Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 29.05.2008, 08:08
AnKaa Uporabnik AnKaa ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2008
Sporočila: 37
Privzeto Re: prijateljstvo - koliko je še vredno?

Citat:
Objavil-a Dalmatinec Prikaži sporočila
Ampak bi si pa kdaj pa kdaj lahko komot vzeli čas tudi za druženje, obiske, pogovore in še kaj...
Meni se pa zdi to, da živimo v hitrem svetu in podobno, en sam izgovor.

A so se ljudje res tako spremenili, so se vrednote res tako zelo pomešale?

Če po sebi sodim, temu ni tako.
Mogoče pa ravno zato tudi jaz postajam vse bolj osamljena...v svojem načinu razmišljanja, dojemanja, življenja, vrednot...
Ker (še) nisem padla v to kolotečino pokvarjenega, materialističnega sveta.

Opažam, da prav zato vedno težje funkcioniram v tem svetu, vedno težje se s kom ujamem, saj je vedno več ljudi obremenjenih z nekimi stvarmi, ki meni ponavadi predstavljajo čist postransko stvar v življenju in sem se naveličala 'small talk-a', ki pa je največkrat vrhunec nekega pogovora ob kavici.

Apancur, jaz te zelo razumem, o čem ti pišeš, imam občutek da ti manjka ena prava, fajna ženska družba.
Ena taka s katero bi lahko rekla kakšno konkretno temo, s katero bi se lahko pogovarjala kaj več kot samo o tem, kateri tip je trenutno aktualen pa katere čevlje si je kupila v zadnjem času itd.

Vsaj meni se tako dogaja, da sem se v zadnjih letih prav iz tega razloga oddaljila z marsikatero osebo, saj mi ta ni dajala nič posebnega, velikokrat sem se po dveh urah tračanja počutila prazno in s časom sem se odločila, da ne bom zgubljala več časa na takih ljudeh.

Raje se sama sebi posvetim, počnem nekaj kar me tako ali drugače bogati, kot da hodim zabijat čas v kafič ob ljubljanici in razpravljat o tem, kako je kdo oblečen pa katera bejba je modna žrtev in katera ni ipd. buče.

Mene pač take stvari ne interesirajo, ne ubadam se s tem in zato mi tudi ni za razpravljat o tem.

Eni pa cele filozofije razvijejo na eno tako banalno temo...meni je to zguba časa.

Namesto, da bi se ljudje malo bolj vase usmerili, jaz vedno znova ugotavljam, da je danes vse preveč ljudi usmerjenih, obremenjenih z množico, z navadnimi tujci.
Raje se dve uri ukvarjajo s tem, kako nekdo izgleda pa kakšen avto ima nekdo, pa kere feltne ima gor, pa kero hudo kiklco ma ta in una bejba.

Mislim, bedarija no.

In ker je meni vse to bedno, sem vedno bolj osamljena, ker se meni pač ne da it takih banalnih pogovorov.

Žalostno pa je, da danes velika večina niti ni sposobna nudit kaj več kot en tak (pod)povprečen diskurz.

In pol je človek pač v precepu - al zabijat čas s takimi ljudmi, samo zato da se malo podružiš in socializiraš ali pa se raje sam s sabo družit, s kakšno knjigo, dokumentarcem, filmom, z naravo in podobno.

Hm, what should it be?

Jaz sem se že pred nekaj časa odločila za tisto drugo varianto.

PS:Apancur, lahk mi pišeš na privat, z veseljem pokramljam s tabo, tudi v živo!
Staro 29.05.2008, 19:22
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a KissMe Prikaži sporočila
spartan, js bi dodala tud to, da si zna vzet čas zate. To najbolj pogrešam pri mojih prijateljih.
"Nikad nije bilo da ne bi nekak bilo pa tak i ne bu da ne bi nekak nebu", Dundo Maroje
Staro 30.05.2008, 12:08
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81

D'Andree, Spartan, duhovita sta kar je značilno le za brihtne ljudi. Obojih je bolj malo, bodita ponosna.
Kar pišete ostali, je prav tako res. V bistvu vem to tudi sama (škoda, da tega ne vedo tudi tisti s prvega posta), a mi je še vedno kdaj hudo, ko vidim, kako lepo bi se lahko imeli še vedno, če bi bila tudi druga stran za to. Pa saj se učim sprejemati tudi to, le čas rabim.

