Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 23.05.2008, 16:27
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: kupite domače

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Kmetijsko ministrstvo pa je pred nekaj leti izdalo odredbo, da kmetje v določenih primerih morajo uporabljati seme tretirano z od danes prepovedanimi sredstvi.........
Vse kar se tiče kmetijstva pri nas že 16 let vodi SLS. Neurejena dokumentacija in neizsledljivo izplačane subvencije, nesposobni uradniki v svetovalni službi, prisilno članstvo v Kmetijski zbornici, obdavčene neizplačane subvencije, neurejena dokumentacija oddaje kmetijskih zemljišč, dobro informirani posamezni člani SLS z dobičkonosnimi posli preprodaje kmetijskih zemljišč in tako naprej.
Verjetno komentar ni potreben.
Staro 23.05.2008, 20:40
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Vse kar se tiče kmetijstva pri nas že 16 let vodi SLS. Neurejena dokumentacija in neizsledljivo izplačane subvencije, nesposobni uradniki v svetovalni službi, prisilno članstvo v Kmetijski zbornici, obdavčene neizplačane subvencije, neurejena dokumentacija oddaje kmetijskih zemljišč, dobro informirani posamezni člani SLS z dobičkonosnimi posli preprodaje kmetijskih zemljišč in tako naprej.
Verjetno komentar ni potreben.
Komentar je še kako potreben - v temi o volitvah 2008.

Staro 24.05.2008, 01:03
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Neurejena je namenoma, da se lahko dela kakor komu paše in kakor za koga. Če je urejena, so takoj vidne vse mahinacije in drugi prekrški.
Staro 25.05.2008, 23:54
Mojster

Danes sem v nabiralniku našel zgibanko Kupujem slovensko, ki jo je naročila Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij. Ko sem jo pregledal, sem se počutil hudičevo nelagodno. Zvedel sem, da smo tisti, ki kupujemo tuje blago kratkovidni, prevzetni, brezbrižni, naivni in, da nismo varčni, zmerni in ne čutimo pripadnosti.
Kar se mene tiče, bi tistih 100.000 € mirno lahko namenili za plačevanje kontrole kakovosti kmetijskih pridelkov.
Če pa kdo od teh gospodov misli, da bom jaz dajal denar za odplačevanje kreditov, ki so si jih nabrali z menedžerskimi odkupi, se krepko moti.
Jaz sem takoj za to, da podprem slovenske kmete, toda samo na moj način: Pridelovalci naj povejo kje se dobimo in oni naj pripeljejo svojo robo, jaz pa prinesem moj denar.
O vsem drugem s predlogi vred pa smo se tukaj že precej razpisali. Če bi gospodje z raznoraznih zbornic kdaj pa kdaj prebrali kaj na forumih, bi si take akcije lahko prišparali, razen, seveda, če jim ni kdo od zgoraj naročil, da dajo njegovemu prijatelju zaslužiti prej omenjeno vsoto.

Staro 27.05.2008, 01:56
Mojster

Mercator reklamira - kupite domače, saj bi pa nimajo. Danes sem v Hoferju kupila jagode pridelane v Sloveniji, Mercator ponuja Italijanske !!!
Staro 27.05.2008, 11:15
Mojster

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Mercator reklamira - kupite domače, saj bi pa nimajo. Danes sem v Hoferju kupila jagode pridelane v Sloveniji, Mercator ponuja Italijanske !!!
Če bi slovenski kmetje našli pot mimo veletrgovcev do potrošnikov, tako kot so to začeli delat Italijani, jim ne bi bilo treba dajat denarja za razne trapaste promocijske akcije.
Veletrgovci iščejo le profit in razlika v ceni pri izdelkih nižje kakovosti je pač večja.
Zato pa v Mercatorju, razen jabolk, sploh ne najdeš slovenske zelenjave in sadja, tako situacijo pa s pridom izkoriščajo branjevke na tržnici, ki dobro robo prodajajo po dvakratni ceni.

Staro 27.05.2008, 11:31
snežko Uporabnik snežko ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce snežko
Član od: Jul 2003
Sporočila: 3.531
Smile Re: kupite domače

kupujem domačico...
Staro 27.05.2008, 16:01
Mojster

@yamamoto, potem smo se potrošniki le odzvali na poziv - kupite domače. Točno vemo kje se dobi "pridelano v Sloveniji", če med trgovci ni Mercatorja je to njegov in ne naš problem.
Staro 27.05.2008, 20:26
Milton Friedman Uporabnik Milton Friedman ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Milton Friedman
Član od: May 2008
Sporočila: 454

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Če bi slovenski kmetje našli pot mimo veletrgovcev do potrošnikov, tako kot so to začeli delat Italijani, jim ne bi bilo treba dajat denarja za razne trapaste promocijske akcije.
Veletrgovci iščejo le profit in razlika v ceni pri izdelkih nižje kakovosti je pač večja.
Zato pa v Mercatorju, razen jabolk, sploh ne najdeš slovenske zelenjave in sadja, tako situacijo pa s pridom izkoriščajo branjevke na tržnici, ki dobro robo prodajajo po dvakratni ceni.
Zanimivo pri tem pa je, da italjanske mlekarne in avstrijske mesnice pokupijo vse mleko in meso od kmetov na naši S in Z meji po občutno višji ceni kot jih odkupujejo domače mlekarne oz. mesnice. Torej ne vem če je težava samo v trgovskih verigah, ker je težava defenitivno tudi v predelovalni industriji.
Staro 27.05.2008, 21:43
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Dobi podatek po kolko plačujejo mleko svojim v svoji deželi. Zgleda da ima kvaliteta mleka, ki ga prodajajo naši kmetje za njih pač sprejemljivo ceno. Pameten kmet ve kaj je dolgoročna naložba in kje mora biti kvaliteten.

Se pa zelo strinjam z yamamotovim zapisom. Popolnoma realno. Skupaj bi se morali vzeti (ali zadruge), ter odkupiti velike količine, potem bi šlo. Mali trgovčič ne more naročiti velikih količin, kmet pa si ne more privoščiti, da bi prodal enim petim malim trgovcem, ostala zaloga pa se mu pokvari. Če greš pa sam k kmetu po mleko je pa ista cena kot v trgovini, kar tudi obrne vse na glavo.

Značke
domače, kupite

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice Goody Živalski svet 306 28.11.2014 20:32
kako ustvariti domače omrežje? davor92 Računalništvo in internet 2 10.04.2008 14:07
Knight Industries Three Thousand ali po domače: KITT Kal-El Mediji 0 24.12.2007 16:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:34.