Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 04.05.2007, 15:02
Be inspired Uporabnik Be inspired ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 82
Privzeto Re: Soja - res tako zdrava?

ne bi vedel, da sem kaj trdil - omenil sem kot zanimivost. Če si dovolj star, boš vedel, da za take stvari ni dokazov niti se človeku, ki je dal skozi kalvarijo s prehrano to ne zdi pametno razlagat kar vsem. Ne morem podkrepiti z argumenti, sori, pa se mi zdi, da četudi bi, bi ti še vedno špilal nejevernega tomažka in hotel na vsak način znanstvene dokaze. Je to najvažnejše?

Fora teh forumov je, da je treba vse podkrepiti z dokazi, znanstvenimi. Vendar ko enkrat sam poskusiš določene zadeve, te mine razlagat folku kako in kaj in kje si prišel do podatkov.
Morda bi bilo dobro, da sam obiščeš kakšno predavanja o zdravi prehrani.. če te svoje zdravje kaj briga, v Merkatorija ne boš šel več.

Zanimivo je predvsem to, da se vedno opiraš na raziskave ne pa na svoje lastne občutke..če ti zdaj strokovnjaki govorijo, da je rdeče meso carsko, ga boš pač jedel..ne? Saj ni nobenih dokazov, da je slabo..?? R U sure? Takoj, ko pa bo znanstveno dokazano, da ni dobro, ker povzroča marsikatere nevšečnosti, pa ga boš nehal konzumirati..ampak, ker ti je nekdo (strokovnjak) to rekel,,čeprav ti sede ko ata na mamo. je tako?
Kaj res misliš, da bodo dopustili da pride v javnost, da je rdeče meso slabo? Nekateri bodo ob posel.. veliko jih je takih, se motim?

Če ne veš, zakaj sem omenil stevio kot primer.. ti res moram razlagat? Vem, da hočeš dokaz..če bi obstajal, bi ti ga takoj navrgel..
omenjaš nevarnost mutagenega učinka na jetra..Kaj pa nevarnosti cukra na vse drugo???
Staro 04.05.2007, 15:10
Novinec

žal, za take kot je đeri..ne morem dokazati svojih trditev. Zato odstopam od teme koorporacij..

Rad bi pa še kašno fajno o soji slišal..če smo že za to tule.
Staro 04.05.2007, 15:33
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a Be inspired Prikaži sporočila
ne bi vedel, da sem kaj trdil - omenil sem kot zanimivost. Če si dovolj star, boš vedel, da za take stvari ni dokazov niti se človeku, ki je dal skozi kalvarijo s prehrano to ne zdi pametno razlagat kar vsem. Ne morem podkrepiti z argumenti, sori, pa se mi zdi, da četudi bi, bi ti še vedno špilal nejevernega tomažka in hotel na vsak način znanstvene dokaze. Je to najvažnejše?
Do neke mere se s tem strinjam, moti pa me, da se se vedno spilas finega in omenjas tega skrivnostnega prijatelja. Navezal bi se na nekaj, kar je ze prej nekoliko drugace izpostavila nattka. Obstaja razlika med tem, ali govoris za splosno populacijo ali pa o nekem partikularnem cloveku s svojimi individualnimi potrebami.

Citat:
Fora teh forumov je, da je treba vse podkrepiti z dokazi, znanstvenimi. Vendar ko enkrat sam poskusiš določene zadeve, te mine razlagat folku kako in kaj in kje si prišel do podatkov.
Morda bi bilo dobro, da sam obiščeš kakšno predavanja o zdravi prehrani.. če te svoje zdravje kaj briga, v Merkatorija ne boš šel več.
Well, kdo pa ni eksperimentiral s prehrano, kdaj hujsal ali se skusal zrediti ali preprosto se trudil biti bolj zdrav? Tudi to, kar sem trdil o bio hrani, je plod mojih izkusenj in ostajam pri trditvi, da lahko zelo dolgo obdobje jes bio ali ne-bio hrano, pa bistvene razlike ne bos opazil. Oziroma: jaz je nisem. Pod pogojem, da ne spremenis prehrambenih navad (npr. postanes vegetarijanec) ali pod pogojem da nisi posebej obcutljiv na kaksna skropiva ali kaj podobnega. Pri sadju in zelenjavi je najbolj pomembno to, da je dobila primerno kolicino vode in sonca ter da je bila pobrana pravocasno. Na ta nacin imajo lahko gensko nabite ameriske borovnice prav tako fantasticen okus kot tiste ki jih naberes v najblizjem gozdu.

