Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 13.11.2007, 18:47
SiKiLi Uporabnik SiKiLi ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 4
Privzeto Re: Instant Internet / satelitski internet - predlogi, ponudba, vprašanja in podobno

Citat:
Objavil-a Stane Prikaži sporočila
Nisem siguren, da obstaja kakšna ojačitev, malo pogooglaj.

Ampak očitno si na tistih 28% Slovenije s slabim signalom.
no tnx usaj za en odgovor. Sej drugače ni tak slab signal pač za kake streljačine po netu res ni za igrat
bom malo poguglu če pa ti kej najdeš pa pls povej. Lp
Staro 14.11.2007, 14:57
Stane Uporabnik Stane ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 224
Privzeto Re: Instant Internet / satelitski internet - predlogi, ponudba, vprašanja in podobno

Sva zmenjena!
Staro 12.12.2007, 17:35
SiKiLi Uporabnik SiKiLi ni prijavljen
Novinec

Lep pozdrav

A že obstaja kakšen boljši internet za nas hribovce, ki nemormo imeti ADSL, kabelske al pa T2? Seveda mislim internet po normalni ceni Zaenkrat si lastim Instant internet pa me zanima če je še kaj drugega?
Staro 29.12.2007, 17:20
randius Uporabnik randius ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 37

Pozdravljeni,

ker mi glih potekli 2 leti Simobil vezave, sem vzel tisto (pre)hvaljeno Nokio 6120 classic za 100 eur, ki omogoča tudi hsdpa prenos. vklopil sem mobilni internet zgolj za eno obračunsko obodbje. mobilni internet plus. torej 21 eur za 1gb. to pa zato, ker sem vedel, da bom na začasnem bivališču moral čakati na Siol trio narocen 30.11 cca 1 mesec. btw. dobim tik po novem letu, če se kaj ne zatakne.

Izkušnje? v kraju, kjer bom Siolovec, bi glede na Simobilov zemljevid moral 'pasti' vsaj v umts prenos. a na žalost ni šlo. mogoče pa njihov zemljevid zavaja. nisem vprašal, a se zdaj niti vmes niti nisem pretirano sekiral zaradi prihajajočega S.Tria… najbrž je tudi nekaj resnice v tem, da je Simobilovo omrežje slabše od Mobitelovega. še posebej menda v nižjih prostorih. no, sam sem v 2. nadstropju.

tako sem očitno bil deležen EDGE prenosa. strani so se kar hitro odpirale. nasploh ok za manj do srednje zahtevne osebke. ker sem cca 3 ure dnevno visel na netu, je prišlo zelo prav, da sem lahko hkrati uporabljal mobilnik za telefoniranje ter internet. Skupni opravljen promet – jasno nisem downloadal preveč velikih file-ov ter koristil internetne multimedie – pa je zelo počasi naraščal.

verjetno se me še spomnite po ta dolgih tekstih glede satelitskega interneta, instant mobitel neta, ki sem jih hotel imeti v domačem kraju? Takoj, ko je prisel ven Simobilov mobilni internet – malo po mobitelovem, ne? ne vem točno kdaj… - se ga pri Simobilu nisem upal vklopit na ta stari Nokii 6021, ki je imela EDGE. zakaj?

slab Simobil signal, max. 3 črtice, kar preveril z več mobilniki. Mobitelov pa bil celo 5-6 črtic, a na zelo ozkem prostoru. Instant Mobitelov bi še vzel, a so me eni na forumih, drugi poznavalci ter 'nadležni' pri Simobilu in Mobitelu prepričevali, da mi, če ni možen EDGE, sploh ne bo tovrsten internet deloval. če pa že, pa zelo bedno. zato sem obupal.

in kako se je dejansko izkazal Simobilov internet v mojih domačih logih prek GPRS? nad pričakovanji! še preden sem 1-ič poskusil, se je prikazal širok nasmešek na moja usta zaradi 6-ih črtic signala. Taisti mobilniki kot cca 2 meseca prej so še vedno kazali pri meni v sobi max. 3 črtice. Torej je kot kaže nekaj pozitivnega prinesla tudi nova Nokia. morda ima vgrajeno kako anteno… nisem se poglabljal.

ok, vsaj z telefoniranjem doma ne bom imel več težav sem si rekel. pa pojdimo srfat. mail, forumi, iskanje po google, najdi.si, itd… večina strani se mi odpira ali z nekoliko višjo ali z približno enako brzino kot pri običajni dial-up povezavi. par bolj zahtevnih – slike in podobno – pa res počasneje. pa tudi downloadi so pričakovano počasni, a z malo potrpljenja se vse stakne… nisem pa še preizkusil glasovne messenger komunikacije. dvomim da bi delala. morda kmalu…generalno gledano OK.

naj še enkrat ponovim: Simobil signal je v naši vasi res slab. dobi se ga zgolj na par mestih. če hočes klicat, pogosto kar zgine. zato me vse skup kar preseneča, da deluje tako ok. pa kakih central nimamo v vidnem polju. do najbližje je en kar lep hrib vmes…

tako je zdaj naneslo, da 'moram' promet do 1gb, ki ga nisem uspel porabiti tam, kjer začasno živim, 'dodelati' med dopustom doma ter med vikendi. zadnjih par dni visim na netu kak dan tudi po 6 ur, a mi kot kaže ne bo uspelo.

zdaj mi je kar malo žal, da nisem že kak mesec prej vzel Simobilov mobilni internet, saj bi lahko že takrat za časovno gledano 3x več srfanja, plačal manj kot 50% takratnih mesečnih izdatkov za internet. morda pa bolje da nisem, saj je menda takoj na začetku njihovo omrežje res slabše delovalo.

