Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 28.08.2007, 21:21
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083
Privzeto Re: 4% inflacija

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
Pri ZDA nikakor ni prišlo do zloma in verjetno tudi ne bo. Se že napoveduje znižanje glavnih obrestnih mer s strani FED-a (tako vsaj nekateri naši domači analitiki). Prav tako se pričakuje rahla rast delniških indeksov na glavnih trgih (znova mekateri naši domači analitiki). Ampak to samo tako kot komentar.....time will tell
A ti še mal tujih komentatojev natresem? Mark Mobius (Tempelton) je danes pisal da je sedaj pravi čas za nakupe lastniški vrednostnih pairjev istočasno pa je danes Merill Lynch downgradala večino finančnega sektorja in to je verjetno tudi razlog za padec delniških tečajev. Lehman Brothers odpušča zaposlene (1200), Marck Faber pa je predlagal da bi morali investitorji začeti kupovati traktorje in se naučiti kmetovati....

Domači komentatorji.....jih ne bom komentiral ker so....

O zlomu nepremičnisnekga trga pa pomoje že lahko govorimo....
Staro 28.08.2007, 22:13
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Citat:
Objavil-a Davor Prikaži sporočila
1) Izmikaš se in ne da se mi več ponavljati. Cene hrane so zrasle v zadnjem mesecu občutno več kot v predhodnih mesecih. Graf na ceno pšenice: http://www.podlupo.si/wp-content/upl...08/psenica.png. Omenjal nisem samo energentov ampak tudi hrane. In res je, nekaj delamo občutno drugačen, naša medletna gospodarska rast ni 2,5% tako kot v Evropi ampak 7% in temu primerne so tudi težave z inflacijo. Če ne verjameš, sanmi podatke o GDP rasti in iflaciji na Irskem za zadnjih deset let po posameznih mesecih in izračunaj korelacijo.

2) Pšenico sem dal za primer napisal pa sem tudi da rastejo cene vsej hrani in vsem energentom. Danes so bili celo objavljeni podatki o primanjkovanju mleka v EU, katerega je bilo pred leti še veliko preveč. In ja, vse to se odraža v inflaciji. In ja, to so tudi glavni vzroki za inflacijo v EU!

3) Se strinjam samo v primeru sodelovanja s privatnim sektorjem, z zadolževanjem pa izgradnje infrastrukture ne podpiram, ker se je v zgodovini že večkrat izkazalo, da če ni privatne iniciative in sodelovanja so stroški višji od koristi.

4) V najini debati sem že večkrat poudaril, da je gospodarska rast napačno zastavljena in da se glede rasti strinjam s teboj. Ne vem kako si to lahko spregledal. Ne strinjam se le o tvojih vzrokih za inflacijo, ki jih nisi popolnoma nič podkrepil.

5) diskreditacija avtorja brez argumentov ne ovrže njegovega pisanja. Ti se nisi strinjal z mojim pisanjem, nisi se strinjal s pisanjem Damijana in nisi prav nič argumenirano prikazal svojega nestrinjanja. Tako da je iskanje linkov na tebi! V bistvu v celi debati nisi napisal čisto nič konkretnega, ker to, da je inflacija posledica zadolževanja je pač samo buča, katere mi prosim prenehaj prodajat. Medtem ko so razlogi za inflacijo v EU in težave z inflacijo v EU kar lepo opisane in tudi gospodarski rasti EU in Slovenije kar lepo primerjani. Šeenrkat, 2,5% gospodarska rast v EU in 2% inflacija v EU in 4% inflacija v Sloveniji ob 7,2% gospodarski rasti. Razlogi pa so si v veliki meri podobni ob strnjanju večine komentatorjev na Bloombergu in ob strnjanju slovenskih ekonomistov.
1.) Diskreditacija avtorja ni bila neargumentirana, ker sem ti točno navedel njegova dejanja in izjave v preteklosti na podlagi katerih jaz njega kot nekega ekonomista nikakor ne cenim. Od nekoga, ki se v razponu nekaj tednov od enega največjih navijačev JJ spreobrne v enega največjih grajačev JJ in od nekoga, ki v razponu nekaj mesecev najprej obrekuje EF nato pa kar naenkrat zopet EF postane njegov najljubši delodajalec pač ne morem vzeti resno.

