Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.03.2020, 06:44
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 427
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Se strinjam, veliko obljubljenega, malo narejenega. Uporabniki bodo to sčasoma videli in ušli drugam.
Odgovorite s citatom
Staro 16.03.2020, 12:09
SavoSlo Uporabnik SavoSlo ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2019
Sporočila: 15

No, jaz morem pa reč, odkar so mi lani oktobra zamenjali modem, mi NEO deluje brez problemov. Enkrat na 3-4 tedne, ga je res treba resetirat in to je tud vse. Vse deluje kot mora. zaenkrat vse OK.
Odgovorite s citatom
Staro 18.03.2020, 17:43
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.731

Citat:
Objavil-a btomaz_ Prikaži sporočila
Opažam pojav, da se pri pomikanju po vsebini oddaje, napravi zmeša. Hočem zavrteti nazaj, pa se kar pomakne pošteno naprej. Celo ko izberem vrtenje nazaj, se v resnici pomika naprej. Dokaj pogosto sploh ni mogoče priti na določen del vsebine, ker NEO dela nekaj po svoje. Pri prevrtavanju nazaj ali naprej, zlahka skoči na neko drugo oddajo, čeprav je na traku sredina te oddaje. Tudi "prišlo je do napake" je pri iskanju po vsebini kar pogosto.
Opozoriti želim, da je v prejšnjih verzijah FW iskanje po vsebinah teklo bolje.
Medtem, ko gledate oddajo za nazaj, pritisnite ok in gor. Znašli se boste na časovnici. S tipko levo boste šli za pet minut nazaj, tipka desno vas premakne 5 minut naprej. Ker je večina reklam 5 minut do deluje kar dobro, preostanek nato samo prevrtite s tipkama za prevrtavanje. Napaka, ki se pojavlja pri vas vsekakor ni normalna. Prevrtavanje mora delati normalno. Če ne, predlagam menjavo TV-komunikatorja. Javite nam na 080 1000.

Lp
Črt
Staro 18.03.2020, 17:44

Citat:
Objavil-a navi Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

zanima me, ali je na sprejemniku NEO možno upravljati glasnost?

Privzeta glasnost je namreč zelo (pre)nizka.

Hvala za odgovor.
Predlagam, da nastavite zvok na TV-aparatu bolj naglas, nato pa korigirajte z daljincem TV-komunikatorja NEO.

Lp
Črt
Staro 18.03.2020, 17:45

Citat:
Objavil-a nescafe Prikaži sporočila
Pred kratkim se kupil NEO daljinec s številčnico. Sedaj pa se mi nonstop pojavlja zapis ''povezava z daljincem prekinjena'', če ga nekaj časa ne uporabljam. Ko ga uporabim, se pojavi napis ''povezava vzpostavljena'' in potem, če nekaj časa ne pritiskam tipk zopet ''povezava prekinjena''. To je zelo moteče, ker pri navadnem NEO daljincu brez številčnice se to ni dogajalo. Staremu daljincu sem tudi vzel ven baterijo, da nimam hkrati obeh daljincev. Kaj lahko naredim, da se znebim teh motečih napisov?
Daljinec s tem, da "prekine" povezavo špara z baterijami. Takoj, ko pristisnete tipko se upari nazaj. Načeloma v tem ne vidim težave, ne da se pa narediti tako, da napisa ne bi bilo na ekranu.

Lp
Črt
Staro 18.03.2020, 17:46

Citat:
Objavil-a navi Prikaži sporočila
tipki za glasnost se ne odzivata...

obstaja kakšen reset daljinca ali moram iti v zamenjavo daljinca (ali tudi sprejemnika)?
V nastavitvah preverite, da nimate nastavljen na hišni kino. V tem primeru z NEO daljincem ne morete uravnavati zvoka.

Lp
Črt
Staro 18.03.2020, 17:54

Citat:
Objavil-a nejccar Prikaži sporočila
Zakaj se NEO prižiga sam od sebe, zvečer ga dam v pripravljenost lučka se zatemni, zjutraj ko pridem gori? To je že od lansiranja december 2018 prijavljeno.

Tist k pravi da dela zadnje čase je ali preprost uporabnik ki rabi samo osnovne funkcije ali pa ni dovolj pozoren. A je kdo kdaj testiral pametni dom, jaz sem imel žarnico ki sem jo vrnil.

Lahko greste po tej temi samo moje opazke/komentarje/brezplačna testiranja poskusnega zajčka gledat in stestirat in boste videli da jih 75% še zdaj ne dela.
Ali gori samo lučka, ekran na TV-ju pa ne, ali se vklopi tudi TV? Ali imate več kot en NEO, če ja se to dogaja na obeh/vseh? Če ne, ali ste ga že menjali?

Lp
Črt
Staro 18.03.2020, 17:56

Citat:
Objavil-a zelenposrcu Prikaži sporočila
Torej, ker ste me "gotovo neizmerno pogrešali"...

