Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Prikaži rezultate anket: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata, če bi bil na razpolago v vašem kraju?
Bi ga redno kupoval 5 25,00%
Bi ga kupoval občasno 8 40,00%
Ga sploh ne bi kupoval 7 35,00%
Glasovalci: 20. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 09.03.2010, 20:26
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555
Privzeto Re: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata ali ga kdaj sploh kupili preko avtomata?

Citat:
Objavil-a barbyloveyou <3 Prikaži sporočila
to niso nobene legende vse kr sm povedalaja čist res
če mi pa ne vrjameš pa pri h nm dumov pa ti razložim vse do potankosti
Hvala za povabilo, ampak jaz ne rabim razlag na to temo. Tebe pa seveda tudi razumem, vsak proizvajalec pač mora hvaliti svoj prodajni artikel.
Staro 10.03.2010, 17:57
barbyloveyou <3 Uporabnik barbyloveyou <3 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2010
Sporočila: 8
Privzeto Re: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata ali ga kdaj sploh kupili preko avtomata?

Citat:
Objavil-a Babi2 Prikaži sporočila
Hvala za povabilo, ampak jaz ne rabim razlag na to temo. Tebe pa seveda tudi razumem, vsak proizvajalec pač mora hvaliti svoj prodajni artikel.
kukr čš
Staro 12.03.2010, 08:53
minek Uporabnik minek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce minek
Član od: Nov 2007
Sporočila: 281
Exclamation Re: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata ali ga kdaj sploh kupili preko avtomata?

Še pogled iz vidika, ki ne ščiti profitov, delovnih mest... v tej industriji.
http://www.peta.de/milch
Staro 12.03.2010, 09:23
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Pred par meseci so odprli tudi mlekomat v našem mestecu, in prvi par tednov je blo malce bolj 'živo' okrog njega, sedaj pa se je vse skupaj malo umirilo. Ker smo bolj kot ne majhen kraj -Ljutomer- , na obrobju katerega so prav tako kmetije, ki se ukvarjajo s prirejo mleka, ni treba prav daleč iz mesta, da kupiš domače mleko za 60 centov. Na mlekomatu pa stane 1 euro. Morda ta reč pride v poštev v večjih mestih, v manjših krajih pa sigurno ne!
Staro 15.03.2010, 20:39
svizc Uporabnik svizc ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 4

Tud pri nas malo gledam po mestu, v prvih parih dneh zivo okoli mlekomatov, zdej pa nobenega od nikoder po par ur, razen zjutrej kaksen penzionist. Me zanima kako bo poleti z temi mlekomati ko bo vroce kot svina, kdo bo to vse vzdrzeval. Kaj ce pride do zastrupitve z mlekom ali pa kaj podobnega, v kar kar mocno verjamem da se bo tudi zgodilo...
Staro 20.03.2010, 13:14
barbyloveyou <3 Uporabnik barbyloveyou <3 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 8

Citat:
Objavil-a svizc Prikaži sporočila
Tud pri nas malo gledam po mestu, v prvih parih dneh zivo okoli mlekomatov, zdej pa nobenega od nikoder po par ur, razen zjutrej kaksen penzionist. Me zanima kako bo poleti z temi mlekomati ko bo vroce kot svina, kdo bo to vse vzdrzeval. Kaj ce pride do zastrupitve z mlekom ali pa kaj podobnega, v kar kar mocno verjamem da se bo tudi zgodilo...
v mlekomatu je hladilna naprava ki mleko ohladi neglede na temperaturo zunaj mlekomata tako da....
od mleka se je nemogoče zastrupiti
Staro 22.03.2010, 20:21
Hanzi Uporabnik Hanzi ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2009
Sporočila: 18

Lahko se samo pošteno skisa
Staro 23.03.2010, 13:25
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

mleku ali pivcu? šala, šala, ja...

sicer pa, barbyloveyou, ne razumem, kako lahko trdiš, da se od mleka ne moreš zastrupiti. mleko ne more biti kužno? zanimivo, ni kaj... ne me narobe razumet, jaz kupujem mleko iz mlekomata, ampak še vedno pa ne verjamem, da se od mleka, kakršnegakoli že, pa naj bo 0,5 homogenizirano in sterilizirano ali pa direkt iz krave, nikakor ne moreš zastrupiti... lahko pa, da se motim, samo prosim podkrepi svoje trdite s kakimi referencami, dokazi, da mleko nikoli ne more biti kužno.
Staro 05.04.2010, 18:59
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Jaz podpiram vse oblike neposredne prodaje kmetijskih pridelkov. Celo pogrešam boljše samoorganiziranje kmetov na tem področju. Prodajo bi morali razširiti na vse pridelke.

Staro 05.04.2010, 19:47
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

ja itak ... ko imam evro in željo, grem in ga kupim ...
če sem v trgovini, pa kupim pač "industrijskega" ...
je pa res, da stoji mlekomat spotoma, ko grem iz službe ... dokler ga ni bilo pred našo trgovino, nisem hodila na drugi konec mesta po njega ...

krompir tudi kupim pri tistem, ki jeseni pozvoni na zvonec, pa mi še v klet odnese tisto vrečo .... jaaa, pa še nasmehne se mi tko lepo, ko da sem miss univerzum

in se strinjam z yamamotom ...
manj, ko hrana stoji v skladiščih, bolj je zdrava ... bolj ko diši po sosednji kmetiji, bolj mi gre v slast ...
ne padam na "bio" in "eko" fore ... a imam raje krompir iz kleč, kot iz EU ...

pišuka ... kok pogrešam mostarske mandarine in makedonske paprike ...

Značke
avtomata, kmetov glede barve krav, kupili, mleko, mlekomata, preko, sploh, sveže, zavajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:44.