Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.01.2014, 09:57
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Sagem, optika, HD - izkušnje

če ti kocka le Sagem je kriv
vkolikor bi linija občasno slabela bi bilo na BOX-u enako. pa zgoraj praviš da je OK.
Staro 22.01.2014, 15:48
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 879

Citat:
Objavil-a pagatz Prikaži sporočila
Jp, tehniki so bili pri meni ampak nočejo nič merit, ker "je v centrali vse ok", napake se vidijo na Sagemu. En tehnik je zamenjal modem, drugi pa je hotel videt kockanje na Sagemu, nato mi je dal testni Box. Eden od tehnikov je tudi priznal, da nisem edini na "njegovem" področju s podobno težavo, da pa rešitve nima, ker so očitno Sagemi "okvarjeni". Na moje vprašanje če kar trije, ki sem jih probal, je bil odgovor "zgleda da res nimate sreče" Kaj pa vem, mogoče ma celo prav
Bolj bi blo zanimivo, da bi dobil nadomestni Sagem, lahko tudi unga tastarga, ki jih dajejo kot nadomestne, ko se kaj okvari. Recimo za par dni, da vidiš, kako je.
Odgovorite s citatom
Staro 22.01.2014, 22:18
batko15 Uporabnik batko15 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2013
Sporočila: 9

Citat:
Zanimivo... Od kod pa te informacije? Pravzaprav ne vem niti kako bi to preveril, razni speedtesti kažejo samo naročen prenos ne pa "sinhronizacije", ki bi naj bila na Telekom optiki vedno 100/100 (če prav razumem).

Sicer pa to ne pojasni mojih težav v celoti, ko sem prvič opazil kockanje sem imel še proteus modem, z inboxx ga je zamenjal Telekom z namenom da bi odpravili kockanje.
sklepam ,da si iz notranjske ali primorske ,ker omenjaš ,da si bil pri proteusu.Proteus uporablja rf signal za tv in sicer 1490 pasovne širine ostali operaterji pa 1510. Ravno ,danes sem imel primer kako je stranka imela pri t2 storitev naročeno na hitrost 100/20 in ima 4 iptv ter 2 računalnika .zadeva je tri mesece delovala brez problema,sedaj je padla na izhodu hitrost na 33/20.Zamenjava innboxa je stvar uredila v prvotno stanje.Se je pa zgodilo ,da pride serija innboxov ,ki imajo vsi take težave.tudi po dvakrat smo jih že menjali.
Vendar ti predlagam,da si siten in naj ti še tehnik pomeri linijo od doma proti centrali.Lahko imaš veliko slabljenja na vlaknu samem.na sd kanalih je vredu na hd zakocka ker potrebuje bolj stabilno linijo.stvar deluje še normalno do nekje 27db slabljenja ,kar je več je potrebno uredit. upam ,da ti rata .l.p
Odgovorite s citatom
Staro 22.01.2014, 22:31
lan07 Uporabnik lan07 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 17

Sem imel pol leta nazaj enak problem. Sam sem naredil vse mozno, zamenjal komunikator, napajalnike, mrezne kable, opticni kabel, podaljske... Tehniki so mi zamenenjali modem, naredili vse mozne nastavitve na centrali, na koncu pa smo ugotovili da tezava Sagem na optiki, enako kot pri tebi, na HD programih.

Od takrat ko sem sagema zamenjal z Boxom, teh tezav ni vec

Nazadnje uredil lan07 : 22.01.2014 ob 22:33.
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2014, 09:48
pagatz Uporabnik pagatz ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 244

Citat:
Objavil-a batko15 Prikaži sporočila
sklepam ,da si iz notranjske ali primorske ,ker omenjaš ,da si bil pri proteusu.Proteus uporablja rf signal za tv in sicer 1490 pasovne širine ostali operaterji pa 1510. Ravno ,danes sem imel primer kako je stranka imela pri t2 storitev naročeno na hitrost 100/20 in ima 4 iptv ter 2 računalnika .zadeva je tri mesece delovala brez problema,sedaj je padla na izhodu hitrost na 33/20.Zamenjava innboxa je stvar uredila v prvotno stanje.Se je pa zgodilo ,da pride serija innboxov ,ki imajo vsi take težave.tudi po dvakrat smo jih že menjali.
Vendar ti predlagam,da si siten in naj ti še tehnik pomeri linijo od doma proti centrali.Lahko imaš veliko slabljenja na vlaknu samem.na sd kanalih je vredu na hd zakocka ker potrebuje bolj stabilno linijo.stvar deluje še normalno do nekje 27db slabljenja ,kar je več je potrebno uredit. upam ,da ti rata .l.p
Hvala za podrobnejše informacije.

