Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.11.2020, 19:12
goranj Uporabnik goranj ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2019
Sporočila: 10
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Pri Eurosportu in kolesarstvu je tako, da zna biti problem že v izvoru. Kolesarili so po terenu, ki nima dobre povezave. Ali je isto tudi, če gledate npr. snooker?

Lp
Črt
Razumem motnje, ki se pojavljajo samo grafika bi pa morala biti nedotaknjens pa logotip od programa. Problem se pojavlja na kar dostih programih. Naj se zmanjsa kompresija pa bo. T2 ima veliko boljšo sliko.
Odgovorite s citatom
Staro 10.11.2020, 08:45
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 469

Kdaj boste izenačili zvok na vseh "aplikacijah". Uporabljam soundbar preko optike in če imam glasnost 15 na predvajanju v živo je to 5 na youtube in 25 na radiu. Torej radio ful glasn youtube ful potihem...

5-15-25 glasnost je samo izmišljen primer. Ko prestaviš iz youtuba na predvajanje v živo te skoraj kap.
Odgovorite s citatom
Staro 10.11.2020, 09:16
nescafe Uporabnik nescafe ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 492

Citat:
Objavil-a goranj Prikaži sporočila
Razumem motnje, ki se pojavljajo samo grafika bi pa morala biti nedotaknjens pa logotip od programa. Problem se pojavlja na kar dostih programih. Naj se zmanjsa kompresija pa bo. T2 ima veliko boljšo sliko.
Dejstvo je, da Telekom na bakru precej kompresira sliko, kar se pozna predvsem pri hitrih kadrih (šport), ki so snemani v živo. Pri filmih se to ne pozna, ker je že v izvoru drugačna obdelava slike. Načeloma na optiki to ne bi smel biti problem.
Odgovorite s citatom
Staro 10.11.2020, 10:36
Kawalsky Uporabnik Kawalsky ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 19

Če se smem malce umešati v temo od @goranj in @sole, ko sprašujeta po opažanjih slabše slike: če sem prav razumel njuna komentarja, pravita, da sta opazila poslabšanja od siceršnje kvalitete -- torej ne govorita o sliki, kakršna je na bakru sicer (kakršne sta bila vajena), ampak da v zadnjem času opažata, da vidita več artefaktov pri hitrejših kadrih (če to kaj pripomore k razjasnjenju njune težave). Je pa res, da je vprašanje, kaj je lahko temu vzrok, jaz osebno dosti gledam HRT HD, kjer je pač dosti odvisno od tega, kakšne kvalitet je predvajana vsebina že v osnovi.
Zanimivo mi je bilo recimo, ko so konec oktobra začeli predvajati 7. sezono serije Homeland, ki se mi je v prvih dveh epizodah zdela super kompaktna (s presenetljivo malo artefaktov), od tretje epizode naprej (nekje med našimi krompirjevimi počitnicami) pa je bilo teh opazno več.
Odgovorite s citatom
Staro 13.11.2020, 21:12
mobil11 Uporabnik mobil11 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2008
Sporočila: 20

Ima NEO vgrajen digitalni sprejemnik za DVB T2?
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2020, 14:28
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.308

ne...
Staro 14.11.2020, 17:51
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 469

Govori se da je NEO app v pripravi in že v testiranju, ki bo nadomestil uporabo škatle na pametnih tvjih ali sistemih z android tv npr. Mi Box. Tako kot oranžna in druga konkurenca. Če bo tudi na Tizen, WebOS ne vem...

Bravo, en korak naprej... Vrtenje s predogledom sličic bi tudi lahko od oranžne konkurence pobrali.
Odgovorite s citatom
Staro 16.11.2020, 18:17
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 993

Citat:
Objavil-a nejccar Prikaži sporočila
Govori se da je NEO app v pripravi in že v testiranju, ki bo nadomestil uporabo škatle na pametnih tvjih ali sistemih z android tv npr. Mi Box. Tako kot oranžna in druga konkurenca. Če bo tudi na Tizen, WebOS ne vem...

Bravo, en korak naprej... Vrtenje s predogledom sličic bi tudi lahko od oranžne konkurence pobrali.
Potem je prenos drugačen, slika pa ne more biti boljše kvalitete, ker je to potem čisti internet in ne več IPTV.
Odgovorite s citatom
Staro 25.11.2020, 13:45
p206cc Uporabnik p206cc ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2019
Sporočila: 15

Pozdravljeni,

na nekje sredini teme sem zasledil malo zapisanega glede CEC funkcije, vendar potem nobenega odgovora več.

Skratka pri meni daljinec od TV vgasne NEO.
Ga pa ne prižge.

Na NEO je samo ena nastavitev, če se prav spomnim. Na TV pa sem poizkusil že vse mogoče kombinacije, vendar brez uspeha (TV SONY KD a8).

Kakšne imate drugi izkušnje. Se vam NEO prižge, če uporabljate daljinec od TVja?

lp
Odgovorite s citatom
Staro 25.11.2020, 17:47
sole Uporabnik sole ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 219

Citat:
Objavil-a p206cc Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

na nekje sredini teme sem zasledil malo zapisanega glede CEC funkcije, vendar potem nobenega odgovora več.

Skratka pri meni daljinec od TV vgasne NEO.
Ga pa ne prižge.

Na NEO je samo ena nastavitev, če se prav spomnim. Na TV pa sem poizkusil že vse mogoče kombinacije, vendar brez uspeha (TV SONY KD a8).

Kakšne imate drugi izkušnje. Se vam NEO prižge, če uporabljate daljinec od TVja?

lp
Meni del BP (Philips 65OLED804)
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 07:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:31.