Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.06.2017, 09:31
TABOO Uporabnik TABOO ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2017
Sporočila: 20
Privzeto Hr internet

HR INTERNET

V obvestilih sem prebral, daso količine prenosa na HR INTERNET povečane na 20 GB za slabih 10 €, kar je pohvalno.
Imam pa vprašanje:
na spletni strani so sicer za opcijo HR INTERNET še stari podatki, verjetno bo sprememba tudi tam s 1.7.

Niso pa mi pri npr. teh treh obljubljenih GB jasni dejanski pogoji in količine prenosa.
Pravijo namreč da paket omogoča:
- 3 GB prenosa podatkov (hitrost prenosa se po preseženi meji omeji na 64 kb/s)

spodaj pa v pomembnih obvestilih povedo:
• Za prenos podatkov velja princip pravične uporabe storitev prenosa podatkov, kot je opredeljeno v Splošnih pogojih uporabe elektronskih komunikacijskih storitev družbe Telekom Slovenije, d. d. Za storitev HR internet je meja za uveljavljanje principa pravične uporabe 1 GB prenesenih podatkov znotraj posameznega obračunskega obdobja. Pri uporabnikih, ki uporabljajo podrejene SIM kartice, je ta meja za uveljavljanje principa pravične uporabe skupna. Po preseženi meji 1 GB v mobilnem omrežju operaterja Hrvatski Telekom se hitrost prenosa podatkov omeji na 64 kb/s v smeri do uporabnika in 64 kb/s v smeri od uporabnika. Z naslednjim obračunskim obdobjem se ponovno vzpostavi običajna hitrost prenosa podatkov, kot jo zagotavlja Hrvatski Telekom,

Zanima me, kako je sedaj s tem ? Pomembna obvestila negirajo osnovne podatke, (64kb/s je itaq neuporabno). Ali je 3 GB prenosa pod normalnimi pogoji, ali 1 GB ?
Če je 1 Gb, zakaj se obljublja 3 GB?

Za prvega maja, pa tudi lani poleti sem sicer tudi po potrošenem GB ali dveh imel normalno hitrost prenosa, zato mi tole določilo ni logično, predvem pa določanje principa pravične uporabe, če ti s HR INTERNET zakupiš točno določeno količino pod osnovnimi pogoji.

Vesel bom, če lahko kdo od Siola pojasni tole majčkeno zmedo v podatkih...

Pa lep pozdrav,
Damjan
Odgovorite s citatom
Staro 02.06.2017, 10:50
btomaz_ Uporabnik btomaz_ ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 230
Privzeto Re: Hr internet

Res so čudni ti telekom ovci z neko pravično uporabo, ki je en velik nateg. Če imaš zakupljene 3GB jih moraš 3 GB brez težav porabiti. ne, pa da ti klestijo z neko pravično uporabo. Predlagam, da se ozreš po kakih drugih ponudnikih, ki večinoma ponujajo celoten zakup brez neke floskule o "pravični uporabi".
Odgovorite s citatom
Staro 02.06.2017, 13:24
Novinec

Citat:
Objavil-a btomaz_ Prikaži sporočila
Res so čudni ti telekom ovci z neko pravično uporabo, ki je en velik nateg. Če imaš zakupljene 3GB jih moraš 3 GB brez težav porabiti. ne, pa da ti klestijo z neko pravično uporabo. Predlagam, da se ozreš po kakih drugih ponudnikih, ki večinoma ponujajo celoten zakup brez neke floskule o "pravični uporabi".
Mislim, da so malo zabrkljali na svojih sttraneh. Tudi jaz mislim, da je pri "zakupu tujine, ki jo plačaš dodatno" , uporaba termina "pravična poraba" milo rečeno smešna.... Tale opcija zakupa je sicer cenejša od ostalih operaterjev...Poglej npr. A1, koliko ti računajo za dodatno tujino...
Vsekakor pa pričakujem, da se bo z obrazložitvijo javil do iz Telekoma...da izvemo iz prve roke...

LPD
Odgovorite s citatom
Staro 06.06.2017, 13:10
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.371

Citat:
Objavil-a TABOO Prikaži sporočila
HR INTERNET

V obvestilih sem prebral, daso količine prenosa na HR INTERNET povečane na 20 GB za slabih 10 €, kar je pohvalno.
Imam pa vprašanje:
na spletni strani so sicer za opcijo HR INTERNET še stari podatki, verjetno bo sprememba tudi tam s 1.7.

