Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.02.2019, 07:36
janck Uporabnik janck ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2019
Sporočila: 47
Thumbs down Re: NEO Smartbox tehnične težave

Kaj je tehnična pomoč? Bo kakšen odgovor? Seveda bo, v vašem stilu....zadevo rešujemo, bomo preverili. Seveda rešujete s pomočjo uporabnikov, ki bodo zato na koncu nagrajeni s višjo položnico za storitve ki vam sploh ne delajo optimalno.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2019, 09:20
habi Uporabnik habi ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 31
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Glede na vse navedeno menim, da ima NEO toliko stvarnih napak, da bi jih lahko počasi začeli vračati telekomu.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2019, 14:48
manc Uporabnik manc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce manc
Član od: Oct 2001
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 322

Meni pa super deluje. Če kaj ne, pa tule rešimo. Včasih prehitevamo, ne dobimo rešitve po naši meri, overall pa zadeva funkcionira...
Staro 20.02.2019, 15:06
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.771

Citat:
Objavil-a nejccar Prikaži sporočila
1)
Nisem dobil odgovora kaj je z zvokom na splošno, da je toliko tišji. Soundbar na glasnost 45 (MAX) in se lahko pogovarjam, medtem ko recimo spodaj na siol box s isti soundbar glasnost na 45 je res glasno.

Podobno tudi v aplikaciji youtube in hbo go na NEOtu... Gledam na youtube-u Queene in je vse skupaj tišje kot če bi predvajal s telefonom....

2) Imam televizor 1333x768 (HD ready), že novembra sem izpostavil problem da mi reže sliko. Nastavitev za TV nimam, KODI recimo to prek kitajskega boxa rešuje tako, da se lahko nastavi over/under scan in je malo črnega roba spodaj in na vrhu ampak je vsaj slika celotna. Tako pa ne vidim kotov, recimo samo pol logotipa (od HBO) in podobno... Porezana slika

3) Trza mi slika ampak ni tako moteče ker ni tako izrazito, na siol box s sem imel opcijo 720p 50hz ki je to odpravila, če sem dal pa na 1080p 60hz je pa trzalo. Mislim da je po defaultu prevelika frekvenca osveževanja oziroma ni možnosti izbire ločljivosti/frekvence
Res je, v zadnjih verzijah smo naredili prilagoditev zvoka, saj so se pojavljale težave (npr. nihanje zvoka). Posledično je malo tišje, ne pa drastično.

Komunikator NEO nima možnosti nastavljati resulucije, se mi zdi pa izredno čudno, ta TV tega nima. Ste preverili navodila? Prosim, da mi napišete točno znamko in model aparata, morda kaj najdem.

Glede trzanja vam ne morem pomagati, tudi frekvence osveževanja se ne da prilagoditi. Ste uporabili originalni HDMI-kabel, ki je bil v škatli? Sicer imamo v programu zvostobe kar nekaj TV-aparatov, ki niso samo full HD, ampak tudi 4k.

Lp, Črt
Staro 20.02.2019, 15:10

Citat:
Objavil-a janck Prikaži sporočila
Vi ste totalni telesmeh in ne telekom. Neo, groza. Vsake dva dni iz štroma, če hočem da mi dela, al je na youtube črni display, al glasovno izbiranje sploh ne dela,al je zvok popačen. Da ne omenjam VLC. Povsod se lahko prijavim na mrežne diske, samo preko vašega VLCja ne. Kot da geslo ni pravo. Pa še neo prek spleta. Ko hočeš nekaj pogledati za nazaj, ostane na sredini displaya pavza in spodnji meni ne izgine. Potem pa beri podnapise,če lahko. Na telefonu je vredu na računalniku pa ne. Da vas ni sram, da takšen pol izdelek ponujate uporabnikom. In to celo za njegovo doplačilo. Obenem se pa hvalite kakšno platformo ste razvili.
Prosim, da mi na ZS sporočite svoje uporabniško ime in kontaktno številko. Vaš primer bom predal sodelavcem, ki lahko preverijo kaj se na komunikatorju NEO dogaja, da vam toliko nagaja.

