Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.09.2014, 13:50
sladzan Uporabnik sladzan ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce sladzan
Član od: Nov 2010
Naslov: Bela krajina
Sporočila: 279
Privzeto Re: Kalibracija oz. nastavitev slike na LCD-TV

Citat:
Objavil-a bond008 Prikaži sporočila
nastavitve za Philips LCD TV

Svetlost = 70
Kontrast = 50
Barva = 50
Ostrina = 0
Zmanjševanje Šuma = Izklop
Barvni Ton = Običajno

Digital Crystal Clear :
- Boljša Ostrina = Izklop
- Dinam. Kontrast = Izklop
- Dinam. Osvetlitev = Izklop
- Odprava MPEG Art. = Izklop
- Izboljšava Barv = Izklop
- Gama = 0

Svetlobni Senzor = Izklop
Format Slike = Široki Zaslon
Hm,to samo ko preberem ,mam takoj preslab občutek ,kaj šela da bi sprobal le te nastavitve dat na mojem philipsu.Bond008 Predvidevam na nižjih serijah philipsa te nastavitve morda veljajo,veljajo morda tudi na tvojem philipsu čisto uredu...
Te nastavitve neverjamem,da bi pri meni nardile kako lepo sliko.Jaz mam čist drugač,pa mi je čist ok.Mam pa zmeraj-večinoma na ISF NOČ zmeraj, z manjšimi posegi za sliko še noter nastavleno.
Ps. pa vsak tv ma svoje nastavitve,nemore bit ,da en philips nastavitve veljajo za kar vse philips modele televizorjev,za isto serijo modela LCD TV-ja pa verjamem ,da več ali manj so si podobne vse nastavitve.Nemore pa recimo met serija philipsa 3 imet iste nastavitve kot serija 7 philipsa recimo,tu so čisto druge nastabitve.Ali primerjava philips 5 serije z serijo 9 philipsa,nikakor iste nastavitve niso.
Odgovorite s citatom
Staro 20.09.2014, 15:14
Pripravnik

Citat:
Objavil-a bond008 Prikaži sporočila
nastavitve za Philips LCD TV

Svetlost = 70
Kontrast = 50
Barva = 50
Ostrina = 0
Zmanjševanje Šuma = Izklop
Barvni Ton = Običajno

Digital Crystal Clear :
- Boljša Ostrina = Izklop
- Dinam. Kontrast = Izklop
- Dinam. Osvetlitev = Izklop
- Odprava MPEG Art. = Izklop
- Izboljšava Barv = Izklop
- Gama = 0

Svetlobni Senzor = Izklop
Format Slike = Široki Zaslon
Hm,to samo ko preberem ,mam takoj preslab občutek ,kaj šela da bi sprobal le te nastavitve dat na mojem philipsu.Bond008 Predvidevam na nižjih serijah philipsa te nastavitve morda veljajo,veljajo morda tudi na tvojem philipsu čisto uredu...
Te nastavitve neverjamem,da bi pri meni nardile kako lepo sliko.Jaz mam čist drugač,pa mi je čist ok.Mam pa zmeraj-večinoma na ISF NOČ zmeraj, z manjšimi posegi za sliko še noter nastavleno.
Ps. pa vsak tv ma svoje nastavitve,nemore bit ,da en philips nastavitve veljajo za kar vse philips modele televizorjev,za isto serijo modela LCD TV-ja pa verjamem ,da več ali manj so si podobne vse nastavitve.Nemore pa recimo met serija philipsa 3 imet iste nastavitve kot serija 7 philipsa recimo,tu so čisto druge nastabitve.Ali primerjava philips 5 serije z serijo 9 philipsa,nikakor iste nastavitve niso.
Odgovorite s citatom
Staro 20.09.2014, 15:39
Pripravnik

sorry za dvojni post-..

recimo za serijo XXX7500 philisa in serijo PFK7179/12 serija philipsa ima približne iste nastavitve za sliko sem skor prepričan.Za philipsa 2013 modela in ne 2014 modela,recimo za 2013 modela philips 7008 imam nastavitve ki so "kao" best best nastavitve.Na mojem so malo drugač...drugače nekaj nardim no,kerj je moj 2014 model in ne 2013 in so uvedli spremembe v 2014 modelih na 7 serijah.

