Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Hi-Fi in elektronika

Hi-Fi in elektronika elektronika, audio za poznavalce, glasbena oprema, ...

Orodja za teme
Staro 23.01.2006, 16:24
bejba020 Uporabnik bejba020 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 482
Privzeto Re: LCD ali Plasma ?

pri nas naj bi tudi kupili lcd ali plazmo...na tem forumu se bolj hvali lcd.. na drugih pa zopet plazma, tako da res ne vemo kaj bi kupili za okoli 500.000,00 sit?
Staro 26.01.2006, 10:37
brzi Uporabnik brzi ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce brzi
Član od: Jan 2006
Sporočila: 3

Citat:
Objavil-a reso
LCD TV je primernejši za priklop računalnika, kajti pri plazmi obstaja nevarnost da se na sazlon ''zapeče'' slika v primeru če imamo na zaslonu prikazano isto sliko dalj časa.

tota je pa tak huda... glih zadnjič sem bral novico o tem, in se mi ni ratalo nehat smejat... :big:
Staro 26.01.2006, 10:47
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Citat:
Objavil-a reso
4. LCD TV je primernejši za priklop računalnika, kajti pri plazmi obstaja nevarnost da se na sazlon ''zapeče'' slika v primeru če imamo na zaslonu prikazano isto sliko dalj časa.
Za plazmo ne vem, ampak tole se dogaja tudi pri čisto navadnih CRT zaslonih.
Včasih, ko smo imeli terminale, ki so imeli spodnjo vrstico statusno in ves čas na mestu, se jo je videlo tudi potem, ko si terminal ugasnil.
Še bolj štosno je pri eni stranki, kjer imajo PC blagajne. Ko ugasne zadevo, se na monitorju še kar vidi račun (okvir in glava).
Staro 26.01.2006, 11:08
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Jaz sem pred leti tudi zasledil (na Media Markt websiteu) primerjavo lastnosti plasme in LCD. Vsak od njiju ima svoje prednosti in svoje pomanjkljivosti, gede cene, kontrasta, velikosti, svetilnosti, porabe el. energije, itd, itd. Takrat sem videl v LCD-ju vec prednosti kot pomanjkljivosti naspram plasmi. Ampak zadnje case se vse bolj ogrevam za beamer, ki ga lahko dobis ze tudi za 600 €. Sicer pa se moras za eno ali drugo odlocit sama, kajte tukaj gre za stvar okusa. Se najbolje je, da gres na Google in vtipkaj: Plasma vs LCD. Zadetkov kolikor ces. :cool2:
Staro 26.02.2006, 12:46
vrba Uporabnik vrba ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Naslov: maribor
Sporočila: 1

Pozabili pa ste porabo električne energije. Plasma je dosti večji porabnik energije kot pa LCD. Plasma se tudi greje dosti bolj kot pa LCD. Za moje pojme je bolj pametno kupit LCD kot pa Plasmo.
Staro 26.02.2006, 12:49
lump muc Uporabnik lump muc ni prijavljen
Banned
Član od: Jun 2004
Sporočila: 6.530

plasma ima tudi omejeno življenjsko dobo in sčasoma slika izgublja na kvaliteti.
Staro 12.10.2006, 09:41
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto TV: plasma, LCD ali klasika

Ne morem se odlocit, v katero smer naj si omislim priblizno kvadraten meter veliko ravno povrsino, na kateri migotajo slikice. Govora je seveda o TVju.

Na kaksen nacin naj pristopim k nakupu? Finta je v tem, da bi bil na ta TV prikljucen tudi racunalnik (zaenkrat nimam TVja, ampak 19" CRT monitor, v compu pa TV kartico), zato bi vsaj od LCDja in plazme pricakoval, da je HD ready. Poleg tega bi za predvajanje zvoka lahko uporabil zvocno kartico (SB Live! Audigy2) in 5.1 surround zvocnike, ne pa zvocnega sistema na TVju. Racunalnik sicer pretezno uporabljam kot multimedijsko postajo, torej za predvajanje filmov in glasbe, se pa sem in tja pojavi kaksna potreba po surfanju po internetu ali vcasih celo igranju kaksne igre.

Kot zaenkrat stvari stojijo - prednost CRTjev je definitivno v tem, da so relativno poceni. Zal pa zavzamejo precej prostora, ne vem, kako je s HD podporo, pa obicajno je racunalniska slika na njih precej kilava. Po drugi strani plazme in lcdje dobis HD ready. Problem plazem je baje v tem, da jih lahko unicis s staticnimi slikami (kar bi se lahko zgodilo v primeru uporabe racunalnika), LCDjev pa, da je slika bolj ostra (celo motece ostra). Glede na to, da vec kot TV gledam filme, veliko z DVDjev, bi bil HD zelo dobrodosla opcija

Mate kaj izkusenj? Nasvet za proizvajalce, naj kaj naj pazim, okvirni cenovni razredi... Ce rabte se kaksen podatek, pa kar na plan z vprasanjem
Staro 12.10.2006, 10:28
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933
Privzeto Re: TV: plasma, LCD ali klasika

Tudi sam sem v dilemi pri nakupu novega :D

Plazma, brez hdtv signala, zaenkrat mi ne pomeni nič, enostavno ker ni lepa slika!
Lcd mi je enako kakor tebi preoster in že po parih minutah moteč. Ostane mi samo če klasika z vsaj 100hz, format 16:9, kjer je slika res fantastična, pa tudi cene so se močno znižale ob prihodu omenjenih dveh.

Za sedaj bo verjetno kar klasika, ob prihodu hdtv pa plasma

Staro 12.10.2006, 10:31
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Mene nekoliko base prostor (sirina bi se sla, nimam pa dosti globine), pa ne vem kako je z locljivostjo klasicnih TVjev... To bi moral brzkone vprasat v trgovinah...

Pozabil sem napisat... Alternativa je seveda tudi nakup 20" LCD monitorja, ki ga dobis ze pod 100 tisocakov in bi bil primeren tako za delo na racunalniku (heh, 20" je ipak fancy) kot tudi za TV in filme.
Staro 12.10.2006, 23:21
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Če dober monitor LCD 19 dobiš že za 50 000, le kaj ti bo tista cola več do 20 inch za 100 000.?
Za 50 k dobiš že lep malo rabljen surround receiver s speaketji ali Logiteche, ki sekajo surround kot zmešani?

Značke
lcd, plazma

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:22.