Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 10.06.2005, 13:35
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Ko ugrizne pes....

Zgodilo se je, da je še ne enoleten pes (rotweiler) zelo grdo ugriznil domačega nekajletnega otroka, ki ga je nič hudega sluteč hotel pobožati.
Pa me zanima, ker vas je tukaj kar nekaj, ki dobro poznate živali
...je to običajno enkraten dogodek ali velja, da pes ko ugrizne enkrat, zagotovo ugrizne spet
...kaj storiti s psom, zaradi katere boš gledal posledice na obrazu otroka vsak dan?
...kako preprečiti, da pes sploh kdajkoli in kakorkoli napade otroka
...je značilno za rotweilerje, da so agresivnejši do ljudi, zlasti otrok?

p.s. vidim, da so nekateri razumeli, da je to moj pes...ne, ni moj
Staro 10.06.2005, 14:21
partibraker
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

ja moraš poskrbet da nebosta nenadzorovano(sama) skupi oz. da se otrok ne bo motal okol njega.namreč kar nekaj psov ne mara preveč majhnih otrok ker so nepredvidljivi(mogoče je imel že kakšno slabo izkušnjo iz njim ga je povlekel za ušes ali kej podobnega).moj pes tud zarenči če se kšn otrok mota okol njega še bl pa če ga hoče božat pa je drugač zelo miren kuža resdvomim da bi pes prišel do otroka in ga kar ugriznil
pa še to je treba vedt da je za psa je otrok najnižje po hiararhiji v "kardelu"
Staro 10.06.2005, 14:48
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava freya

...je to običajno enkraten dogodek ali velja, da pes ko ugrizne enkrat, zagotovo ugrizne spet
Če ugrizne otroka, potem je s psom nekaj hudo narobe. Rešitev: uspavat, brez pardona.

Citat:
quote:...kaj storiti s psom, zaradi katere boš gledal posledice na obrazu otroka vsak dan?
Brzdaš se, da ga brutalno ne pretepeš do smrti in ga pelješ k veterinarju uspavat.

Citat:
quote:...kako preprečiti, da pes sploh kdajkoli in kakorkoli napade otroka
Ne moreš, prvenstveno pa ne kupuj agresivnih pasem (rotweilerji, doge, buldogi, mopsi, pitbuli, ipd.). 100% preprečit pa tega ne moreš, razen tako, da doma nimaš psa.

Citat:
quote:...je značilno za rotweilerje, da so agresivnejši do ljudi, zlasti otrok?
Agresivnejši so od kakih drugih pasem, recimo zlati prinašalci, novofundlandci ipd. so menda precej mirne pasme.

Mislim, kaj pa sploh sprašuješ? A ni bil un dogodek dovolj, ko sta 2 rotweilerja popadla nič hudega slutečo mimoidočo 17letnico? Mela je srečo, da je preživela!

In ti se še sprašuješ, kaj naredit s takim psom? Za tako agresijo še ljudi zaprejo, psa je treba pa takoj odstranit, ker je vsem nevaren! Razen če hočeš večno plačevat odškodnine zarad tožb poškodovancev.

Being me is the best thing in the world.
Staro 10.06.2005, 14:48
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933
Privzeto

brisano

Nazadnje uredil bobi : 26.10.2006 ob 08:54.
Staro 10.06.2005, 14:54
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933
Privzeto

brisano

Nazadnje uredil bobi : 26.10.2006 ob 08:54.
Staro 10.06.2005, 14:56
Pancho Uporabnik Pancho ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce Pancho
Član od: Jul 2003
Naslov: ®
Sporočila: 18.158
Privzeto

Citat:

Zgodilo se je, da je še ne enoleten pes (rotweiler) zelo grdo ugriznil domačega nekajletnega otroka, ki ga je nič hudega sluteč hotel pobožati.
...kaj storiti s psom, zaradi katere boš gledal posledice na obrazu otroka vsak dan?
Ne vem, težko jih je pogruntat...

Z labradorko (ugriznila ni nikogar) sva večkrat zganjala norčije; jst si pustu, da me tud ugrizne, ampak je očitno vedla, da je samo igra in je vedno ugriznla roko čist na izi (sam tolk, da se je rahlo dotaknila); medtem, ko je do žoge, cunje ali kakšnega drugega predmeta gojila povsem drugačen odnos. Pri ovčarjih, rotweilerjih, pitbulih ipd. je povsem drugače... jest enostavno ne morem vzpostavit zaupanja.

