Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.03.2020, 01:26
zelenposrcu Uporabnik zelenposrcu ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zelenposrcu
Član od: Aug 2018
Naslov: Emona
Sporočila: 130
Exclamation Re: NEO Smartbox tehnične težave

Torej, ker ste me "gotovo neizmerno pogrešali"...

V časovnem zamiku sem si želel ogledati posnetek 1. oddaje 4. sezone 'Zvezde plešejo'. Na POP TV, kajpade.

1. Po cca. 3/4 oddaje (po občutku) mi je iznenada, med predvajanjem reklam (pač nisem prevrtaval naprej) brez kakega opozorila preskočilo na realtime vsebino.
Kajpade si ta grozno inteligentni NEO ni zapomnil, kje je zaključil predvajanje, zato sem moral zatem, ko sem prestavil nazaj na oddajo, prevrtavati (pri polni hitrosti), da sem prišel, kjer me je NEO skenslal.
2. Malce pred zaključkom oddaje, pri "neumnem" plesu, se je NEO box, ponovno brez opozorila, ponovno zagnal in po zagonu prestavil na realtime vsebino.

Povejte, bom moral znova pisati pritožbe in dokazovati nedelovanje?

A vašim razvojnikom ni nič nerodno, da po PREdolgem obdobju produkt še zmeraj ni na ravni uporabnega izdelka brez napak?

Nazadnje uredil zelenposrcu : 09.03.2020 ob 02:35.
Odgovorite s citatom
Staro 09.03.2020, 19:57
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 427
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Tudi meni se dogaja zadnje čase da med ogledom kar prestavi na real time vsebino
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2020, 06:47
mato22 Uporabnik mato22 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 76

Meni daljinec enostavno ne omogoča več glasovnega upravljanja.
Pa ne da bi zelo na veliko rabil glasovno upravljanje, ampak še takrat, ko bi ga že uporabil ne deluje.
Glasovno upravljanje mi deluje samo, če resetiram box in potem deluje nekje 5 min, potem pa je že obvestilo, da je daljinec izgubil povezavo... Pritisnem gumb na daljincu in spet je povezava z daljincem vzpostavljena, a to deluje spet samo nekaj minut...
V nastavitvah je daljinec naveden kot povezan samo ob resetu... Potem ga v nastavitvah ni več navedenega oz. kot da daljinec ni povezan.
Sicer gumbi delujejo, le glasovno uporavljanje nikoli...

Imam oba daljinca, originalnega, ki je bil poleg in tistega s številčnico.

Ko je prišel NEO box ven, je to še vse lepo delalo, takrat je bil problem edino CEC. To je bilo kasneje odpravljeno, a sedaj pač ne deluje glasovno upravljanje oz. so očitno neke težave s povezavo daljinca...

Parkrat se je tudi že zgodilo, da so se kar naenkrat vse naprave (TV, receiver in NEO) skupaj ugasnile. Po preverjanju, da je na vseh napravah izklopljen samodejni izklop, je ostal samo še NEO tisti, ki bi lahko ugašal naprave...

Ne vem, ali se bliža kakšna nadgradnja, ki bo končno vse to odpravila?
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2020, 09:44
diolen Uporabnik diolen ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce diolen
Član od: Dec 2005
Sporočila: 705

Probaj zamenjati baterijo, meni je pomagalo.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2020, 15:51
mato22 Uporabnik mato22 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 76

Citat:
Objavil-a diolen Prikaži sporočila
Probaj zamenjati baterijo, meni je pomagalo.
Ne pomaga. Vedno se pojavi napis, da glasovno upravljanje ni na voljo in potem opcija poveži, ki ne naredi nič... Daljinca v nastavitvah ni. Deluje, ko resetiram box nekaj časa, potem neha...
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2020, 23:29
zelenposrcu Uporabnik zelenposrcu ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zelenposrcu
Član od: Aug 2018
Naslov: Emona
Sporočila: 130

Baterija je baterija in nima kaj vplivati na ugašanje vsega skupaj.
Odgovorite s citatom
Staro 14.03.2020, 07:58
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 947

