Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.01.2008, 10:17
Ipod Uporabnik Ipod ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ipod
Član od: Mar 2006
Naslov: Down Under
Sporočila: 321
Privzeto Re: Prekinitve

Kako imaš rešeno z interno inštalacijo?
Imaš kakšno prenapetostno zaščito?
Staro 18.01.2008, 10:55
tpozar Uporabnik tpozar ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 3

Hmmm, nimam nobene prednapetostne zaščite. Preveril sem tudi, da ni slučajno kakega slabega stika na bakrenih paricah.
Odgovorite s citatom
Staro 18.01.2008, 14:25
Ipod Uporabnik Ipod ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ipod
Član od: Mar 2006
Naslov: Down Under
Sporočila: 321

To ogromno nihanje mora motit nek element v povezavi. slab spoj na parici, motnja iz okolice (npr. elektrika, včasih celo radijski oddajniki). Morda tudi, da soseda priklopijo npr na vdsl pa že to lahko povzroči težavo.
Predlagam, da napako še 1x prijaviš na tech support, da ti probajo zamenjat par.
Lahko pošlješ pm tudi 080Ubanu, ki ima še dodatne magične trike v rokavu
Staro 18.01.2008, 16:17
tpozar Uporabnik tpozar ni prijavljen
Novinec

Hvala za ideje, glede tega, kaj bi lahko povzročilo omenjeno motnjo.

Ni mi jasno, zakaj ko resetiram modem spet vse dela in je Near SNR na 19, potem pa čez par minutk pade na 3 in vse crkne. Pa zopet resetiram in je Near SNR spet na 19 in zopet nekaj cajta povezava dela. Pa še to: Če je modem dlje časa izklopljen in ga potem vklopim, povezava traja dlje, ko pa če ga za kratek čas izklopim in potem ponovno vklopim. Pri slednjem včasih tudi ne pride do sinhronizacije. To mi daje sum na kakšno pregrevanje!

En kratek teoretični diskurz: Razmerje signal šum pade, če se poveča šum ali pa zmanjša signal. Prej verjamem, da se zmanjša signal po nekaj minutah delovanja, kot pa da se poveča šum. Glede na to, da 2 leti nisem imel težav in so se sedaj pojavile v omenjeni obliki, sumim da se razlog za nedelovanje skriva nekje od stenskega konektorja naprej.

Edino, kar še poskusim je to, da prpeljem sosedovo elektriko! Pol pa bo moral Telekom porihtat linijo, ni druge.
Odgovorite s citatom
Staro 22.01.2008, 08:21
gostencd Uporabnik gostencd ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008

ko mislis, da dosti slabse kot to, da 3 do 4 krat na uro povezava crne, pac ne more biti, te znajo na telekomu prijetno presenetiti s popolnim mrkom, ki traja ze od vceraj od 20.00, prijazni glas na 0801000 pa ti razlozi, da je ob osmih zvecer pa res prepozno, da bi se kdo s tem ukvarjal.
Odgovorite s citatom
Staro 22.01.2008, 21:01
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Sporočila: 861

Citat:
Objavil-a gostencd Prikaži sporočila
ko mislis, da dosti slabse kot to, da 3 do 4 krat na uro povezava crne, pac ne more biti, te znajo na telekomu prijetno presenetiti s popolnim mrkom, ki traja ze od vceraj od 20.00, prijazni glas na 0801000 pa ti razlozi, da je ob osmih zvecer pa res prepozno, da bi se kdo s tem ukvarjal.

zaradi nekoliko več prijav na vaši centrali, sem danes malo pregledal določene stvari in nekaj prilagodil. Prosil bi, če mi javite (lahko tudi na ZS) ali je bilo danes glede tega zamrzovanja kaj bolje?

lp,
storz
Odgovorite s citatom
Staro 25.01.2008, 17:40
JohnnyBe Uporabnik JohnnyBe ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce JohnnyBe
Naslov: okolica Medvod
Sporočila: 2

Živjo.

