Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 15.01.2019, 21:59
abombek2 Uporabnik abombek2 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 76
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

[quote=080 Tehnična pomoč;1523663][quote=abombek2;1523651][quote=080 Tehnična pomoč;1523643]

Prosim, preverite delovanje tako, da najprej vključite komunikator NEO, šele nato pa TV-aparat.

Lp, Črt[/QUO
Ne pomaga nic. Prej sem rabo 5 min da sem lahko zacel sploh gledat
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2019, 00:13
btomaz_ Uporabnik btomaz_ ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 229

Zelo me čudi, da je pri NEO sliki naenkrat problem v HDMI kablih, nastavitvah TV aparatov in še čemu. Mar je NEO res taka mimoza, da mora vsa periferija 100% »štimati«, da bi dal dobro sliko od sebe. Do sedaj se ni bilo potrebno ubadati s takimi težavami. BOX sem povezal s TV in vse je steklo. Dobra slika, jasno vidna razlika med HD in SD, hišni kino je prebavljal tudi Dolby signal. Če samo omenim, da za BOX uporabljam še HDMI kabel iz časa Sagema in je slika odlična. Tudi na HDMI portu 1, 2, 3….x, y.
Ta kabel in ostali ki jih uporabljam, so t.i. »high-end« kabli, ki so jih reklamirali in sem v dobri veri, da kupujem nekaj več, tudi plačal (zlati kontaktki, oplet in podobno ). Kmalu pa so neodvisni testi pokazali, da tudi tisti cenejši, svojo nalogo opravijo enako dobro. Sploh pri običajnih dolžinah od 0,8m do 1,80 m. Tako, da dvomim v krivdo kabla, HDMI porta, TV aparata in česar še. Bolj me skrbi NEO.
Težko verjamem, da imamo vsi, ki se tukaj pritožujemo, HDMI kable slabe kakovosti ali napačno nastavljene TV sprejemnike, ali morda celo slabe oči. Na BOXih je bilo le tu in tam prebrati o takih težavah. Mnenja sem, da je pri NEO potrebno »poštimati« drobovino, bolj kot pa eksperimentirati s kabli, porti, nastavitvami TV. Le zakaj to pri Boxih ni bilo potrebno?

Nazadnje uredil btomaz_ : 16.01.2019 ob 00:18.
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2019, 01:13
Tad3k Uporabnik Tad3k ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2019
Sporočila: 1

Imam enak problem, vklopljen hdmi cec, vklopim neo se prižge tv, neota ne zazna. Enako ne dela če najprej vklopim neo potem pa tv. Tudi ko zamenjam input in dam nazaj na neo ga ne prepozna. Potreben izklop/vklop, če to ne pomaga pa izključitev iz elektrike (LG TV).

Nazadnje uredil Tad3k : 16.01.2019 ob 01:18.
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2019, 06:15
dacapio Uporabnik dacapio ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 19

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Dodajanje profilov trenutno še ne deluje, pričakujem, da bo v kratkem. Ime lahko nastavite samo po ponastavitvi (dolg pritisk hiške -> nastavitve -> Vizitka -> Ponastavitev). V kaj vam je pa spremenilo ime profila? Morda v uporabniško ime?

Lp, Črt
Spremenilo mi je v uporabniško ime ja.
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2019, 08:14
Schvarc Uporabnik Schvarc ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2019
Sporočila: 3

Citat:
Objavil-a Tad3k Prikaži sporočila
Imam enak problem, vklopljen hdmi cec, vklopim neo se prižge tv, neota ne zazna. Enako ne dela če najprej vklopim neo potem pa tv. Tudi ko zamenjam input in dam nazaj na neo ga ne prepozna. Potreben izklop/vklop, če to ne pomaga pa izključitev iz elektrike (LG TV).
Pozdravljeni,
Tudi meni se pojavlja enak problem že od samega zacetka(cca.7 dni), TV Philips. Je pa Neo priklopljen sicer na Yamahin reciver.
Prav tako mi ze dva dni ne deluje prikaz programov, prav tako jih ni moč prestavljati z navigacijskimi tipkami gor/dol.
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2019, 13:31
nescafe Uporabnik nescafe ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 442

Ko vklopim tv, moram nato pritisniti še en gumb na daljincu neo, da sploh začne predvajati program. Če samo prižgem tv, mi sporoči, da hdmi vhod ni priklopljen, zato moram še ne neo daljincu pritisniti katerikoli gumb, da mi začne predvajati program. To je zelo nepraktično. Pri box si samo z enim daljincem prižgal tv in je zadeva takoj funkcionirala. Pri box, če imaš na radijskem programu in nato izklopiš tv bo zadeva ostala na tem programu tudi, ko tv ponovno prižgeš. Pri NEO pa se ti kar sam preklopi na tv program, čeprav si imel na radijskem programu. Radijski programi na NEO sploh nimajo svoje številke, čeprav so pri razporejanju tv programov navedeni kot na box.
Da ne omenjam ogleda nazaj, ki na NEO deluje mnogo počasneje kot na box. Sploh prevrtavanje je zelo netekoče in traja, da se preklaplja med živo sliko in prevrtavanjem.
Pa snemanje še vedno ne deluje.
Zaenkrat je NEO v primerjavi z box korak nazaj. Tako opevana novost, pa toliko začetniških težav, da kar glava boli. Glavno, da TS hitro zaračuna 30 EUR, pa nekajkrat letno dviguje naročnino, zmanjšuje popuste in druge ugodnosti. Ne vem, kdaj je bil v tv shemo nazadnje dodan kak kvaliteten program oz. da bi obstoječe ponudili v HD, kot ima konkurenca že več let (ZDF, ARD, GOLD, SERVUS TV, ...).
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2019, 15:33
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Sporočila: 6.591

Citat:
Objavil-a eduardo Prikaži sporočila
Mislim predvsem na HBO HD 1-3 in Cinemax HD 1-2. A tudi na HBO videoteokah je vse skupaj bolj slabo.
Napako smo ponovili pri nas, očitno se pojavi pri 4k TV-jih. Smo javili naprej v reševanje.

Lp, Črt
Staro 16.01.2019, 15:38
skrba81 Uporabnik skrba81 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2018
Sporočila: 5

Torej ima NEO stvarno napako ali ne?
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2019, 15:42

[quote=abombek2;1523668][quote=080 Tehnična pomoč;1523663][quote=abombek2;1523651]
Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila

Prosim, preverite delovanje tako, da najprej vključite komunikator NEO, šele nato pa TV-aparat.

Lp, Črt[/QUO
Ne pomaga nic. Prej sem rabo 5 min da sem lahko zacel sploh gledat
Prosim, da mi na ZS sporočite uporabniško ime ter kontaktno številko. Ko bo težava urejena vas bomo o tem obvestili.

Lp, Črt
Staro 16.01.2019, 15:43

Citat:
Objavil-a skrba81 Prikaži sporočila
Torej ima NEO stvarno napako ali ne?
Zdaj nisem več prepričan. Ko sem na isti 4k TV priključil BOX je bila slika ista. Slabša, kot samo na full HD TV-ju, ampak ista. Zadevo bom raziskal naprej.

Lp, Črt
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 07:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:31.