Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.07.2011, 21:21
MOBIKING Uporabnik MOBIKING ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce MOBIKING
Član od: Sep 2010
Sporočila: 14
Privzeto Pospešujemo Slovenijo a meni se hitrost zmanjšuje !

Naročnik Siolovih širokopasovnih storitev sem že od samega začetka začetka. Žal ugotavljam da se mi sinhronizacijska hitrost iz leta v leto zamjšuje.

Pred časom in več let sem imel še s staro pogodbo kjer sem ostajal na starem MPEG2 kodiranju in imel variabilni testni profil zaradi večih TV-jev tako da je ta deloval podobno kot sedanji variabilni trio 10M. Dosegal sem hitrosti z realnimi speedtesti cca. 14Mb zmogljivost linije pa je bila po meritvah slabih 16Mb tako da je ostalo malo rezerve. Vse ok leta in leta je delovalo brez težav.

Nato je prišlo do okvare modema kjer je terenski tehnik slednjega zamenjal za nekega starega kateri je bil prav tako pokvarjen in ni sinhroniziral linije zato je mislil da je kaj narobe z linijo in mi je podrl omenjeni profil na osnovni in na koncu ugotovil da je bil problem samo v modemu. Kakorkoli pristal sem na osnovnem triu 1M. V tem času sem naročil tudi SIOL BOX in s tem prešel na novo pogodbo spremenjeno pa mi je bilo tudi kodiranje na MPEG4.

Nato pa težave. Osnovni trio 1M sem želel nadgraditi na variabilni 10M kjer mi aplikacija sploh ni dovoljevala večje hitrosti od 4M čeprav sem imel nekaj dni pred tem odprto linijo 14M in s testerjem preverjeno max. sinhronizacijsko hitrost slabih 16M. Po nekaj dopisih mi je pomagala prijazna operaterka Nataša s kateri sem predložil vsa dejstva tako da je bilo na koncu ugotovljeno da gre za napako v aplikaciji in dobil sem željeni trio 10M variabilni.

Zadeva je lepo delovala z dvema ali tremi televizijami sinhronizacija okoli 12800/1024. V tem času smo na istem naslovu v bratovem stanovanju naročili še en tri paket 10M variabilni in zadeva je ravno tako delovala brez težav.

Od prejšnjega tedna pa težave. Zaradi udara strele je prišlo do poškodbe da omrežju in terenski delavci Telekom GVO so v tem tednu sanirali omenjene poškodbe. Priklopil sem nov modem INNBOX V50 kjer pa so sinhronizacijske hitrosti padle 30-50% tako da sedaj namesto 12800/1024 dosegam le okoli 8000/512 kar je precejšnja razlika in ne zadostuje niti za naročeni trio Var 10M.

Prijavil sem napako vendar mi je ob obisku terenski tehnik rekel da je linija čista in da je zadeva sanirana,hitrost da je lahko posledica novega modema in seveda zaključil nalog. Po njegovi meritvi naj bi linija dopuščala sedaj le 10M (pred tedmom je slabih 16!!!) Ponovno sem priključil star modem Sinope katerega sem imel pred tednom in začuda hitrosti so še vedno iste torej 30-50% nižje kot so bile pred tednom.

V bistvu ne vem več kaj naj naredim na koga naj se obrnem ker so očitno na moji liniji ali v centrali nekaj spremenilitako da sem občutno izgubil na hitrosti.

Prosim poznavalce da mi objasnijo kako lahko prihaja do takšnih razlik. Kako da lahko v tednu izgubim 30-50% sinhronizacijske hitrosti medtem ko mi terenski tehnik zagotavlja da je z mojo linijo vse OK. Mislim da celo isti kateri mi je pred časom izmeril slabih 16M. Na koga naj se obrnem da se vzpostavi prvotno stanje oz. stanje pred enim tednom. Trenutno sem prijavl napako vendar težko verjamem da se bo kdo v zadevo res poglobil če pri meritvi ne najdejo napak na liniji.

Prav jezi me, ko po reklamah trenutno gledam akcijo in oglase POSPEŠUJEMO SLOVENIJO meni pa se HITROST ZMANJŠUJE in mi trenutno televizija močno kocka, nalog terenskega tehnika z SMS o odpravljeni napaki pa je bil pred parimi urami zaključen.

Proism za pomoč oz. laično obrazložitev kako je možno in zakaj je v enem tednu izginilo 30-50% obstoječe hitrosti medtem ko je na istem vodnik, na istem naslovu (pri bratu) hitrost ostala ista.

Oddaljenost od centrale je 1500m na bratovem priključku pa cca. 10 metrov več.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 29.07.2011, 21:50
Novinec
Privzeto Re: Pospešujemo Slovenijo a meni se hitrost zmanjšuje !

Evo pa še dokaz sem prav pobrskal malo za nazaj. Žal tistih s 15M nimam v arhivu.

Hitrost nekoč

IN DANES

Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2011, 09:23
Yoni Uporabnik Yoni ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 226

To kar imaš ti, je hitrost za 1mbps neta in 2xTV.
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2011, 12:14
Novinec

No nekaj se dogaja. Danes je bilo že ok.

Žal sem sedaj zopet nazaj na nizki hitrosti. Upam da tehniki to uredijo.
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2011, 12:33
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

kolker zastopim tole variabilno verzijo gre pri tem za vreme na parici
poveže se znotraj nekih naprej podanih parametrov
če ti niso OK se konekta niže
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2011, 18:58
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Ti kar iščeš kje bi pokazalo čim manj.
Govoriš da imaš nov modem ,a podatke imaš vse iz sinopeja.
Tudi ,kar se tiče tvojih težav ki če so realne boš na forumu težko rešil in bo bolje če se obrneš na tehnično pomoč .
l.p.
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2011, 19:28
Novinec

Dal sem podatke iz Sinope-a da je primerjava bolj realna. Ugotovil pa sem da vsaj pri meni ni razlike kateri modem (Sinope ali Innbox) je priklopljen. In ne iščem čim manj iščem čim več zalepim pa pač tisto kar pokaže največkrat.

PS: No danes tekom dneva so mi zadevo ob prijavi nekako uredili tako da sem skoraj na sinhronizacijah kot pred tednom. Trenutno 12228/828 kar bo OK. Hvala tudi prijaznemu tehniku.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrost, meni, pospešujemo, slovenijo, zmanjšuje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Pospešujemo Slovenijo Deflektor O storitvah 389 27.10.2011 17:15
Pospešujemo Slovenijo - Variabilna hitrost BlackLotus O storitvah 16 21.07.2011 17:36
Kazenske točke maestro II. Avtomobilizem 23 05.09.2009 15:56
[Matematična naloga] Polž in elastika Neuromancer Znanost in okolje 52 13.10.2006 13:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:14.