Kar se tiče težav na strani neo.io, jih odpravljamo. Če želite, vas lahko obvestimo, ko bo urejeno kar prek SMSa.

Lp, Črt
Staro 20.02.2019, 15:49
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 439

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Res je, v zadnjih verzijah smo naredili prilagoditev zvoka, saj so se pojavljale težave (npr. nihanje zvoka). Posledično je malo tišje, ne pa drastično.

Komunikator NEO nima možnosti nastavljati resulucije, se mi zdi pa izredno čudno, ta TV tega nima. Ste preverili navodila? Prosim, da mi napišete točno znamko in model aparata, morda kaj najdem.

Glede trzanja vam ne morem pomagati, tudi frekvence osveževanja se ne da prilagoditi. Ste uporabili originalni HDMI-kabel, ki je bil v škatli? Sicer imamo v programu zvostobe kar nekaj TV-aparatov, ki niso samo full HD, ampak tudi 4k.

Lp, Črt
Zvok je občutno tišji, kot sem dejal. Youtube če gledam videospote in neko musko, hočm da seka. Moram potem prek telefona direktno prek bluetootha na soundbar in uživati samo v zvoku.

Televizor je LG 32LC25R, na Siol Box S sem nastavil na 720p50 (na 60 je trzalo) in je delalo ok, tukaj trza. HDMI imam isti kot prej, ne vem zakaj bi bla fora v kablu ?

Televizorja ne mislim menjat, če špila ok, samo prek NEOta ne. Prek kitajskega boxa za 25eur špila use Netflix,Amazon,KODI ni da ni...
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2019, 15:59

Citat:
Zvok je občutno tišji, kot sem dejal. Youtube če gledam videospote in neko musko, hočm da seka. Moram potem prek telefona direktno prek bluetootha na soundbar in uživati samo v zvoku.

Televizor je LG 32LC25R, na Siol Box S sem nastavil na 720p50 (na 60 je trzalo) in je delalo ok, tukaj trza. HDMI imam isti kot prej, ne vem zakaj bi bla fora v kablu ?

Televizorja ne mislim menjat, če špila ok, samo prek NEOta ne. Prek kitajskega boxa za 25eur špila use Netflix,Amazon,KODI ni da ni...
Glede zvoka pritisnite in držite gumb s simbolom hiške na daljincu sekundo. Pojdite gor na nastavitve, ikona zobnika. V nastavitvah v rubriki Zvok in video preverite Privzeto nastavitev zvoka. Jo imate na domači kino?

Nisem mislil na resulucijo ampak razmerje slike. Imate na 16:9? Porezalo bi vam lahko, če imate nastavljen zoom. Preverite z novim HDMI-jem, če to ne bo odpravilo. Ne pravim, da bo pomagalo, je pa en možen vzrok, ki ga lahko črtamo.

NEO ima resulucijo p50:
https://tehnik.telekom.si/test-na-dl...-neo-smart-box

Lp, Črt
Staro 20.02.2019, 19:39
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 978

Citat:

Še en dokaz več, da gre za šrot.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2019, 20:01
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 439

Na domači kino imam kakopak, soundbar pa povezan prek optičnega kabla.

Kitajski android box prek optike povezan na soundbar predvaja konkretno bolje, toliko pa še slišim, da opazim pri obeh na max glasnost konkretno razliko. Na NEOtu je tišje vsepovsod ves zvok.
Odgovorite s citatom
Staro 21.02.2019, 08:19
Nastran Uporabnik Nastran ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2019
Sporočila: 2

Pozdravljeni

je morda možno nastaviti box, da sprejema le IR signale? Oz., ali jih v vsakem primeru, tudi če daljinec deluje v BT načinu? Kje na boxu je IR sprejemnik?

namreč, želel bi zadevo intergirati v smart home in, ker ni gonilnikov mi je ena opcija preko IR sig. kabla
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 06:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:10.