Ugriz je ponavadi povsem nepredvidljiv (je pa res, da psu naj ne bi smel vzbuditi nič takega, da bi se počutu izzvanega). Kako preprečiti napad? Enostavno... tako, da psa kontroliraš; pa ga lahko? Ne!

Ja, rotweilerji naj bi sodili med agresivnejše...

You have to expect things of yourself before you can do them.
--- Cobra Mind ---
Staro 10.06.2005, 15:04
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava bobi

Na nekatere bedaste poste z razlago katere pasme so nevarne pa ne mislim odgovarjati ker avtorji pojma nimajo kaj pišejo ampak ste pač "pametni" že po defoltu
Mogoče je res veliko odvisno od vzgoje psa, ampak čist iz lastnih izkušenj ti povem, da sem včasih vsem psom zaupala, vključno z rotweilerji in ostalimi ki sem jih naštela, pa jim ne več - sem prevečkrat slišala za kak napad al pa ga vidla. In pač - določenih pasem v teh napadih ni bilo nikoli.

Se pardoniram za svojo neuko laičnost.

Ampak - a niso v bistvu buldoge vzredili za pomoč v klavnicah, pitbule pa kot borilne pse za pasje boje? A ni potem logično, da majo mogoče ti psi tud drgačne genetske dispozicije? A se pasme med sabo ne razlikujejo po "karakternih" lastnostih?

Rotweilerje ne vem, če so vzgajali s kakšnim namenom, sam služijo ponavadi kakim čuvajskim ali policijskim namenom, ker so izjemno močni.

Razloži mi, prosim, ker res ne vem več, kaj naj si mislim.

Being me is the best thing in the world.
Staro 10.06.2005, 16:22
O-bala
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Citat:

rotweiler ni nič bolj agresiven od drugih psov če je primerno vzgojen .... če ste ga pač vzgojili tako da se sam počuti dominantnega ste ga pač zasrali .... ( če hoče biti božan sam pride do človeka in dobesedno izsili kar hoče, če hočeš ti njega pobožati ti da jasno vedeti da je on glavni in da se bo sam odločil kdaj in kdo ga bo božal - ni nujno da je tak do vseh, verjetno je ravno zato ugriznil otroka ker se je počutil močnejšega in ima otroka za podrejenega )
s pravilno prevzgojo se da storiti veliko ... jaz osebno bi ga verjetno dal stran od hiše in si priskrbel kakega manjšega psička ... tak da bo otroku v družbo in ne v strah

sam sem imel staforda (samico )in je bil kot igračka, z nečakom pa najboljši prijatelj .... pač stvar vzgoje in malce to da je samička
Staro 13.06.2005, 07:20
Odvisnik
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava partibraker

ja moraš poskrbet da nebosta nenadzorovano(sama) skupi oz. da se otrok ne bo motal okol njega.namreč kar nekaj psov ne mara preveč majhnih otrok ker so nepredvidljivi(mogoče je imel že kakšno slabo izkušnjo iz njim ga je povlekel za ušes ali kej podobnega).moj pes tud zarenči če se kšn otrok mota okol njega še bl pa če ga hoče božat pa je drugač zelo miren kuža resdvomim da bi pes prišel do otroka in ga kar ugriznil
pa še to je treba vedt da je za psa je otrok najnižje po hiararhiji v "kardelu"
to, da bi preprečili vsak stik med psom in otroki, je nemogoče (razen če je pes ves čas v ogradi). sigurno pa se ne strinjam, da je lahko opravičilo, da pes ugrizne, ker ga je nekoč v preteklosti ta otrok povlekel za ušesa, brcnil...
po moje je otrok zadnji, ki naj bi nosil krivdo za to. za vzgojo in vse ostalo je odgovoren lastnik

Staro 13.06.2005, 07:24
Odvisnik
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava DavorTheBastard

Citat:

Zakaj ta pes ne bi ugriznil več?

Torej...veš kaj je edina možna rešitev.
rešitev ni v moji moči, me zanima, če je možno tako mladega psa še kakorkoli vzgojiti,prevzgojiti oz.. najti kako drugo primerno okolje zanj

Značke
pes, ugrizne

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:30.