V teh dneh sem (po dolgem času) preverjal hitrost povezave na speedtest.net in v dveh dneh opazil, da uplaod ne dosega niti 1 Mb/s, naročeno pa imam 20/20. Torrenti niso tekli, PC povezan neposredno na SIOL modem. Vem, da speedtest ni 100%, ampak tako nizkih vrednosti pa ne bi smelo bit...

Sem že obvestil SIOL, bom videl kaj odgovorijo.
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2014, 09:52
Pripravnik

Citat:
Objavil-a lan07 Prikaži sporočila
Sem imel pol leta nazaj enak problem. Sam sem naredil vse mozno, zamenjal komunikator, napajalnike, mrezne kable, opticni kabel, podaljske... Tehniki so mi zamenenjali modem, naredili vse mozne nastavitve na centrali, na koncu pa smo ugotovili da tezava Sagem na optiki, enako kot pri tebi, na HD programih.

Od takrat ko sem sagema zamenjal z Boxom, teh tezav ni vec
Jaz po vsem opaženem sklepam nekako tako: Sagem na optiki sicer uradno še dela, če je vse 100% OK z linijo/centralo. Če pa ni, se pojavijo težave, ki pa so na Box-u manj opazne (verjetno več RAM-a, bufferja, drugačna implementacija). Pri meni sumim na težave z liniji, ker sta mi kockala tudi 2 različna BOXa ki sem jih probal (sicer zelo malo, ampak vseeno).
Odgovorite s citatom
Staro 29.01.2014, 10:49
Pripravnik

Evo, končno pozitivni premik, na srečo na SIOLu niso obupali nad mano. Predvčerajšnim je SIOL tehnik ponovno zamenjal modem, namesto Innboxa so dali starega Prospero, kjer težav z kockanjem na HD kanalih v preteklih večerih nisem več opazil!

Zgleda, da je imel prav batko15, ki je omenil nekaj v zvezi s slabljenjem signala in težavami na Innbox, obenem je SIOL terenski tehnik priznal, da nisem edini s temi težavami, da je od konca novembra lani imel več kot 10 primerov težav s kockanjem Sagem na optiki, ter da so jih "reševali" z nakupom Box-a. Kaj točno se je takrat spremenilo na strani SIOL pa ni vedel...

Moje težave so zaenkrat rešene, zdaj samo upam da za stalno in da ne crkne star modem...
Odgovorite s citatom
Staro 29.01.2014, 10:57
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Citat:
Zgleda, da je imel prav batko15, ki je omenil nekaj v zvezi s slabljenjem signala in težavami na Innbox, obenem je SIOL terenski tehnik priznal, da nisem edini s temi težavami, da je od konca novembra lani imel več kot 10 primerov težav s kockanjem Sagem na optiki, ter da so jih "reševali" z nakupom Box-a.
To pa je učinkovito reševanje problema . Napaka je očitno na Telekomovi strani, rešijo jo pa tako, da ti kupiš pri njih nov Box. Ali ga pošteno plačaš al pa se pošteno vežeš. Sicer je definitivno boljša izkušnja gledanja TVja ampak to bi morala biti uporabnikova odločitev. Še huje je če si na Triu in ti še dodatek zaračunajo.
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2014, 09:21
Pripravnik

Citat:
Objavil-a goran1111 Prikaži sporočila
To pa je učinkovito reševanje problema . Napaka je očitno na Telekomovi strani, rešijo jo pa tako, da ti kupiš pri njih nov Box. Ali ga pošteno plačaš al pa se pošteno vežeš. Sicer je definitivno boljša izkušnja gledanja TVja ampak to bi morala biti uporabnikova odločitev. Še huje je če si na Triu in ti še dodatek zaračunajo.
Ja, to gre tudi meni na jetra, od prve prijave napake sem poslušal "kupi Box". Ko sem vprašal ali to pomeni, da Sagem ni več podprt, pa je bil odgovor da ne, da vse dela. Če ne bi bil ta Box tako precenjen (200EUR) bi ga mogoče še kupil, vezave za 2 leti pa me (trenutno) ne zanimajo. Strinjam se sicer, da je vmesnik na BOX boljši oz. ponuja več funkcionalnosti, ampak zame to ni vredno tolko keša. Zaenkrat upam, da je trenutna rešitev mojih težav tudi trajna...
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2014, 15:00
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 879

Citat:
Objavil-a goran1111 Prikaži sporočila
Zo ni nobena rešitev, meni dela Sagem pa optiki čisto OK.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
izkušnje, optika, sagem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SAGEM + nov LED LCD TV: SCART ali HDMI povezava? senca SiOL TV 25 02.11.2012 12:35
Optika in delovanje Kingsix O storitvah 12 22.04.2010 07:18
Modem Sagem Fast 3344 namesto USB dongla pesimist Tehnična pomoč 6 24.06.2009 11:26
Sagem - problemi robertts SiOL TV 1 05.01.2008 21:44
Sagem vs. Callisto mikrohard Tehnična pomoč 13 05.09.2006 18:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:43.