Druga stvar pa je povezana s tem, koliko pehanje za zdravo hrano vpliva na sicersnje zivljenje posameznika. Moj nacin zivljenja je trenutno tak, da bi na zdravju in fizicnem pocutju pridobil veliko vec, ce bi se vec gibal, kot se zdaj. A posledicno bi moral spremeniti naravo svojega dela, ki pa mi je cisto slucajno vsec. Jaz sem si pac nasel ravnovesje v okviru svojih okoliscin in sem se do neke mere sprijaznil z dejstvom, da bom na stara leta prej imel probleme s holesterolom kot pa obrabljenimi sklepi. Poanta je v tem - I fucking love my way of life in v njem za sojo pac (se) nisem nasel mesta. Z izjemo sojinih omak, v katere z uzitkom pomakam koscke sveze tune, ki je po barvi mesa in vonju sodec zrasla v se kako bio okolju. Na kepi riza, se razume.

Citat:
Zanimivo je predvsem to, da se vedno opiraš na raziskave ne pa na svoje lastne občutke..
Na raziskave se vedno opiram takrat, ko je govora o splosnih stvareh. Ce mi bos povedal, da je tvoja stara mama po desetletnem prehranjevanju s sojo uspela roditi trojcke pri petinsedemdesetih, tri mesece kasneje pa izvedla solo vzpon na Mont Everest - to se ne pomeni, da je stvar splosno veljavna. That's my fucking point.

Citat:
če ti zdaj strokovnjaki govorijo, da je rdeče meso carsko, ga boš pač jedel..ne? Saj ni nobenih dokazov, da je slabo..?? R U sure? Takoj, ko pa bo znanstveno dokazano, da ni dobro, ker povzroča marsikatere nevšečnosti, pa ga boš nehal konzumirati..ampak, ker ti je nekdo (strokovnjak) to rekel,,čeprav ti sede ko ata na mamo. je tako?
Kaj res misliš, da bodo dopustili da pride v javnost, da je rdeče meso slabo? Nekateri bodo ob posel.. veliko jih je takih, se motim?
Jem ga in jedel ga bom se naprej v normalnih kolicinah. Kot velja tudi za sadje, zelenjave, ogljikove hidrate, mleko, jajca, vodo, sokove, oreske, ribe, mlecne izdelke in tko naprej po spisku.

Citat:
omenjaš nevarnost mutagenega učinka na jetra..Kaj pa nevarnosti cukra na vse drugo???
Ne omenjam jih jaz, omenja jih wikipedia kot glavni razlog zakaj je bila prepovedana stevia. Namesto da bi odgovoril na vprasanje spreminjas temo in zgeckas tam kjer ne srbi.
Staro 05.05.2007, 15:18
Novinec

Glede na odgovor, ki ga tule ponujaš bom rekel nekaj; od biološke hrane ti je znano bolj malo, je res? In če sklepaš po sebi, da nisi doživel nobene spremembe ob uživanju biološko pridelane hrane, se sedaj ne jezi nanjo. Saj ni nič kriva.
Vendar kljub temu, da ti nisi doživel sprememb, ni nujno, da jih tudi drugi niso..si se pač narobe zadeve lotil. In spet presedlal nazaj na ''red meat''. Nič hudega.
Vendar da trdiš, da imajo lahko gensko nabite ameriške borovnice prav tako fantastičen okus kot tiste ki jih nabereš v najbližjem gozdu - tle si ga pa v kamen. In ravno v tem je fora.
Ista zadeva je s sojo, katero si ti videl kako so jo raztovarjali ali karkoli.. ne posplošuj, če ne veš kako zadeve zgledajo. Sam se ukvarjam s to hrano že nekaj časa in mogoče bolj poznam zadeve.

Zaradi stevie sori.. ampak glej in poskušaj razumeti; omenjam jo zato, ker je super rastlina za nadomestek cukra.. Vendar se je nekdo mal ustrašil, da zdej pa kar naenkrat noben ne bo hotel cukra če bo stevia v igri.. Našli so kaj? Mutagen učinek na jetra..Vsak šolar pa ve kakšna je škodljivost cukra in ne samo na jetra..pa prepovedi ni!! Kajj misliš zakaj?

