Nazaj   Siol.net forumi > Zabava > Prosti čas in igre

Prosti čas in igre užitkarji, zbiratelji, ljubitelji, raznorazne igre, asociacije, izleti ......

Orodja za teme
Staro 10.10.2005, 15:53
Ice_Queen
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Kickbox

Aaa? Kwa pa mislte o tem ˝športu˝?
A je res da zdaj več punc kot pa fantov
obiskuje to dejavnost??
N wem, men nasplošno je kickbox zlo uredu,ker se samoobrambo naučiš,
in pol se znaš kr dobr fajtat!!

Če Bi Umirali Tisti,Ki Ljubijo...
Bi Umrla Prva...
Če Bi Umirali Tisti,Ki So Ljubljeni...
Bi Umrla Zadnja...
yay se nrdy!!
Staro 16.11.2005, 20:05
tomturkcar
Guest
Privzeto Borilne veščine

Katera je najboljša za samoobrambo: Ju jitsu, Jeet kun do, Nanbutsu ali Aikido? Pa še kakšen dober klub.
Staro 16.11.2005, 21:14
Break your self
Guest
Privzeto

judo
Staro 17.11.2005, 13:42
delfin Uporabnik delfin ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2005
Sporočila: 9
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava tomturkcar

Katera je najboljša za samoobrambo: Ju jitsu, Jeet kun do, Nanbutsu ali Aikido? Pa še kakšen dober klub.
Definitivno Aikido
(razen seveda, če želiš izpljuniti pljuča na treningih )
Staro 18.11.2005, 13:09
hekerca Uporabnik hekerca ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2005
Sporočila: 358
Privzeto

karate je najbulš najbulš klub je pa karate klub trbovlje
Staro 18.11.2005, 19:00
d_streets Uporabnik d_streets ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce d_streets
Član od: Nov 2004
Sporočila: 1.805
Privzeto

Uh, to je pa kompleksno vprašanje. Pa nekak se mi ne da glih pisati... bom probal vseeno :D

Ne vem kje si našel Jeet kune do in Nanbutsu. Za to 2. prvič slišim Jeet kune pa je kolko jaz vem Bruce Lee kung fu. O tem ti na žalost ne vem nič povedati.
Aikido je vsekakor uporaben ko pride do stika z "normalnim smrtnikom" saj lahko uporabiš njegovo silo sebi v prid, kar je tudi bistvo Aikida. Ko pa stojiš nasproti nekomu, ki v tem segmentu ni zelen za ušesi pa le stežka deluje, saj se izkušen borec ne bo s celim telesom nate vrgel, ampak te bo masiral z direkti, držal ravnotežje in iskal priložnost za finiš. Tu pa z Aikidom, po moje, ne moreš nič. Poleg tega Aikido ne pozna udarcev in da velik povadarek na duhovno plat. Meni je to dolgočasno ampak pač odvisno kak človek si.

Od teh ki si jih ti naštel bi ti zagotovo svetoval ju-jitsu. Precej boš dober v graplingu oz. infightu, na moči pridobiš, naučiš se metov in tudi kak udarec (tudi odvisno od kluba).
Muay thai je tudi vreden premisleka, vendar je tu dobro, da imaš nekaj predznanja. Poleg tega so treningi zelo trdi, ampak zato močno pridobiš na vzdržljivosti in eksplozivnosti. Poleg tega je zame muay thai najboljša veščina kar se stand up figta tiče. Se pravi udarci z nogami in rokami. Sicer ne pridobiš toliko v in-fightu ampak se znaš uspešno braniti.

Karate... veliko ljudi trdi da je neuporaben... tudi odvisno od kluba.
Vsekakor probaj najti klub, ki ti bo kazal tudi kaj narediti v realnih situacijah in ne samo šolske fore. Saj na začetku moraš šolske delati ampak kasnej, ko že osnove pridobiš.

Zdaj sem že dovolj napisal, če te pa še kaj zanima pa bolj specifično vprašaj oz. izrazi svoje želje.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

A lesson lived is a lesson learned
Staro 22.11.2005, 16:11
Akhraag
Guest
Privzeto

Zdravo,
Nekaj malega vem o teh zadevah, pa ti bom probal vsaj mal pomagat...
Moram se kar strinjat s tem kar je napisal d_streets. Poleg tega bi jaz borilne veščine ločil v grobem, res grobem smislu na dve varianti - na udarjalne ( udarjaš z rokami, nogami ), in na neudarjalne ( grabiš, mečeš, spotikaš... ).
Najprej moraš sam pri sebi razčistit kaj pravzaprav hočeš od borilne veščine in kaj je zate sploh samoobramba. Vzhodnjaške borilne veščine so bolj poduhovljene, vključujejo ene sorte meditacijo če hočeš, zahodnjaške pa so brez tega.

