Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 08.04.2007, 16:51
rabundija Uporabnik rabundija ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 26
Privzeto GORENJE RK6337E - hladilnik oddaja čudne zvoke

ima kdo zgoraj omenjeni hladilnik?

jaz ga namreč imam, pa to čudo oddaja take čudne zvoke, da še sosedje ne morejo spati..... na začetku sem celo mislil, da se je kje v notranjosti kaka mačka zataknila
in sedaj "crkuje" na obroke......
Staro 08.04.2007, 23:17
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: GORENJE RK6337E - hladilnik oddaja čudne zvoke

Pravi naslov je telefonska od servisa in predstavitev napake oziroma pojočih sposobnosti hladilnika.

Prej pa sam poglej, če kak del ne vibrira (mrežica na zadnji steni hladilnika ali kak drug del), poizkusi ga malce premakniti, daj ga v "vaservago", da neha plesat in se steklenice med seboj ne bodo več drgnile. Nekaj poizkusov pred klicem serviserju lahko narediš sam, da ti ne bo potem serviser samo premaknil hladilnik za 5 cm in ti mastno zaračunal pot in delo. Saj v grobem lahko določiš, kje naj bi bila napaka, če je, da se lažje pogovarjaš glede možne okvare. Pa če imaš kako šaro za hadilnikom jo najprej odstrani, zadnji del pa mora biti odstranjen od stene saj 2 do 3 cm. Ponavadi si dobil poleg plastična distančnika, da hladilnika nisi mogel pritisniti ob zid.

Vsekakor posvet, pa nič ne stane. Naj ti dajo na servisu GSM od serviserja, pa bosta že kaj pametnega dorekla. Če pa ropota v kompresorju (kar brez problema lahko ugotoviš sam), pa veš kaj te čaka. Vprašaj koliko stane menjava, da vidiš kaj se bolj splača, popravit ali nabavit novega.

Pa če imaš garancijo, koj naroč serviserja, predno ta poteče. Reci, da ne dela več, ko pa pride, rečeš, da je začel spet malo migati. Tolko, da te ne bo strah, še nekaj dni.

Aha, to je prosto stoječi kombiniran hladilnik. Mal pretipaj okrasni pokrov ali kaj podobnega.

Nazadnje uredil Vsemogočni : 08.04.2007 ob 23:19.
Staro 09.04.2007, 08:35
Del Uporabnik Del ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 136

Citat:
Objavil-a rabundija Prikaži sporočila
ima kdo zgoraj omenjeni hladilnik?

jaz ga namreč imam, pa to čudo oddaja take čudne zvoke, da še sosedje ne morejo spati..... na začetku sem celo mislil, da se je kje v notranjosti kaka mačka zataknila
in sedaj "crkuje" na obroke......
Imamo in ima enake lastnosti.Ti zvoki niso od ohišja,je nekaj bolj organskega dva kompresorja pač in ko se še drugi zažene je med delovanjem prvega slišat kot motnja,enako pri izklopu....no,to je moja teorija:D Če pa izveš kaj bolj verjetnega pa javi.
Staro 09.04.2007, 08:44
Novinec

"VSEMOGOČNI"...........hvala za vse te nasvete, vendar verjemi da sem vse to, preden sem poklical serviserja tudi probal. Hladilnik je star 1 leto, oglaša se pa od vsega začetka. V navodilih piše, da je možno da bo aparat na samem začetku spuščal čudne glasove, vendar bi se naj to sčasoma umirilo. Pri meni se ni, ampak se je zadeva še poslabšala. Po enem letu sem te končno poklical serviserja od Gorenja, ki je prišel poslušat to zadevo, potem je zadevo posredoval v Velenje, kjer so se odločili da je napaka nekje v ohišju, mi lepo razložili kje je napaka, za nekaj dni odpeljali hladilnik, mu menjali celotno ohišjo (btw. barva tega drugega ohišja se niti slučajno ni ujemala z originalom) in po nekaj dneh hladilnik pripeljali nazaj, češ da bo sedaj vredu............čez nekaj ur: "jovo na novo"........spet klical serviserja, spet prišli poslušat, zatem pripeljali novi hladilnik, isti tip..........isto sranje

