Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 25.05.2007, 21:40
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037
Privzeto Re: Italija - mesta, cene, turizem, znamenitosti, osebnosti

Jaz sem bla 3 dni konec maja, ko je blo 25-30 stopinj in en teden konec junija, ko je blo 37 stopinj. Kako je jeseni, pa ne vem.

Hostlov ne poznam. Od priporočil pa
- ne ogledujte si samo mest, ampak tudi pokrajino. Obvezen izlet po pokrajini Chianti (tam je največ trt in oljk)
- priporočam tudi Elbo
- od manj znanih mest je krasna Lucca, pa San Gimignano (od tam blizu je Ostržek)
- za Firence zi vzemite več kot 2 uri (kot smo jih imeli mi na izletu)
- poizkusite vinsanto (sveto vino) - delajo ga iz grozdja, ko se jagode že čisto posušijo, nato pa po stiskanju hranijo 5 let pod pritiskom 2 atmosfer. Okus je pa skoraj bolj podoben kakemu likerju kot vinu. Precej sladko, skoraj gosto, s 15-20% alkohola
- pozor: vsaj tam okrog, kjer smo bili mi, je povsod kruh popolnoma nesoljen, z zelo trdo skorjo in sredico, ki je "sestavljena" v glavnem iz lukenj. Baje je dober samo tako, da je še topel in ga namakaš v olivnem olju in posipaš s soljo.
Staro 25.05.2007, 23:19
bladzo Uporabnik bladzo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 183

Hvaa pinky.
nameravamo si vzeti približno 5 dni časa, da prečesamo etruščanska najdišča v toskani in laciju. tko, da nas ostale stvari praktično ne zanimajo...ampak samo najdišča, postelja, bus in občasno hrana
no, sej mal pretiravam...si bomo tud čas za renesančno umetnost vzel in tud za uživanje v pokrajini.
lp
Staro 01.07.2007, 18:30
oli5 Uporabnik oli5 ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 2
Privzeto itailija lago di garda

Kaj si je vredno ogledat ob Gardskem jezeru z deset letnim otrokom. Gardaland smo že obiskali . Ali je vredno obiska tudi Aquapark in Muvieland slišal sem da obstaja tudi neki zoo skozi katerega se voziš z avtom (a kdo kaj ve o tem). K jezeru bi odšli kampirat za par dni zato me zanima tudi kakšen nasvet o kampih (cene, lokacija), če je že kdo tam kampiral oziroma bil na izletu.

lp

Nazadnje uredil oli5 : 02.07.2007 ob 12:33.
Staro 03.07.2007, 16:39
kabala Uporabnik kabala ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kabala
Član od: Feb 2006
Sporočila: 238

definitivno kraj Limone

pa cesta, ki vodi do tja (do tega kraja) je res nekaj posebnega, saj je zvrtana v skalovje, drugače pa je okrog jezera kup zanimivih mest.

ne pozabite na prelep kraj Sirmione
Staro 21.08.2007, 16:36
grantica Uporabnik grantica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce grantica
Član od: Sep 2004
Naslov: Downtown
Sporočila: 708

Citat:
Objavil-a bladzo Prikaži sporočila
zdravo!
Mene pa zanima, če je bil kdo izmed vas že v Toskani.Namreč načrtujem ekskurzijo za večjo skupino ljudi in me res zanimajo raznovrstni podatki.
Odhod načrtujemo konec oktobra ali v novembru. Je to mogoče?Sej verjetno takrat tam še ni tako zelo mraz, ane?
Pa če kdo pozna kkšne hostle, ugodne in za večjo skupino študentov, se priporočam.
Hvala za informacije.
lp
Blaž
ej mogoče sem pozna ampak vseeno bom par besedic dodala... poleg čarobnih firenc (kjer si v kratkem sprehodu lahko vse pogledaš) je potem seveda fajn it do pize iz pize pa je čudovita vožnaj proti livornu od tam naprej pa se vozte do kraja volterra (ki mu toskančani pravijo center etruščanstva)... od tam dalje je potem kratka pot al do san gimignana al pa do magične siene... jst nisem bla v hostlih ker sem bla poleti, sam stopinj je pa tolko kot pri nas, edino mal več zna deževat) ... rahlo več stanejo B&B... sam doživetje je nepozabno.... jst sem jo celo prefurala z avtom in je naravnost fantastična... če bi šli poleti bi ti svetovala še viareggio, ki je bla dolgo let v 50-60ih neke vrste azurna obala... še danes recimo ima znani mogol formule 1 flavio briatore svoje superfešon lokalčke :D.... južno od livorna je pa en izmed najbolj neokrnjenih delov cele italije zaščiteni park maremma, pridružuejem pa se predhodniku glede elbe.... v toskani je fajn pojest kakšno znano mesno jed - fiorentina, meni chianti ni bil nikoli všeč tako da ti ne bom svetovala tega poskusit... dalje je fajn poskusit še njihov tipični ovčji sir, pa olivno olje, in seveda kakšno specialiteto s pašte...

youth hostel po italiji:
http://www.ostellionline.org/
http://www.turismo.toscana.it/new/sitoinglese/apet.htm