malo sem pomislil, da je 'krivec' omogočen EDGE prenos. A sem dobil zagotovilo, da doma še vedno ni možen. Torej še vedno zgolj GPRS. Ravno zaradi tega upam, da bo tekst v pomoč manj zahtevnim uporabnikom interneta v odročnih krajih z zgolj GPRS prenosom, ki so navajeni na dial-up, da se lažje odločijo za koriščenje Simobilovega ali Mobitelovega mobilnega interneta. Res pa je, da ga sam ne bi vzel, če ga res nujno ne bi rabil na drugi lokaciji, kjer sem vedel, da bo spodobno delovalo…

če ima kdo podobne, bolj sveže izkušnje, naj to prosim potrdi. tisti z bolj negativnimi se pa tudi oglasite. več mnenj, bolje je. da se ne bo kdo preveč 'obesil' na mojo pozitivno izkušnjo, pa bo kasneje doživel bolj negativno. v tem primeru bi se sam počutil kar malce krivega…

lep pozdrav in srečno novo leto!
Staro 03.02.2008, 00:04
GB1 Uporabnik GB1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008

Pozdravljeni sotrpini brez kulturnega dostopa do interneta.
Vasake toliko malo raziskujem po int. kaj je novega pa sem naletel na tale forum.
Moje izkušnje so takele.
Področje Turjak (saj ni res pa je 20km od LJ ni možno dobite ISD kaj šele ADSL)
Pred cca 3 leti sem enako raziskoval in računal pa je razultat dal podatek mobilni internet.
Zakaj:
dial up dostop s klasično linijo za 4 uporabnike (2 odrasla+ 1 šolar+ 1 dijak) hitrost max 28.8 cca 50-70€/mesec z urnikom priklopa da se lahko vsi zvrstijo.
ISDN naročnina + impulzi....... 70-80€ vklop obeh linij ampak ISN ni možno dobiti -zasedene parice.
In odločitev je padla GPRS dostop ampak signal na mobitelu 3 črtice signal cca 15%
računica: naročnina za mega paket - sedaj giga 17,5€ (še nismo presegli mesečne kvote)
Globe troter Fusion kartica 30€ +anex 24 mesecev
Zunanja antena na 3m palici 30€ signal 55-68% prenos 1mega datoteke 5-8min.
surfanje in uporaba e-bančništva kulturno
Slabost:
Imamo hišno omrežje 3 PC in se zgodi da bi vsi surfali hkratni dostop preko serverja ni priporočljiv ker hitrost
pada z mnogokratniki.
Rešitev: nakup še ene kartice in mega paketa ter razdelilca (navaden antenski razdelilec 1 v 2) za priklop antene na obe kartici deljen signal je 35-48%
Tako je sedaj skupni mesečni strošek naročnine 35€ za neomejen dostop.
MSN in web kamera deluje sicer z zamikom a se da preživet.

Tako je pač življenje v belih conah kot jih imenuje zavod za raziskavo - to so cone v katerih predvidoma še vsaj 10 let ne bo tržnega interesa operaterjev. Tudi mobitel in ostali niso nič boljši, hvalihjo se sicer z velikim pokritjem GPRS umts .... signala. A kulturnega signala ni 20km iz LJ kaj šele kje drugje.
Tudi 300 podpisov gospodinjstev našega področja, pripravljenih podpisati za najmanj 2 leti, z odstopom prostora za centralo ni dovolj interesantno za telekom.

Trenutno raziskujem možnost instalacije hišnega repetitorja - ojačevalca signala z in wlan GPRS ruterja za enkrat se cena take inštalacije vrti v rangu 500€ kar je preveč.

Obstaja pa še ena možnost katero so v nekaterih področjih izvedli ob podpori občine.
To je Wlan omeržje z usmerjenimi ozko pasovnimiantenami in sprejemniki do željenega kraja nato pa širokopasovni WLAN oddajnik. Slabost je le ta da je potrebno sofinanciranje občine in dogovor z operaterjem ker gre za Wlan omrežje z eno vstopno točko in večjim številom uporabnikov kar za operaterja ni interesantno.

LP
Staro 11.02.2008, 10:14
Robertino Uporabnik Robertino ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 1

Pozdravljeni,če kratko povzamem sem sam v popolnoma enaki situaciji kot avtor
Vendar, me zanima če je kdo od vas že slišal za ELSAT iz Radencov ki baje prodaja dvosmerni satelitski
internet,cena cca560 eu.+mesečna naročnina odvisno od paketa od 20eu-40eu.
Če ga gdo ima naj napiše kako je zadovoljen
Staro 03.03.2010, 15:46
kepa333 Uporabnik kepa333 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2010
Sporočila: 1
Talking Re: instant internet - za zdaj le prek gprsa. da ali ne?

Citat:
Objavil-a joe Prikaži sporočila
Danes sem imal možnost sporbati ta takoimenovani instant paket. Zanima me samo, če si na mobitelu nabavili dobre osebne stražare? Ker to je pa pod vsako kritiko. Če dobesedno ne visiš na antei od mobitela, je prenos dobesedno nikakršen ali pa ga sploh ni. Če bi meni prodali kaj takšnega Grem do prve poslovalnice mobitela in taprvemu prodajalcu vržem zdevo direkt v glavo.

To pa je zavajanje potrošnika z veliko začetnico.
Ma men use lepu dela.use use pa se lepu lovi...

Značke
instant, internet, podobno, ponudba, predlogi, satelitski, vprašanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:35.