Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 04.08.2006, 09:51
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589
Privzeto Re: Če bi svet vodile ženske

nope....sem spoznal eno žensko lepoto

Staro 04.08.2006, 09:56
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a spartan
nope....sem spoznal eno žensko lepoto
imaš dober attitude ... dobro vama bo šlo ...
Staro 25.09.2007, 01:19
Onejash Uporabnik Onejash ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 32

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
imaš dober attitude ... dobro vama bo šlo ...
Yeah, u agree with women. U've got a good attitude :P

Se strinjam z navedbo Thatcherjeve Margie :P

Se mi zdi, da po najbolj osnovnem pravilu evolucije - Adaptability prevails - nekako nima noben pravice jamrat nad situacijo svojo?
Staro 17.10.2007, 03:28
zinsk1 Uporabnik zinsk1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 1

Citat:
Objavil-a Pax Romana Prikaži sporočila
V Slovenski populaciji in tudi v populaciji sveta je nekaj več kot polovica žensk.Torej, zakaj ne bi tudi one v inštitucijah odločanja zasedale prav takšnega deleža.

Torej ne samo kvote za kandidatne liste, ampak tudi kvote v parlamentu. In sicer 51% v korist žensk.

Odstotet žensk je danes sicer mnogo manjši, a se počasi in vztrajno viša.

Drugače pa mislim, da ni dobro če katerikoli spol vlada obema spoloma.
Na internitni strani :https://www.cia.gov/library/publicat...k/geos/xx.html je podatek, da je moških na svetu:1.014 na eno žensko. Ne vem kje tvoj podatek, da je na svetu 51% žensk. In kaj če bi moški zahtevali enako življensko dobo....
Staro 17.10.2007, 08:57
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Ženske ne bodo nikol "zavladale", al kakor temu že hočete rečt, enostavno zato, ker so ženske prevelike fouš prasice ena do druge. Takoj, ko se ena malo dvigne nad ostale, jo zabijejo v večini ostale ženske, ne moški.
- Ženska ne bo volila ženske, ker "tista krava pa že ne bo zmagala".
- Ženska, ki je boljša od ostalih, je vedno grdo oblečena, ima neurejene obrvi in za en drek make-up.
- Druge jo označijo za možačo.
- Tista, ki je nekaj dosegla, je dosegla zato, ker je vsem "dala", ne zato, ker je sposobna...
- Ženska na vodilnem položaju je avtomatsko slaba žena in predvsem mati. Vsi jo sprašujejo, kako usklajuje družinske obveznosti in kariero. Zanimivo je, da se tega moških ne sprašuje, kot da jih otroci in žena ne potrebujejo...

Intakonaprej Seveda obstajajo babnice, ki drugim tudi privoščijo, ampak zbledijo v hordi pobesnelih Franck, ki bi uspešno najraje zaklale z novo maskaro od max factorja

Moških, ki se žensk na vodilnih položajih bojijo, ker jih je strah, da bi sami izpadli nesposobni in večja "baba" in jokica kot šefica, pa raje niti omenjam ne
Staro 17.10.2007, 09:05
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Aja, tolk sm se razburla, da sem pozabla povedat bistvo kako tipično žensko

Babnice niso na vodilnih položajih, ker si tega ne upajo in jih je preveč strah, kaj si bodo drugi mislili... Ženske ne moreš prisiliti, da gre v politiko, večina jih niti kandidira ne in na vodilna delovna mesta se same ne prijavljajo oz. je delež moških, ki se za taka mesta potegujejo, neprimerno večji.

Žal nisem prepričana, da bi ženske na splošno bolje vodile svet, ker znajo naredit veliko večjo pyzdarijo kot moški, če pogledam čisto življenjske situacije...

Se pa vedno potegnem za sposobno babo, ki ima glavo na pravem mestu.
(in s tem ne mislim (samo) sebe )
Staro 13.11.2007, 01:39
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
Ženske ne moreš prisiliti, da gre v politiko
...cool down sister ... si me pa nasmejala ceprav se povsem ne strinjam s teboj.

