Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.02.2008, 21:13
minek Uporabnik minek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce minek
Član od: Nov 2007
Sporočila: 281
Privzeto Re: Siol-Telekom ne želi novih strank?

Jaz nekih hudih zapletov nisem imel. Res bi se malo zavleklo ker nisem imel v glavi številke stavbe in bi me naj naslednji dan nazaj poklicali. Poklicali so šele čez dober teden. Medtem sem vse opravil že v najbližji teletrgovini.
Odgovorite s citatom
Staro 25.02.2008, 09:25
bt_ Uporabnik bt_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 16
Angry Re: Siol-Telekom ne želi novih strank?

OBUP! OBUP! OBUP!

Dočakal še četrti klic. Žensko na oni strani sem moral jaz podučevati kaj sploh so storitve, ki jih zahtevam. Zdaj pa nova fora: natančna številka stanovanja.

A kdo to zna na pamet? V nobeni vlogi je ne zahtevajo, da bi jo človek imel pri sebi.
Ker seveda nisem genij, ki bi na pamet vedel to imaginarno cifro, niti sem dopoldan doma, da bi na vratih pogledal je zadeva spet prestavljena na nek nedoločen čas.

Na predlog, da naj vse zabeleži, pa bom naknadno javil številko, seveda ni bilo odziva. Baje me bodo še enkrat klicali.
A, ja? Ko bom čez vikend spet naročil, da želim priklop.

Kaj takega? Enostavno nočejo, ne želijo ali kaj pa jaz vem kaj še, novih strank.

Nazadnje uredil bt_ : 25.02.2008 ob 09:29.
Odgovorite s citatom
Staro 25.02.2008, 18:50
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Citat:
Objavil-a dal Prikaži sporočila
Poznam primer, kjer je sprememba ISP pomagala in je drug ponudnik na isti lokaciji deloval brezhibno, pri prejšnjem ponudniku pa je stalno prihajalo do izpadov povezave in večkratna menjava modemov ni pomagala.
Lari fari če imaš parico preko telekoma in če je linija problematična bo zafrkavalo pri vseh ponudnikih ne samo pri enem.Menjava se ne splqača edina stvar, ki je da pri drugem ponudniku ni zafrkavalo, je ta, da je drugi ponudnik kateri je pač bil, znal bolje nastaviti profil v centrali to je vsa umetnost.
Odgovorite s citatom
Staro 26.02.2008, 16:47
gloris Uporabnik gloris ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2001
Naslov: NM
Sporočila: 255

Leta 2001, ko sem jaz naročil ADSL 512/128 je še vse potekalo izredno hitro. Že naslednji dan po oddaji naročila so me poklicali, v roku enega tedna je bila podpisana pogodba in izvršen priklop. Verjetno zato, ker je SiOL-Telekom takrat za to storitev lahko kar precej pokasiral. Po takratnih pogojih sem moral naročiti še ISDN (25k SIT) , ADSL (30k SIT) + vezava 24 mesecev, pa še neustrezne kable je bilo potrebno zamenjati po bajti. Telekom & SiOL sta me je takrat oskubila za okoli 80k SIT. Prepričan sem, da so vam tudi danes pripravljeni za ta denar zagotoviti takojšen hiter dostop do interneta, pozanimajte se!

Drugače pa je škoda izgubljati čas z oddajo naročil preko interneta in potem v nedogled čakati, da se te kdo usmili. Najbolje se je napotiti v Mobitelov center kjer dobiš takoj vse potrebne podatke in podpišeš pogodbo.
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2008, 09:56
bt_ Uporabnik bt_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 16

Citat:
Objavil-a gloris Prikaži sporočila

Drugače pa je škoda izgubljati čas z oddajo naročil preko interneta in potem v nedogled čakati, da se te kdo usmili. Najbolje se je napotiti v Mobitelov center kjer dobiš takoj vse potrebne podatke in podpišeš pogodbo.
Očitno bo to najpametneje. Bom opisal, kaj sem tam uredil
Odgovorite s citatom
Staro 29.02.2008, 18:31
_____ Uporabnik _____ ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce _____
Član od: Sep 2005
Sporočila: 39