Pravi ekonomisti (pa ne bom o imenih) pa opozarjajo po vseh medijih na nevarno početje vlade pri umetnem pospeševanju gospodarske rast in nekorektno vodenih financah. Saj zato pa imamo večji inflacijo, ker vlada gospodarsko rast umetno pošilja v višave....

Midva se ne strinjava glede vloge vlade pri vsem tem. Po mojem mnenju je 7,2 odstotna gospodarska rast popolnoma nerealna in možna le kot posledica dejanj vlade, ki tako pospešuje tudi inflacijo (saj npr. države kot so Indija dosegajo takšno rast pa so daleč za nami). Ti pa očitno meniš, da je 7,2 gospodarska rast "dosežek" naše vlade in da je inflacija nastala zaradi zunanjih dejavnikov.

Še enkrat te bom sedaj vprašal isto (če sva že pri izmikanju)....kaj je storila vlada, kakšne ukrepe, kdaj in kako, da smo imeli takšno medletno gospodarsko rast? To me res zanima.
Staro 29.08.2007, 03:51
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
S tvojim pisanjem in zavzemanjem za razne oblike pomoči in za razne participacije države v raznih ustanovah, organizacija in podjetjih posredno in neposredno podpiraš veliko javno upravo in veliko kapitalsko udeleženost države v ustanovah, organizacijah in podjetjih kjer država nima kaj iskati. Na ta način spodbujaš državo k ohranjanju visoka davčne obremenitve, ki te neposrdno udari po žepo pri vsakem nakupu, plači, rekreaciji... V primeru liberlanih načel in zavezmanju za minimalno državo, bi bilo logično manj proračunskih izdatkov in posledično bi se tudi davki znižali in na ta način bi ti imela največ koristi. torej potrebna je privatizacija vseh podjetij na borzi, dela netržnih podjetij in do neke mere tudi zdravstva, šolstva, športa (zadnje tri v minimalni meri). Vse ostalo kar tukaj pametujete je brezpredmetno.
Bi te prosil, če bi lahko navedel za primer kako tako minimalno državo v Evropi, ker mislim, da je to, kar tu navajaš le teorija, ki si jo vsi želimo ( cenejša država, manjši davki itd ).
Nažalost pri nas tudi privatizacija ne prinaša manjših stroškov države ( država bo 100% financirala privatne šole - beri v lasti cerkve ali kakšne skupine politikov ).

Se strinjam, da se država mora umaknit iz gospodarstva, vprašanje pa je, če tudi iz vseh organizacij, ustanov itd. Država mora sodelovat v raznih invalidskih org., humanitarnih org, pomagat kulturnim org itd. Pomisli samo na posledice, če bi država rekla, da od iger na srečo ni potrebno več odvajat cca 35 % sredstev za invalide.

Država lahko zmanša svoje stroške na marsikaterem drugem področju in to ogromne vsote denarja, vendar to ni v interesu naših politikov, ker kam pa bi šel potem denar ki gre danes za provizije, preplačila storitev, preplačila nakupa blaga, nesmoternih vlaganjih in nenormalnem zapravljanju vsepovprek.
Staro 29.08.2007, 06:43
plebs Uporabnik plebs ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2007
Sporočila: 110

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Najprej me je zmotila beseda krivda. Kako živim ni moja krivda ampak kvečjemu način. Seveda je le-ta odvisen od mene same in mojih sposobnosti ali danih možnosti, ki sem ali jih nisem izkoristila. Od države - ljudi, ki jo vodijo pričakujem, da me ne bodo ropali, oziroma tako vehementno zapravljali denar, ki ga prejemajo od vseh nas. Se bom ponovila, če bi mi (mislim družino) tako nespametno ravnala s sredstvi, ki jih imamo na razpolago, bi verjetno že stegovala roki za vbogajme. Otraka pa bi bila najverjetneje že kje v reji.