Ukvarjam se sicer s kakšnimi novimi dejavnostmi, a sem do sedaj imela malo smole. Tu pa se srečujem z drugim problemčkom - z vrtičkarstvom. Majhna, sicer prijazna skupinica, se drži zase, hoče imeti vse po svoje in ne pusti nikogar zraven. Mirno spregledajo, da ne gre za njih(-ov egotrip), temveč za tisto, s čimer naj bi se ukvarjali, npr. otroci, okolje, živali. To, da s svojim početjem včasih celo škodujejo temu predmetu, nočejo vedeti.

No, sedaj se obrača na boljše, očitno se še da najti v redu ljudi.

Zelo vesela sem, da sem poslala prvi post. Četudi se z vsemi naštetimi nikoli ne srečamo (AnKaa, zagotovo se ti oglasim v kratkem), sem vseeno vesela, da so na svetu še krasni ljudje.
Ker se ne pustite ujeti tej "miselnosti sodobnega časa." Saj tudi jaz ne verjamem, da je ta odtujenost pogruntavščina sodobnega časa, morda je je zdaj le več in je bolj izrazita. Sprašujem pa se, kako labilen moraš biti, da se pustiš tako odtujiti od drugih. Kako razmišljajo ti ljudje?

Ob neki priložnosti sem slišala zgodbe prostovoljcev, ki delajo z umirajočimi. Od slednjih baje nikomur ni žal, da ni več delal, včasih pa kateri reče, da mu je žal, da ni več časa preživel s tistimi, ki jih je imel rad.

Ne bomo ponavljali napak, ne?
Staro 31.05.2008, 10:47
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a apancur Prikaži sporočila
D'Andree, Spartan, duhovita sta kar je značilno le za brihtne ljudi. Obojih je bolj malo, bodita ponosna.
Kar pišete ostali, je prav tako res. V bistvu vem to tudi sama (škoda, da tega ne vedo tudi tisti s prvega posta), a mi je še vedno kdaj hudo, ko vidim, kako lepo bi se lahko imeli še vedno, če bi bila tudi druga stran za to. Pa saj se učim sprejemati tudi to, le čas rabim.

Ukvarjam se sicer s kakšnimi novimi dejavnostmi, a sem do sedaj imela malo smole. Tu pa se srečujem z drugim problemčkom - z vrtičkarstvom. Majhna, sicer prijazna skupinica, se drži zase, hoče imeti vse po svoje in ne pusti nikogar zraven. Mirno spregledajo, da ne gre za njih(-ov egotrip), temveč za tisto, s čimer naj bi se ukvarjali, npr. otroci, okolje, živali. To, da s svojim početjem včasih celo škodujejo temu predmetu, nočejo vedeti.

No, sedaj se obrača na boljše, očitno se še da najti v redu ljudi.

Zelo vesela sem, da sem poslala prvi post. Četudi se z vsemi naštetimi nikoli ne srečamo (AnKaa, zagotovo se ti oglasim v kratkem), sem vseeno vesela, da so na svetu še krasni ljudje.
Ker se ne pustite ujeti tej "miselnosti sodobnega časa." Saj tudi jaz ne verjamem, da je ta odtujenost pogruntavščina sodobnega časa, morda je je zdaj le več in je bolj izrazita. Sprašujem pa se, kako labilen moraš biti, da se pustiš tako odtujiti od drugih. Kako razmišljajo ti ljudje?

Ob neki priložnosti sem slišala zgodbe prostovoljcev, ki delajo z umirajočimi. Od slednjih baje nikomur ni žal, da ni več delal, včasih pa kateri reče, da mu je žal, da ni več časa preživel s tistimi, ki jih je imel rad.

Ne bomo ponavljali napak, ne?
hja no...sem sicer že pred časom mutiral v rivala med rivali, ampax thx vseeno
Staro 31.05.2008, 12:41
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

@ apancur:

Super post. Veliko nam da misliti, kam nas bo ta "naglica" privedla.

Tudi sama že nekaj časa ugotavljam podobno. Vse bolj se odtujujemo drug od drugega. Dejansko tudi jaz ne morem nobenega več spraviti na kakšno popoldansko dejavnost, kot na primer kava, sok, sladoled, šoping. Kaj šele skupen jogging. Kdo pa ima danes še čas za takšne malenkosti. In potem sama lutam okrog, tako kot zgleda vsi ostali.
Staro 04.06.2008, 13:09
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81

Še dobro, da vsaj greš okrog in se ne pustiš.
Bodi pozorna glede vsakega posameznika, kakšen odnos ima do tebe, saj verjetno ne bodo imeli vsi istega. Morda bo med njimi kateri, s katerim boš lahko ohranila stike. Povej jim, kaj misliš, če ti je težko govoriti o tem, pa vsaj namig, sms, karkoli, naj vedo. Reakcij morda ne bo kaj veliko, bo pa najbrž kakšna tudi pozitivna. Z ostalimi pa se ne trudi več, ker bi bila preveč razočarana. Če želiš, mi pošlji ZS.

