Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 31.12.2019, 14:18
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.735
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Citat:
Objavil-a tomy11 Prikaži sporočila
Mene pa zanima kaj je sedaj z glasovnim ukazovanjem, meni od zadnje posodobitve vseskozi nagaja, sedaj že pa dva dni sploh ne dela več, pa sem ga že parkrat resetiral pa nič, včasih se pojavi obvestilo da je nekaj narobe in naj ponovno zaženem neo, pa vseeno nič ne pomaga. Vse ostalo mi pa zaenkrat vredu deluje.
Ali vam na daljincu gori zelena ali rdeča lučka, ko pritisnete katerokoli tipko? Kolišen nivo imate baterije, ki je v daljincu? Preverite lahko v nastavitvah, v rubriki Vizitka.

Lp
Črt
Staro 31.12.2019, 15:00
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 949

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Ali vam na daljincu gori zelena ali rdeča lučka, ko pritisnete katerokoli tipko? Kolišen nivo imate baterije, ki je v daljincu? Preverite lahko v nastavitvah, v rubriki Vizitka.

Lp
Črt
Včasih se zgodi, da ne NEO ne prepoznava vč pravilno glasovnega ukazovanja. Po moje se po daljšem času nasiči oz. ko ne prepozna pravilno več besed (človek reče kaj nerazumljivega ali pa kakšno čudno ime kanala), se zmede. Takrat pomaga edino, da se z glasnim ukazovanjem preneha. Tudi ponovni zagon včasih ne pomaga.

Vprašanje, kakšna je kvaliteta mikrofona in baterij. Po moje z mobilnim telefonom deluje boljše.

Predlagam, da se to uredi softwersko in se vsakič, ko stvar postane nevzdržna, zadeva ponastavi. To pišem kot amater, ne spoznam se v tehnologijo.
Odgovorite s citatom
Staro 31.12.2019, 17:15
tomy11 Uporabnik tomy11 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2014
Sporočila: 331

Citat:

Lp
Črt
Baterija je nova sem jo zadnjič menjal ko je pričel javljati da je slaba. Gori zelena lučka. Prepozna pa praktično ničesar več, pač vrže tja na abecedo za tipkati, včasih pa javi da je prišlo do napake da naj ponovno zaženem neo, pomaga pa popolnoma ničesar. Vse ostalo deluje normalno brez kakršnih koli težav.
Odgovorite s citatom
Staro 31.12.2019, 21:52
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.735

Obema predlagam, da NEO, njegov daljinec in napajalnik nesete v Telekomov center, da vam jih zamenjajo. Tudi meni se je zgodilo, da je mikrofon v daljincu crknil, ostane samo še menjava. Lahko mi javite uporabniško ime in kontaktno številko na ZS, da k vam napotim tehnika, ki bo menjal NEO komplet.

Lp
Črt
Staro 01.01.2020, 17:12
tomy11 Uporabnik tomy11 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2014
Sporočila: 331

Citat:
Obema predlagam, da NEO, njegov daljinec in napajalnik nesete v Telekomov center, da vam jih zamenjajo. Tudi meni se je zgodilo, da je mikrofon v daljincu crknil, ostane samo še menjava. Lahko mi javite uporabniško ime in kontaktno številko na ZS, da k vam napotim tehnika, ki bo menjal NEO komplet.

Lp
Črt
Jaz sem sedaj sprobal preko telefona v neo aplikaciji glasovne ukaze in delujejo, preko daljinca pa ne, tako da zgleda da je daljinec zanič. A je možno menjati samo daljinec ali moram komplet menjati? Ko neo mi drugače vredu deluje, da nebi kakšne slabše varjante dobil, ko vidim kakšne težave vse imajo z njimi nekateri.
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2020, 09:25
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 949

Citat:

Lp
Črt
Crknil mikrofon v daljincu? pa kakšna kvaliteta je to. pa potem še zamenjati celoten komplet. ostane še mobilni telefon. tam mi mikrofon še ni crknil.

Pri glasovnem ukazu poaga tudi črkovanje, npr. P L A N E T ali pa F I L M.
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2020, 20:01
astet Uporabnik astet ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2019
Sporočila: 8

V E-trgovini je možno kupiti daljinec s številčnico za NEO. Sam ga imam in deluje kot mora.
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2020, 22:20
Matticx Uporabnik Matticx ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2018
Sporočila: 209

Citat:
Objavil-a astet Prikaži sporočila
V E-trgovini je možno kupiti daljinec s številčnico za NEO. Sam ga imam in deluje kot mora.
Ima moznost glasovno?
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2020, 23:32
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.187

Seveda.
Odgovorite s citatom
Staro 03.01.2020, 13:35
mato22 Uporabnik mato22 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 76

Meni tudi to glasovno ukazovanje zadnje čase ne deluje več. Če resetiram NEO box, nekaj časa deluje, potem se pa čez kakšen dan že pojavi obvestilo "Glasovno ukazovanje ni na voljo z IR-daljincem." Spodaj imaš pa možnosti "Seznani in poveži" ter "Opusti".
Tako da ne pomaga nič, razen reset NEO boxa.
Imam pa 2 daljinca in sicer originalnega, ki je bil že poleg in pa pred kratkim sem kupil še tistega s številčnico in je enako na obeh...
Glasovni ukazi pa delujejo preko aplikacije na telefonu...
Se pa tudi velikokrat kar pojavi na TV-ju obestilo, da je daljinec izgubil povezavo in potem spet obvestilo, da je povezan,...
V glavnem se tega glasovnega ukazovanja sploh ne da uporabljati, tako kot ne aplikacij (YouTube, Plex,...), ker imam modem v bridge načinu, ker se mi mora zaradi določenih nastavitev na routerju, router povezovati preko PPPoE....
Stari box mi je bil veliko bolj uporaben kot tale NEO zato upam, da boste kmalu s posodobitvami naredili vsaj da bo delal tako, kot je delal stari BOX. Tam si imel lepo na voljo in LAN in W-Fi povezavo tako, da je vse delovalo tudi če je bil modem v bridge načinu...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 06:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:03.