Mogoče se kot prostovoljka velikokrat srečujem z ljudmi, ki v tej "blaginji in velikih možnosti", kljub trudu živijo na robu družbe. Ne vidimo jih, so skriti za stenami svojim domov in večina nima na razpolago interneta, da bi tudi sami kaj povedali.

Nisem in ne pričakujem, da bi bila "država" moja varuška. Poskrbi naj za tisto za kar je dobila mandat.
Se popolnoma strinjam ... drzava (drzavne institucije in usluzbenci) ni tukaj da me vodi za roko in mi omogoca poslovno uspesnost, je pa tukaj da poskrbi da se z mojim (tvojim, nasim) denarjem cimbolj racionalno in cim manj potratno razpolaga, ter da se porablja za zagotavljanje in izboljšanje življenjskih standardov in moznosti vseh prebivalcev drzave da si z postenim delom zagotovijo dostojno življenje, kar je glavni namen drzave - nasprotno temu pa v naši politiki prevladuje vehementno obnašanje, nesmiselna poraba in razmetavanje drzavnega denarja, klientelizem in polnjenje lastnih žepov do onemoglosti na račun prebivalcev ki prispevajo (ogromen) delež v drzavno blagajno.

Nasprotno nekaterim mnjenjem, je drzava kot aparat tukaj zaradi mene in ne jaz zaradi nje. Obstoj drzavnega aparata kot takega, ce ne opravlja svojega dela in ne opravicuje razlogov za svoj obstoj je popolnoma nesmiselna. Ko drzavni aparat zacne obstajati samo zaradi lastnega prezivetja in blaginje na račun geografske in demografske regije ki jo pokriva, postane njen obstoj kot tak nesmiseln, ker se je prelevila v parazita in točno to naša drzava trenutno je - parazit ki za zagotavljanje lastnega obstoja, odžira in uničuje lastno prebivalstvo.
Staro 29.08.2007, 10:22
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Objavil-a plebs Prikaži sporočila
Nasprotno nekaterim mnjenjem, je drzava kot aparat tukaj zaradi mene in ne jaz zaradi nje. Obstoj drzavnega aparata kot takega, ce ne opravlja svojega dela in ne opravicuje razlogov za svoj obstoj je popolnoma nesmiselna. Ko drzavni aparat zacne obstajati samo zaradi lastnega prezivetja in blaginje na račun geografske in demografske regije ki jo pokriva, postane njen obstoj kot tak nesmiseln, ker se je prelevila v parazita in točno to naša drzava trenutno je - parazit ki za zagotavljanje lastnega obstoja, odžira in uničuje lastno prebivalstvo.
No, očitno nisem edini "naivnež" na svetu.

Staro 29.08.2007, 19:38
Maratonec

Citat:

1.) Diskreditacija avtorja ni bila neargumentirana, ker sem ti točno navedel njegova dejanja in izjave v preteklosti na podlagi katerih jaz njega kot nekega ekonomista nikakor ne cenim. Od nekoga, ki se v razponu nekaj tednov od enega največjih navijačev JJ spreobrne v enega največjih grajačev JJ in od nekoga, ki v razponu nekaj mesecev najprej obrekuje EF nato pa kar naenkrat zopet EF postane njegov najljubši delodajalec pač ne morem vzeti resno.

Pravi ekonomisti (pa ne bom o imenih) pa opozarjajo po vseh medijih na nevarno početje vlade pri umetnem pospeševanju gospodarske rast in nekorektno vodenih financah. Saj zato pa imamo večji inflacijo, ker vlada gospodarsko rast umetno pošilja v višave....

