Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.02.2011, 09:55
error3 Uporabnik error3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce error3
Član od: Dec 2009
Sporočila: 242
Thumbs down Analogna kabelska - Top50 kanalov

Pozdravljam na veliko uvedbo digitalne, če se moje poste pogleda se dobro vidi, na
kaj sem vedno sitnaril, sedaj pa ne morem , da nebi komentiral tega kar je ostalo od analogne.
Po katerem ključu se je sortiralo preostanek analognih kanalov (vem da boste rekli gledonost), kajti kako je mogoče tako diskriminatorno pustit, bom pretiraval enih 10 nemške govorečih kanalov, italijanskega pa somo enega od dveh.
Sepravi tam kjer je bilo že v štartu najmanj kanalov iz sosednje države, tam se je šlo rezat, a ne bi bilo bolj logično in pošteno raje katerega od nemških rezat pa še dodat vsaj rai2 kot je bil prej, da nebom omenjal kakih pobožnih želja o mediaset programih, ki jih na primorskem sedaj z okleščeno analogno kabelsko res nikoli ne bo.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2011, 17:28
markym Uporabnik markym ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2011
Sporočila: 11
Privzeto Re: Analogna kabelska - Top50 kanalov

Discovery science

Naj ne bi bil popularen tv program in zato ni ostal v programski shemi na analognem delu. Nekateri brezvezni programi, ki so pa res debilni pa so bili dodani...

V čem je smisel tega?

Bo siol pustil samo debilne programe na analognem delu?
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2011, 06:56
Pripravnik

Tisti ,ki gledate samo analogno:
vas res ne moti, da so vam odrezali skoraj pol kanalov ?
Vsi ste z vsem zadovoljni ?
Take rabi siol.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2011, 08:06
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.018

Zakaj ne bi uporabljali digitalnega s 117 kanali, kot vztrajali na analogni???
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2011, 08:30
Pripravnik

Ne me napačno razumet, saj ne vztrajam na analogni, jaz sem komaj čakal na digitalne, in hvalabogu jih lahko spremljam vsaj na ex500. Ne zdi se mi pa pravično, do tistih ki so vzeli
kabelsko prav zaradi tega, ker je kabelska in ne rabi dodatnih škatlic, in ker dela na prazgodovinskih tvjih. Takih ni malo. Ti so vzeli paket za 85 programov. Sedaj pa je siol ta paket zbil na cca 50. Jaz sem vedno bil mnenja, še pred uvedbo digitalne, da bi siol moral vzporedno furat obe shemi, v celoti. In ne kot sedaj, ko je težišče preložil na digitalno.
Ne gre se samo za tisti Rai kanal, to je bila bolj smiselna provokacija za moj primer, gre se za generalno vprašanje, zmanjšanja osnovne ponudbe storitve, oziroma večje preoblikovanje. Analogne bodo itak enkrat morali ugasnit, vendar kabelski operatreji niso dolžni izvest digitalizacije glede na zakon o radiodifuziji, to je vse v njihovih rokah.
Boljše bi bilo , če bi že poleti rekli, evo, z decembrom gremo tudi mi na digitalno in ukinjamo analogno, dobite pa subvencioniran dvb-c sprejemnik. To bi bilo dosti bolj pošteno.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2011, 08:57
Mojster

Ne moreš furat na obeh polne sheme, saj ima analogna kabelska omejitve tako glede hd, 5.1 zvoka (se mi zdi), izbire podnapisov, kot tudi in predvsem; samega števila kanalov. Povsod je tako, pri vseh dvb-c distributerjih, da je dvb-c po številu in kvaliteti vsaj dva koraka pred analogno shemo, ki jo še zraven oddajajo. Velika večina je prešla na digitalno. Če se prav spomnim iz poročila APEK je samo še 20% uporabnikov catv na analognih shemah.
DVB-C ima lahko programsko shemo na ravni sioltv, analogna pač ne.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2011, 12:43
frgazor Uporabnik frgazor ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2010
Sporočila: 10

Citat:
Objavil-a Frenky Prikaži sporočila
Zakaj ne bi uporabljali digitalnega s 117 kanali, kot vztrajali na analogni???
Ker je nov tv strošek in ker dodatne škatle, ki je tudi strošek, nočem gledat. Če bi želel dodatno škatlo in dodatno funkcionalnost bi ostal na siol tv. In da, moti me, ker so odrezali točno tistih par kanalov, ki jih gledam. Za cifro 80 ali 117 mi pa dol visi.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2011, 13:05
Mojster

Dvb-c srejemnik za sd kanale dobiš za par 10€, sploh rabljeno zadevo. Če ti je to prevelik strošek pa vzemi na dve leti za 2€ na mesec. Drugače pač spremljaj kanale ki jih imaš.
Sicer me pa čudi, da imaš internet, pa ne uporabljaš pisem in svinčnika, ker tudi modem je dodatna škatla ki jo moraš gledat. Če bi pisal pisma je ne bi rabil.

Malo bolj resno; če koga moti število daljincev; Technisata ki sta v Telekomovi ponudbi, imata tudi komande za TV sprejemnike, tako da original daljinec od tv-ja pospravite v predal.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2011, 14:34
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Frenky Prikaži sporočila
Ne moreš furat na obeh polne sheme, saj ima analogna kabelska omejitve tako glede hd, 5.1 zvoka (se mi zdi), izbire podnapisov, kot tudi in predvsem; samega števila kanalov. Povsod je tako, pri vseh dvb-c distributerjih, da je dvb-c po številu in kvaliteti vsaj dva koraka pred analogno shemo, ki jo še zraven oddajajo. Velika večina je prešla na digitalno. Če se prav spomnim iz poročila APEK je samo še 20% uporabnikov catv na analognih shemah.
DVB-C ima lahko programsko shemo na ravni sioltv, analogna pač ne.
Nisi razumel.
Analogna naj bo analogna taka kot je bila pred 14.2.2011. Digitalni pa zraven taki kot so sedaj, verjetno bi jih nekaj manj bilo. Ko sem rekel polna shema sem imel v mislih število kanalov--> se parvi 85 analognih in 85 digitalnih, bo zdaj jasno.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2011, 14:39
Mojster

Citat:
Objavil-a error3 Prikaži sporočila
Nisi razumel.
Analogna naj bo analogna taka kot je bila pred 14.2.2011. Digitalni pa zraven taki kot so sedaj, verjetno bi jih nekaj manj bilo. Ko sem rekel polna shema sem imel v mislih število kanalov--> se parvi 85 analognih in 85 digitalnih, bo zdaj jasno.
Na digitalni jih bo samo več, ne manj. In to vedno na račun analogne.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
analogna, kabelska, kanalov, top50

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
kabelska tv - samo na optiki? urbi O storitvah 1 04.09.2009 14:42
Kdaj možnost spreminjanja številk kanalov na SIOL TV+? miki12 SiOL TV 56 25.01.2009 17:30
Kaj predlagate TRIO? Kabelska? majstor O storitvah 17 18.11.2008 10:13
Napačna kategorizacija kanalov eduardo SiOL TV 8 18.09.2008 17:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:26.