Od naštetih borilnih veščin bi ti predlagal jujitsu, je zelo uporabna zadeva. V najdi.si napiši jujitsu, pa boš našel par klubov.

Jeet kune do je Bruce Lee-jeva borilna veščina, sestavljena iz vseh mogočih borilnih veščin, vzhodnjaških in zahodnjaških, samo ne vem če je v SLO kak pravi mojster - imaš jih v Italiji, Nemčiji...

Nanbutsu - tu si se zmotil, verjetno pa misliš nanbudo. To je če se ne motim neka nova oblika karateja...

Aikido je po določenem obdobju treninga zelo zelo uporabna zadeva. Nasprotnikovo moč, silo, zagon da rečem uporabiš sebi v prid. Močni desci kar letijo po zraku...

Predlagam da si ogledaš še eno zanimivo stvar - francoski boks oz. savate. To je evropska borilna veščina ki je podobna kick-boksu, samo da je še bolj izpopolnjena. Ročna tehnika je klasični angleški boks, noge pa... kaj naj rečem... u la la... Celo Bruce Lee je uporabil nekaj udarcev pri svojem jeet kune do-ju...

Drugače pa ti predlagam da si greš ogledat par različnih treningov, par različnih borilnih veščin, pa si izbereš tisto ki ti bo najbolj všeč.

Sam sem nekaj časa treniral karate, probal sem še "tek na dom", pa s parimi kolegi smo se sami med sabo malo premetavali, ampak to ni bilo to... Sploh karate me je mal razočaral iz praktičnega vidika. Saj sama ideja in filozofija mi je všeč, ampak praksa... ne vem no...

Če te pa še kaj zanima, pa vprašaj....

Staro 26.11.2005, 14:47
tomturkcar
Guest
Privzeto

Hvala vsem za odgovore, predvsem d_streets-u in Akhraag-u.

Šel sem pogledat na treninge na več različnih veščin in se strinjam, da je Muay thai najboljša veščina kar se tiče stand up fight-a, kot celota pa Jiu Jitsu.

Sem pa zelo pozitivno presenečen nad Jeet kun do-jem (v Makotu v Ljubljani), ker mislim, da je za samoobrambo "običnega človeka" najbolj optimalen, ker ne zahteva toliko fizične moči kot Jiu Jitsu, pa tudi ni tolikšne nevarnosti poškodb.

Lep snežni dan

Tom
Staro 27.11.2005, 16:14
Akhraag
Guest
Privzeto

No fajn da si nekaj našel, predvsem pa da si si stvari ogledal. Zdaj se odloči za nekaj in "vzgajaj" zadevo. Zavedaj pa se da kar čez noč ne boš postal nepremagljiv, ninđa pa ne vem kaj. Potrpežljivost in vztrajnost se pri teh zadevah splačata.
Dobro treniraj, pa če boš hodil na jeet kune do malo opiši kako stvari zgledajo.

Staro 05.01.2006, 01:14
fute Uporabnik fute ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 6
Privzeto Re: Borilne veščine

Ja neki bi lahko povedal o jeet kune doju... predvsem to ni različica športne borilne veščine, tu se uporablja tudi veliko udarcev ki so nedovoljeni v ringu ali na borišču. Gre zato da čim prej onesposobiš nasprotnika s tem da lahko štartaš na oči, genitalije, vrat .... To veščino bi težko primerjali z unimi športnimi... kar se tiče stand up fighta, ne smemo pozabit na savate - francoski boks, jest te borilne veščine nebi podcenjeval, enako kot druge se tudi to dela v ringu in sicer v lažji in težji (full) verziji. Zadeva je zelo realna saj se uporablja pri brcah posebne čevlje ki so zelo trdi in zelo neprijetno je dobiti s tem čevljem kakršenkoli odarec. To da si obut je pa največja prednost saj se lahko zelo hitro in učinkovito gibaš, da ne govorim o špic udarcih ki so sploh zelo efektivni. Če primerjaš rečmo z drugimi veščinami ki tolčejo z nartmi ali golenicami, lahko prideš do zaključka da so točkovni udarci kot je udarec s špico dosti bolj nevarni kot ploskovni udarci z golenico saj dejansko ni potreba velika sila za učinkovito brco. Če pa hočeš trenirati zgolj samooborambo potem lahko treniraš tudi savate defense kjer se učiš borbe tudi z raznimi pripomočki in tudi kako se obraniti pred njimi in seveda stand up fight in tudi grapling tehnike. Pri nas je tudi nekaj klubov ki se ukvarjajo franc.boksom tudi tekmovalno......

Značke
borilne, veščine

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:36.