Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 09.05.2007, 11:42
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103
Privzeto Re: Soja - res tako zdrava?

Citat:
Objavil-a Be inspired Prikaži sporočila
ja, seveda. pa to ni samo v afriki; zgodilo se je lansko leto v Nemčiji, ko so odkrili tone pokvarjenega mesa za kebabe. njamm Lastnik se je gladko obesil!
A res? Ljudje v podsaharski afriki, ki nimajo pitne vode, umirajo zaradi tega, ker jejo pokvarjeno meso?
Aha...to ima res smisel...mogoče bi organiziral tečaj Kako preživeti brodolom, da boš širši javnosti razložil, kako recimo sploh ni problema, če si sredi oceana brez pitne vode - dokler ne ješ gldegagldega pokvarjenega mesa? (kar sploh ni problem, ker ga tako ali tako nimaš, torej boš preživel)

Glede na to, da priporočaš knjigo Alkalizirajte in umrite, ki govori o alkalni dieti, se lahko potem iz tega sklepa da alkalno dieto odsvetuješ? Aha...okej...to ima tudi smisel...tako kot ostali tvoji posti...

Citat:
viva agresiva.. zaradi mojega prispevka? helou. nisem vegetarijanc, ne jem pa mesa.
Mimogrede, ali me lahko poučiš, kdo je vegetarijanec? Jaz sem bila namreč prepričana, da so to tisti, ki ne jejo mesa
Staro 09.05.2007, 16:52
Odeen Uporabnik Odeen ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Odeen
Član od: Apr 2007
Naslov: ...somewhere between here and nowhere...
Sporočila: 121

Dajte se že umirit no...

Rajši si kakšne članke preberte, iz strikovnih revij recimo (v obeh je bolj spodaj tekst, ki se navezuje na temo tele niti)
http://www.viva.si/clanek.asp?id=3082
http://www.umanotera.org/index.php?n...&y=2003&id=100

pa javno mnenje Biotehnične fakultete
http://66.102.9.104/search?q=cache:1...ient=firefox-a

vem da je forum zato, da si povemo mnenja, samo ko pa se klestijo traparije je pa že smešno...

Vsak ima pravico do svojega mnenja, a ne. Dajte spoštovat to, lepo vas prosim...
Staro 09.05.2007, 21:32
Be inspired Uporabnik Be inspired ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 82

sem lakto-ovo vegetarijanec, uživam tudi mlečne izdelke. ta majhna razlika je

priporočam branje knjige, vse kar boste naredili, je vaša stvar. ja, dieto pa odsvetujem vsem, ki niso pripravljeni na spremembe.
Staro 09.05.2007, 23:39
Be inspired Uporabnik Be inspired ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 82

in jajčka
Staro 10.05.2007, 00:22
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Tema je namenjena izmenjavi izkušenj, vedenj in znanj o soji in zdravi prehrani nasploh. Tako zagrizeno, kakor se "borimo" med seboj bi se morali boriti proti multinacionalkam, ki nam reklamirajo in prodajajo kemijo.
Staro 10.05.2007, 08:18
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Tema je namenjena izmenjavi izkušenj, vedenj in znanj o soji in zdravi prehrani nasploh. Tako zagrizeno, kakor se "borimo" med seboj bi se morali boriti proti multinacionalkam, ki nam reklamirajo in prodajajo kemijo.
Proti multinacionalkam se bori s kriticnim presojanjem reklamnega materiala, ne pa s hipijevskimi zborovanji
Poleg tega se ne BORI PROTI multinacionalkam, ampak se SKRBI ZA SVOJE zdravje.
Staro 10.05.2007, 08:44
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

točno ... borba proti agresivnim reklamam se začne z nalepko na nabiralniku ...
boj proti tistim, ki nam prodajajo kemijo pa z nakupom drugih izdelkov ...
Staro 10.05.2007, 08:56
Pacijent

Hm... Recimo, ko je ze nekdo omenjal Actimel...

Ko sem bil mulc, mi je bil Danone pojem za jogurt. Pil sem ga lahko en teden v letu, ce smo sli smucat v Francijo. Drugje se ga ni dobilo. Tako okusnih jogurtov se drugje, sploh pa v Jugi, ni dobilo. Fakt.