Citat:
Objavil-a nejccar Prikaži sporočila
Tudi meni se dogaja zadnje čase da med ogledom kar prestavi na real time vsebino
To se res dogaja zadnje čase, prej se mi ni. Gre očitno za sistemske napake na njihovi strani. Seveda o tem molčijo...
Odgovorite s citatom
Staro 14.03.2020, 08:04
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mato22 Prikaži sporočila
Meni daljinec enostavno ne omogoča več glasovnega upravljanja.
Pa ne da bi zelo na veliko rabil glasovno upravljanje, ampak še takrat, ko bi ga že uporabil ne deluje.
Glasovno upravljanje mi deluje samo, če resetiram box in potem deluje nekje 5 min, potem pa je že obvestilo, da je daljinec izgubil povezavo... Pritisnem gumb na daljincu in spet je povezava z daljincem vzpostavljena, a to deluje spet samo nekaj minut...
V nastavitvah je daljinec naveden kot povezan samo ob resetu... Potem ga v nastavitvah ni več navedenega oz. kot da daljinec ni povezan.
Sicer gumbi delujejo, le glasovno uporavljanje nikoli...

Imam oba daljinca, originalnega, ki je bil poleg in tistega s številčnico.

Ko je prišel NEO box ven, je to še vse lepo delalo, takrat je bil problem edino CEC. To je bilo kasneje odpravljeno, a sedaj pač ne deluje glasovno upravljanje oz. so očitno neke težave s povezavo daljinca...

Parkrat se je tudi že zgodilo, da so se kar naenkrat vse naprave (TV, receiver in NEO) skupaj ugasnile. Po preverjanju, da je na vseh napravah izklopljen samodejni izklop, je ostal samo še NEO tisti, ki bi lahko ugašal naprave...

Ne vem, ali se bliža kakšna nadgradnja, ki bo končno vse to odpravila?
Sicer ne poznam dobro te tehnologije. Verjetno je mogoče, da stvari začnejo čudno delovati, če je kaj narobe z linijo.
Odgovorite s citatom
Staro 14.03.2020, 14:46
Maks_H Uporabnik Maks_H ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2015
Sporočila: 3

Po več kot letu uporabe lahko rečem, da sem čedalje bolj razočaran nad Neo-tom.
1. Dnevno izgubljam zvok, ko ugasnem in prižgem NEO je zvok nazaj, ampak je zoprno pri ogledu vsebin za nazaj, ker je treba ponovno iskat....
1. Glasovno iskanje vsebin deluje bistveno slabše kot na začetku, angleških naslovov sploh ne najde več, kar je od začetka delalo briljatno. Imam občutek, da če mu poveš naslov v angleščini, na vsak način pretvori, kot bi mu povedal v slovenščini in potem je seveda iskani pojem čista polomija.
2. Nemesto, da se vsebine dodajajo se odstranjujejo.... Twitch ni vredu delal, namesto popravka je kar izginil in tudi nisem zasledil, zakaj ga ni več na voljo...
3. Obljubljene so bile igre, ki jih po več kot enem letu še vedno ni.... Kaj pomeni termin "kmalu" za Siol, žal ne vem.
Se še najde kakšna stvar, ki ne dela ok, ampak bi se dalo shajati, če bi vsaj večina delala super.
Odgovorite s citatom
Staro 15.03.2020, 08:04
Uporabnik

Neo je računalnik in tako povsem odvisen za svoje delovanje od podatkov, ki jih prejema ter vseh napak, ki se dogajajo v verigi prenosa do TV. Še celo daljinec je periferija tega računalnika.

Zato pa je najbolj stabilen sprejem z anteno, če je seveda signala dovolj. Sprejemniki niso nobeni računalniki, odpadejo pa potem funkcionalnosti, kot je ogled nazaj.

Na koncu dneva je seveda pomembno, ali lahko zadevo ogledaš v miru. NEO pa tega 100 % ne more prinesti nikomur.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 06:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:15.