Midva se ne strinjava glede vloge vlade pri vsem tem. Po mojem mnenju je 7,2 odstotna gospodarska rast popolnoma nerealna in možna le kot posledica dejanj vlade, ki tako pospešuje tudi inflacijo (saj npr. države kot so Indija dosegajo takšno rast pa so daleč za nami). Ti pa očitno meniš, da je 7,2 gospodarska rast "dosežek" naše vlade in da je inflacija nastala zaradi zunanjih dejavnikov.

Še enkrat te bom sedaj vprašal isto (če sva že pri izmikanju)....kaj je storila vlada, kakšne ukrepe, kdaj in kako, da smo imeli takšno medletno gospodarsko rast? To me res zanima.
wtf? Še tretjič ponavljam strinjam se s tabo in Damijanom, da je gospodarska rast napačno spodbujena. To napišem v vsakem postu, ker očitno ne bereš dovolj pozorno. Ne strinjam se pa v vzrokih za inflacijo, ker številke jasno kažejo, da je k trenutni inflaciji veliko več prispevala rast cen hrane in energentov kot pa način spodbujanja gospodarske rasti in upam, da mi tega ne bo več potrebno ponavljati.

Kar se pa tiče Damijana kot ekonomista. Pred volitvami 2004 se je enkajkrat izpostavil proti takratni opoziciji, po zmagi SDSja so ga vprašali če bi sprejel položaj gospodarskega ministra v Janševi vladi pa je jasno odgovoril, da NIKOLI. Na takratni program vlade so ga povabili v strateški svet, kar je neplačana funkcija, ki jo je sprejel in zavrnil takoj ko je videl, da vlada z reformami ne misli resno. Njegova prepričanja glede ekonomije so v vsem tem času popolnoma enaka in se niso spremenila za ped (upam da jih poznaš toliko da se tega zavedaš). Torej je tip ves čas deloval po lastnih prepričanjih in njegova lastna prepričanja so po tvojem vzrok za njegovo deskreditacijo, čeprav se politično ni nikoli opredelil? V bistvu če te prav razumem, bi ti rad povedal da nihče, ki je volil SDS ni kredibilen in da je "neumen"?

Kar se tiče glede EF. Tajnikar mladim ekonomistom ni hotel podeliti kaj višje funkcije od asistentov in sodelovcev, to se je spremenilo ko so podpisali pogodbe v Kopru in so na ta način izbojevali položaje, ki jim pripadajo na račun ostarelih ekonomistov, verjemi, vem iz prve roke. Torej tudi to ni osnova za deskreditacijo.

V vsej tej kači si napisal le, da je vlada kriva za visoko inflacijo, česar nisi argumentiral niti z enim samim argumentom le z nekaj domnevami, ki ti jih iz prve roke zavračam v vsakem postu. V dnevnem časopisju imaš tudi vsak dan omenjen razlog zakaj so k rasti cen hrane odgovorni v trenutno vladi pa mi tudi tega očitno nisi zmogel očitati. No ti bom pomagal, k rasti cen je v manjši meri vplival tudi prevzem MELR s strani dobaviteljev, kar pe še vedno ne izniči rasti cen hrane na svetovnih trgih zaradi katere imajo težave tako v celi EU, kot tudi v ZDA in kar je en izmed glavnih razlogov za špekulacije o tako visoki inflaciji, da si FED ne bo mogle privoščiti znižanja obrestnih mer. Včeraj ob 20:00 so dejansko objavili zapise iz zadnjega zasedanje, kjer je Bernanke poudaril, da še naprej ostaja glavna skrb inflacija in ne gospodarska rast. Torej težava so energenti, surovine, hrana....tudi v Sloveniji, ne pa en abervbeznik Bajuk.....