Ta "naglica", ki to pogosto ni, nam vsem prinaša le slabe posledice. Tisti, ki tako vzpodbujajo odtujenost, se slabosti svojega početja ne zavedajo, saj so brezbrižni. Nekateri se morda bodo, a (pre)pozno. Morda bodo potem vse skupaj doživljali isto kot zdaj mi, a je vprašanje, če bodo sposobni videti vzroke za to, kaj so povzročali sami. Ne vem ...
Staro 04.06.2008, 14:19
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Res je, da živimo t.i. hiter tempo.......vendar pa, če je interes, se vedno najde čas.......tudi jaz večkrat rečem prijateljem, da nimam časa.......tudi oni meni večkrat povedo ta stavek......vendar pa vsake toliko najdemo čas in se dobimo.......med prijatelji se mi sploh ne zdi toliko pomembno a se najdeš vsak taden ali se srečaš vsakih nekaj mesecev......važno je, da si prijateljev vesel in si srečen, da si z njimi.......za kako kavico ali malico in čvek ob tem pa se običajno že na delovnem mestu in okrog njega najde kakšen interesent......in sama nisem pač izbirčna pri tem, s kom grem na kavo in čik in se tudi kakšnega navadnega trač pogovora ne branim........
Staro 05.06.2008, 09:29
AnKaa Uporabnik AnKaa ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2008
Sporočila: 37

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Res je, da živimo t.i. hiter tempo.......vendar pa, če je interes, se vedno najde čas.......tudi jaz večkrat rečem prijateljem, da nimam časa.......tudi oni meni večkrat povedo ta stavek......vendar pa vsake toliko najdemo čas in se dobimo.......med prijatelji se mi sploh ne zdi toliko pomembno a se najdeš vsak taden ali se srečaš vsakih nekaj mesecev......važno je, da si prijateljev vesel in si srečen, da si z njimi.......za kako kavico ali malico in čvek ob tem pa se običajno že na delovnem mestu in okrog njega najde kakšen interesent......in sama nisem pač izbirčna pri tem, s kom grem na kavo in čik in se tudi kakšnega navadnega trač pogovora ne branim........
Tudi sama sem mnenja da je druženje oz. prijateljstvo stvar interesa ne pa časa.

In, tudi jaz svojih pravih prijateljev včasih ne vidim po mesece, ampak ko se srečamo po dolgem času, je občutek tak, kot da bi se včeraj nazadnje videli. To je pač pravi friendship.

Saj jaz se ne branim small talka ob kavici.
Ampak, načeloma, zelo pogrešam bolj poglobljene, pristne odnose.

In tudi ljudi, s katerimi se družim poznam do te mere, da približno vem, kaj pričakovat od njih.
Torej vem, s kom se lahko o čem pogovarjam.

Če mi paše tračanje, se dobim z Jožico, če mi paše kak bolj resen pogovor, se dobim pa s Štefico..
Staro 06.06.2008, 07:08
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a Soleil Prikaži sporočila
@ apancur:

Super post. Veliko nam da misliti, kam nas bo ta "naglica" privedla.

Tudi sama že nekaj časa ugotavljam podobno. Vse bolj se odtujujemo drug od drugega. Dejansko tudi jaz ne morem nobenega več spraviti na kakšno popoldansko dejavnost, kot na primer kava, sok, sladoled, šoping. Kaj šele skupen jogging. Kdo pa ima danes še čas za takšne malenkosti. In potem sama lutam okrog, tako kot zgleda vsi ostali.
No ja, glede tega sva pa zgleda na istem...
Staro 08.06.2008, 15:49
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Dokler je čas za forum, ni klinc, da ga ne bi bilo tud za en konkreten kvaliteten klepet ob kavi ali piru!

Značke
koliko, prijateljstvo, še, vredno

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Koliko lahko zaupamo pooblaščenim servisom Žeruh Avtomobilizem 28 25.07.2008 20:37
Koliko stane zunanja predelava za VW golf skerjanc Avtomobilizem 7 16.12.2007 22:19
koliko časa do siol TV rtmktl SiOL TV 36 20.09.2007 21:49
€ kalkulator in evro Mowgli Slovenija 48 24.12.2006 19:38
Prijateljstvo po 15 letih premora? Robus Ostalo 8 10.05.2006 11:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:36.