Danes to pac niso jogurti. Fakt. In jih ne kupujem vec.
Staro 10.05.2007, 09:45
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Se strinjam, da se spremembe začnejo pri vsakem posamezniku. Z izrazom "borimo" sem mislila, na dialog, ki je potekal med tem ali jesti meso ali ne. Kdo bolj zdravo živi, tisti ki ne je mesa ali oni, ki ga je. Gensko spremenjena živila rastlinskega izvora in spongiformna encefalopatija nas opozorja, da moramo biti pozorni predvsem na to kako je živilo pridobljeno.
Kako agresivne in prepričljive so multinacionalke pri reklamiranju je že vse splošno prepričanje, da je recimo soja tako zdrava. Pa je res? Je, če ni gensko obdelana in je ne uživamo v neprimernih količinah.
Staro 10.05.2007, 10:19
Pacijent

Dialogov o tem, ali jesti meso ali ne, se ne udelezujem.

Zanimivi pa so mi dialogi, kjer se pogovarja o potrebah razlicnih posameznikov. Te so zelo kompleksne. V prvi vrsti imas cisto biolosko potrebo po dolocenih hranilih. Na tem mestu otroci v splosnem potrebujejo drugacno prehrano od odraslih, katerim potrebe se z leti zopet spreminjajo. O zmanjsanju oz. popolnem umike mesa z jedilnika se po mojem lahko zacnemo pogovarjati sele pri zrelih odraslih osebah, pa se to pri moskih prej kot pri zenskah, se posebej v nosecnosti. Ne trdim, da se brez mesa ne da preziveti, trdim pa, da moras za to imeti mnogo vec znanja in taksnemu nacinu prehranjevanja posvetiti mnogo vec casa, kot ti vzame, da gres preprosto na snicl. Odlocitev posameznika.

Razlike so tudi v tem, kaj konkretno posameznik v zivljenju pocne. Pisarniski delavec potrebuje drugacno prehrano od zidarja ali sportnika. Napacne intepretacije splosnih sklepov so lahko za posamezne skupine zelo skodljive.

Potem so se drugi dejavniki. Koliko je komu pomemben okus, kateri okusi so mu vsec, kaksen nacin prehranjevanja mu je ljubsi, koliko denarja in casa je pripravljen nameniti prehranjevanju po svojem okusu in koliko je pripravljen vloziti v znanje o tem.

Edina skupna smernica, ki jo jaz vidim je, da se je pri hrani potrebno drzati zmernosti v vseh pogledih in da je potrebno jesti cimvec sveze hrane in cim manj pripravkov. Vedno vec je ljudi, ki sploh vec ne poznajo osnovnih okusov hrane, ker je vse, kar dobijo na kroznik, predelano, prepakirano in predvsem prezacinjeno. Ljudje se slinijo okrog pojedine na zaru, vse pa plava v eni in isti rdeckasti mesanici zacimb in ima okus po papriki. Ko pa naredis maso za cevape sam in uporabis sveze zacimbe, torej sol, poper, cesen, morda se malenkost cesa, pa bodisi folk to utaplja v ajvarju (da pridobijo nazaj okus, ki so ga navajeni), bodisi te proglasijo za super kuharja. Pri tem, ko lahko cevape naredis kar sam medtem, ko cakas, da se naredi zerjavica, pa tudi ajvar se zdalec ni tezko napraviti svezega in za sproti. In to je le eden od neskoncno taksnih primerov, kjer si lahko izboljsas kvaliteto prehrane brez da bi sploh zacel predalckati kaj je organic in kaj ne. In kocno, ker obcasno dusa zahteva svoje, moras tudi zmernost jemati zmerno

Nazadnje uredil mrjerry : 10.05.2007 ob 10:21.

Značke
res, soja, tako, zdrava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 16:02
Kako pa kej faks (2. del)? sadie_007 Izobraževanje in šola 435 16.10.2008 22:19
Slovenska nogometna reprezentanca dadod Šport 324 20.06.2007 13:58
Verjeti ali (z)Vedeti galeb Religija in filozofija 218 25.12.2006 19:50
Konoplja kot zdrava hrana? Valerija Zdravje 25 17.05.2006 20:40

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:05.