Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.02.2010, 08:36
pleada Uporabnik pleada ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 6
Privzeto TV na racunalniku z VLC na Windows 7 ne deluje

Pozdravljeni,
Do nedavnega sem uspesno gledal Siol TV na racunalniku z VLC media player v skladu z navodili http://forumi.siol.net/showthread.php?t=27173 . Edino odstopanje od navodil je bilo, da mi ni bilo potrebno uporabljati "Aditeya" oz. "Multicast". Bistvo navodil glede VLC je (bilo), da je potrebno opraviti dve nastavitvi: 1. IP stevilko signala in 2. UDP port. Nedavno pa sem zamenjal racunalnik in zacel uporabljati Windows 7. Ko sem poskusal gledati TV mi zadeva ni delovala, ceprav so bile nastavitve iste kot prej. Skrbno sem preveril, da je IP stevilka prava in da je signal prisoten (gledanje preko televizijskega komunikatorja na obicajni televiziji deluje). Med ostalim sem dobil sporocilo da je internetna povezava uspesno izpeljana. Torej mora biti nekaj narobe z nastavitvami VLC. Ali mi lahko kdo pomaga?
Lep pozdrav,
pleada
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2010, 12:37
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719
Privzeto Re: TV na racunalniku z VLC na Windows 7 ne deluje

V požarnem zidu win7 poglej, da dovoliš vlc-ju promet...tako je meni delovalo tudi na win7.

Sicer sem šel nazaj na win xp, ker sem imel nemalo težav s kockanjem slike v win7.
Upam, da sam ne boš imel podobnih problemov. Najprej poskusi s požarnim zidom kot sem ti napisal.
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2010, 13:08
srus012 Uporabnik srus012 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce srus012
Član od: May 2006
Sporočila: 214

Naloži si wireshark in opazuj kaj se dogaja na liniji. Ali VLC pošilja IGMP pakete, ali z mreže prihaja UDP stream?

V VLC izberi Tools - Messages in opazuj morebitne javljene napake pri menjavi kanalov. Tipična napaka, ki pove, da ni paketov z linije je - can not prefill buffer. Kot je napisano zgoraj je temu ponavadi vzrok firewall.
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2010, 09:58
pleada Uporabnik pleada ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 6

odg kikus20: hvala za odg. Pogledal sem w. firewall. Inbound pravilo dovoljuje vlc; dodal sem tudi outbound vlc (za vsak slucaj). vendar ni pomagalo.
odg srus012: hvala za podroben tehnicni nasvet. Bom poskusil in odgovoril, kaksen je bil rezultat.
LP pleada
Odgovorite s citatom
Staro 05.09.2012, 23:16
sladzan Uporabnik sladzan ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce sladzan
Član od: Nov 2010
Naslov: Bela krajina
Sporočila: 279
Wink Re: TV na racunalniku z VLC na Windows 7 ne deluje "oz deluje"

MulticastTV deluje tudi na wind.7 brezhibno.Samo se sinhronizira in deluje samo uvoziš playlisto in deluje ,prek multicastTV-ds pa ni treba niti uvozit playlisto.Priporočam pa rajš navaden MulticastTV in v požarnem zidu spusti čez oz. obkljukaj,da prepuščaš multicast in dela 100%.Dve mrežne pa ja ,morajo bit vsaj pri multicastu,pri vlc še nisem sprobau z eno,če deluje ,ampak dvomim da da.
Veliko prednosti je pri multicastu od neobremenjenega procesora(vlc več obremeni celo do 100%) do slike,šaltanja programou in podnapisou,ki jih označiš ,da si zapomne in naslednič ko prižgeš program so avtomatsko podnapisi vklopljeni na določenem programu(za vsak program moraš posebej uveljavit avtomatske podnapise),tako da multicast zmaga definitivno zame.Prvo pa je prednost pržgeš in dela(možnost).
In še HD programi bolje delajo kot pa v vlc.Še zmeraj je pa IPTV PC slabše kot direkt prek komunikatorja na tv.No oboje ima + -.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
deluje, racunalniku, vlc, windows

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Formatiranje in nalaganje xp Pablo Računalništvo in internet 9 31.10.2009 17:28
Netgear WG311v3 wireles kartica in Windows Vista - ne deluje srus012 Tehnična pomoč 2 03.06.2009 17:35
Vista 4gb-ram da ali ne mckeky Računalništvo in internet 20 21.03.2009 14:46
Problem pri Instalaciji Viste luky Računalništvo in internet 37 05.01.2009 06:30
Bluetooth v Windows XP SP2 JohnnyEnglish Mobilna telefonija 0 07.02.2005 21:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:36.