Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Zaprta tema

Orodja za teme
Staro 29.03.2009, 18:18
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.016
Privzeto Re: Težave s SiOL TV - motnje, kockanje, nedelovanje...

Ne pa ni delal cel dan.

Ko je bil Married with children meni ni delal.
Staro 05.04.2009, 10:46
iNDigo Uporabnik iNDigo ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 12

Urban, rade volje bi ti poslal zasebno sporočilo, toda mi, ko hočem poslati, napiše sledeče:
"080 Urban je presegel dovoljeno količino prejetih zasebnih sporočil in ne more prejeti novih zasebnih sporočil, preden ne ustvari novega prostora."

Bom pa kar tukaj napisal:
Siol TV mi že več dni rahlo šteka....pojavlja se kockanje pri vsakem programu, včasih pa za delček sekunde zmrzne in spremeni glasnost bolj potiho. Modem in komunikator sta bila že resetirana, vsi kabli iztaknjeni in ponovno vtaknjeni, brez efekta. Pred tem je stvar delala normalno... težave so se začele pojavljati nedolgo po tem, ko so na naših koncih ukinili vmesnik Siol Tv in je ostal le še vmesnik Siol Tv Plus.
Kaj mi je storiti?
Staro 07.04.2009, 19:32
fonex03 Uporabnik fonex03 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2008
Sporočila: 6
Privzeto Težave s SiOL TV - motnje, kockanje, nedelovanje...

Jaz stanujem na Slapu ob Idrijci in sem samo 120 m oddaljen od centrale. Imamo dva komunikatorja in že praktično skoraj tri leta stalne težave z kockanjem, izpadanjem slike, itd.itd. Že mnogokrat smo klicali, tudi reklamirali račun ampak stvar še vedno ne deluje.Telokomovi vzdrževalci so nam zamenjali parice in naročniški terminal pa nič od tega. Če se sam ne bi ukvarjal s telekomunikacijami bi še nekako razumel. Ampak Telekomov vzdrževalec pride k nam s kleščami in "šraucigarjem" nekaj pobrka in je dovolj do naslednje prijave. Operater vedno ugotovi, da slika res kocka, da je premalo hitrosti toda...... Zadnjič sem oddal mojo gsm. številko in me je Telekomovec tudi poklical. Hotel sem tudi sam priti zraven, da bi skupaj opravila meritev linije ampak revež je spet imel s seboj samo klešče in šraufciger. Ej...kar mraz mi gre po hrbtu, ko se spomnim na čase, ko smo gulili klopi na Vegovi 4 v LJ in kakšen pomen je imel predmet ELEKTRIČNE MERITVE.
No ja če kaj pomaga dejstvo, da se v teh krajih to ne dogaja samo meni potem naj bo ampak plačam pa ravno toliko kot vsi ostali. Tudi stranke na Šentviško gorski planoti se stalno pritožujejo in kolikor vem se obračajo tudi na lokalno radijsko postajo, da bi n ato temo pripravili eno oddajo. Če je na programu ena bolj gledljiva zadeva (naprimer Evrovizija) potem jo lahko v miru gledajo le redki srečneži. Vsi ostali gledamo kockaste in popačene slike.
In v čemu je problem??? Po moje so prodali in priključili veliko več priključkov in sistem se enostavno sesede. Sicer ne vidim v čem je problem. Koliko Kbps rabimo za kvalitetno sliko vemo,( za MPEG2 ali MPEG4) koliko jih rabimo za dva komunikatorja tudi vemo, prištejemo zraven še internet seštejemo in to je to. Napraviti meritve linije, ugotoviti ali presega zgornji seštevek.......ampak to se s kleščami in šraufcigerjem pa res ne da. Zadnjič sem srečal monterja T-2 sicer doma iz Volč ampak fant ima kot sestavni del opreme v avtu tudi zelo kvaliteten inštrument za meritev linije.
V pričakovanju, da bo kdo od pristojnih ta post prebral in v sami organizacije firme kaj premaknil v korist nam uporabnikom prav vse lepo pozdravljam!

Darko
Staro 07.04.2009, 20:14
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719

