Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.01.2014, 09:54
pagatz Uporabnik pagatz ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 244
Privzeto Re: Sagem, optika, HD - izkušnje

Včeraj sem probal še z enim Sagem-om in napajlnikom, vendar ne pomaga, vsi HD kanali še vedno kockajo, poka, itd.

Meni ni več jasno, 2x sem zamenjal mrežni kabel med modemom in Sagemom, probal sem tri (!) Sagem komunikatorje in 2 napajalnika, SIOL je zamenjal modem pa še vedno kocka. Sem javil na teh. pomoč, bomo vidli kaj bodo odgovorili... Če mi ponovno rečejo naj si kupim BOX je zadeva verjetno in žal jasna
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 13:35
Pripravnik

Žal se ta napaka še ni rešla, po dodatnih testiranjih na Sagemu ugotavljam:
- slika kocka na vseh HD kanalih, ki so v optičnem omrežju oz. pri meni v MPEG-2 obliki (npr. SLO1, HBO, Cinemax)
- slika NE kocka na HD kanalih, ki so v optičnem omrežju oz. pri meni v MPEG-4 obliki (npr. MTV HD, i-Concerts HD).

Probal sem ogled na PCju, kar pa zaradi "prešvoh" PCja ni glih merodajno, ker se vsi HDji (pa tudi nekateri SDji) zatikajo, slika zaostaja za zvokom ipd.(CPU pa na 100%). 2 dni sem testiral tudi BOX, kjer kockanj ni bilo, razen 2x ob preklopu na Cinemax HD, kar pa je baje "znana napaka" (info od Telekom tehnika).

SIOL/Telekom tehnična podpora še naprej trdi, da je napaka "pri meni" in da njim vse lepo deluje. To je sicer možno, sem pa v tem času pridobil nekaj "poluradnih" informacij s strani RAM2 Servisa in Telekomovih tehnikov, da s težavami na optiki/Sagem nisem osamljen, da zgleda niso tako razširjene, rešitve pa mi žal ne zna podat noben. Edina rešitev s strani Telekom je "kupite Box". Glede na odgovore tu na forumu, sklepam, da ostalim Sagem na optiki deluje OK, da tisti, ki imajo težave ne pišejo tu gor in da vas večina zgleda uporablja BOX in/ali PC za ogled TV. Kakorkoli, rešil nisem nič, zato ponovno prosim za morebitne izkušnje s Sagem (HD kanali) na optiki...
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 14:18
Pozabim3 Uporabnik Pozabim3 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 18

Sam imam sicer samo mini shemo, tko da mam sam SLO1 in 2 pa Planet TV HD... Vse troje dela normalno
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 14:24
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Pa je bil kakšen tehnik fizično pri tebi ?

Opravil pregled, meritve linije.
Res da gre za optiko a verjetnost kakšne napake še vedno obstaja na strani signala.?
Centrala ?

Ker če vsi sagemi nagajajo verjetno težava ni v sagemih ?

lp
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 19:07
batko15 Uporabnik batko15 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2013
Sporočila: 9

Na optiki se občasno dogaja ,da prihaja na modemih innbox v50 ,do občasnih padcev hitrosti.To se dogaja pri vseh operaterjih.Primer če imaš 100/20 pride na 14/10 in tako dalje.Priporočeno je ,da samo na dveh izhodih lahko istočasno gledaš kanale in še to samo en tv z hd kanalom.vsak vzame cca 6mb hitrosti dočim navadni do 1mb.Če pride ,do tega padca ti je kockanje neizbežno.Zakaj se dogaja ,da prihaja do padca hitrosti ,še ni nihče ugotovil.
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 19:11
Pripravnik

Jp, tehniki so bili pri meni ampak nočejo nič merit, ker "je v centrali vse ok", napake se vidijo na Sagemu. En tehnik je zamenjal modem, drugi pa je hotel videt kockanje na Sagemu, nato mi je dal testni Box. Eden od tehnikov je tudi priznal, da nisem edini na "njegovem" področju s podobno težavo, da pa rešitve nima, ker so očitno Sagemi "okvarjeni". Na moje vprašanje če kar trije, ki sem jih probal, je bil odgovor "zgleda da res nimate sreče" Kaj pa vem, mogoče ma celo prav
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 19:24
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a batko15 Prikaži sporočila
Na optiki se občasno dogaja ,da prihaja na modemih innbox v50 ,do občasnih padcev hitrosti.To se dogaja pri vseh operaterjih.Primer če imaš 100/20 pride na 14/10 in tako dalje.Priporočeno je ,da samo na dveh izhodih lahko istočasno gledaš kanale in še to samo en tv z hd kanalom.vsak vzame cca 6mb hitrosti dočim navadni do 1mb.Če pride ,do tega padca ti je kockanje neizbežno.Zakaj se dogaja ,da prihaja do padca hitrosti ,še ni nihče ugotovil.
Te številke so malo iz trte izvite.
Prvo do tako velikega padca niti na bakru še manj pa na optiki ob normalnih razmerah ne more priti.

Podatek da en tv vzame cca 6Mb hitrosti velja za baker in to za takoimenovani minihd.
Na optiki so Širine za en kanal dosti večje.

Kanala ki bi vzel samo 1Mb pa ni. Najmanj je cca 2,5Mb Sd.

In
Odgovorite s citatom
Staro 21.01.2014, 19:57
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a pagatz Prikaži sporočila
Jp, tehniki so bili pri meni ampak nočejo nič merit, ker "je v centrali vse ok", napake se vidijo na Sagemu. En tehnik je zamenjal modem, drugi pa je hotel videt kockanje na Sagemu, nato mi je dal testni Box. Eden od tehnikov je tudi priznal, da nisem edini na "njegovem" področju s podobno težavo, da pa rešitve nima, ker so očitno Sagemi "okvarjeni". Na moje vprašanje če kar trije, ki sem jih probal, je bil odgovor "zgleda da res nimate sreče" Kaj pa vem, mogoče ma celo prav
Sagema na bolhača, z bolhača BOX,
nov box na vezavo,
PC.
Staro 21.01.2014, 20:02
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Podatek da en tv vzame cca 6Mb hitrosti velja za baker in to za takoimenovani minihd.
Na optiki približno 6 Mb poberejo SD programi, HD pa okoli 15 Mb.
Odgovorite s citatom
Staro 22.01.2014, 09:00
Pripravnik

Citat:
Objavil-a batko15 Prikaži sporočila
Zanimivo... Od kod pa te informacije? Pravzaprav ne vem niti kako bi to preveril, razni speedtesti kažejo samo naročen prenos ne pa "sinhronizacije", ki bi naj bila na Telekom optiki vedno 100/100 (če prav razumem).

Sicer pa to ne pojasni mojih težav v celoti, ko sem prvič opazil kockanje sem imel še proteus modem, z inboxx ga je zamenjal Telekom z namenom da bi odpravili kockanje.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
izkušnje, optika, sagem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SAGEM + nov LED LCD TV: SCART ali HDMI povezava? senca SiOL TV 25 02.11.2012 12:35
Optika in delovanje Kingsix O storitvah 12 22.04.2010 07:18
Modem Sagem Fast 3344 namesto USB dongla pesimist Tehnična pomoč 6 24.06.2009 11:26
Sagem - problemi robertts SiOL TV 1 05.01.2008 21:44
Sagem vs. Callisto mikrohard Tehnična pomoč 13 05.09.2006 18:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:56.