Pa če se ne potrudiš z argumenti mi raje sploh ne ogovarjaj, ker na zgodbice in gostilniške monologe ne mislim več odgovarjat.
Staro 29.08.2007, 19:43
Maratonec

Citat:
Objavil-a king16 Prikaži sporočila
Bi te prosil, če bi lahko navedel za primer kako tako minimalno državo v Evropi, ker mislim, da je to, kar tu navajaš le teorija, ki si jo vsi želimo ( cenejša država, manjši davki itd ).
Nažalost pri nas tudi privatizacija ne prinaša manjših stroškov države ( država bo 100% financirala privatne šole - beri v lasti cerkve ali kakšne skupine politikov ).

Se strinjam, da se država mora umaknit iz gospodarstva, vprašanje pa je, če tudi iz vseh organizacij, ustanov itd. Država mora sodelovat v raznih invalidskih org., humanitarnih org, pomagat kulturnim org itd. Pomisli samo na posledice, če bi država rekla, da od iger na srečo ni potrebno več odvajat cca 35 % sredstev za invalide.

Država lahko zmanša svoje stroške na marsikaterem drugem področju in to ogromne vsote denarja, vendar to ni v interesu naših politikov, ker kam pa bi šel potem denar ki gre danes za provizije, preplačila storitev, preplačila nakupa blaga, nesmoternih vlaganjih in nenormalnem zapravljanju vsepovprek.

Minimalna država je le ideal h kateri teži vse več držav, dejstvo pa je da ima redkokatera, če sploh še katera 50% davčno obremenitev, tako kot jo ima Slovenija. To pomeni da polovico leta delaš za državni aparat, vojsko in lene riti polovico pa zase. Tako visoke obremenitve nimajo niti v skandinavskih državah pa so kljub temu volilci v treh od štirih skandinavski držav levosredinske vlade vrgli s položajev in nastavili desnosredinske. Razloge gre iskati predvsem v previsokih davkih. Torej so vse države v EU bolj minimalne kot naša!

btw: pojavili sta se celo dve državi z enotno davčno stopnjo v višini 10%! Na domačo nalogo pa poišči kateri dve. (ta eksperiment me res zanima kako se bo odvil).
Staro 29.08.2007, 20:20
Mirko7 Uporabnik Mirko7 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 27

Citat:
wtf? Še tretjič ponavljam strinjam se s tabo in Damijanom, da je gospodarska rast napačno spodbujena. To napišem v vsakem postu, ker očitno ne bereš dovolj pozorno. Ne strinjam se pa v vzrokih za inflacijo, ker številke jasno kažejo, da je k trenutni inflaciji veliko več prispevala rast cen hrane in energentov kot pa način spodbujanja gospodarske rasti in upam, da mi tega ne bo več potrebno ponavljati.

Kar se pa tiče Damijana kot ekonomista. Pred volitvami 2004 se je enkajkrat izpostavil proti takratni opoziciji, po zmagi SDSja so ga vprašali če bi sprejel položaj gospodarskega ministra v Janševi vladi pa je jasno odgovoril, da NIKOLI. Na takratni program vlade so ga povabili v strateški svet, kar je neplačana funkcija, ki jo je sprejel in zavrnil takoj ko je videl, da vlada z reformami ne misli resno. Njegova prepričanja glede ekonomije so v vsem tem času popolnoma enaka in se niso spremenila za ped (upam da jih poznaš toliko da se tega zavedaš). Torej je tip ves čas deloval po lastnih prepričanjih in njegova lastna prepričanja so po tvojem vzrok za njegovo deskreditacijo, čeprav se politično ni nikoli opredelil? V bistvu če te prav razumem, bi ti rad povedal da nihče, ki je volil SDS ni kredibilen in da je "neumen"?

