Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Hi-Fi in elektronika

Hi-Fi in elektronika elektronika, audio za poznavalce, glasbena oprema, ...

Orodja za teme
Staro 07.09.2005, 11:47
suligojs
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

OK hvala za koristne informacije.
Kaj pa firme ? Kaj priporočate ?

klavdija
Staro 07.09.2005, 12:33
Veljo
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava suligojs

No, no, zˇaljiv pa ni treba biti. Denarja ne mecˇem stran zaradi izgleda ??? Rada bi le kvaliteten TV. Ne vem kaj ima dolgcajt tu zraven. Ker se mi o zadevi ne sanja pomeni, da je ne potrebujem ? Masˇ pa cˇudno filozofijo. A tebi se je zˇe ob rojstvo o vsem sanjalo ?
Kaj je narobe s tem, da kupujemo nov TV in preko foruma nabiram informacije kaj je najboljsˇe ? Po moje je pa tebi dolgcajt.

klavdija
Zaljiv nisem hotel biti, ce pa sem te slucajno uzalil pa ni blo z namenom. Lahk ti je jasn, da bo vsak svoje teral tu gori, in okol vrste ekrana in okol firme. Na internetu imas cel kup testov okol ekranov. Pri teh stvareh si moras sliko sam ogledat in ne poslusat koliko je komu vsec. V Avstrijo v kako tehnicno trgovino, kjer imajo velik izbire pejt, pa ti bo jasn kaj je in kaj ni. LCDja ne bi kupil, tud ce bi bil 20kSIT, ker je slika grozna. Ce mas dost kesa kupi Marantz al kej podobnega - ne mores zgresit okol kvalitete.

---------------------------------
Znasˇ, ko sam ja? Ja sam Kovacˇ!
Staro 15.09.2005, 21:29
lump muc Uporabnik lump muc ni prijavljen
Banned
Član od: Jun 2004
Sporočila: 6.530
Privzeto

eh LCD je boljši
Staro 15.09.2005, 21:42
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612
Privzeto

Prihodnost je po mojem v LCD, sedanjost pa kdo bi vedel.
Jaz sem se izognil tej dilemi in nabavil projektor.
Staro 15.09.2005, 23:19
matt Uporabnik matt ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce matt
Član od: Jun 2001
Naslov: SCO
Sporočila: 0
Privzeto

jest sm glihkr beamerja kupu ... d best - nobene velike nagrauzne skatle v dnevn, ce hocem magar diagonala tud dva metra, cena pa peanuts v primerjavi s plazmo
Staro 29.11.2005, 09:34
dom_ini_chi Uporabnik dom_ini_chi ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce dom_ini_chi
Član od: Nov 2005
Sporočila: 35
Privzeto

Svetuj mi prosim kako dobro trgovino kjer znajo tudi kaj svetovati

klavdija
[/quote]Big Bang & Bof (Svetovanje je super odlično)

Reality is the only obstacle to happiness.
Staro 03.12.2005, 17:27
massive Uporabnik massive ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce massive
Član od: May 2003
Naslov: Stražišče
Sporočila: 868
Privzeto

jaz sem tudi za projektor. kakovost slike pri plazmi se mi zdi obupna. ne bi dajal pol milijona za to.
Staro 07.12.2005, 08:59
reso Uporabnik reso ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 3
Privzeto Re: LCD ali Plasma ?

Zaposlen sem v zgoraj omenjenem podjetju, ter sem se odločil za nakup LCD TV sprejemnika diagonale 102cm. Cena cca 700kSIT.
Zakaj LCD?
1. Edino LCD TV ima pravo 16:9 resolucijo to je 1366 x 768 novejši pa že 1920 x 1080, plazma pa z največjo resolucijo 1024x768 (razmerje 4:3). Ker pa imajo vse plazme ekrane v razmerju 16:9 so pixli podolgovati.
Obstajajo pa tudi plazme z resolucijo 852 x 480 (16:9 razmerje), cena le teh je cca 400kSIT- 500kSIT, vendar je slika pri tej resoluciji bistveno slabša.
2. Plazma pokuri ogromno električne energije - tudi do 400W - posebno pri večjih modelih.
3. LCD tehnologijo so v zadnjem letu bistveno izboljšali in pocenili.
4. LCD TV je primernejši za priklop računalnika, kajti pri plazmi obstaja nevarnost da se na sazlon ''zapeče'' slika v primeru če imamo na zaslonu prikazano isto sliko dalj časa.
5. Večina LCD televizorjev ima bistveno boljšo sliko od plazme ko nanj priklopimo HDTV signal

HDTV je na pohodu v Evropo, tako da bo v naših domovih vedno več TV sprejemnikov s plazmatsko ali LCD tehnologijo, vendar bodite pozorni pri nakupu le teh, da podpirajo HDTV resolucijo. Ponavadi so označeni z napisom HD ready.
Staro 22.01.2006, 00:51
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Citat:
Objavil-a reso
HDTV je na pohodu v Evropo, tako da bo v naših domovih vedno več TV sprejemnikov s plazmatsko ali LCD tehnologijo, vendar bodite pozorni pri nakupu le teh, da podpirajo HDTV resolucijo. Ponavadi so označeni z napisom HD ready.
HDTV v Evropi nima prav dosti šans. Vsaj je pri TV, ki se prenaša po luftu preko antenskih sistemov.
Evropa je majhna, gosto naseljena in za vsakim vogalom je že drug jezik, kar zahteva ogromno različnih programov. HDTV pa zahteva zelo širok frekvenčni pas. Enostavno ni prostora.
Staro 22.01.2006, 13:06
lump muc Uporabnik lump muc ni prijavljen
Banned
Član od: Jun 2004
Sporočila: 6.530

vse se da urediti

Značke
lcd, plazma

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:42.