Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 08.11.2010, 14:06
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: 16:9 in hd (hbo paket)

Podnapisi v črnem robu so popolnoma OK in edino logični.
Zakaj bi sliko rezali levo in desno ali pa ji spreminjali razmerje, kar je še slabše. Zelo veliko filmov je posnetih v širšem razmerju kot je 16:9. zaradi tega so črni robovi spodaj in zgoraj povsem logični. Da le niso pink.
Odgovorite s citatom
Staro 08.11.2010, 14:17
pagatz Uporabnik pagatz ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 244

Ja, ampak Cinemax pride do mene v 4:3 formatu; HBO pa pravi da ga oddaja v 16:9.

SIOL??
Odgovorite s citatom
Staro 08.11.2010, 14:43
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014

Saj lahko da ga. Samo če Siol morda vmes zapeče slovenske podnapise v sliko, je pa problem.

Vsaj jaz sem opazil tu razliko med siolovo iptv in dvb-c. Pri dvb-c tudi če spreminjaš format slike, podnapisi vedno ostanejo na istem mestu. Zelo uporabno za serije in filme, na tistih kanalih, ki oddajajo 4:3 s črnim trakom.
Odgovorite s citatom
Staro 08.11.2010, 22:48
Hejaho Uporabnik Hejaho ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2008
Sporočila: 270

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Podnapisi v črnem robu so popolnoma OK in edino logični.
Zakaj bi sliko rezali levo in desno ali pa ji spreminjali razmerje, kar je še slabše. Zelo veliko filmov je posnetih v širšem razmerju kot je 16:9. zaradi tega so črni robovi spodaj in zgoraj povsem logični. Da le niso pink.
Nisi dojel bistva ! Če imamo lcd in nastavitve na sagemu na 16 ;9 pol mora bit slika po širini čez cel ekran !!! Ne pa da je črni rob ob strani in podnapisi v spodnjem črnem robu,ko pa je film posnet v 21; 9 formatu pol je pa lahko na lcd črni rob in tudi podnapisi so lahko notri !!Seveda je tukaj en kup kombinacij,treba je izhajati iz tega da gledamo sliko da ni raztegnjena ali stisnjena ! Kaj nam daje Siol ? Ob pravilni nastavitvi da ni popačenja slike imamo rob vertikalno in horizentalno ter z podnapisi v črnem robu tako da ne mormo tudi ob funkciju zoum nastavit sliko na cel lcd ! Evo spet se nam smejijo ko se jejbamo med samo in vidim da jih zelo malo sploh kaj ve o tem !
Odgovorite s citatom
Staro 09.11.2010, 05:29
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Glavno da si ti dovolj poučen,lahko pa ti povem da so ti črni robovi tudi pri našem kabelskem operaterju Turnšek in tudi iptv ponudnik t-2 jih ima.
Odgovorite s citatom
Staro 09.11.2010, 08:22
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a Hejaho Prikaži sporočila
Nisi dojel bistva ! Če imamo lcd in nastavitve na sagemu na 16 ;9 pol mora bit slika po širini čez cel ekran !!! Ne pa da je črni rob ob strani in podnapisi v spodnjem črnem robu,ko pa je film posnet v 21; 9 formatu pol je pa lahko na lcd črni rob in tudi podnapisi so lahko notri !!Seveda je tukaj en kup kombinacij,treba je izhajati iz tega da gledamo sliko da ni raztegnjena ali stisnjena ! Kaj nam daje Siol ? Ob pravilni nastavitvi da ni popačenja slike imamo rob vertikalno in horizentalno ter z podnapisi v črnem robu tako da ne mormo tudi ob funkciju zoum nastavit sliko na cel lcd ! Evo spet se nam smejijo ko se jejbamo med samo in vidim da jih zelo malo sploh kaj ve o tem !
Kar sem rabil Sagema pred časom je bilo v načinu EDID vse OK. TV pa je na željo gledalca raztegoval po širini. Kaj trenutno dogaja res ne vem, ker je Sagem nekje dodobra zaprašan.
Na PC vse lepo špila. Le nastavit je treba. Sem pa skoraj prepričan, da je velika večina zadev rešljiva tudi pri trenutni varianti SW na Sagemu. Je pa treba tudi nastavitve TV prilagoditi.
Obregni pa sem se ob razmerje filmov, ki ni 16:9. In veliko raje vidim vse kar je bilo posneto, kot pa s strani odrezano ali popačeno.

