Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.03.2008, 09:12
gorchi Uporabnik gorchi ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Naslov: Cerklje na Gorenjskem
Sporočila: 38
Question Prekinjanje nekaterih programov pri gledanju v VLC/Aditeya

Zdravo!

Na računalniku imam VLC in Aditeyo, ki čisto lepo delujeta. Pred nedavnim sem dobil še optiko tako da s pretokom podatkov ne bi smelo biti težav. Kar pa opažam, in to še iz časov, ko sem bil tako na ADSL2+ je, da nekateri programi nedelujejo ves čas kontinuirano ampak se vmes program prekine. Tega fenomena ne opažam na SAGEM boxu za TV, zgolj in samo na računalniku, pa še to le za nekatere programe. Torej, ni problemov pri Discoveryih, National Geographicu, HBO-jih, ÖRF, Slovenija..., problemi so pri večini nemških kanalov kot so SAT1, VOX, PRO7, SR, N24, BW ipd. Opazil pa sem, da pri snemanju programa z VLCjem, dostikrat zvok še teče, slika pa zgine. To nedeljo mi je šlo še posebej na živce, saj sem hotel posneti oddajo Eisenbahn Romantik na SR pa je bil oddaja na meji gledljivosti (še manj pa za snemanje).
Torej, kaj ima SAGEM škatla da tam tega problema ni, VLC pa ima problem?

Lp,
Goran

P.S: Ne bi imel pa nič proti, če bi SiOL izdal softver za gledanje njihove televizije na računalniku
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2008, 09:29
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Prekinjanje nekaterih programov pri gledanju v VLC/Aditeya

IP konflikt!
Sam tudi nisem verjel, da je to krivo saj je enako kot tebi vsaj polovica kanalov delala OK.
Ponovno posnifaj in nastavi!

Nisem več osamljen pri javno izraženi želji po TV aplikaciji za PC.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2008, 21:04
mihies Uporabnik mihies ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2006
Sporočila: 331
Cool Re: Prekinjanje nekaterih programov pri gledanju v VLC/Aditeya

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
IP konflikt!
Sam tudi nisem verjel, da je to krivo saj je enako kot tebi vsaj polovica kanalov delala OK.
Ponovno posnifaj in nastavi!

Nisem več osamljen pri javno izraženi želji po TV aplikaciji za PC.
Misliš takole?
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2008, 21:49
Mojster

Citat:
Objavil-a mihies Prikaži sporočila
Misliš takole?

Dobr zgleda tole. Ni kaj rečt. Sicer mi FripTV zaenkrat zadošča. Snemat nimam kake večje potrebe. Če bi pa bilo kombinirano z EPG ali vsaj možno enostavno časovno nastavit, da bi naslednji del serije lahko shranil bi bilo pa super.

Glavni hec TV na PC je s temi nesrečnimi IP-ji. To je pa pomoje stvar ponudnika, da bi nekako rešili.
Odgovorite s citatom
Staro 13.03.2008, 08:29
Pripravnik

Citat:

Dobr zgleda tole. Ni kaj rečt. Sicer mi FripTV zaenkrat zadošča. Snemat nimam kake večje potrebe. Če bi pa bilo kombinirano z EPG ali vsaj možno enostavno časovno nastavit, da bi naslednji del serije lahko shranil bi bilo pa super.
EPG: Ja, se strinjam. En dan si moram vzet čas, da ga implementiram.
Časovna nastavitev: nastaviš task scheduler. Imam pa tudi možnost zamika: npr, snemaj čez 2 uri 1 uro dolg program.