garancije pa ima 5 let........GORENJE: še se bomo slišali
Staro 09.04.2007, 09:08
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Poznam precej podoben primer. Šlo je za tesnenje vrat. Nadaljevanka cca. 7 mesecev. Aparat je bil kupljen v prvih meseceh lanskega leta. Popravila pri stranki, na servisu, menjave... Po nekaj FAX-ih in precej odločnem posredovanju stranke so le pripeljali popolnoma nov hladilnik. Ta sedaj cca, pol leta dela kot je treba.
V Gorenju se morajo fajn zamislit nad kakovosjo in suportom, ki ga nudijo v Sloveniji! Da se pol leta in več ena reklamacija vleče?!
Bodi odločen in vztrajen pri svojih zahtevah!
Staro 10.04.2007, 01:25
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a rabundija Prikaži sporočila
"VSEMOGOČNI"...........hvala za vse te nasvete, vendar verjemi da sem vse to, preden sem poklical serviserja tudi probal. Hladilnik je star 1 leto, oglaša se pa od vsega začetka. V navodilih piše, da je možno da bo aparat na samem začetku spuščal čudne glasove, vendar bi se naj to sčasoma umirilo. Pri meni se ni, ampak se je zadeva še poslabšala. Po enem letu sem te končno poklical serviserja od Gorenja, ki je prišel poslušat to zadevo, potem je zadevo posredoval v Velenje, kjer so se odločili da je napaka nekje v ohišju, mi lepo razložili kje je napaka, za nekaj dni odpeljali hladilnik, mu menjali celotno ohišjo (btw. barva tega drugega ohišja se niti slučajno ni ujemala z originalom) in po nekaj dneh hladilnik pripeljali nazaj, češ da bo sedaj vredu............čez nekaj ur: "jovo na novo"........spet klical serviserja, spet prišli poslušat, zatem pripeljali novi hladilnik, isti tip..........isto sranje

garancije pa ima 5 let........GORENJE: še se bomo slišali

Če ne znajo odpraviti napake, se začni pogovarjati o novem hladilniku. Če ne bodo hoteli slišat se obrni na Svet potrošnikov in razloži zadevo (za naslov pobrskaj na spletu - Zveza potrošnikov Slovenije - http://www.zps-zveza.si/ sigurno si pol pod temi pogoji, ki si jih zapisal, upravičen do novega "nepojočega" hladilnika. Mogoče bi celo izbral drugi model.
Staro 10.04.2007, 07:43
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Moj ne oddaja nikakršnih zvokov...celo včasih se mi zdi, da sploh ne dela.
btw..mogoče je pa problem v tvoji podlagi...neravna tla? normalno, da mora biri popolnoma naravnan " u vaservago"...ker da sta dva aparata enako glasna je čudno, ker do zdaj še nisem slišala za kaj takega, pa nas je kar nekaj s tem tipom hladilnika. Če bi šlo za serijsko napako, bi se našel še kdo.
Staro 10.04.2007, 23:01
SonoLei Uporabnik SonoLei ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce SonoLei
Član od: Oct 2006
Sporočila: 90

Tudi midva z mojim imava Gorenjev hladilnik in enak problem. Hladilnik laufa cca. 2 meseca in oddaja čudne, že mal spooky glasove. V navodilih sva prebrala, da je v začetku to povsem normalno (čeprav halo?? ) in zdej čakava, da mine:D . Tudi pri prijatelju sva slišala enake glasove pa ima hladilnik že eno leto.

Aja, pa še to: a so pri menjavi hladilnika kej kompliciral? Ker to res ne morjo prodajat ane. No, midva Gorenja vsekakor ne kupiva več. Sedaj prisegava samo še na Bosch
Staro 10.04.2007, 23:13
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Gorenje=Bosch pri hladilnikih?
Pri pomivalnih strojih je različne le nekaj plastike.
Staro 11.04.2007, 08:33
Novinec

SonoLei....sporoci mi mail kje te lahko kontaktiram, ker me nekaj ful zanima v zvezi s tem hladilnikom

kot sem že zgoraj napisal:
prvič prišli poslušat.......potem odpeljali hladilnik......menjali celotno ohišje......nazaj pripeljali hladilnik......spet prišli poslušat.....spet čakanje.......pripeljali novi hladilnik, isti tip.........isto sranje.....danes spet pridejo poslušat, pa ne bom rekel "hladilnika" ampak JUKEBOX........bom poročal

Značke
gorenje, hladilnik, namesto, rk6337e

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:37.