Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Hi-Fi in elektronika

Hi-Fi in elektronika elektronika, audio za poznavalce, glasbena oprema, ...

Orodja za teme
Staro 25.10.2008, 19:29
Nordung Uporabnik Nordung ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nordung
Član od: Jun 2003
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 931
Privzeto Siol TV komunikator - DVD recorder - TV

Hočem povezati te naprave, pa ne štima. Iz komunikatorja gre scart kabel v rekorder, od tam spet scart v TV. Vse po regelcih in skicah. Problem je, ko sprožim iskanje programov na rekorderju - ne najde nič. Analogne programe (preko antene) je pred tem lepo našel, zdaj pa Siolovih ne. Rekorder je Philips s trdim diskom. V menijih na rekorderju je nekje komanda SAT on /off. Seveda sem dal na ON in sedaj kar nekaj snema v nedogled... Sem mislil, da je ta tehnika vedno bolj prijazna človeku, pa se motim. Že daljinci so vedno bolj obup. No, da ne skrenem. Mi lahko kdo kaj namigne, kaj ne delam prav?
Staro 25.10.2008, 19:35
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Siol TV komunikator - DVD recorder - TV

Čakej ti hočeš IPTV snemat??? To gre edino prek PC oz. prek storitve ponudnika. Kakšen je trenuten status na Siolu pa ne vem, ker ne uporabljam (no niti STB-ja, ki omogoča nimam). Pa še prek PC je omejitev linije problem če nisi na optiki.

Snemanje ne gre na "klasičen" način, ker STB istočasno dobiva le EN kanal. Več ne gre skozi. Snemaš lahko le kanal, ki je nastavljen na komunikatorju. Ne moreš pa ga zamenjat, ko te ni doma. NEUPORABNO!
Staro 26.10.2008, 12:34
Uporabnik

Hm, ja imam optiko in Siol TV komunikator. Ta ima zadaj dve SCART vtičnici in na eni piše TO TV, na drugi pa VCR. Tudi DVD snemalnik ima zadaj dve SCART vtičnici EXT1 (to TV) in EXT 2 (TO VCR/SAT).
Ne morem si misliti, da ni možno nastaviti in snemati programov, ko me ni doma. To sem do sedaj "na klasiki" na veliko prakticiral. ***enti, novi časi, nova tehnika, pa zmeraj bolj neuporabno.
Staro 27.10.2008, 08:04
Zefram Uporabnik Zefram ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Zefram
Član od: Sep 2008
Sporočila: 111

optiko imas? kabelsko si naroci, pa spremeni SIOL TV paket na osnovni (al ga pa kar odjavi). Cena je pribl ista, pa slika bo veliko boljsa.
Staro 27.10.2008, 10:15
Mojster

Izbor kanalov pa ... - - - ??!
Staro 27.10.2008, 16:15
Zefram Uporabnik Zefram ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Zefram
Član od: Sep 2008
Sporočila: 111

no ja 80 kanalov niti ni tako slabo, tistih par dodatnih ki jih ponuja siol IPTV pa itak nima smisla gledat dokler kvalitete ne izboljsajo.

Jaz imam oboje doma in odkrito povedano Siol IPTV skoraj nikoli ne gledam. Ko pa bodo izboljsali kvaliteto in ponudbo bom odjavil kabelsko.
Staro 27.10.2008, 21:13
Uporabnik

Malo smo zašli, čeprav me ta debata tudi zanima.
Torej, če potegnem črto, se signal iz komunikatorja ne obnaša isto, kot signal iz antene, zato tudi rekorder pri iskanju ne more zaznati programov, ki jih nudi Siol TV. Šit.
Bom pač naredil dva sistema. Stari signal, ki ga dobim preko antene bom napeljal v rekorder in tam snemal po starem tistih 7 programov. Siol TV bo pa ločen od tega. Sicer lahko tudi naročiš snemanje, ampak posnetek ostane na voljo le kak dan ali dva. To pa ne znese, ko gremo na morje in je treba snemat telenovelo 14 dni (to žena hoče ) Nord
Staro 27.10.2008, 21:27
Mojster

nisi razumel? Za mislim, da 5€ dodatka mesečno ali tudi samostojno (poglej kalkulator) imaš cca. 80 kanalov analogne TV prek optike, ki se obnaša tako, da lahko snemaš na starem dobrem VHS!
Siol prek optike ponuja "kabelsko" in IPTV.
programska shema kablske TV:
http://www.telekom.si/zasebni_uporab...gramska_shema/

edit: kolker sem preklikov linke tle zavajam ponudnik optike je Telekom. Siol kot blagovna znamka nudi IPTV.

Nazadnje uredil rock : 27.10.2008 ob 21:30.
Staro 28.10.2008, 16:24
Uporabnik

Nisem razumel, da se kabelska obnaša kot antenski priključek. Ja to je pa škoda, da nisem prej vedel. Zdaj sem verjetno malo zvezanih rok za dve leti, ker me Siol drži v šahu s tistim prenosnikom. Če namreč zdaj kaj spreminjam pogodbo, mi računajo prenosnik, ki so mi ga zdaj, kao poklonili (no, ga še čakam), čeprav v pogodbi piše, da sem ga naročil (!)
Staro 02.11.2008, 20:30
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Zefram Prikaži sporočila
no ja 80 kanalov niti ni tako slabo, tistih par dodatnih ki jih ponuja siol IPTV pa itak nima smisla gledat dokler kvalitete ne izboljsajo.

Jaz imam oboje doma in odkrito povedano Siol IPTV skoraj nikoli ne gledam. Ko pa bodo izboljsali kvaliteto in ponudbo bom odjavil kabelsko.
Kako pa prideta signala v hišo? Oba preko iste škatle (komunikator)?

Značke
dvd, komunikator, recorder, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novo v ponudbi.."Testni uporabnik" - zavajanje naročnikov ali??? saonaion SiOL TV 27 31.12.2015 01:37
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 00:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:30.