Citat:
Glavni hec TV na PC je s temi nesrečnimi IP-ji. To je pa pomoje stvar ponudnika, da bi nekako rešili.
To pa dvomim, da boš kdaj videl - podporo SIOLA za PC namreč, ker so sigurno legalni problemi vmes.
Odgovorite s citatom
Staro 13.03.2008, 09:52
Mojster

Citat:
To pa dvomim, da boš kdaj videl - podporo SIOLA za PC namreč, ker so sigurno legalni problemi vmes.
Ne zanima mene snemanje. Le normalno gledanje TV prek PC.
Da ni daljincov, daje slika integrirana v desktop in ne na drugem vhodu TV, ker je slika prek PC boljša, ker PC obdela zvok,....
Odgovorite s citatom
Staro 13.03.2008, 10:27
Pripravnik

Citat:
Ne zanima mene snemanje. Le normalno gledanje TV prek PC.
Da ni daljincov, daje slika integrirana v desktop in ne na drugem vhodu TV, ker je slika prek PC boljša, ker PC obdela zvok,....
Prav tako ponudnika vsebine ne zanima kaj je tebi boljše. Ker enkrat ko imaš digitalne podatke lahko delaš kar hočeš z njimi, klient gor ali dol. Tako si jaz razlagam ozadje, seveda se pa ne strinjam in bi si tudi sam želel boljše TV/PC podpore.
Odgovorite s citatom
Staro 13.03.2008, 13:08
minek Uporabnik minek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce minek
Član od: Nov 2007
Sporočila: 281

Citat:
Prav tako ponudnika vsebine ne zanima kaj je tebi boljše. ....
Pa še kako ga zanima ampak, če na pdlagi tega ne vidi koristi ni nujno, da bo delal dobro zate.
Odgovorite s citatom
Staro 18.03.2008, 09:01
gorchi Uporabnik gorchi ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Naslov: Cerklje na Gorenjskem
Sporočila: 38
Question Re: Prekinjanje nekaterih programov pri gledanju v VLC/Aditeya

Rock,
sem na novo posnifal zadevo in res so se IPji spremenili. Žal pa recept za drugi TV v temi "SiolTV na računalniku za telebane" ne pomaga. Torej IP komunikatorja ima zadnji oktet 40, če probam 39, 41, 45... ni nič bolje. Poskusil sem tudi z ugasnitvijo komunikatorja in dal na 40. Še vedno ne deluje pravilno. Celo huje, po spremembi IPja iz mojega "prastarega", so se težave pojavile tudi tam, kjer jih dosedaj ni bilo. Zatorej sem do nadaljnega dal zadnji oktet na 250.
VLC med drugim med sporočili napiše tudi, da se ne more uskladiti - morebiti pa ima Sagemova škatuljica vseeno nekaj več?

Aja pa še to. Pri snifanju se je 90% zadetkov res pokazal isti IP komunikatorja, torej z zadnjim oktetom na 40. Vmes pa se je parkrat pojavil tudi IP z zadnjim oktetom na 10 plus še nekaj dodatnih IPjev (mogoče vsega skupaj 2-3x v 35 sekundah), točno kateri pa moram pogledat v file, ki sem si ga shranil doma... Kaj je tista 10.x.x.10?

Lp,
Odgovorite s citatom
Staro 18.03.2008, 12:27
Mojster

Na mojem priključku je stalno aktiven le en PC, zato niti ne vem kaj se dogaja. Cca. 2 tedna vse spet špila po pričakovanju. Do prenosnika ali STB-ja nisem poskušal dobit TV-ja v tem času.

Pogoji za dodelitev IP-ja so se očitno spremenili. Kar na slepo se v rangu v kterem se poveže STB očitno ne da več obesit s PC kartico. Na prenosniku mi pri nastavitvah s časa, ko je bil namizni zadnjič na servisu dela cca. pol kanalov?!

Telekom se je očito odločil omejiti zadevo in ne izboljšat ponudbo z omogečenjem sprejema TV prek PC.

Sem zadnjič tudi videl en "kup" IP-jev, a se nisem ubadal z njimi, ko je zadeva začela normalno delat s prvim vpisanim v mrežno.

Kako priti do dodatnega IP-ja brez dveh STB jev?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
gledanju, nekaterih, prekinjanje, programov, vlc or aditeya

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:18.