Mene zanima kolkim so celo uspel odpravt to napako!? Ker pri meni je zadnji teden tudi zelo obupno. Tudi po 10 × na uro pade povezava dol. Da ne govorim, da se kdaj komaj poveže in spet dol pade. :S :@
Odgovorite s citatom
Staro 25.01.2008, 21:28
msenega1 Uporabnik msenega1 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce msenega1
Sporočila: 8
Thumbs up Re: Prekinitve

Citat:
Objavil-a JohnnyBe Prikaži sporočila
Živjo.

Mene zanima kolkim so celo uspel odpravt to napako!? Ker pri meni je zadnji teden tudi zelo obupno. Tudi po 10 × na uro pade povezava dol. Da ne govorim, da se kdaj komaj poveže in spet dol pade. :S :@
Pri nas (duo paket) je tudi ful prekinjalo in danes je bil tu telekomov tehnik, ki je ugotovil, da nismo imeli prav zvezanih telefonov. Namreč, poleg siolovega je v hiši ostala še ena fiksna linija. Nobeden nam do zdaj ni povedal, da bi moral biti ta, fiksni tel. priključen na razcepko (svojega siolovega smo že prev vtaknili v modem, fiksnega pa pustili, kjer je bil).
Tehnik je relel, da je do prekinitev internetne povezave prišlo, kadar se je uporabljalo "tastar" telefon.
Jaz res ne bi dala roke v ogenj, da je internet (in "tanov" telefon) zmrznil res ravno takrat, ma že ves dan, odkar smo to popravili, dela normalno - vse.
Poglej, če je kaj takega, sicer pa kliči, kliči, kliči, ali pa se oglasi kateremu od siolovih fantov na forumu!
Dosti sreče!
Staro 26.01.2008, 10:30
JohnnyBe Uporabnik JohnnyBe ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce JohnnyBe
Naslov: okolica Medvod
Sporočila: 2

Hvala za odgovor msenega1. Imamo samo duo paket brez fiksne linije in je lepo delalo kakšnih 10 mesecev. Lani decembra se je začelo s prekinitvami. Zadnjih 14 dni je pa že prav nadležno, ko toliko prekinja. Bom težil telekomu in upal, da čim prej uredijo tole nadležno stvar.
Odgovorite s citatom
Staro 28.01.2008, 11:16
msenega1 Uporabnik msenega1 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce msenega1
Sporočila: 8

Citat:
Objavil-a JohnnyBe Prikaži sporočila
Hvala za odgovor msenega1. Imamo samo duo paket brez fiksne linije in je lepo delalo kakšnih 10 mesecev. Lani decembra se je začelo s prekinitvami. Zadnjih 14 dni je pa že prav nadležno, ko toliko prekinja. Bom težil telekomu in upal, da čim prej uredijo tole nadležno stvar.
Ojla! Zdaj, ko pomislim za nazaj, in ko je danes blo spet potrebno resetirat modem, ker je vse zamrznilo, je tudi meni jasno, da je "zarota" s fiksno telefonijo verjetno samo ena od teorij telekomovih mojstrov.
Saj ravno, ko sva se z mojstrom dogovarjala za obisk, sem hkrati brskala po tem forumu in z njim govorila po fiksnem. Alora, če bi res fiksni motil, obojega hkrati ne bi mogla počet!
Ma, ko je bil mojster tu, se na to sploh nisem spomnila, pa me je prepričal.....Cele 3 dni je blo res ok.
Srčno upam, da se ne bo spet začelo...
Ahhhhh, kako domača je že 080 1000.....

Značke
prekinitve

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
stroški predčasne prekinitve Asesino O storitvah 3 17.01.2008 22:57
Prekinitve interneta Darth Revan Tehnična pomoč 10 28.12.2007 19:56
stroški prekinitve mckeky Tehnična pomoč 12 29.11.2006 19:22
Splav po novem plačljiv? freya Zdravje 134 29.11.2006 12:16

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:43.