Glej, s tvojimi posrečenimi odgovori na forumu si se mi prav dopadel, čeprav te ne poznam. Vendar si ga mal v temo brcnu s tole sojo.
Če imaš kaj za povedat o soji, prosim, če pa misliš iskat kaj je kdo rekel in ne znanstveno portdil..prosim!!
Staro 06.05.2007, 00:05
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Ko boš prebral knnjigo Alkalizirajte ali umrite, ti bo mogoče malo več jasno - seveda, če boš hotel sprejeti, kar piše notri....
A je to mogoče tista knjigica, ki jo je kupila moja mama, in je v njej lepo razloženo, da ljudje v podsaharski afriki (ki po ostalih zelo nezanesljivih podatkih nimajo vode) umirajo zaradi tega, ker jejo staro razpadajoče meso - kar je seveda dokaz kako zelo škodljivo je meso?
Staro 07.05.2007, 08:13
Pacijent

Citat:
Glede na odgovor, ki ga tule ponujaš bom rekel nekaj; od biološke hrane ti je znano bolj malo, je res? In če sklepaš po sebi, da nisi doživel nobene spremembe ob uživanju biološko pridelane hrane, se sedaj ne jezi nanjo. Saj ni nič kriva.
Po tej logiki tudi nima nikakrsnih zaslug za to, da je tvojemu prijatelju kaj boljse. Odloci se ze enkrat, no.

Citat:
Vendar kljub temu, da ti nisi doživel sprememb, ni nujno, da jih tudi drugi niso..si se pač narobe zadeve lotil. In spet presedlal nazaj na ''red meat''. Nič hudega.
Si ti sploh prebral, kaj sem napisal?

Citat:
Vendar da trdiš, da imajo lahko gensko nabite ameriške borovnice prav tako fantastičen okus kot tiste ki jih nabereš v najbližjem gozdu - tle si ga pa v kamen. In ravno v tem je fora.

Ista zadeva je s sojo, katero si ti videl kako so jo raztovarjali ali karkoli.. ne posplošuj, če ne veš kako zadeve zgledajo. Sam se ukvarjam s to hrano že nekaj časa in mogoče bolj poznam zadeve.
Kar je okusno, ni nujno tudi zdravo. In obratno.

Citat:
Zaradi stevie sori.. ampak glej in poskušaj razumeti; omenjam jo zato, ker je super rastlina za nadomestek cukra.. Vendar se je nekdo mal ustrašil, da zdej pa kar naenkrat noben ne bo hotel cukra če bo stevia v igri.. Našli so kaj? Mutagen učinek na jetra..Vsak šolar pa ve kakšna je škodljivost cukra in ne samo na jetra..pa prepovedi ni!! Kajj misliš zakaj?
Mislim, da sploh nisi prebral, kar pise na wikipedii. Ceprav si jo navajal.

Citat:
Glej, s tvojimi posrečenimi odgovori na forumu si se mi prav dopadel, čeprav te ne poznam. Vendar si ga mal v temo brcnu s tole sojo.
Če imaš kaj za povedat o soji, prosim, če pa misliš iskat kaj je kdo rekel in ne znanstveno portdil..prosim!!
Sojina omaka rulz
Staro 07.05.2007, 19:16
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Sojina omaka rulz
ampak obvezno una z oznako "bio" ker nima Na-glutaminata ...
Staro 08.05.2007, 08:11
Pacijent

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
ampak obvezno una z oznako "bio" ker nima Na-glutaminata ...
Danes sem preveril in padel na rit ko sem videl, da moja omiljena omakca ne vsebuje glutaminata. Pa je kupljena v merkatorju in to dalec od bio section

Hyeeeahh
Staro 08.05.2007, 11:25
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

sploh ogromno "zdravih" zadev kupuijem v merkatorju ... ponudba je kar ok, cene pa bistveno nižje od specializiranih trgovin ...
včasih je tudi roba čisto enaka ... recimo byodo stiropor ...
Staro 09.05.2007, 10:15
Novinec

mal preveč simpl se ti zdi vse skupej.. itaq če ješ isti shit kot prej, ti ena sojina omakca ne bo prinesla bistvenih sprememb. sploh če je kupljena v merkatoriju.

take sekaš, da je nesmiselno nadaljevat tale pogovor. Raje si preberi 'strokovno' literaturo na temo soje ali še bolje, biološke prehrane, pa boš mogoče dobil širši vpogled, v kar se spuščaš.

Značke
res, soja, tako, zdrava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 16:02
Kako pa kej faks (2. del)? sadie_007 Izobraževanje in šola 435 16.10.2008 22:19
Slovenska nogometna reprezentanca dadod Šport 324 20.06.2007 13:58
Verjeti ali (z)Vedeti galeb Religija in filozofija 218 25.12.2006 19:50
Konoplja kot zdrava hrana? Valerija Zdravje 25 17.05.2006 20:40

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:21.