Za te rabmo za 2014 modele kot so"PFS" pfk7100,pfk7179 serije in philips serije 7500 nastavitve,če ma kdo pa naj pokaže ,kako so se mu najbolje obnesle,tako da ,kak komentar zraven nebo odvceč.

Lp.
Odgovorite s citatom
Staro 20.09.2014, 15:46
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Jaz mam na svojem 7179 47 Philipsu nastavljeno tako.
Slog slike:naravno
Barva:40
Kontrast:90
Ostrina:7
Potem imam pod nastavitve kontrasta:najboljša slika
Dinamični kontrast:srednje
Svetlost:40
Video kontrast:100
Svetlobnni senzor:vklop
Gama:4
Res pa je da gledam večinoma samo HD programe.
Odgovorite s citatom
Staro 23.09.2014, 22:34
Pripravnik

Hvala za philips nastavitve.
Bom sprobal.

Sm najdu od serije 7 tudi philipsa ,sicer 2013 serij(Philips 42PFL7008) in ne 2014 in baje ,da je najbolje skalibriran že tovarniško ,če daš na ISF NOČ ali dan(tudi movie-kar se meni ne preveč dopade),da potem je še kaka malenkost po želji za spremenit in to je to.RGB balance naj bi se še malo spremenu.Jaz imam sedaj tako in je moram reč kar dobro.Morda sem ene dve tri nastavitve spremenil,tiste odtenke barvne pa sm pustu na original in je in HD in SD vredu slika.Gledam pa tud večinoma HD prek hdmi na stb-boxu.
Izbrano mam sedaj na ISF NOČ;
Izbolšave barv mam na srednje,barvne odtenke original(čeprav bi se dalo morda kaj popravit).
Barvni ton mam pa sedaj na "hladno",ker je bela potem res bela.Ostrina 6.
Svetlobni senzor se obnese tudi dobro vkloplen pri kakih recimo temnih prizorih ,ker naredi črno bolj črno barvo.

Tle je link od serije 7008 od res dobrega profi kalibratora,ki je že vrsto televizorjev kalibriral in tudi ocenu oz. naredu teste.HDtelevizija.com.
Tle so pa njegove nastavitve kako izvlečt največ dobre slike iz 7008 serije,kar je predvidevam dost podobna seriji 7100 ali 7500 philips tv.
"Kako podesiti sliku na Philips 42PFL7008 televizoru?";
https://www.youtube.com/watch?v=bxuF8TG1cTs

Nazadnje uredil sladzan : 23.09.2014 ob 23:17. Vzrok: /
Odgovorite s citatom
Staro 16.10.2014, 11:56
Pripravnik

Se vedno mam na ISF noc nastavleno z manjsimi spremembami kot sm zgoraj napisal.
Sedaj sem nekako zrihtal sliko,da se res vse barve lepo vidne.Izboljsane barve mam pa izklop in din. kontrast izklop,barvni ton pa na obicajno.Najboljse se da potrefit,ko das na vecih programih na pauzo sliko in potem primerjas in gledas kako je videt naravno in idealno pravilno,ter belo in crno barvo potem vidis kako je pravilno prikazana.Me prav zanima kako bi bilo vidno pri pro kalibraciji z aparati in kalibratorskim cdjem potem sele vidno in kaksna razlika bi bila.Pravijo pa ,da je najboljse ce kalibrator vidi kje in v kaksnem prostoru je tv postavlen,ter najbolje ,da se ga tudi kalibrira tam kjer tv bo.Ampak to je le mislenje.Sem zadovolen z isf nastavitveno sliko in majsimi spremembami po svoje v meniju

Nazadnje uredil sladzan : 24.10.2014 ob 19:59.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kalibracija, lcdtv, nastavitev, slike

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kabelska TV - kvaliteta slike varira Recycler Tehnična pomoč 0 17.12.2008 10:17
nastavitev JPEG vodomec Računalništvo in internet 2 02.12.2008 23:16
Slaba kvaliteta slike - Kabelska TV Recycler Tehnična pomoč 5 12.11.2008 10:15
Nastavitev Prospero632 IAD - user/user 70M1 Tehnična pomoč 18 03.03.2008 15:30
Šitina slike na Siol Tv Vsemogočni O storitvah 4 10.09.2006 14:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:20.