Obstaja odličen članek star par let avtorja iz vrst zaposlenih na RTV SLO glede razmerij slik. Priporočam iskanje in branje! Link je bil nekajkrat tudi v na tem forumu.
Odgovorite s citatom
Staro 09.11.2010, 08:44
verby Uporabnik verby ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2009
Sporočila: 101

[quote=Hejaho;1458330]Vprašal sem na HBO Slovenija in dobil odgovor glede formata:Spoštovani,

HBO vse programe (tudi Cinemax) oddaja v razmerju 16:9. V kolikor pri vašem operaterju prihaja do odstopanj, vas prosimo, da se za pojasnilo obrnete na Siol.

S spoštovanjem,

Anja Stefan
QUOTE]

Kaj pa ce se g. Anja moti?
Odgovorite s citatom
Staro 09.11.2010, 09:08
diolen Uporabnik diolen ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce diolen
Član od: Dec 2005
Sporočila: 695

Obljubljeno je bilo, da bosta Cinemax i Cinemax 2 začela oddajati v 16:9 z 1. septembrom 2010.
Odgovorite s citatom
Staro 09.11.2010, 09:11
pagatz Uporabnik pagatz ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 244

Mi se brezveze prepucavamo kdo ima prav. Tu mora SIOL kot ponudnik storitev povedati svoje, ne vem zakaj se "skrivajo"
Odgovorite s citatom
Staro 09.11.2010, 10:43
Hejaho Uporabnik Hejaho ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2008
Sporočila: 270

rock ; sem tudi jaz prebral tisto zadevo in je stvar res zakomplicirana ,treba si je vzet vsaj pol ure da se naštudira vse skupaj.In na koncu je napisal in je dejstvo da je taka zmešnjava zaradi nekaterih ki imajo starejše crt tv-je ki nimajo za preklapljat 16;9 slike torej oni bi imeli odrezano sliko obstrani,in to so tisti ki imajo tiste tv-je z okroglimi ekrani 15 let stare pa naprej in zaradi njih je cela štala ! Torej zaradi tistih upokojencev, ki itak samo malo poročila gledajo in bolj poslušajo, je cela štala !!
Primer je tukaj kot sem dejal na siolu pri HBO Comedy,cinemax,tv1000,mgm itd,ko pošilajo signal za v 4:3 ekrane ,torej film ,ki je posnet 16:9 ali 21:9 ti pošlejo kot da boš gledal na crt,potem ti pa še podnapise zapečejo v spodnji črni trak.Zato ne moreš NIKAKOR raztegnit sliko da bo večja ! In dejstvo je ,da že nekaj let nimajo v trgovinah crt-je (razen v hoferju) in sploh sedaj ob prehodu na digitalizacijo mislim da bo delž lcd-jev kmalu večji od crt-jev.Kaj imajo drugi operaterji me nič ne briga,dejstvo je samo to kaj morajo imeti ! Drgač če smo že natem ima t-2 nekompresirano sliko in dd zvok !Da pa se lahko zadevo uredi je primer HBO ki so ga zrihtali !
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
169, hbo, paket

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Morda kak nov paket za trio bari91 SiOL TV 5 10.02.2010 12:27
Mega paket larisa SiOL TV 28 17.07.2009 11:38
Trio paket, ki to ni seba O storitvah 1 31.10.2008 08:47
Paket Duo KonecD O storitvah 6 17.02.2007 19:14
varnostni paket - podalšanje rock O storitvah 2 09.09.2006 20:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:09.