Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.12.2006, 09:19
sasek Uporabnik sasek ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 4
Privzeto Re: Kako do VOIP nastavitev na Sinope -- root geslo?

Pri meni je bilo tako modem mi je odpovedal po 14 mesecih, garancije ni več, vezava pa še zmeraj pa me je zanimalo kaj sedaj pa sem poklical na SIOL: pa mi je prijazni dečko rekel ja gospod boste pač kupili nov modem, OK, grem v teletrgovino (65km) kupim in plačam 16800 sit, da dobim najcenejši modem priklopim dela internet 3 minute vrže ven po 1 uri pogovora s siol, dečko urgira in drugi dan pride tehnik in pravi da ga ne more dat gor najnovejši firmware ker nima gesla, nekako mi uredi da internet dela ampak po pol ure vrže dol, potem se spravim in sam probam nastavljat modem, na tem forumu sem našel rešitev da je potrebno pppoe izključiti oz. dati v modem svoj username in geslo naredim, sedaj stvar deluje.
Zaključek:
- modem sem kupil SAM in ne po subvencionirani ceni
- nimam polnega dostopa do modema
- tehnična pomoč je ok samo kaj ko ne morejo narediti firmware update
- ne morem izklopiti firewala in, da bi se modem ne povezoval sam na internet
- ker nimam gesla in si SIOL pridržuje pravico do sprememb modema, bi morali vsakič poslati tehnika tudi, če ti modem crkne da ga zamenja z novim, pogodba tega ne omenja saj je uporabnik lastnik modema in mora poskrbeti za zanenjavo SAM in ne SIOL, prav tako ga mora sam nesti v teletrgovino na servis, kjer pa dobi nadomestnega, če ga imajo ( v mojem primeru 65km )
edina dobra stvar je ta da je garancija 24 mesecev, a po preteku pogodbe s siolom se bom odpovedal tehnični pomoči in prekinil pogodbo, ker modem je moj in lahko delam z nijm kar hočem.
- omeniti pa moram da so fantje na SIOLU OK in pomagajo po svojih močeh kakor le lahko saj niso oni krivi če so take pogodbe
LP, Sasek

Nazadnje uredil sasek : 17.12.2006 ob 09:26.
Odgovorite s citatom
Staro 19.12.2006, 21:49
madjazz Uporabnik madjazz ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 5

Kaj pa nastavitve, ki so v Sagemu ????, V primeru, da dobim root password... Mislim, tiste ki jih je Siol naštimal not???
Odgovorite s citatom
Staro 19.12.2006, 22:42
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125

Citat:
Objavil-a Death Paladin
Ko smo ze ravno pri geslih.. kaj se da na Sagemu nastavit svoje geslo ? Ker mene moti, da mi lahka vsak, ki pozna MAC adreso dostopa do nastavitev modema. Na Sinope vem, da mi ni mogel niti prek MACa nihce dostopit, dokler mu nisem dal gesla. Ce je slucajno zaupno, mi ga lahka kdo poslje po ZS.

LP
Smešno, ampak preko mac naslova lahko do tvojega modema dostopamo le agentje na službenih računalnikih (torej na intranetu). Na zunaj je vse to zakljeneno. Tako da ti ne more "kr en" pridt na modem z svojga adsl ali kerga drugega internetnaga priključka...

Tuki ni strahu, če te to skrbi

Citat:
Objavil-a madjazz
Kaj pa nastavitve, ki so v Sagemu ????, V primeru, da dobim root password... Mislim, tiste ki jih je Siol naštimal not???
Kaj točno si želel s tem vprašat?
Odgovorite s citatom
Staro 25.03.2009, 16:19
Bor Uporabnik Bor ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 6

Kakšno je torej geslo za root?
Odgovorite s citatom
Staro 25.03.2009, 16:37
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Sporočila: 1.719

Ko boš zaposlen na Telekomu v pravem oddelku, ga boš izvedel.
Staro 25.03.2009, 20:33
Bor Uporabnik Bor ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 6

Pa kaj je ta telekom še sploh normalen????? Modem si pa ja vsak sam kupi, in ne vidim razloga, da ti nebi dali še zraven geslo!

LP
Odgovorite s citatom
Staro 25.03.2009, 22:06
jaskichee Uporabnik jaskichee ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2008
Sporočila: 166

večina modemov je v lasti telekoma
Odgovorite s citatom
Staro 26.03.2009, 18:51
geekman Uporabnik geekman ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Naslov: Dragomer
Sporočila: 69

V prejšnjih verzijah sem lahko "videl" in nastavil na modemu veliko več preko telnet-a, ne vem če pri zadnji verziji to še deluje,
not pa sem prišel samo z user/user. Mene je na začetku motil firewall saj ga nisem rabil na modemu in se ga preko WebUI sploh ne da onemgočit, seveda super user oz. root verjetno imata te pravice. No v telnet-u pa sem hitro prišel do vseh potrebnih nastavitev(na user level) in tudi uspešno onemogočil fgirewall.
Seveda po posodobitvi firmware-a telnet še vedno deluje, samo user-ja pa več ne spusti not, le zakaj??
Verjetno so to morali odpraviti, ker jim v takem primeru root geslo nič ne pomaga, če pa sem lahko prek telneta spremenil tudi to.
Lahko pa probaš...

Life is not a beeatch, it's only us faaking it.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
geslo, kako, nastavitev, root, sinope, voip

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:24.