Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.07.2008, 21:10
Domingov Uporabnik Domingov ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 11
Privzeto Nedelovanje večih programov + mpeg4

Verjetno bi tale zadeva sodila mogoče bolj v tehnično pomoč a vseeno upam, da mi bo kdo tukaj znal pojasnit stvari in morebiti odpraviti težavo.
Ker sem kar precej oddaljen od centrale, mi lansko leto kot testnemu uporabniku niso mogli zagotoviti, da bi televizija delovala ( čez dan sicer je, zvečer in ponoči pa ne ). Letos po prehodu na mpeg4 kompresijo sicer teh težav več ni, sem pa sedaj po dobri 14-dnevni uporabi ugotovil, da je približno 30 programov negledljivih, saj sliko tako kocka, da ne vidiš nič ali pa je čista tema. Tu in tam še morda katerega izmed teh lahko gledaš za par sekund a je to vseeno neuporabno medtem, ko ostali delajo vedno brez problemov in tudi s kvaliteto slike sem kar zadovoljen. Kaj je vzrok temu? Če koga zanima, lahko objavim seznam nedelujočih programov.
Odgovorite s citatom
Staro 21.07.2008, 08:56
lujko Uporabnik lujko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2008
Sporočila: 186
Privzeto Re: Nedelovanje večih programov + mpeg4

Koliko daleč pa si od centrale?
Odgovorite s citatom
Staro 21.07.2008, 09:55
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064

Citat:
Objavil-a Domingov Prikaži sporočila
Verjetno bi tale zadeva sodila mogoče bolj v tehnično pomoč a vseeno upam, da mi bo kdo tukaj znal pojasnit stvari in morebiti odpraviti težavo.
Ker sem kar precej oddaljen od centrale, mi lansko leto kot testnemu uporabniku niso mogli zagotoviti, da bi televizija delovala ( čez dan sicer je, zvečer in ponoči pa ne ). Letos po prehodu na mpeg4 kompresijo sicer teh težav več ni, sem pa sedaj po dobri 14-dnevni uporabi ugotovil, da je približno 30 programov negledljivih, saj sliko tako kocka, da ne vidiš nič ali pa je čista tema. Tu in tam še morda katerega izmed teh lahko gledaš za par sekund a je to vseeno neuporabno medtem, ko ostali delajo vedno brez problemov in tudi s kvaliteto slike sem kar zadovoljen. Kaj je vzrok temu? Če koga zanima, lahko objavim seznam nedelujočih programov.
Na servisnih straneh se registriraj za SiOL TV+ in mi sporoči tvoje up. ime na ZS....pa ti bomo vklopili MPEG-4.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 21.07.2008, 19:59
Domingov Uporabnik Domingov ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 11

Zahvala Urbanu za hitro odpravo napake, sem pa presenečen, da je do sedaj ostalo delovalo dokaj neproblematično glede na že omenjene lanske izpade.
Vseeno se mi zdi prav, da bi bodoče nove uporabnike TV storitev, ki so precej oddaljeni od centrale v naprej obvestili, da je za mpeg4 treba posebej zaprosit ali bi pa to ob vkjučitvi storili avtomatično. Meni se je namreč zdelo to samoumevno.
Še ena opazka: sedaj se je bistveno povečal čas pri preklopu iz enega programa na drug program do prikaza slike na zaslonu.
Odgovorite s citatom
Staro 21.07.2008, 20:02
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Mpeg4 je zahtevnejši za dekodiranje.
Medpomnilnik je verjetno temu primerno časovno daljši in posledično odzivnost zgleda prcej slabša. Se bo treba sprijaznit.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
mpeg4, nedelovanje, programov, večih

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
MPEG4 frip tv lujko SiOL TV 2 17.05.2008 07:45
Mpeg2 vs Mpeg4 Death Paladin SiOL TV 13 16.03.2008 21:27
Siol tv na mpeg4 - moznost vecih programov fix SiOL TV 167 04.04.2007 12:26
Nedelovanje SIOL TELEFONA sr@nje O storitvah 13 02.10.2006 12:31

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:10.