Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 04.05.2010, 17:22
PowRider Uporabnik PowRider ni prijavljen
Banned
Član od: Mar 2010
Sporočila: 374
Privzeto Študentske demonstracije 19. maja

http://www.siol.net/slovenija/novice...studentov.aspx

Študentje, boste zopet zahtevali slabši jutri? Še naprej želite podpirati nekaj veljakov iz ŠOUa, ki si bo že v študentskih letih nagreblo dovolj za vse življenje? Še naprej želite postati sveži diplomanti, pred katerimi bo imel vsak bruc prednost pri zaposlitvi? Še naprej želite, da na vaš račun služijo le študentski servisi, medtem ko vam ne teče delovna doba in ste mizerno plačani? Še naprej, želite podaljševati nekvaliteten študij?

Če je odgovor na vsaj eno vprašanje DA, potem se le udeležite teh demonstracij...
Staro 04.05.2010, 21:10
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780
Privzeto Re: Študentske demonstracije 19. maja

me samo zanima, če kdo morda ve... kakšno je razmerje med vsako leto na nov vpisanimi študenti in tistimi, ki na leto uspešno zaključijo študij?
Staro 04.05.2010, 21:26
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Če pogledaš na primer ministrovo študiranje, mora biti razmerje kar......................... no comment.
Staro 04.05.2010, 21:29
Mojster

? se opravičujem, ampak tvoj odgovor mi ne pove ničesar... res ne.
Staro 05.05.2010, 06:37
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Jaz sem malce pokukala na tole spletko http://www.stat.si/tema_demografsko_izobrazevanje.asp

In tam je nekaj zanimivih posatkov … recimo …

Po prvih zbranih podatkih je v študijskem letu 2009/10 na višje strokovne šole vpisanih 16.973 študentov, v visokošolski dodiplomski študij na univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih s koncesijo pa 79.043 študentov.

V študijskem letu 2007/08 je na višješolski strokovni ter na visokošolski študij vpisanih 115.445 študentov.

V študijskem letu 2006/07 je na višješolski strokovni ter na visokošolski dodiplomski in podiplomski študij vpisanih 115 944 študentov.

Nato pa še razveseljiv podatek … o naših vrli hard working mladini …

V koledarskem letu 2008 je na višjih strokovnih šolah in visokošolskih zavodih diplomiralo 17 221 študentov, med njimi kar dve tretjini žensk.

V letu 2006 je na višjih strokovnih šolah in visokošolskih zavodih diplomiralo 17 145 študentov ali za 8,6 % več kot v preteklem letu.

No … če od povprečno 115 000 odštejemo povprečno 17 000 potem dobimo številko … ki potrjuje, da mladina mora na ulice … in to z metlami in lopatami v rokah …
eni naj delajo na odsekih, ki se gradijo … drugi naj pa pometajo obstoječe …

ulice študentom ...
Staro 05.05.2010, 09:35
PowRider Uporabnik PowRider ni prijavljen
Banned
Član od: Mar 2010
Sporočila: 374

Študentska organizacija Univerze v Ljubljani (ŠOU) televizijsko oddajo Hri-Bar na nacionalki sponzorira v višini 50 tisoč evrov

Vir: Finance

Par štipendij so še na ta način vrgli v zrak...
Staro 05.05.2010, 10:19
Mojster

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
Jaz sem malce pokukala na tole spletko http://www.stat.si/tema_demografsko_izobrazevanje.asp

In tam je nekaj zanimivih posatkov … recimo …

Po prvih zbranih podatkih je v študijskem letu 2009/10 na višje strokovne šole vpisanih 16.973 študentov, v visokošolski dodiplomski študij na univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih s koncesijo pa 79.043 študentov.

V študijskem letu 2007/08 je na višješolski strokovni ter na visokošolski študij vpisanih 115.445 študentov.

V študijskem letu 2006/07 je na višješolski strokovni ter na visokošolski dodiplomski in podiplomski študij vpisanih 115 944 študentov.

Nato pa še razveseljiv podatek … o naših vrli hard working mladini …

V koledarskem letu 2008 je na višjih strokovnih šolah in visokošolskih zavodih diplomiralo 17 221 študentov, med njimi kar dve tretjini žensk.

V letu 2006 je na višjih strokovnih šolah in visokošolskih zavodih diplomiralo 17 145 študentov ali za 8,6 % več kot v preteklem letu.

No … če od povprečno 115 000 odštejemo povprečno 17 000 potem dobimo številko … ki potrjuje, da mladina mora na ulice … in to z metlami in lopatami v rokah …
eni naj delajo na odsekih, ki se gradijo … drugi naj pa pometajo obstoječe …

ulice študentom ...