Kar se tiče glede EF. Tajnikar mladim ekonomistom ni hotel podeliti kaj višje funkcije od asistentov in sodelovcev, to se je spremenilo ko so podpisali pogodbe v Kopru in so na ta način izbojevali položaje, ki jim pripadajo na račun ostarelih ekonomistov, verjemi, vem iz prve roke. Torej tudi to ni osnova za deskreditacijo.

V vsej tej kači si napisal le, da je vlada kriva za visoko inflacijo, česar nisi argumentiral niti z enim samim argumentom le z nekaj domnevami, ki ti jih iz prve roke zavračam v vsakem postu. V dnevnem časopisju imaš tudi vsak dan omenjen razlog zakaj so k rasti cen hrane odgovorni v trenutno vladi pa mi tudi tega očitno nisi zmogel očitati. No ti bom pomagal, k rasti cen je v manjši meri vplival tudi prevzem MELR s strani dobaviteljev, kar pe še vedno ne izniči rasti cen hrane na svetovnih trgih zaradi katere imajo težave tako v celi EU, kot tudi v ZDA in kar je en izmed glavnih razlogov za špekulacije o tako visoki inflaciji, da si FED ne bo mogle privoščiti znižanja obrestnih mer. Včeraj ob 20:00 so dejansko objavili zapise iz zadnjega zasedanje, kjer je Bernanke poudaril, da še naprej ostaja glavna skrb inflacija in ne gospodarska rast. Torej težava so energenti, surovine, hrana....tudi v Sloveniji, ne pa en abervbeznik Bajuk.....

Pa če se ne potrudiš z argumenti mi raje sploh ne ogovarjaj, ker na zgodbice in gostilniške monologe ne mislim več odgovarjat.

Davor to si dobro opisal se strinjam steboj
Staro 30.08.2007, 07:02
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Citat:

1.) Da podražitve energentov in hrane ne more biti glavni razlog za inflacijo so preko medijev izjavljali tudi ekonomisti-malo spremljaj. Iste podražitve se dogajajo tudi drugod po Evropi in take inflacije ni.

In kot si povedal, država umetno napihuje gospodarsko rast-iz ekonomske teorije pa verjetno veš, da višja gospodarska rast pomeni višjo inflacijo.....se pravi država posredno umetno dviga tudi inflacijo-to je pa dejstvo, ki ti ga ves čas govorim. Seveda imamo večjo infalcijo, saj imamo 7,2% rast. Ta rast pa je umetna in to je point. Končno razumeš......

2.) Kar se tiče mladih ekonomistov sledeče: Osebno nimam nič proti njim, eden mi je kot asistent predaval in bilo je vse ok. Vendar nekoga, ki si tako izmišljuje in v roku nekaj tednov spreminja svoje izjave za 180 stopinj pač ne morem ceniti. Najprej je JJ cool, potem po nekaj tednih več ni cool, potem je Koper ok in EF zanič nekaj mesecev pozneje zopet obratno. Obnašajo se kot otročički, ki niso sposobni realizirati relanost in zato vedno znova skačejo sem ter tja. S tem delajo slabo reklamo vsem ekonomistom, saj jih ljudje več ne upoštevajo in ne jemljejo resno. Zato pa lahko v medijih vsake toliko bereš naivno provokativne članke, saj je to njihovo edino orožje, da vsaj malo usmerijo pozornost nase......pravzaprav žalostno. O politiki in volilcih pa (očitno znova ne razumeš mojega pointa) nisem govoril zato si ne izmišljuj neke bedarije! Mi je čist vseeno kaj kdo voli.....tako da ne zopet me ne razumeš in ne dojameš kaj hočem povedati in drugič potem raje še enkrat vprašaj namesto, da izjavljaš take neumnosti......
Staro 30.08.2007, 17:17
Maratonec

Citat:
1.) Da podražitve energentov in hrane ne more biti glavni razlog za inflacijo so preko medijev izjavljali tudi ekonomisti-malo spremljaj. Iste podražitve se dogajajo tudi drugod po Evropi in take inflacije ni.

