pa zadnjic kar ostal in nisem vec sam.

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Staro 01.08.2010, 20:19
lost_soul Uporabnik lost_soul ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2010
Sporočila: 4

ahojjj. jaz imam enak problem: od družbe imajo vsi partnerje ali pa so nezanesljivi. dovolj mi je "bediranja" doma in zapravljanja najlepših let. ful rada bi nekam odšla in si nabrala izkušnje in pridobila samozavest. nimam pa najmanjšega pojma, kak se lotit takšnega potovanja (ali it v agencijo ali kar na slepo sesti v letalo...itd). malo me skrbi, ker sem ženska in mam že doma včasih dosti "moškega nadlegovanja". kakšni predlogi? za začetek bi šla mogoče v evropo, za kakšna 2 tedna, kasneje pa tudi amerika za pol leta ali več...

Lp :D
Staro 02.08.2010, 18:28
BlueB1rd Uporabnik BlueB1rd ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2010
Sporočila: 1

Pozdravljeni! Nameravam se odpravit za nekaj dni v žurerske kraje in to sam, pa me zanima kakšni so vaši pogledi na to in izkušnje, če ste se kdaj spustili v kaj podobnega. Je zelo nevsakdanje če nikogar ne vzameš s seboj?Nekako bi se počutil nelagodno, če bi me kdo vprašal kje sem bil in s kom sem šel...

lp
Staro 03.08.2010, 06:55
punca08 Uporabnik punca08 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 5
Wink Re: Potovati sam

Citat:
Objavil-a lost_soul Prikaži sporočila
ahojjj. jaz imam enak problem: od družbe imajo vsi partnerje ali pa so nezanesljivi. dovolj mi je "bediranja" doma in zapravljanja najlepših let. ful rada bi nekam odšla in si nabrala izkušnje in pridobila samozavest. nimam pa najmanjšega pojma, kak se lotit takšnega potovanja (ali it v agencijo ali kar na slepo sesti v letalo...itd). malo me skrbi, ker sem ženska in mam že doma včasih dosti "moškega nadlegovanja". kakšni predlogi? za začetek bi šla mogoče v evropo, za kakšna 2 tedna, kasneje pa tudi amerika za pol leta ali več...

Čaw,

Jaz pravim, vse je odvisno od tebe .... koliko si komunikativna. Pri meni je v prvi vrsti problem denar. In če bi ga imela dovolj ... bi šla z agencijo. Tam se vedno srečuješ in potuješ z "istimi" osebami in je več možnosti, da v trenutku vzpostaviš kontakte, pa še manj nadlegovanja je možnega

Srečno pri izbiri,
Staro 04.08.2010, 07:12
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

Citat:
Objavil-a lost_soul Prikaži sporočila

- odpreš internet
-izbereš destinacijo
-kupiš letalsko karto
-rezerviraš sobo
odletiš
čist simpl.
kar se pa tiče amerike za pol leta ali več, 90 dni si lahko na turistično ''vizo'' potem ap moraš zapustit ameriko in se vrniti nazaj, lahkogreš samo za en dan v Kanado ali pa Mehiko. in si potem spet lahko3 mesece v zda. Ne vem sicer kako si si to zamislila, ampak v kolikor bi želela delati in potovati, potem boš potrebovala papirje. Najboljše bo, da se obrneš na ameriško ambasado v Ljubljani.

Tu mai nei nga toa e!!!

Značke
potovati, sam

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
svetlobni pospesek anarchy Znanost in okolje 49 30.03.2006 21:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:29.