Citat:
Objavil-a fonex03 Prikaži sporočila
Jaz stanujem na Slapu ob Idrijci in sem samo 120 m oddaljen od centrale. Imamo dva komunikatorja in že praktično skoraj tri leta stalne težave z kockanjem, izpadanjem slike, itd.itd. Že mnogokrat smo klicali, tudi reklamirali račun ampak stvar še vedno ne deluje.Telokomovi vzdrževalci so nam zamenjali parice in naročniški terminal pa nič od tega. Če se sam ne bi ukvarjal s telekomunikacijami bi še nekako razumel. Ampak Telekomov vzdrževalec pride k nam s kleščami in "šraucigarjem" nekaj pobrka in je dovolj do naslednje prijave. Operater vedno ugotovi, da slika res kocka, da je premalo hitrosti toda...... Zadnjič sem oddal mojo gsm. številko in me je Telekomovec tudi poklical. Hotel sem tudi sam priti zraven, da bi skupaj opravila meritev linije ampak revež je spet imel s seboj samo klešče in šraufciger. Ej...kar mraz mi gre po hrbtu, ko se spomnim na čase, ko smo gulili klopi na Vegovi 4 v LJ in kakšen pomen je imel predmet ELEKTRIČNE MERITVE.
No ja če kaj pomaga dejstvo, da se v teh krajih to ne dogaja samo meni potem naj bo ampak plačam pa ravno toliko kot vsi ostali. Tudi stranke na Šentviško gorski planoti se stalno pritožujejo in kolikor vem se obračajo tudi na lokalno radijsko postajo, da bi n ato temo pripravili eno oddajo. Če je na programu ena bolj gledljiva zadeva (naprimer Evrovizija) potem jo lahko v miru gledajo le redki srečneži. Vsi ostali gledamo kockaste in popačene slike.
In v čemu je problem??? Po moje so prodali in priključili veliko več priključkov in sistem se enostavno sesede. Sicer ne vidim v čem je problem. Koliko Kbps rabimo za kvalitetno sliko vemo,( za MPEG2 ali MPEG4) koliko jih rabimo za dva komunikatorja tudi vemo, prištejemo zraven še internet seštejemo in to je to. Napraviti meritve linije, ugotoviti ali presega zgornji seštevek.......ampak to se s kleščami in šraufcigerjem pa res ne da. Zadnjič sem srečal monterja T-2 sicer doma iz Volč ampak fant ima kot sestavni del opreme v avtu tudi zelo kvaliteten inštrument za meritev linije.
V pričakovanju, da bo kdo od pristojnih ta post prebral in v sami organizacije firme kaj premaknil v korist nam uporabnikom prav vse lepo pozdravljam!

Darko
Se popolnoma strinjam s tem kar si napisal. Tudi sam sem od centrale oddaljen max 300m in mi še vedno kocka ob večernih urah. In zakaj ravno v večernih? Preprosto zato, ker takrat vsi gledajo tv in je centrala preobremenjena! Pač preveč folka so gor nametali in sedaj imamo zaradi tega vsi probleme s kockanjem slike.

LP
Staro 11.04.2009, 11:26
Diablo Uporabnik Diablo ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 74

imam čisto isti problem kot indigo, sem pa iz kamnika.
lep pozdrav
Staro 12.04.2009, 16:06
iptvkocka Uporabnik iptvkocka ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2009
Sporočila: 3
Question Re: Težave s SiOL TV - motnje, kockanje, nedelovanje...

Citat:
Objavil-a Diablo Prikaži sporočila
imam čisto isti problem kot indigo, sem pa iz kamnika.
lep pozdrav
Meni pri trenutnem ponudniku nemogoče kocka, še posebej v konicah...
Video: http://www.youtube.com/watch?v=R-oi9z0aj9M
Kamero v roke in tekmujemo na Youtubu komu danes bolj/manj kocka!
Verjetno je baker prezabasan... Kako mnenje, je na SiOLu tudi tako sranje kot pri meni?
Staro 14.04.2009, 17:45
spidi Uporabnik spidi ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce spidi
Član od: Mar 2008
Naslov: MS
Sporočila: 47

RTL kocka in prekinja!!! Dajte to že enkrat porihtat!!
Staro 14.04.2009, 18:14
Wampek Uporabnik Wampek ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 170

POPTV tudi kocka in prekinja. Neprestano tudi močno poka. Enako sem opazil že včer isto med 24ur oddajo.
Staro 14.04.2009, 21:39
srus012 Uporabnik srus012 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce srus012
Član od: May 2006
Sporočila: 214

Lokacija Kranj - Planina. SLO1 kocka, SLO2 kocka. Kvaliteta slike prenosa Chelsea - Liverpool je na HTV2 bistveno boljša kot na TV3.

ADSL2+ linija je OK, napak na njej ni. Siol/Telekom se bom počasi poslovil in preklopil na T-2.

LP
Staro 16.04.2009, 09:17
zlabra Uporabnik zlabra ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2009
Sporočila: 6

Prosil bi te da preveriš na mojem priključku kakšna je sinhronizacija, sem oddaljen sigurno 2.-3km od centrale, drugače zadeva dela, vendar se enkrat ali dvakrat na mesec pojavi kockasta slika, mislim da manjka zelo malo da siol tv deluje perfektno.

Uporabniško ima (izbrisano)

Se mogoče že kaj ve če bo tehnologija kdaj u prihodnosti toliko napredovala da bi imel 2 tv komunikatorja na mojem naslovu ?

Nazadnje uredil 080 Tehnična pomoč : 16.04.2009 ob 13:12.
Zaprta tema

Značke
kockanje, motnje, nedelovanje, siol, težave, titl

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL TV - Nedelovanje dolocenega programa klemenr SiOL TV 7575 20.09.2020 17:25
SIOL Duo - Zakaj imam težave s telefonom? Oxijan Tehnična pomoč 39 25.11.2008 21:03
Nedelovanje SIOL TV JLap SiOL TV 48 01.09.2006 16:18

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:02.