Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 21.03.2006, 17:37
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144
Privzeto Re: prijateljstvo

Večinoma sem v moški družbi, imam pa vsaj dve dobri prijateljici, s katerima sem najraje sama, saj mi gre tisto skupinsko žensko kokodakanje na živce. Poleg tega nisem bila nikoli pristaš ženskih spretnosti a la hinavščina, intrige, zamerljivost, kuhanje mule ... vse to mi je šlo prej na živce, zato sem se že precej kmalu začela izogibati ženskim grupicam.
Sicer nikogar ne pojmujem kot "najboljši prijatelj", če že, je to definitivno moj fant.

Zase bi težko rekla, da je druženje s fanti posledica nizke/nižje samozavesti, saj se je tovrstna oblika še najbolj razvila ravno sedaj, ko sem precej bolj samozavestna, kot sem bila pred leti. No, je pa res, da se družim z ljudmi, ki so dovolj pošteni in iskreni, da bi vsako moje napihovanje (iskanje pozornosti) namerno prezrli oz. naravnost povedali, da nima smisla, da je neokusno itd. Moja samozavest nikoli ni bazirala na pozornosti s strani moških in vesela sem, da je tako.

Kar se pa pomoči tiče, je pa tako, da za določene stvari dejansko "najbolj prav pride" prijateljica, čeprav je meni pogosto v pomoč tudi prijatelj, ki je po sedmih letih končal zvezo s punco in ker je bil njun odnos dokaj "poglobljen" (ne vem, kater izraz bi bil primernejši) in intenziven, razume precej "ženskih zadev".
Because, what's the difference?
Staro 21.03.2006, 18:25
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

Citat:
Objavil-a Njuška Trap
Večinoma sem v moški družbi, imam pa vsaj dve dobri prijateljici, s katerima sem najraje sama, saj mi gre tisto skupinsko žensko kokodakanje na živce. Poleg tega nisem bila nikoli pristaš ženskih spretnosti a la hinavščina, intrige, zamerljivost, kuhanje mule ... vse to mi je šlo prej na živce, zato sem se že precej kmalu začela izogibati ženskim grupicam.
Jaz pa ne da se izogibam ženskim grupicam. Včasih si želim met tud kaj ženske družbe. Ampak med ženskami se počutim precej zgubljeno in zdolgočaseno, ker me stalno lakiranje nohtov ne obremenjuje, s svojimi kilami sem zadovoljna, ne zanima me, zakaj je un tisto pustil in zakaj je tretja ljubosumna na četrto, večina for mi sploh ni smešnih, večina mojih for njim sploh ni smešnih (oz. jih ne razumejo) ali se jim zdijo krute / neprimerne / ... u name it in ne maram kompliciranja z brezveznimi malenkostmi.

V globalu izpade tko, da se mam z moškimi več za menit kot z ženskami.

Se mi pa ne zdi, da bi to mel kakršnokoli vezo s pomanjkanjem moje samozavesti.
Staro 21.03.2006, 18:58
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144

Jaz žensko družbo imam, ampak večinoma tistih punc, ki so tudi same "pobegnile" iz teh kokošnjakov...
Because, what's the difference?
Staro 14.04.2006, 12:28
roll Uporabnik roll ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce roll
Član od: Apr 2006
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 2

Izrazito moško. Mogoče v službi kako žensko samo to ni prijateljstvo kot tako ampak bolj kolegialnost
Staro 14.04.2006, 18:47
caramia Uporabnik caramia ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce caramia
Član od: Feb 2006
Sporočila: 30

Jaz pravim, odvisno, kaj človek pričakuje od prijateljstva. Govorimo sicer o istem pojmu, ampak imamo verjetno predstave, ki se razlikujejo. Ne mislim samo na kvaliteto prijateljstva, ampak tudi na "kvantiteto", recimo, na kakšen način človeka poznaš, kaj počneta skupaj, saj ni nujno, da imaš prijatelje "iste vrste", lahko se ujameš z njimi na različnih nivojih. Grobo povedano, nekdo te izpolnjuje na en način, drug na drugi način, medtem te kakšna stvar pri človeku tudi zmoti, ampak to ni razlog za razdor. To se mi zdi relevantna pripomba tudi pri prijateljstvu ženska - moški. Gre verjetno za drug tip prijateljstva. Iz moških ust sem slišala, da je ponavadi prijateljstvo med moškim in žensko bolj površinsko, saj samo tako lahko obstane. Če gre v globino (na način, kot se razvije med prijatelji istega spola, osebne stvari itd.), skoraj vedno "grozi" še seksualna napetost. Zanimiva opazka: govori namreč o tem, da med moškim in žensko dejansko NI prijateljstva v najbolj stereotipnem pomenu besede. Je pa prijateljstvo v mnogih alternativnih oblikah. Ne vem, za nekatere so prijateljstva vse, od bežnih srečanj do skupnega preživljanja prostega časa, od manjših uslug do prisotnosti ob pomembnih prelomnicah ipd. Konec koncev imamo prijateljev lahko veliko, samo se jih ne da primerjati (spet ne mislim samo na kvaliteto, pač pa na skupne interese). Prijateljstvo v bistvu zraste tudi iz tega, da pri nekom sprejmeš pomanjkljivosti. Mogoče kdo skozi čas celo pozitivno preseneti. Navadno pa pri tem niti ne izbiramo. Se mi zdi, da je veliko resnice v tem, da prijatelji hočešnočeš pridejo in (ne)ostanejo.

Osebno sem bolj samotarske sorte, tako da nimam ravno neskončnega GSM imenika. Težko razumem ljudi, ki govorijo o 50 prijateljih. Mogoče so v resnici kaj manj od "prijatelja". Me pa malo še mede glede prijateljstva moški - ženska. Nekako bežim od tega, verjetno ravno zaradi tega, ker se že v naprej bojim "nečesa več", čeprav pride samo z druge strani in ne z moje. Vendar dostikrat pogrešam tisto neobvezno prijateljstvo iz otroštva - se mi zdi, da so v otroštvu punce in fantje bolj spontani med seboj.

Bonitas Veritas Pulchritas

Značke
prijateljstvo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:45.