Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 20.07.2006, 14:45
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192
Privzeto Re: Do kdaj zanositi?

Baje če ženska rodi otroka po 40 letu se v njej sproži neki encim ali nekaj podobnega, ki ji omogoči živeti vsaj 80 let in več. Ne spomnim se kje sem to prebral.
Staro 20.07.2006, 14:49
DarkBloom
Guest
Sporočila: n/a

men je pa grozn, da ženske tok pozn rodijo otroka ( 40 + )..le kok se počut otrok, ko gre njegova mami na govorilne ure pa mislijo vsi, da je to njegova babi
Staro 21.07.2006, 12:42
jurka Uporabnik jurka ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce jurka
Član od: Feb 2006
Sporočila: 53

Citat:
Objavil-a DarkBloom
men je pa grozn, da ženske tok pozn rodijo otroka ( 40 + )..le kok se počut otrok, ko gre njegova mami na govorilne ure pa mislijo vsi, da je to njegova babi
no ja, kolk babic pri 40ih pa poznaš v današnjem času?
Staro 21.07.2006, 13:42
DarkBloom
Guest

z mojim postom nism na noben način mislila, da bi mogli imet vsi otroke pri 20...ker se mi zdi to itak še prekmal. Ampak pri 40. letih imet otroka mi je pa mim..star si 60 let, ko je tvoj otrok dopolnil komaj 20.let pa verjetn še dočakat ne morš, da bi bila babica..anyway my opinion
Staro 21.07.2006, 13:51
partibrejker Uporabnik partibrejker ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce partibrejker
Član od: Jul 2005
Sporočila: 320

a je tle kšna k nebi mela otrok?
Staro 21.07.2006, 14:36
Sharkica Uporabnik Sharkica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Sharkica
Član od: Jun 2005
Naslov: Deep blue sea
Sporočila: 1.516

Citat:
Objavil-a DarkBloom
z mojim postom nism na noben način mislila, da bi mogli imet vsi otroke pri 20...ker se mi zdi to itak še prekmal. Ampak pri 40. letih imet otroka mi je pa mim..star si 60 let, ko je tvoj otrok dopolnil komaj 20.let pa verjetn še dočakat ne morš, da bi bila babica..anyway my opinion
ČE si star 60, ko je otrok 20, imaš še kar precej možnosti, da boš babica ... pri 70. ali 80.
Staro 21.07.2006, 14:58
DarkBloom
Guest

ma dej no..včasih je treba tut na otroka pomislit. Verjetn pa otrokom ni glih fajn, da na govorilne hodi mama, ki ima že pol stoletja
Staro 21.07.2006, 15:04
Sharkica Uporabnik Sharkica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Sharkica
Član od: Jun 2005
Naslov: Deep blue sea
Sporočila: 1.516

Citat:
Objavil-a DarkBloom
ma dej no..včasih je treba tut na otroka pomislit. Verjetn pa otrokom ni glih fajn, da na govorilne hodi mama, ki ima že pol stoletja
Lej, tud sama ne zagovarjam glih goreče tega, da se ima otroka po 40. Ampak nekaterim pač prej ne rata ali za to nimajo možnosti.
Staro 21.07.2006, 16:09
ta-mala Uporabnik ta-mala ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ta-mala
Član od: Jan 2006
Sporočila: 42

Js mislm da je fajn met otroke čim prej ko zaključiš s šolo. Js sm res ful vesela da mam pr 21-ih starše stare "šele" 43, ker se mi zdi super da imamo še vedno kaj skupnega, da nista niti malo "staromodna", celo glasbo poslušata isto kot jaz, v glavnem se lahko normalno pogovarjamo skoraj o vsem o čemer se pogovarjam z vrstniki pa sploh ni problema. Mela sem pa prijateljico, ki jo je mami rodila pri svojih 37. Težko sploh opišem kako je vse to izgledalo pri njih doma. Ko sem se pogovarjala z njeno mami se mi je zdelo bolj podobno pogovoru z mojo babico kot pa mami. Seveda je imela iste probleme tudi prijateljica. Pa to ni edini primer starejših staršev, poznam jih še veliko, samo njene sem najbolje spoznala. Verjetno nekateri mislite da vi pa itak niste "staromodni" tko da je useen če imate otroke pri 40-ih, vendar verjemite da boste, ko bodo vaši otroci stari 20 let že zelo staromodni za tiste čase. Sama se predvsem iz teh in podobnih razlogov ne bom odločila za otroke po svojem 30.letu. Glede tistih roditeljskih sestankov pa mislim da malo pretiravate. Sploh ni fora v tem. Noben ne bo otroka "zafrkaval" ker ima staro mami. Je pa res da navadno pohvalijo mamice ki še vedno dobro izgledajo in podobno. Tako da to ravno ni velik problem. Problem je samo v razlikah med starši in otroci ki so večje, če je starostna razlika večja...
Staro 21.07.2006, 17:12
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Vse pa tudi ni v letih.
Po moje lahko otrok dobro vozi tudi s staršema, ki sta 40 let starejša od njega, pa to še ne pomeni, da sta kaj bolj staromodna od 20 let mlajših staršev...
Men se zdi, da večja starostna razlika še ne pomeni tudi nujno večjega prepada med otrokom in staršema.

Ta-mala, praviš, da se po 30tem letu ne boš odločila za otroke. Kaj pa v primeru, da boš primernega partnerja srečala recimo šele ko boš stara 32 let?! Sicer pa gotovo poznaš tisto o zarečenem kruhu...

Moje mnenje je tako -absolutno je fino imeti prvega otroka pred 30im letom. Vsekakor pa podpiram vse tiste mamice, ki se za otroka (sploh drugega, tretjega) odločijo tudi šele okrog 40ga leta (kaj dosti čez pa že ne več...). Se mi zdi je odločitev pri teh letih v vsakem primeru močno pretehtana (že zaradi starosti in s tem povezanimi morebitnimi itveganji) in najbrž je pogosto tak otrok res zelo zaželjen.

Značke
zanositi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:53.