Citat:
Objavil-a wishmaster Prikaži sporočila
To je bullshit. Tam kjer je Telekomov ADSL možen je tudi možen AMISOV ADSL preko Telekomovega omrežja, pravtako od TušTelekoma. To že pa vse pove, kaj dela Telekom z svojimi naročniki. Samo cene si poglejte pri AMISU in TušTelekomu (preko Telekom omrežja ), pa vam bo vse jasno.
To je bullshit.
Hint: EMX
Staro 02.03.2008, 00:34
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Telekom je ena navadna izkoriščevalska državna firma, ki drži monopol, kljub številnim pozivom, prošnjam in tožbam. To je javno telekomunikacijsko omrežje, ki bi se moralo nadgrajevati, ponujati najboljše možno za najnižjo ceno, ne pa sedaj, ko nam za NAJVIŠJO ceno ponujajo NAJMANJ ali NIČ. Hočejo izkoristiti staro tehnologijo, se pravi telefonske centrale in 56k modeme, da se jim vloženi denar povrne, nato bodo pa začeli povsod tržiti "NOVO" tehnologijo ADSL, čez okoli 20-30 let pa še VDSL v vseh slovenskih vaseh. Optike ne bi videli še okoli 40 let, če ne bi t2 začel "intenzivno" polagati kable. Po moji oceni je (bo) krepko nascal telekom slovenije v naslednjih letih, če bo seveda delal omrežje bolj intenzivno in bo ponujal strankam "četvorček-telefonija, televizija, internet in mobilna telefonija", kar telekom že ima, samo ne zna izkoristiti. V glavnem: optika v vsako slovensko vas in za vsakega. Pa ne samo optika, potrebe po mobilnosti so tu in pričakovati je tudi izboljšave na tem področju (wimax, wifi....umts, hsdpa), kjer je prodaja interneta na kile, ki pa upam da bodo odpravili ta sistem iz tržnice. (mislim, da bo to okoli leta 3000...mogoče 2999, če bo sreča)

Z vsem tem spisom zgoraj sem hotel povedati, da ima telekom preveč denarja in premalo vlaganja v razvoj in se jim je** za tistih 1000 (ali x-krat več) naročnikov gor ali pa dol, tako da ne upajte na boljše razmere, ker dokler ne bo politika korenito spremenila sistem v telekomu, ne bo nič. Tukaj je tudi prodaja telekoma, ki je NAŠ, narejen z našimi prihodki, sedaj bo pa prodan in bo tukaj spet nekdo mastno zaslužil, na slabšem bomo pa mi...vendar to je čisto druga zgodba o NEUSPEHU.

Nazadnje uredil tom777 : 02.03.2008 ob 00:37.
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2008, 12:33
Pripravnik

Citat:
Objavil-a tom777 Prikaži sporočila
Telekom je ena navadna izkoriščevalska državna firma, ki drži monopol, kljub številnim pozivom, prošnjam in tožbam. To je javno telekomunikacijsko omrežje, ki bi se moralo nadgrajevati, ponujati najboljše možno za najnižjo ceno, ne pa sedaj, ko nam za NAJVIŠJO ceno ponujajo NAJMANJ ali NIČ. Hočejo izkoristiti staro tehnologijo, se pravi telefonske centrale in 56k modeme, da se jim vloženi denar povrne, nato bodo pa začeli povsod tržiti "NOVO" tehnologijo ADSL, čez okoli 20-30 let pa še VDSL v vseh slovenskih vaseh. Optike ne bi videli še okoli 40 let, če ne bi t2 začel "intenzivno" polagati kable. Po moji oceni je (bo) krepko nascal telekom slovenije v naslednjih letih, če bo seveda delal omrežje bolj intenzivno in bo ponujal strankam "četvorček-telefonija, televizija, internet in mobilna telefonija", kar telekom že ima, samo ne zna izkoristiti. V glavnem: optika v vsako slovensko vas in za vsakega. Pa ne samo optika, potrebe po mobilnosti so tu in pričakovati je tudi izboljšave na tem področju (wimax, wifi....umts, hsdpa), kjer je prodaja interneta na kile, ki pa upam da bodo odpravili ta sistem iz tržnice. (mislim, da bo to okoli leta 3000...mogoče 2999, če bo sreča)

