Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.08.2009, 20:21
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719
Privzeto Re: Nova plazma na SiOL TV

Citat:
Objavil-a MIKO Prikaži sporočila
Kaj tudi tisti na optiki? Pol bo to neumnost stoletja
Ne, sploh ni neumnost, ker bodo vsem, ki smo na optiki tudi sprostili pasovno širino. Štirica je načeloma boljši format, le da je sedaj preveč stisnjen, ker se pošilja enaka pasovna širina za vse, od tistih, kjer MPEG4 komaj skozi prileze, do nas na optiki, kjer je večji del pasovne širine neizkoriščen.
Staro 19.08.2009, 20:34
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.683

Eno vprašanje malce izven teme. Testira se poptv mpeg4 na 222 kanalu. Zakaj le ta nima tistih črtic tudi če je v 16:9 formatu?
Kakšna bo "pasovna širina" potrebna za mpeg4. A bo za vse 2-3 mb ali če bo dovoljevala linija boste komu bolj odprli pipico in s tem ne bo taka slika. Sicer če bo slika kot je testna, verjetno ne bo prav slaba, vsaj upam.
EDIT:
A so se dopusti končali, ali so vas več ali manj vse nagnali delat. Kolikor agentov se zadnje dni oglaša, nisem še doživel. Pa brez zamere

Nazadnje uredil rambo013 : 19.08.2009 ob 20:42.
Odgovorite s citatom
Staro 19.08.2009, 20:39
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171

Samo medklic kar se MPEG4 signala tiče.

Upam, res upam, da boste kodiranje popravili do te mere, da bo gledljivo. Kar sem videl do sedaj, me ni prepričalo: meglena, nekoliko razlita slika, barve so neizrazite, ostrina je na trenutke obupna, da o športnih prenosih, kjer je veliko gibanja sploh ne govorim. Sliko sem na lastne oči preveril na 32" katodniku, da ne bo pomote. Trenutno rajši odjavim TV, če mi zamenjate MPEG2 shemo z MPEG4.

Zakaj se ne začnete igrati z variabilnim bit rateom? Tako na satelitskih uplinkih že dolga leta uspevajo varčevati z večno premajhno širino na transponderjih, pa večinoma uporabljajo MPEG2 kodiranje! Moje osebno prepričanje je, da bi s prilagoditvijo MPEG 4 kodiranja na variabilni bit rate in sihronizacijo nekje do 5 Mbit/s (za dva streama je lahko brez težav potem 9 in ne 10 Mbits/s), zlahka dosegli pravi čudež s sliko.

Še link na Wikipedio, da boste vedli o čem govorim: http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate (žal v angleščini)
Odgovorite s citatom
Staro 19.08.2009, 20:57
df6u Uporabnik df6u ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2009
Sporočila: 15

ok da zaključimo(sicer se bo zopet prerekalo v nedogled glede "ne"kvalitete SiOL-a ).

glede na podatke linije , ki sem jih dal prenos sam ne bi smel biti problematičen, morebitni videni artefakti pa bi bili v 99.9% zaradi premajhne razdalje gledalca od TV oz. zaradi "prevelike" TV glede na razdaljo gledanja.
To me je zanimalo.

Nazadnje uredil df6u : 19.08.2009 ob 21:00.
Odgovorite s citatom
Staro 19.08.2009, 21:09
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171

Citat:
Objavil-a df6u Prikaži sporočila
ok da zaključimo(sicer se bo zopet prerekalo v nedogled glede "ne"kvalitete SiOL-a ).
Se nič ne prerekamo
Mene samo resno zanima, če bo kaj izboljšav na MPEG4 kodiranju.
In moralo bi tudi tebe, če si boš kupil veliko plazmo Po tisti logiki saj veš, da je na 10 cm TVju tudi SiOL TV super

ZDaj sem pa že malce zloben... Se opravičujem
Odgovorite s citatom
Staro 19.08.2009, 21:12
080 Nina Uporabnik 080 Nina ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2008
Sporočila: 329

Sem napisala, da se s tem pospešeno ukvarjajo (prav zaradi mpeg4)
Staro 19.08.2009, 21:16
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

Slika bo za vse istka ker nemorejo za vsakega uporabnika posebej kodirati kanala. Mpeg4 low in Mpeg4 high (oz mpeg2 zaenrkat se). Lahko ti le spustijo mpeg2 skoz ce tvoj VDSL to zmore. To pa je spet prevec dela vsakemu stelaju predvidevam.