In kot si povedal, država umetno napihuje gospodarsko rast-iz ekonomske teorije pa verjetno veš, da višja gospodarska rast pomeni višjo inflacijo.....se pravi država posredno umetno dviga tudi inflacijo-to je pa dejstvo, ki ti ga ves čas govorim. Seveda imamo večjo infalcijo, saj imamo 7,2% rast. Ta rast pa je umetna in to je point. Končno razumeš......

2.) Kar se tiče mladih ekonomistov sledeče: Osebno nimam nič proti njim, eden mi je kot asistent predaval in bilo je vse ok. Vendar nekoga, ki si tako izmišljuje in v roku nekaj tednov spreminja svoje izjave za 180 stopinj pač ne morem ceniti. Najprej je JJ cool, potem po nekaj tednih več ni cool, potem je Koper ok in EF zanič nekaj mesecev pozneje zopet obratno. Obnašajo se kot otročički, ki niso sposobni realizirati relanost in zato vedno znova skačejo sem ter tja. S tem delajo slabo reklamo vsem ekonomistom, saj jih ljudje več ne upoštevajo in ne jemljejo resno. Zato pa lahko v medijih vsake toliko bereš naivno provokativne članke, saj je to njihovo edino orožje, da vsaj malo usmerijo pozornost nase......pravzaprav žalostno. O politiki in volilcih pa (očitno znova ne razumeš mojega pointa) nisem govoril zato si ne izmišljuj neke bedarije! Mi je čist vseeno kaj kdo voli.....tako da ne zopet me ne razumeš in ne dojameš kaj hočem povedati in drugič potem raje še enkrat vprašaj namesto, da izjavljaš take neumnosti......
Ja, iste podražitve se dogajajo tudi v evropi, vendar mi imamo manj kot 2x višjo inflacijo kot v evropi in več kot 2x višjo gospodarsko rast, katera je spodbujena napačno, vendar šeenrkat poudarjam, da to ni nujno, da je slabo. Ker dejansko smo dosegli to rast pa kakorkoli to že obrneš. Razmerje zgoraj opisano potrjuje kot "nekaj normalnega" tako teorija kot tudi praksa (Irska). Gospodarska rast, ki je v dobršni meri tudi posledica gradnje cestnega križa, pa bi morala biti tebi kul, saj si napisal da je huda infrastruktura kul (jaz pa v to dvomim). Da bom jasen, 7,2% gospodarska rast je zelo dober dosežek, spodbujena pa je verjetno napačno, ampak vsaj je! Končno razumeš?

Pa poglejva recimo še Anglijo, kjer ima BOT obrestne mere na 6 letnem vrhu (5,75%), zaradi previsoke inflacije, ki je posledica podražitve energentov, hrane (in ne več nepremičnin, ker se le te dejansko cenijo).

Upam, da ne boš spet napisal to ni res, nekateri ekonomisti pravijo da to ni res....daj povej še kateri pa priloži kakšen link, pa bova še o njih kaj povedala, ker nisi še nič povedal.

2) Stari, razložil sem ti vse kakšno je stanje in ti ponoviš te floskole? Jst te res ne razumem, ne morem verjet da sem spet to bral... relacija EF-KP-EF je jasno razložena v prejšnem postu in tudi preverljiva, če boš vprašal kateregakoli asistenta na faxu. Relacija JPD in JJ ni takšna kot jo opisuješ, JPD je le rekel, da se strinja z načrtom J.J da bo izpeljal določene reforme, ko ni bilo interes je odšel...svojega mnenja in prepričanja tip ni niti enkrat spremenil zato prosim, da prenehaš z zavajanjem. Kar se pa tiče pisanja...končno se je začelo to pisanje, ker to je razlog, da je v javnosti sploh prišlo do dialoga. Naj raje molčijo in se delajo kot da jih ni?

Značke
inflacija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:11.