Prisiliti ne mores nikogar ne glede na spol... ne vem zakaj bi izpostavila samo zenske

Osebno mislim, da je manj zensk v politiki kot tudi na vodilnih polozajih predvsem zato, ker so za taksne pozicije potrebne osebe, ki so 'conflict driven'.
Zenske, na splosno, pa se raje izognejo konfliktu ali pa ga skusajo ublaziti. SIcer pa zivimo v ektremno competitive world, z drugimi besedami men's world, in zenske, ki uspevajo v taksne svetu se v vecini prilagodijo z manjsim dodatkom svojega feminine pogleda, a se vedno je povsod na vrhu igra of 'hard knocks'.
Sicer pa upam, da ne moski ne zenske eksluzivno v prihodnosti ne 'vladajo svetu'...resnicni napredek za clovestvo bo, ko vprasanje spola sploh ne bo vec pomembno.
In kdaj bo to? Ko bo 'the world of power' spostoval cloveka in njegov doprinos ne glede na to koliksen je in ga temu primerno tudi nagradil.
Zaenkrat pa mislim, da se posebno zenske v svetovnem merilu nimajo dovolj spostovanja...ce pogledamo malo crime statistike, unequality of pay, and the list goes on and on ...

In mimogrede, nekje sem nekoc prebrala: "Women are often less tolerant of other women than are men because they have been taught to view all women as their enemies...". Ce je kaj resnice na temu se je vsekakor za zamisliti

Nazadnje uredil paradox : 13.11.2007 ob 01:43.
Staro 14.11.2007, 07:41
matjazm Uporabnik matjazm ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 132

Citat:
Objavil-a Hardy Prikaži sporočila
Družba, ki da vodilno vlogo ženskam mora nujno propast ! Naloga ženske je da rojeva in vzgaja otroke. Ni čudno, da so danes otroci nevzgojeni, ko pa sami sebe vzgajajo. In tudi ne čudim se, da bomo kmalu Slovenci izumrli, ko pa so ženske pozabile kaj je njihova primarna dolžnost. Antropologi niso našli niti ene kulture kjer moški ne bi imeli višjega socialnega statusa kot ženske, samo mi želimo biti izjema !? Človek je lahko normalen samo, če od mame dobi ljubezen, nežnost, sposobnost čustvovanja, ter od fotra vrednote, ki jih ponotrani in, ki mu postanejo smisel življenja ! Ni čudno, da danes po »zahodu« stopicajo ljudje, ki so brez čustev, brez smisla, sami alkoholiki, narkomani, pedri,…
Mene je zmotil samo ton v tem kar si napisal ker napačno sporočilo pošilja, v grobem se pa strinjam. Ni "narava dala višjega socialnega položaja moškim" - dala je drugačnega - navsezadnje bi se dalo rojevanje in skrb za potomstvo glede na preživetje vrste karakterizirati kot višji socialni položaj. Navsezadnje je razlog za nastanek družine to, da si kot moški v bistvu v službi ženske - provider za njo in svoje potomstvo. Tega se tut feministke ne zavedajo, ker v osnovi zaničujejo svojo žensko naravo in se poskušajo dokazovati in poistovečati na "moškem" področju in to vedno kontrastivno - na način "kako jaz ženska opravljam delo napram moškim". Jaz včas zavidam klasičnim ženskam gospodinjam: včasih bi rajši "skrbel za domačo fronto" kot pa hodil v divjino ene firme delat. Včasih s epočutim kot en rudar v rudniku soli, gospo pa vidim kot kraljico doma - če mam zdaj jaz "višji socialni položaj"... prav gotrovo ga ne vidim tako.
S tem nimam problema da ženske delajo in opravljajo vodstvene funkcije in mam relativno dobro šefico - moti me pa ta primerjava, ki je že v naslovu izražena. Če naslovni stavek vzamemo dobesedno in "če bi svet vodie ženske" lahko špekuliramo da bi moralo biti vsaj enako - ker stanje v svetu je kompleksna posledica razvoja in zgodovine.
Eni tukaj butnejo ven eno tako kot "bilo bi več sociale" - če bi bil matriarhat od začetka do danes in bi "bilo več sociale" bi morda zaradi te "sociale" ostali v jamah, ženske bi pa vodile krvave vojne z gorjačami zaradi tega ker so se skregale čigav otrok je pametnejši ali kdo je katerega udaril ali mu dal cvek v šoli. Če pa "ne bi bilo več sociale" bi bilo pa približno tako kot je danes. Recimo.