Drugace se pa mi zdi da se je slika kar konkretno polepsala zadne case.
Odgovorite s citatom
Staro 19.08.2009, 21:23
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.683

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
Slika bo za vse istka ker nemorejo za vsakega uporabnika posebej kodirati kanala. Mpeg4 low in Mpeg4 high (oz mpeg2 zaenrkat se). Lahko ti le spustijo mpeg2 skoz ce tvoj VDSL to zmore. To pa je spet prevec dela vsakemu stelaju predvidevam.

Drugace se pa mi zdi da se je slika kar konkretno polepsala zadne case.
Saj so me pravkar z mpeg2 vrgli na mpeg4. Če odštejem malce kockanja, nisem imel problemov. Tudi sinhronizacije je bilo dovolj. Slika je pa res malce boljša kot je bila, vsaj ko dela in ko sem še imel mpeg2.
Rad bi zvedel, če se da imet vdsl, tudi zaradi cene napram adsl, samo nisem še dobil odgovora. Ko bom imel čas se bom zapeljal do Nove Gorice in tam povprašal v mobitel centru, če mi bodo znali povedat.
Staro 19.08.2009, 22:50
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719

Citat:
Objavil-a rambo013 Prikaži sporočila
Saj so me pravkar z mpeg2 vrgli na mpeg4. Če odštejem malce kockanja, nisem imel problemov. Tudi sinhronizacije je bilo dovolj. Slika je pa res malce boljša kot je bila, vsaj ko dela in ko sem še imel mpeg2.
Rad bi zvedel, če se da imet vdsl, tudi zaradi cene napram adsl, samo nisem še dobil odgovora. Ko bom imel čas se bom zapeljal do Nove Gorice in tam povprašal v mobitel centru, če mi bodo znali povedat.

Za vdsl najbolje da vprašaš kakšnega od 080 agentov ti bodo hitro povedali - samo povej jim na kateri centrali si. Meni so prehod iz adsl v vdsl rešili zelo hitro kar je pohvalno. Če imaš možnost vdsl-ja na vaši centrali pa lahko ugotoviš tudi sam, in sicer tako da greš na tale naslov :

https://moj.siol.net/CreaWF2ASP/Page...oneNumber.aspx

klikni nadaljuj-->vpiši uporabniško ime in geslo-->spet klikni nadaljuj-->odklukaj Želim spremembe obstoječega paketa (sprememba hitrosti, naročim dodatni TV kanal )--->vpiši vse podatke--->in pod siol internet lahko izbiraš hitrosti na tvojem priključku. Če lahko izbereš hitrost 1/1, 5/5 in 10/10 potem je na tvoji centrali zagotovo možen vdsl.

Nazadnje uredil kikus20 : 19.08.2009 ob 22:56.
Odgovorite s citatom
Staro 20.08.2009, 10:21
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

Citat:
Objavil-a Frenky Prikaži sporočila
Povej pač da siol pretirano stiska sliko, zato je končni rezultat slabša slika, kot bi jo recimo dobil z navadno anteno, tako da pride slaba slika še bolj do izraza na večjih tv-jih. Na optiki pa siol fura fičote po avtocesti. Pol se pa pejt...
Al ni problem samo v kompresiji. Če maš ti FullHD tv, ki je zmožen prikazat 1920*1080 vrstic, pol veš da ni ok slika, ki je v formatu 800*600 vrstic ali še manjše. TV raztegne sliko da zapolni manjkajoče vrstice, zaradi česar se pojavijo "mozaiki".

Dokler ne bo HD kanalov, LCD ni smiseln.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
nova, plazma, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novosti od 1.6.2009 naprej krenUporabnik SiOL TV 885 29.08.2009 13:22
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 08:17
Padanje sinhronizacije modema po priključitvi Siol TV Petrov82 Tehnična pomoč 1 29.07.2008 22:57
Internet Siol nova gorica || plz read this zjakke O storitvah 1 18.03.2008 06:29

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:12.