Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Prikaži rezultate anket: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata, če bi bil na razpolago v vašem kraju?
Bi ga redno kupoval 5 25,00%
Bi ga kupoval občasno 8 40,00%
Ga sploh ne bi kupoval 7 35,00%
Glasovalci: 20. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 06.03.2010, 14:12
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555
Privzeto Re: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata ali ga kdaj sploh kupili preko avtomata?

Ne, ne bi ga kupila, ker z veseljem uporabljam tistega z odvzeto maščobo. Pravljice o tem, kako se maščoba iz enega mleka lepo razgradi in odstrani iz telesa, iz drugega pa se nalaga na žile, pa seveda lahko ponekod preberemo, nikoli pa me niso prepričale (ja, tudi modre izjave o tem, kako škodljiva je homogenizacija, poznam).
Torej, ostajam pri steriliziranem mleku z 1,3 maščobe - en liter imam za 3-4 dni, kupujem ga lahko na zalogo, da mi ni treba vsak dan hoditi po dva deci.
Staro 06.03.2010, 16:43
barbyloveyou <3 Uporabnik barbyloveyou <3 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2010
Sporočila: 8
Privzeto Re: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata ali ga kdaj sploh kupili preko avtomata?

Citat:
Objavil-a Babi2 Prikaži sporočila
Ne, ne bi ga kupila, ker z veseljem uporabljam tistega z odvzeto maščobo. Pravljice o tem, kako se maščoba iz enega mleka lepo razgradi in odstrani iz telesa, iz drugega pa se nalaga na žile, pa seveda lahko ponekod preberemo, nikoli pa me niso prepričale (ja, tudi modre izjave o tem, kako škodljiva je homogenizacija, poznam).
Torej, ostajam pri steriliziranem mleku z 1,3 maščobe - en liter imam za 3-4 dni, kupujem ga lahko na zalogo, da mi ni treba vsak dan hoditi po dva deci.
ampak domače mleko je veliko bolj zdravo
ni vam ga treba kupiti le dva deci če ga kupite en liter in ga po upurabi postavite v hladilnik (ubvezno v zaprto posodo oz steklenico kajti drugače se lahko neleze kakšnega vonja in ima nato drugačen okus) bo zdržal tudi 4 dni ali več in ne bo spremenil okusa
ljuitelji kislega mleka naj v posodo (po možnosti porcelanasto) natočijo mleko in dodajo žličko jugurta da se mleko hitreje skisa pri tem pa je pomembna tudi toplota prostora v katerem mleko "stoji"
Staro 06.03.2010, 16:49
Novinec

Citat:
Objavil-a Patsy Prikaži sporočila
Kaj pa po tvojem kmet predloži državi za DDV, če nima dokaza koliko mleka je prodal? Za DDV rabiš račun, ki ga izdaš stranki.
Tukaj se gre samo za mlekomate, pustimo zdaj druge kmete, ki pošteno prodajajo izdelke z računom.
količino mleka moraš vsak dan sproti zapisovati!!!!
z računom se od domačih izdelkov (mlečnih) kupuje sir skuto in podobno mleko pa lahko prodajaš neposredno brez računa!!
Staro 07.03.2010, 09:07
Uporabnik

Citat:
Objavil-a barbyloveyou <3 Prikaži sporočila
ampak domače mleko je veliko bolj zdravo
Zame in za številne druge ljudi, ki morajo paziti na količino maščobe v krvi (torej vsaj velika večina starejših) prav gotovo ne.
Staro 08.03.2010, 08:53
minek Uporabnik minek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce minek
Član od: Nov 2007
Sporočila: 281

Kravje mleko je zdravo za teleta.
Revež, ki se zastrupi na mleku, ki ga je kupil brez računa, se lahko j....
Staro 08.03.2010, 10:10
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

jaz redno kupujem mleko iz mlekomata - rada ga imam, uporabim ga lahko za jogurt, skuto, smetano na njem itak obožujem, pa še ugodno je. odkar imamo v bližini (kar meni pomeni ok. 7 km) mlekomat, sploh ne kupujem drugega mleka. zame torej krasna izbira, je pa res, da ga po 1 € ne bi kupovala. ker je treba pač gledat na dinarčke, ne glede na vse ostalo.
Staro 09.03.2010, 07:07
Novinec

Citat:
Zame in za številne druge ljudi, ki morajo paziti na količino maščobe v krvi (torej vsaj velika večina starejših) prav gotovo ne.
ni res
domače neprekuhano mleko je veliko bolj zdravo ker se mlečna maščoba na telesni temeraturi razgradi in ni škodljiva
Staro 09.03.2010, 07:11
Novinec

Citat:
Objavil-a minek Prikaži sporočila
Kravje mleko je zdravo za teleta.
Revež, ki se zastrupi na mleku, ki ga je kupil brez računa, se lahko j....
od mleka se ne moreš zastrupit!!!!!!!!!!!!!!!!
po vseh kmetijah mleko prodajamo brez računa pa ni še nihče umrl tudi na mlekomatu ne dobiš računa tko kukr pr kakem avtomatu za pijačo
Staro 09.03.2010, 08:42
Uporabnik

Citat:
Objavil-a barbyloveyou <3 Prikaži sporočila
ni res
domače neprekuhano mleko je veliko bolj zdravo ker se mlečna maščoba na telesni temeraturi razgradi in ni škodljiva
VSAKA živalska maščoba v večji količini (torej večji od kaloričnih potreb posameznika) JE ŠKODLJIVA.
Ja, seveda se v prebavnem traktu s pomočjo encimov razgradi na maščobne kisline (tako kot vse druge maščobe), kaj pa potem? Potem pa ta pridobljen "energetski material" bodisi "pokurimo", bodisi se nalaga v obliki podkožne maščobe ("skladišča energije"), žal pa tudi okrog notranjih organov in sodeluje pri mašenju žil. Če bi rada kakšno bolj strokovno razlago, si jo lahko najdeš na neštetih mestih na internetu, da ti ne bo treba brati knjig.
Vsaj mene (verjamem, da številnih drugih tudi ne) pa z "urbanimi legendami" ne boš prepričala.
Staro 09.03.2010, 17:35
Novinec

Citat:
VSAKA živalska maščoba v večji količini (torej večji od kaloričnih potreb posameznika) JE ŠKODLJIVA.
Ja, seveda se v prebavnem traktu s pomočjo encimov razgradi na maščobne kisline (tako kot vse druge maščobe), kaj pa potem? Potem pa ta pridobljen "energetski material" bodisi "pokurimo", bodisi se nalaga v obliki podkožne maščobe ("skladišča energije"), žal pa tudi okrog notranjih organov in sodeluje pri mašenju žil. Če bi rada kakšno bolj strokovno razlago, si jo lahko najdeš na neštetih mestih na internetu, da ti ne bo treba brati knjig.
Vsaj mene (verjamem, da številnih drugih tudi ne) pa z "urbanimi legendami" ne boš prepričala.

to niso nobene legende vse kr sm povedalaja čist res
če mi pa ne vrjameš pa pri h nm dumov pa ti razložim vse do potankosti

Značke
avtomata, kmetov glede barve krav, kupili, mleko, mlekomata, preko, sploh, sveže, zavajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:32.