Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 11.06.2009, 10:49
spinner Uporabnik spinner ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 20
Privzeto Število kanalov za televizijo

Lep pozdrav!

Po novem sem naročil trio paket (prej sem mel 2Mbit navadno linijo).
Naročil sem samo 1 kanal za 1 TV (ne mislim programske sheme) in vse lepo in prav. Sedaj sem priklopil preko mrežne kartice še isto na PC in na obeh (PC in TV) vse normalno dela. Problem se pojavi, da če imam na PCju vklopljen VLC player, kjer mi predvaja televizijske programe, potem mi "krade" linijo. Se pravi sedaj po novem imam 4Mbit in če vklopim TV na PCju imam samo še nekje 2Mbit prosto za uporabo na PC. TV seveda ne vpliva nič na hitrost interneta.
Sedaj me zanima, ali bi v mojem primeru, če bi naročil še 1 dodaten kanal za TV, potem normalno delal internet (4Mbit), čeprav bi imel vklopljen VLC player kjer bi gledal programe?

Pa še en majhen problemček imam glede pinga. Imam ga 47 na siol.net, vem pa da se nekako da odpret linijo ali nekaj, da se potem ping malce zniža. Seveda je baje tveganje potem zaradi kock na TV. Mi lahko malce več poveste o tem?

hvala in lp
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2009, 10:58
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.821
Privzeto Re: Število kanalov za televizijo

Lahko naročiš 2x tv in ne vzameš dodatnega komunikatorja, če to tvoja linija omogoča, in potem bi ti tudi internet delal normalno ob gledanju siol tv na računalniku.

Pinga ti ne priporočam znižati, saj se potem skoraj zagotovo ob vsaki najmanjši napaki na liniji pojavlja kockanje.
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2009, 12:26
Novinec

Aha. In to je čisto brezplačno, če naročim še en kanal zraven kajne? Komu pa lahko povem to? Lahko tebi na PM pošljem uporabniško ime in mi ti dodaš en kanal ali moram podpisati kakšno pogodbo spet itd?

Naročam pa zraven tudi VDSL, tako da vseeno nebi šlo zmanjšati pinga? Ali bo takrat PING kaj manjši, ko dobim VDSL modem? 5/5

lp in hvala
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2009, 12:34
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.821

Citat:
Objavil-a spinner Prikaži sporočila
Aha. In to je čisto brezplačno, če naročim še en kanal zraven kajne? Komu pa lahko povem to? Lahko tebi na PM pošljem uporabniško ime in mi ti dodaš en kanal ali moram podpisati kakšno pogodbo spet itd?

Naročam pa zraven tudi VDSL, tako da vseeno nebi šlo zmanjšati pinga? Ali bo takrat PING kaj manjši, ko dobim VDSL modem? 5/5

lp in hvala
Najbolje bo, da urediš uradno, preko spleta https://moj.siol.net/Creawf2asp/page...oneNumber.aspx ali na 080 8000. Dodatni kanal nič ne stane, samo komunikator, če ga vzameš, kar ni nujno. Na VDSL se bo morda dalo kaj narediti, tam ping ni tako zelo pomemben. Bomo videli potem.
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2009, 12:46
Novinec

Ok bom to zrihtal in potem javim.
Pišem ti nekaj na PM.

hvala in lep pozdrav

EDIT: Sem klical tja in mi je naročila dodatni kanal. Bom poročal kasneje.

lp

Nazadnje uredil spinner : 11.06.2009 ob 15:58.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kanalov, število, televizijo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Število kanalov za televizijo spinner Tehnična pomoč 0 10.06.2009 01:27
Kdaj možnost spreminjanja številk kanalov na SIOL TV+? miki12 SiOL TV 56 25.01.2009 17:30
Napačna kategorizacija kanalov eduardo SiOL TV 8 18.09.2008 17:14
Zaradi neviht povečano število okvar na telekomunikacijskem omrežju XORO Tehnična pomoč 8 07.08.2008 19:36
povezava računalnika s televizijo metty Računalništvo in internet 13 15.07.2008 06:59

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:51.