čau
Staro 06.06.2008, 07:17
PoisonIvy Uporabnik PoisonIvy ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce PoisonIvy
Član od: Feb 2003
Sporočila: 17.142
Privzeto Sicilija

maja sem bila 8 dni na sičile.... ko je bil povsod v evropi dež, je tam nažigalo sonce še vedno imam narisana očala na nosu heheheh

prekrižala sva jo celo po dolgem in počez, žal sva imela na koncu krepko premalo časa za eolske otoke, bila samo na stromboliju, ostale sem videla samo s trajekta, tko da grem zelo kmalu nazaj ... moram videti Salino, kjer so snemalifilm Il postino (eden mojih najljubših filmov) in hočem se kopati v tistem smrdljivem dreku na Volcanu

v najlepšem spomuinu mi je poleg izbruha lave na stromboliju (stromboli bruhne cca vsakih 20 minut, lahko se povzpneš na vrh vulkana - cca 2 uri hoje, in si to od precej blizu ogledaš, to je res noro) ostal naravni park Madonie in mesteci Petralia sottana in Petralia soprana, ki sta v tem parku na poti iz središča (okrog mesta Enna) proti Cefaluju na severni obali....

pa sploh mi je komplet pokrajina okrog Enne najlepša na siciliji, kombinacija zlatega žita, zelene trave (s krvavo rdečimi zaplatami maka) in cvetočih grmov bugenvilije

pa malo mestece Castelmolla na vrhu hriba nad Taormino, ki je 100x bolj simpatično od prenatrpane Taormine....

pa naravni rezervat Zingara na severozahodu kjer so tudi najlepše plaže....

ma enkratno res...pa nikjer nobene gužve, in cela sicilija en sam cvet..... idealen čas za obisk, ni kej.....

Šla sva na blef, imela dva karti in za prve dni rezervacijo za avto...spala sva tam kjer sva našla (B&Bji so cca 60 EURza dva v maju, kasneje je to krepko dražje), imela sva srečo in sva nabasala na ene par res krasnih ljudi ki so imeli res lepe sobe in so bli ful prijazni... na sploh so bili vsi ljudje zelo prijazni, moram rečt....

Vožnja je pa ubitačna res, kaj takega pa še ne...sem že veliko vozila v italiji ampak to je blo pa nehumano...čepravna koncu koncev dojameš da je v vsem tem kaousu pravzaprav neverjeten red, ki ga pri nas nikoli ne bo.... kljub temu da non stop trobijo, se v bistvu ne peezdijo ampak se pač "pogovarjajo" oziroma opozarjajo nase.... povsod se rinejo, ampak te tudi povsod spustijo če se ti rineš....

z mafijo nisem mela opravka (na srečo ), sicer sem imela pa s sabo Al kaido (moj neobriti dragi z strašansko grdim pogledom), tko da so se mafijci najbrž itak poskrili ko so ga ugledali na žalost ne znam nalepit slikic na forum

v glavnem toplo priporočam, če gre kdo dol, mu lahko dam naslove kakih BBjev, samo nikar ne hodite julija in avgusta, že zdaj je blo vroče ko pes, si ne predstavljam kašen pekel mora bit poleti, pa še vse je požgano in niti pol tko lepo kot je bilo maja....
Staro 06.06.2008, 08:01
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: Sicilija

juhu, se en navdusenc nad sicilijo tu!
jst sm jo sicer obdelala ze par let nazaj, sam grem se tja, sigurno!
sm bla pa poleti - julija in morm rect, da ni blo tako hudo vroce - nam je nabijal po 40 stopinj vsak dan, ampak je suha vrocina in mal vetrc piha in ne cutis sploh!! tud svicas ne pretirano
Staro 06.06.2008, 08:52
Cifra Uporabnik Cifra ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Cifra
Član od: Sep 2003
Naslov: Maribor
Sporočila: 7.728
Privzeto Re: Sicilija

Tud jest sem že bla na Siciliji, sicer s srednjo šolo na ekskurziji in sem že veliko stvari pozabila, najbolj pa so mi v spominu ostali liparski otočki:
- Stromboli - nepozabni nočni izbruhi
- Lipari, kjer smo dvakrat prespali v hostlu
- Vulcano, kjer smo preživeli cel dan in mi ni jasno, kako ljudje tam živijo ob vohanju tistega žvepla nonstop.
Namakala sem se tudi v tistem "dreku" in šli smo do kraterja vulkana.
Vožnja preko celotne Italije z busom pa mi je takrat trajno poškodovala kolena, saj smo se teden dni vozili z busom.
Staro 08.06.2008, 23:47
misswho Uporabnik misswho ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce misswho
Član od: Jan 2007
Sporočila: 89

jaz pa preprosto obožujem firence (sem sicer malo mahnjena na umetnost).
ponte vecchio, brunelleschijeva katedrala, michelangelovi kipi ... ahh ... beautiful!
če imate kdaj šanso za samo hiter ogled - garantiram - se splača!
Staro 09.06.2008, 07:37
PoisonIvy Uporabnik PoisonIvy ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce PoisonIvy
Član od: Feb 2003
Sporočila: 17.142

Firence so zakon, res, sem bla tam kar nekaj časa nazaj ampak grem definitivno spet kmalu....

Značke
cene, italija, mesta, osebnosti, turizem, znamenitosti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:03.