Z vsem tem spisom zgoraj sem hotel povedati, da ima telekom preveč denarja in premalo vlaganja v razvoj in se jim je** za tistih 1000 (ali x-krat več) naročnikov gor ali pa dol, tako da ne upajte na boljše razmere, ker dokler ne bo politika korenito spremenila sistem v telekomu, ne bo nič. Tukaj je tudi prodaja telekoma, ki je NAŠ, narejen z našimi prihodki, sedaj bo pa prodan in bo tukaj spet nekdo mastno zaslužil, na slabšem bomo pa mi...vendar to je čisto druga zgodba o NEUSPEHU.
Stvar je v tem ker lepa zelena slovenija ni tujina.Pri nas bi morala vmes stopit politika in sprejet poseben zakon, ki bi telekomunikacijskim podjetjem nalagal posodabljanje in razvoj omrežja po celi sloveniji in ne samo tam ker se splača.
Z drugimi besedami povedano sodoben internet v vsako slovensko gospodinstvo, ne pa da eni imajo optiko drugi vdsl eni imamo adsl nekateri pa klicni dostop.
Operaterji bi morali pač s tem živeti da bi na nekaterih koncih imeli pač zgubo pa bi to izgubo pokrili na drugih krajih z dobičkom.
Isto je pri mobitelu so kraji v sloveniji kjer še niti gsm signala nimajo ali pa je ta praktično neuporaben po drugih koncih pa že ponujajo hsdpa in hsupa do 7,2mbit.
Problem je v tem, ker je pri nas razkorak med tehnologijami v mestih in podeželju prevelik to je problem pa na podeželju prav tako živimo ljudje.
Saj naj imajo po mestih optiko samo potem morajo na podeželju tudi zagotoviti neki internet ne pa da nekateri nimajo nič, kar pa še je najhuje da za tisti nič plačujejo 10x več kot pa tisti za vse.
Ni logike da je prenos 4mbit dražji kop pa prenos preko optike 20mbit pa me lahko prepričujejo kolko hočejo da so nove tehnologije cenejše pa me ne bodo prepričali.Potrebno bi bilo gledati hitrost.
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2008, 13:20
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

In v tujini to operaterji delajo samoiniciativno, iz čiste dobrote? Japajade, v tujini je to vse tako lepo, tako urejeno, vsi skrbijo zate?!?! Dejte no bit peki zaplankani, ki ne znate drugega kot šimfat po domačih in hvalit tujino. Izvolite tja, če je tako lepo.
Staro 02.03.2008, 14:13
Pripravnik

Citat:
Objavil-a madmitch Prikaži sporočila
In v tujini to operaterji delajo samoiniciativno, iz čiste dobrote? Japajade, v tujini je to vse tako lepo, tako urejeno, vsi skrbijo zate?!?! Dejte no bit peki zaplankani, ki ne znate drugega kot šimfat po domačih in hvalit tujino. Izvolite tja, če je tako lepo.
pojdite pogledat v avstrijo in nemčijo francijo in podobno kakšen je tam delež uporabnikov klicnega dostopa ker drugo pač ne morejo imet in poglejte delež pri nas.
Razkorak je sigurno manši to je dejstvo in lahko napišete še sto strani pa me ne boste prepričali v nasprotno.

jaz nikogar ne šimfam ampak dejstvo je da živim na podeželju zaradi interneta pa se ne bom selil v mesto ker to ni tako enostavno.ne strinjam pa se s tem da je prenos 4 mega občutno dražji od prenosa 20 mega pa me sploh ne zanima kakšna tehnologija je uporabljena.Se to je pohvalno da je 20 mega preko optike po takšni ceni kot je to je super, samo potem pa 4 mega ne bi smelo več stati kot 10 EUR.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
novih, sioltelekom, strank, želi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV - plan izgradnje novih lokacij klemenr SiOL TV 243 15.09.2008 11:50
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05
Telekom ali SIOL ??? Blond O storitvah 23 19.04.2007 15:04
Siol TV - PrvaLiga Telekom Slovenije - kje je? jema SiOL TV 6 18.03.2007 11:10
Telekom + Siol Wabb O storitvah 0 24.02.2007 19:03

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:43.