Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.12.2007, 13:26
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125
Privzeto Sinope: DHCP in nastavitev statičnih IP naslovov

Lepo pozdravljeni!

Zelo bi bil vesel, če bi mi kdo povedal naslednje: rad bi nastavil port forwarding na določene lokalne računalnike. Če uporablja lokalni računalnik Windows, je stvar zelo enostavna: Windows ime se prikaže v Sinopeju in stvar je resena.

Hja, jaz bi pa rad nastavil port forwarding na računalnik, kjer teče Linux in pa Mac. Ta dva pa se ne prikažeta na Sinopeju: oziroma včasih se prikažeta z naključnim imenom, ki se ob ponovnem zagonu sprememni, včasih pa sploh ne. Prav tako sem enkrat zbrisal ime racunalnika, na katerem tece Windows, pa se to ime ni vec prikazalo! Kaj naj storim v tem primeru???

Vidim, da je ena od možnosti "Add computer name": ok lahko nastavimo ime, recimo mac-mini in pa IP naslov 192.168.1.2. Tu pa ne razumem, zakaj ni potrebno vnesti MAC naslova: kako bo pa DHCP vedel, katero ime in pa IP naslov povezati s katerim racunalnikom? A je potemtakem tako definiran IP naslov staticni in ga moram konfigurirat na Macu kot staticnega???

Navajen sem na Linksys, kjer je mogoce definirati obseg DHCP in pa staticnih naslovov, recimo od 192.168.1.1 do 192.168.1.99 so za DHCP, od 192.168.1.100 naprej pa so staticni in jih DHCP ne dodeljuje. Konfiguracija Netgeara je podobna Sinopeju: tam je mogoce dolociti, da doloceni racunalniki dobijo po DHCP vedno isti IP naslov, ampak naslov je vezan na MAC naslov in ne na Windows ime racunalnika.

Torej, ali lahko kdo pojasni, kako deluje DHCP na Sinopeju in kako do statičnih IP naslovov, na katere se da potem forwardirati porte.

Hvala lepa za pojasnila in lep pozdrav!

Simon
Odgovorite s citatom
Staro 27.12.2007, 12:29
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064
Privzeto Re: Sinope: DHCP in nastavitev statičnih IP naslovov

Preprosto željenemu račnalniku nastavi IP naslov v smislu 192.168.1.11 (lahko izklopiš DHCP) in mu v nastavitvah Sinopeja določi neko ime. Nato forwardiraj željene stvati na to ime.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 04.01.2008, 22:25
syberian Uporabnik syberian ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 13

Zanima me, če je normalno, da je po vsakem resetiranju modema sinope, potrebno nastavljati porte za npr. azureus. Vsakič ko resetiram modem, moram namreč v advanced security nastavit najprej custom aplication, potem pa še Configure Internet applications here... . Se da nastavitve shranit?
Odgovorite s citatom
Staro 04.01.2008, 22:39
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

načeloma bi se morale shranit. kako pa resetiraš modem?na gumb al potegnš kabl vn?
pa a moraš to narest za vse aplikacije?
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2008, 09:04
Novinec

Kabel potegnem ven. Za ostale aplikacije itak nisem nč nastavljal, ker delajo normalno(mail, internet...).
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2008, 09:28
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Član od: Jan 2006
Sporočila: 861

Citat:
Objavil-a syberian Prikaži sporočila
Kabel potegnem ven. Za ostale aplikacije itak nisem nč nastavljal, ker delajo normalno(mail, internet...).
najbolje bi bilo da bi enkrat modem postavili na tovarniške nastavitve in potem preveriti, če si shrani kar se dodatno spremeni. Priporočam klic na helpdesk 0801000.

lp,
storz
Odgovorite s citatom
Staro 06.01.2008, 14:33
Novinec

Opazil sem, da so nastavitve za ostale programe (kaza...) ostale enake, kot sem jih nastavil prvi dan, ko sem dobil Sinope. Tudi ko hočem disableat npr DHCP, se po restartu ta sam vklopi.
Odgovorite s citatom
Staro 06.01.2008, 15:43
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064

Citat:
Objavil-a syberian Prikaži sporočila
Opazil sem, da so nastavitve za ostale programe (kaza...) ostale enake, kot sem jih nastavil prvi dan, ko sem dobil Sinope. Tudi ko hočem disableat npr DHCP, se po restartu ta sam vklopi.
Sem ti povrnil modem na tovarniške nastavitve....ti nastavil nazaj telefonijo in internet, ostalo pa skonfiguriraj po tvojih željah. Če nastavitve ne bodo ostale shranjene me kontaktiraj in ti bomo menjali modem.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 06.01.2008, 15:56
Novinec

Hvala lepa. Bom takoj poiskusil.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dhcp, naslovov, nastavitev, sinope, statičnih

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako do VOIP nastavitev na Sinope -- root geslo? schnapsi Tehnična pomoč 17 26.03.2009 17:51

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:23.