Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.07.2009, 17:10
alkoalko Uporabnik alkoalko ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2009
Sporočila: 1
Privzeto Prekinja internet povezavo

Pozdravljeni, imam naročen trio paket z 1mbit/s povezavo ter Sagem f@st 3344, rač je sicer že bolj starejši (amd 2500+ xp, 768mb ram), mrežna kartica pa je Realtek RTL8139 Family PCI fast Ethernet NIC, imam pa probleme, ki so res živce parajoči namreč, velikokrat ko grem na novo stran, mi začne nalagati potem pa samo prekine povezavo, in se še isto sekundo znova vzpostavi (imam nastavljen čas za ponovni klic na 1s, ravno zaradi teh problemov), in zato moram stran znova osvežiti, isto se dogaja ko npr. vlečem kakšne torrente z uTorrentom, nekaj časa mi normalno vleče, nato se povezava samo prekine, spet vzpostavi, čez minuto ali 2 se mi zopet prekine, vzpostavi in tako dalje. v Tem primeru sicer ni tako hudo, ampak ko hočeš kaj potegniti direktno s kakšne strani (npr, driverji za grafično ki so 60mb) pa stvar zna postati precej nadležna, ker moraš vedno znova downloadati od začetka in če imaš srečo da se povezava ne prekine. Opazim pa da se velikokrat povezava prekine, ko zališim iz rač nekakšno "predenje" npr, ko je potrebno izvršiti kakšno operacijo(?), se nekaj sekund ne zgodi nič, nato se povezava prekine, se hitro poveže nazaj, in se nedoknčana stran naloži, nato moram stran osvežiti, in takrat se mi stran naloži, velikokrat se mi pa zgodi da se stran naloži, vendar nikoli do konca, (kot če bi se stran ustavila na npr. 99%)

Moram še omeniti pa da se mi povezava redko kdaj prekine med igranjem igric prek interneta. Ja, in povezava se mi prekine zato ker samo na enkrat piše da LAN or Highspeed internet, torej, lan ali hitri internet v slo xp-jih, da kabel ni vklopljen(čeprav je), in da ponovno vzpostavim to povezavo moram klikniti z desno tipko na ikonico, klikniti Disable(onemogoči), in potem ponovno klikniti Omogoči(včasih se mi pa samo od sebe popravi, oz. pokaže da je povezava spet vzpostavljena) . Potem mi še velikokrat javlja da je phone-line zasedena in se ne morem povezati na internet z user in pass, potem dostikrat javlja da remote computer did ont respond oz, da se oddaljeni računalnik ni odzval (error 678)...

No to so pravzaprav problemi ki jih imam, še največji problem pa je da nevem kaj je krivo? Preslab rač? Ali samo preslab procesor(star?) ali pa rami(stari)? ali je kriva realtekova mrežna kartica? ali je kriv modem? ali je kriv utp kabel ki gre iz modema (sagem f@st 3344) do mrežne kartice? ali pa me preprosto zafrkavajo pri Siolu?

Če ima kdo podoben problem, in mogoče rešitev, ga lepo prosim da odgovori.

Nazadnje uredil alkoalko : 10.07.2009 ob 17:53.
Odgovorite s citatom
Staro 10.07.2009, 20:07
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019
Privzeto Re: Prekinja internet povezavo

glede na to, da imate modem sagem, zakaj si ga ne nastavite da deluje kot router( se sagem namesto vas povezuje na internet)...

Ali pa recimo ko vam neha delati internet probajte v cmd-ju (start->run: cmd) pingati modem s sledečim ukazom: ping 192.168.2.1 mogoče javi kakšno napako takrat?

Glede na to da prekine samo za sekundo in se nazaj poveže predvidevam da modem ostane sinhroniziran (lučka ADSL sveti)?

Sicer sumim da je nekaj narobe z mrežno kartico ampak vseeno mi lahko sporočite uporabniško ime na ZS da preverim še stanje na liniji.
Odgovorite s citatom
Staro 13.07.2009, 19:37
mzavodn4 Uporabnik mzavodn4 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2009
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 31
Unhappy Re: Prekinja internet povezavo

Če pa na določenih forumih zakvantaš, se pa hitrost zmanjša v premem sorazmerju s številom "neprimernih" besed. Me zanima, zakaj potem plačujem hitrost interneta, če ga pa ne dosegam? Ve mogoče kdo odgovor?
Staro 19.07.2009, 16:00
MCblue Uporabnik MCblue ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 186
Privzeto Re: Prekinja internet povezavo

Vas spet mal DNSji hebejo? Sm mislu, da na optiki ne bo problemov ...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internet, povezavo, prekinja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prekinja povezavo...in zanimivost.. Nigh Tehnična pomoč 8 26.12.2008 16:22
Težave z povezavo, hitrostjo...itd... Nigh Tehnična pomoč 19 21.04.2008 13:58
Prekinja povezavo stefkovac Tehnična pomoč 25 12.06.2007 19:46
internet povezava prekinja,.. matej66 Tehnična pomoč 9 07.06.2007 13:57
težave z internet povezavo modelko Tehnična pomoč 17 03.03.2007 09:27

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:55.