V časovnem zamiku sem si želel ogledati posnetek 1. oddaje 4. sezone 'Zvezde plešejo'. Na POP TV, kajpade.

1. Po cca. 3/4 oddaje (po občutku) mi je iznenada, med predvajanjem reklam (pač nisem prevrtaval naprej) brez kakega opozorila preskočilo na realtime vsebino.
Kajpade si ta grozno inteligentni NEO ni zapomnil, kje je zaključil predvajanje, zato sem moral zatem, ko sem prestavil nazaj na oddajo, prevrtavati (pri polni hitrosti), da sem prišel, kjer me je NEO skenslal.
2. Malce pred zaključkom oddaje, pri "neumnem" plesu, se je NEO box, ponovno brez opozorila, ponovno zagnal in po zagonu prestavil na realtime vsebino.

Povejte, bom moral znova pisati pritožbe in dokazovati nedelovanje?

A vašim razvojnikom ni nič nerodno, da po PREdolgem obdobju produkt še zmeraj ni na ravni uporabnega izdelka brez napak?
Za "hitrejše" prevrtavanje predlagam, da skačete po 5 minut po časovnici. Tako lahko s šestimi hitrimi pritiski skočite za pol ure. To naredite tako, da pritisnete ok, nato pa gor, da pridete do časovnice. Tipka levo je skok za 5 min nazaj, desno pa za 5 minut naprej.

Lp
Črt
Staro 18.03.2020, 17:58

Citat:
Objavil-a mato22 Prikaži sporočila
Meni daljinec enostavno ne omogoča več glasovnega upravljanja.
Pa ne da bi zelo na veliko rabil glasovno upravljanje, ampak še takrat, ko bi ga že uporabil ne deluje.
Glasovno upravljanje mi deluje samo, če resetiram box in potem deluje nekje 5 min, potem pa je že obvestilo, da je daljinec izgubil povezavo... Pritisnem gumb na daljincu in spet je povezava z daljincem vzpostavljena, a to deluje spet samo nekaj minut...
V nastavitvah je daljinec naveden kot povezan samo ob resetu... Potem ga v nastavitvah ni več navedenega oz. kot da daljinec ni povezan.
Sicer gumbi delujejo, le glasovno uporavljanje nikoli...

Imam oba daljinca, originalnega, ki je bil poleg in tistega s številčnico.

Ko je prišel NEO box ven, je to še vse lepo delalo, takrat je bil problem edino CEC. To je bilo kasneje odpravljeno, a sedaj pač ne deluje glasovno upravljanje oz. so očitno neke težave s povezavo daljinca...

Parkrat se je tudi že zgodilo, da so se kar naenkrat vse naprave (TV, receiver in NEO) skupaj ugasnile. Po preverjanju, da je na vseh napravah izklopljen samodejni izklop, je ostal samo še NEO tisti, ki bi lahko ugašal naprave...

Ne vem, ali se bliža kakšna nadgradnja, ki bo končno vse to odpravila?
Predlagam vam, da celoten NEO komplet menjate. To pomeni NEO, daljinec in napajalnik. Ker so zaradi trenutnih razmer Telekomovi centri zaprti, predlagam, da nam javite na 080 1000, ko želite, da k vam pride tehnik. Lahko pa počakate, da se centri ponovno odprejo in ga menjate sami.

Lp
Črt
Staro 18.03.2020, 18:02

Citat:
Objavil-a Maks_H Prikaži sporočila
Po več kot letu uporabe lahko rečem, da sem čedalje bolj razočaran nad Neo-tom.
1. Dnevno izgubljam zvok, ko ugasnem in prižgem NEO je zvok nazaj, ampak je zoprno pri ogledu vsebin za nazaj, ker je treba ponovno iskat....
1. Glasovno iskanje vsebin deluje bistveno slabše kot na začetku, angleških naslovov sploh ne najde več, kar je od začetka delalo briljatno. Imam občutek, da če mu poveš naslov v angleščini, na vsak način pretvori, kot bi mu povedal v slovenščini in potem je seveda iskani pojem čista polomija.
2. Nemesto, da se vsebine dodajajo se odstranjujejo.... Twitch ni vredu delal, namesto popravka je kar izginil in tudi nisem zasledil, zakaj ga ni več na voljo...
3. Obljubljene so bile igre, ki jih po več kot enem letu še vedno ni.... Kaj pomeni termin "kmalu" za Siol, žal ne vem.
Se še najde kakšna stvar, ki ne dela ok, ampak bi se dalo shajati, če bi vsaj večina delala super.
1. Ali imate originalni HDMI-kabel, se pravi tisti, ki je prišel v škatli? Če ne, ga uporabite, če ja, pa vseeno preverite delovanje z drugim. Če ni kriv kabel, je lahko le še TV-komunikator NEO.

2. Aplikacijo Twitch smo res umaknili. To smo storili, ker ni bila več združljiva z odprtokodnimi sistemi, kot je NEO.

3. Žal glede iger še vedno nimam informacije kdaj bodo na voljo.

Lp
Črt
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 06:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:06.