Nič čudnega, da študentje od države ne zahtevajo, naj jim omogoči študij (in delo po njem), temveč, naj jim omogoči delo med študijem (obdobje po njem pa itak ne obstaja).
Staro 05.05.2010, 15:04
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila

Nič čudnega, da študentje od države ne zahtevajo, naj jim omogoči študij (in delo po njem), temveč, naj jim omogoči delo med študijem (obdobje po njem pa itak ne obstaja).
se ti ne zdi, da se marsikateri študent, ki mu je znano realno stanje (sploh tisti z družboslovnih faxov) boji, da po diplomi redne službe sploh ne bo dobil? in izkorišča pol manjše dohodke, dokler jih še lahko?

to seveda ni izgovor za lenuharjenje... študentsko delo je v prvi vrsti kradenje samim študentom, ampak se razvajeni smrkavci tega ne zavedajo... problem je le v tem, da redni študent po zakonu ne more drugače delati, kot preko servisa, saj zaradi takega dela tudi honorarne zaposlitve odpadejo.
Staro 05.05.2010, 16:05
Kaja Uporabnik Kaja ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kaja
Član od: Nov 2001
Naslov: Doma
Sporočila: 2.690

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
se ti ne zdi, da se marsikateri študent, ki mu je znano realno stanje (sploh tisti z družboslovnih faxov) boji, da po diplomi redne službe sploh ne bo dobil? in izkorišča pol manjše dohodke, dokler jih še lahko?

to seveda ni izgovor za lenuharjenje... študentsko delo je v prvi vrsti kradenje samim študentom, ampak se razvajeni smrkavci tega ne zavedajo... problem je le v tem, da redni študent po zakonu ne more drugače delati, kot preko servisa, saj zaradi takega dela tudi honorarne zaposlitve odpadejo.

Tole me je malo zmotilo. Če bi napisala, nekateri recimo, se v tole ne bi vtaknila, tako se pa moram. Moja hčerka ni prav nič razvajena, pa vseeno dela (oziroma, bolj prav bi bilo, če rečem, da ravno zato, ker ni razvajena, dela). Kolikor jaz poznam razvajene smrkavce, ti ne delajo, ker jih ta stari razvajajo .

Je pa pri tem zakonu tako, kot pri vseh takih rečeh: zaradi anomalij, do katerih pride (servisi, študentski funkcionarji in podobno), bodo nazadnje nasrkali ravno tisti, ki jih ta denar res predstavlja vir preživetja (na žalost), tisti, ki sistem izkoriščajo, se bodo že znašli.
Staro 05.05.2010, 17:13
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Objavil-a Kaja Prikaži sporočila
Tole me je malo zmotilo. Če bi napisala, nekateri recimo, se v tole ne bi vtaknila, tako se pa moram. Moja hčerka ni prav nič razvajena, pa vseeno dela (oziroma, bolj prav bi bilo, če rečem, da ravno zato, ker ni razvajena, dela). Kolikor jaz poznam razvajene smrkavce, ti ne delajo, ker jih ta stari razvajajo .

Je pa pri tem zakonu tako, kot pri vseh takih rečeh: zaradi anomalij, do katerih pride (servisi, študentski funkcionarji in podobno), bodo nazadnje nasrkali ravno tisti, ki jih ta denar res predstavlja vir preživetja (na žalost), tisti, ki sistem izkoriščajo, se bodo že znašli.
ja, razburjaj se kolikor se hočeš... moj odgovor je letel na lenčkin in nattkin post in ubogi procent vseh vpisanih študentov, ki diplomirajo - od vseh vpisanih. ti so zame v večini lenuhi in razvajenci, če vlečejo študij pozno v svoja trideseta leta in res zelo redke izjeme imajo resničen razlog, da pavzirajo ali ponavljajo.

preberi prosim še 1x moj zadnji stavek... pravim, da študenti nimajo druge možnosti, kot da delajo preko servisa, saj za njih ne obstaja drugačna oblika (legalnega) dela. sem za študentsko delo, vendar ne prek servisa, ki pokrade milijončke. študentje delajo tudi drugod in si marsikdo sam plačuje šolanje - a nikjer preko servisov... seveda nam funkcionarji perejo možgane s tem, da v tujini ni št. dela. seveda je! študentje delajo, a v drugačni obliki.

pa še vedno trdim, da je lenuh, kdor kao študira in vleče status, doma jim gatijo vse v rit, delajo pa kak mesec ali dva, da si privoščijo počitnice na maldivih... mogoče tvoj otrok ni tak, ampak je procent razvajenih lenuhov velik, tudi med mojimi (bivšimi) sošolci. in ravno slednji so najbolj glasni, ko se gre za št. delo, saj jim ne ustreza, da bi sprejemali odgovornost, ki jo prinaša redno ali honorarno delo. okej, med prostestniki je seveda še lep procent tistih, ki itak ne vejo, za kaj se gre in jim je važno edino, da se grejo pred parlament zadet in napit... o teh niti ne bi komentirala, ampak če se boš a dan demonstracij sprehodila tam mimo, boš videla o čem govorim. še vsakič je bilo vse poko.zlano okoli maxija...

Nazadnje uredil Andreea : 05.05.2010 ob 17:15.

Značke
demonstracije, maja, Študentske

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ... Girl16 Potovanja 362 18.09.2016 19:51
kratka vprašanja, nasveti, predavanja ... kalin Gospodarstvo 176 29.10.2009 19:39
Iran čudežni Svet 95 29.06.2009 21:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:50.