Resnica je pa taka, da so ženske vedno tudi imele odločilno vlogo v vodenju - in to v zgodovini posredno (raje ne neposredno in velikokrat tako po svoji odločitvi ker s tem niso sprejemale odgovornosti za svoje želje). Poglejte zgodovino Rima, Anglije... Danes pa sooblikujejo (v zahodnem svetu seveda) to družbo in jo ravno toliko "vodijo". Biti predsednik vlade tudi še ne pomeni, da imaš kako moč odločanja - si le orodje v rokah interesov (od pravnih do fizičnih oseb - volilcev) in če je nek interes dovolj močan ima večji delež pri usmerjanju toka družbe in je v praksi lahko poosebljen tudi v ženski.
Danes je ta stavek totalno odveč in seka čisto mimo, vsaj iz teh nekaj razlogov.
Staro 14.11.2007, 07:56
matjazm Uporabnik matjazm ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 132

Citat:
Objavil-a spartan Prikaži sporočila
hmmmm.....kaj pa naprimer stare kulture; recimo Grčija........ženske niso imele volilne pravice, ampak samo moški. Tvoja trditev bi torej bila nekaj v smislu; več enakopravnih žensk.....več homoseksualcev.

V bistvu je vsak mladenič aristokratskega porekla imel svojega "matrona", kateri je tudi v smislu ne samo materialno, ampak tudi čustveno in fizično skrbel zanj. Spolni odnosi so bili osredotočeni med moškimi, med moškimi in ženskami predvsem na potomstvo. Torej moram tvojo trditev demantirati.

Za žensko pomeni karierno uveljavljanje veliko odpovedovanja in "kamenjanja" s strani ostalih ljudi........vsaj kolikor vidim v Sloveniji. Na tujem, v razvitem delu Evrope so to fazo že prešli in je filozofija "moderne" ženske nekaj povsem drugega.

Sigurno pa menim, da je uveljavljanje žensk O.K., in če se nam želijo ženske še intenzivneje pridružiti, jih lahko samo pozdravljam.
Ja ampak v zgodovini antike maš veliko primerov praktične ženske oblasti, redko pa željo po uveljavljanju neposredne oblasti. Se mi zdi da je udobneje uveljavljati odločitve, odgovornost za njih pa sprejema nominalni voditelj. Želja po sodelovanju pri vodenju se je pri ženskah začela izražati šele po industrializaciji, ko je bilo posredno vedno težje obvladovati družbo ker se je vodenje razdrobilo na manjša okolja.

Da pa je "filozofija moderne ženske" že definirana je pa bosa. To se bo pokazalo ko bo po tekem konceptu kot ga ti omenjaš ustrojena vsaka ženska in se bo takrat dalo v praksi videti kaj to za neko družbo pomeni. To da se pa ženske "kamenja" zaradi kariere se mi pa zdi čisto iz trte izvito: mogoče se kake stare mame zmrdujejo ker jim je tako obnašanje tuje, ampak njim je še marsikatero obnašanje tuje tako da tega izločiti iz paketa neodobravanj ni primerno. To, da pa sam raje zavrnem življenje s karieristko - to pa ni kamenjanje - kar se mene tiče ima svobodno voljo, tako kot jo imam jaz da se s tako žensko ne morem povezati ker na moje tipke pritiska ženstvena ženska in ne "soborec".
Staro 14.11.2007, 20:37
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

To je tako kot kadilski zakon vendar je štos v tem,da je več žensk na svetu kot pa moških.Sicer se pa zgodovina obrača in ni treba reči ,da se bo to res zgodilo,da bodo ženske vodile svet in sam bog ve kaj se nam takrat piše.Upam da ne konec sveta!

Značke
Če, svet, vodile, Ženske

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:34.