Niso pa mi pri npr. teh treh obljubljenih GB jasni dejanski pogoji in količine prenosa.
Pravijo namreč da paket omogoča:
- 3 GB prenosa podatkov (hitrost prenosa se po preseženi meji omeji na 64 kb/s)

spodaj pa v pomembnih obvestilih povedo:
• Za prenos podatkov velja princip pravične uporabe storitev prenosa podatkov, kot je opredeljeno v Splošnih pogojih uporabe elektronskih komunikacijskih storitev družbe Telekom Slovenije, d. d. Za storitev HR internet je meja za uveljavljanje principa pravične uporabe 1 GB prenesenih podatkov znotraj posameznega obračunskega obdobja. Pri uporabnikih, ki uporabljajo podrejene SIM kartice, je ta meja za uveljavljanje principa pravične uporabe skupna. Po preseženi meji 1 GB v mobilnem omrežju operaterja Hrvatski Telekom se hitrost prenosa podatkov omeji na 64 kb/s v smeri do uporabnika in 64 kb/s v smeri od uporabnika. Z naslednjim obračunskim obdobjem se ponovno vzpostavi običajna hitrost prenosa podatkov, kot jo zagotavlja Hrvatski Telekom,

Zanima me, kako je sedaj s tem ? Pomembna obvestila negirajo osnovne podatke, (64kb/s je itaq neuporabno). Ali je 3 GB prenosa pod normalnimi pogoji, ali 1 GB ?
Če je 1 Gb, zakaj se obljublja 3 GB?

Za prvega maja, pa tudi lani poleti sem sicer tudi po potrošenem GB ali dveh imel normalno hitrost prenosa, zato mi tole določilo ni logično, predvem pa določanje principa pravične uporabe, če ti s HR INTERNET zakupiš točno določeno količino pod osnovnimi pogoji.

Vesel bom, če lahko kdo od Siola pojasni tole majčkeno zmedo v podatkih...

Pa lep pozdrav,
Damjan

Na spletni strani se nam je med opombam res prikradel škrat. Moralo bi pisati 3GB. Od julija pa bo 20 GB. Smo že javili v urejanje. LP, Uroš
Staro 10.07.2017, 20:19
Novinec

Pozdravljeni
Rad bi vas samo opozoril, če imate kaj možnosti ukrepanja pri HR INTERNET, da nas, naročnike HR INTERNETA "oskrbujejo" s čedalje slabšim signalom. Sam prenos podatkov je tekel zelo solidno kar nekaj časa, sedaj pa je z vsakim dnem slabše in je internet na trenutke skoraj neuporaben...pa se spet malo izboljša ...pa spet nazaj... Sem na lokaciji RAB-Padova 3.
Lp
Odgovorite s citatom
Staro 11.07.2017, 07:46

Citat:
Objavil-a TABOO Prikaži sporočila
Pozdravljeni
Rad bi vas samo opozoril, če imate kaj možnosti ukrepanja pri HR INTERNET, da nas, naročnike HR INTERNETA "oskrbujejo" s čedalje slabšim signalom. Sam prenos podatkov je tekel zelo solidno kar nekaj časa, sedaj pa je z vsakim dnem slabše in je internet na trenutke skoraj neuporaben...pa se spet malo izboljša ...pa spet nazaj... Sem na lokaciji RAB-Padova 3.
Lp
Taboo, glede na opisano predvidevamo, da se hitrost interneta niža zaradi povečanega števila uporabnikov ob določenih terminih. Mi omogočamo le gostovanje, torej prijavo v omrežje, vse ostalo (delovanje, hitrost interneta, jakost signala ...) pa je odvisno od operaterja, pri katerem gostuješ. LP, Aljoša
Staro 11.07.2017, 16:12
Aidata Uporabnik Aidata ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2017
Sporočila: 19

Kako pa je sedaj s tem gostovanjem na hrvaškem, je vseeno pri katerem operaterju gostuješ, ali je to določeno pri katerem moraš gostovati glede na porabo podatkov za paket modri net. Te na to kdo opozori?
Odgovorite s citatom
Staro 11.07.2017, 16:27

Citat:
Objavil-a Aidata Prikaži sporočila
Kako pa je sedaj s tem gostovanjem na hrvaškem, je vseeno pri katerem operaterju gostuješ, ali je to določeno pri katerem moraš gostovati glede na porabo podatkov za paket modri net. Te na to kdo opozori?
Aidata, vseeno je, katerega operaterja izbereš. Količine za prenos podatkov tvojega paketa veljajo v omrežjih vseh operaterjev EU.

LP, Julija
Staro 11.07.2017, 19:48
Aidata Uporabnik Aidata ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2017
Sporočila: 19

Pri zakupu HR internet pa si vezan na tistega, ki piše na strani torej hrvaški telekom?
Odgovorite s citatom
Staro 11.07.2017, 20:01

Citat:
Objavil-a Aidata Prikaži sporočila
Pri zakupu HR internet pa si vezan na tistega, ki piše na strani torej hrvaški telekom?
Tako je. V primeru zakupa storitve HR-internet ali HR-internet Plus, je pomembno, da gostuješ v omrežju operaterja Hrvatski Telekom.

LP, Julija

Značke
internet

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Internet in vas KokošEmilija Tehnična pomoč 6 22.11.2011 18:58
Instant Internet / satelitski internet - predlogi, ponudba, vprašanja in podobno randius Računalništvo in internet 36 03.03.2010 15:46
Internet povezava v Windows 7 Alef Računalništvo in internet 5 08.12.2009 09:59
Internet ne dela lp1 Računalništvo in internet 22 26.03.2008 18:32
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:59.